2016 liepos 25
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Ar kada nors svajojote surasti lobį? Ar kada nors norėjote leistis į pilną nuotykių kelionę? O gal mėgstate keliauti, būti gamtoje, tyrinėti ir atrasti naujas, dar nematytas, ypatingas vietas? Visus šiuos dalykus padės įgyvendinti visame pasaulyje populiarus žaidimas „Geocaching“. Parsisiųskite mobiliąją programėlę, pilnai įkraukite telefono bateriją, apsiaukite patogius batus ir leiskitės į žygį!

„Geocaching“ – angliškas žaidimo pavadinimas, susidedantis iš dviejų žodžių. „Geo“ reiškia žemę ir geografiją, „cache” – slėptuvę. Žaidimo pavadinimas lietuvių kalboje atitikmens neturi, tačiau žaidėjų yra pramintas „lobiavimu”.

Žaidimo tikslas – surasti lobį. Jį gali slėpti kiekvienas žaidėjas ir tai dažniausiai daro gražiose, istoriškai ar kultūriškai svarbiose vietose, todėl ieškant lobių galima sužinoti daug įdomių ir negirdėtų dalykų ir atrasti tokių vietų, apie kurių egzistavimą net nenutuokėte. Tai puiki galimybė smagiai praleisti laiką su draugais ar šeima ir pažinti jus supančią aplinką. Vien Vilniuje paslėpta apie 600 lobiukų, o visoje Lietuvoje jų jau daugiau nei 5000!

Kas yra lobiai ir kaip jie atrodo?

Lobiai – tai įvairių dydžių ir formų dėžutės, jose rasite lapelį arba knygelę, kurioje reikia pasirašyti savo slapyvardį ir apsilankymo datą. Didesnėse dėžutėse galima rasti įvairių niekučių, kuriuos galite pasiimti, tačiau tik tuo atveju, jeigu atgal įdedate ką nors mainais – tai viena iš šio žaidimo taisyklių.

Lobių gali būti įvairių dydžių ir formų, tai gali būti tiesiog dėkliukas foto juostelėms, aliumininė cigaro tūbelė, sandari maisto dėželė arba labai mažas magnetinis nano lobis. Tačiau tikrasis turtas, kurį suteikia šis žaidimas, yra visai ne tai, ką randate viduje, o džiaugsmas suradus paslėptą dėželę, naujų, neatrastų vietų pažinimas ir smagiai praleistas laikas.

Yra dar viena lobių rūšis – lobiai keliauninkai. Tai nedidelė metalinė plokštelė, kurioje iškaltas jos unikalus sekimo numeris, kurį žinant galima nustatyti lobio keliauninko buvimo vietą ir sekti jo kelionės maršrutą. Šie keliauninkai keliauja iš slėptuvės į slėptuvę ir vykdo įvairias misijas – vieni keliauja į Afriką, kiti į Antarktidą, treti nusifotografuoti su kengūra!  Šie lobiai keliauninkai reikalingi tam, kad išpildytų jų šeimininkų svajones. 2013 metais Kauno įvairių tautų kultūrų centras išleido pirmąsias lietuviškas jubiliejines geo-monetas „Lituanica“, kurios jau yra pasklidę po visą pasaulį.

Kaip pradėti žaisti „Geocaching“?

Visų pirma į savo išmanųjį telefoną reikia parsisiųsti nemokamą „Geocaching“ programėlę ir užsiregistruoti. Programėlėje atsidarius žemėlapį jame atsiras taškeliai, žymintys paslėptus lobius, išsirinkite jums labiausiai patinkantį ir paspauskite „Start“ (liet. pradėti) mygtuką. Visos lobių slėptuvės yra užregistruotos aplikacijoje, todėl teliks žiūrėti į telefoną, naudotis užuominomis  (angl. hint) ir radus lobį – pažymėti. Žemėlapyje matomos tikslios slėptuvės koordinates, rodyklė, rodanti kryptį ir likusį atstumą. Jeigu slėptuvę sunku surasti, galėsite pasinaudoti kitų žaidėjų įkeltomis nuotraukomis ar pastabomis, o ją radus nepamiršti pačiam parašyti atsiliepimo. Ši pramoga sunaudoja nemažai interneto, tačiau tai nebėra problema – jis pigus ir 4G ryšys veikia beveik visur. Ir štai jau esate visiškai pasiruošę drąsiai leistis į pilną nuotykių kelionę po Lietuvą ir svetur.

Kadangi vasara – atostogų metas, todėl dažnas pasirenka keliones po įvairias Europos valstybes. Su „Geocaching“ programėle bus kur kas įdomiau ir lengviau pažinti kitą šalį, aplankyti jos kultūrinius bei istorinius paminklus. Ši programėlė jus nuves į tokias vietas, kurių gido žemėlapyje nerasite, o „Tele2“ suteikia  išskirtinę galimybę  savo vartotojams Europos Sąjungoje (ES), Norvegijoje, Islandijoje,  Lichtenšteine bei kitose Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse internetu  naudotis užsisakius duomenų paketus, su kuriais priemoka už sunaudotą megabaitą yra vos 2,5 euro cento su PVM.

Sutaupyti leidžiančius Europos interneto paketus galima rinktis pagal reikiamą duomenų kiekį. Parai galima užsisakyti 100 MB už 2,5 euro arba 200 MB už 5 eurus. Trims paroms – 400 MB už 10 eurų arba 900 MB už 22,5 euro. Neužsakant duomenų paketo, naršymas Europos Sąjungoje ir EEE šalyse kainuos 6,05 euro cento su PVM, bet iš anksto rūpintis sutaupymu nereikia – užsienyje gausite SMS su pasiūlymu užsisakyti norimą interneto planą.

Šis žaidimas suteikia pažinimo, judėjimo ir bendravimo džiaugsmą ir dėl to turi didelę pridėtinę vertę. Ne be reikalo „Geocaching“  toks populiarus ir vienija labai plačią bendruomenę¡ Šių lobių  visame pasaulyje ieško jau daugiau nei  3 milijonai žmonių, o pačių lobių paslėpta daugiau nei 6 milijonai.  Tad jeigu nežinote kaip naudingai ir smagiai praleisti laisvą laiką – parsisiųskite „Geocaching“ programėlę “iPhone” išmaniesiems ar telefonams su “Android” operacine sistema ir leiskitės į paieškas.

2014 gruodžio 17
Kategorijos: Visa kita

Kelionė namo, pas senelius, giminaičius ar draugus yra neatsiejama kalėdinio laikotarpio dalis. Transporto pilna visuose Lietuvos kampeliuose. Daliai mūsų tenka pariedėti ne vieną valandą ir ne dvi, ypač jei važiuojame traukiniu ar autobusu.

Kad laikas neprailgtų, kiekvienas jį leidžiame savaip – žiūrime pro langą, skaitome knygą, kalbamės su greta sėdinčiu ir, be abejonės, maigome telefoną. Jei laiką ketiname leisti būtent su juo, svarbu išvengti momento, kai įsijungi ekraną ir ištinka tas pasimetimas – „o ką aš norėčiau įsijungti?“. Visi žaidimai išmėginti, muzika atsibodus, nuotraukos matytos – kitaip sakant, niekas širdžiai nemiela.

O kai širdžiai nemiela per Kalėdas, tikrai negerai. Patarsime – pamėgink kažką naujo, kad ir tai, kas buvo populiaru šiais metais ir ko, gali būti, pats dar neišbandei, nepamatei.

Štai „Google Play“ suskaičiavo, ką žmonės telefonais labiausiai siuntė šiais metais:

Žaidimai

Populiariausiu šių metų žaidimu telefone, gal ir nekeista, tapo labai elementarus, bet labai užkabinantis „Candy Crush Saga“. Antrasis sąraše –Don‘t Tap the White Tile“, reikalaujantis reakcijos spaudant juodus pianino klavišus. Trečias populiariausias – „Candy Crush Saga“ atitikmuo „Farm Heroes Saga“, ketvirtoje – vandalų žaidimas „Subway Surfers“, kur pripaišius sienas dažais, reikia kiek galima greičiau bėgti nuo apsaugos. Jei labiau patinka kautis, o dar esi neabejingas seniesiems laikams, tuomet tiks penktoje vietoje esantis „Clash of Clans“.

Mokomosios programėlės

Tarp švietimui ir edukacijai skirtų programėlių populiariausia buvo „Duolingo“. Ji padeda greičiau išmokti vokiečių, prancūzų, ispanų, portugalų, italų ar kitą kalbą. Tarp socialinių programų karaliavo „Facebook“, tarp muzikos – radijas internete „Pandora“. Pramogoms skirtų programėlių sąraše pirmoji buvo „Netflix“, kuri leidžia peržiūrėti filmų ir TV serialų epizodus telefone (Lietuvoje jie neveiks). Mėgstantys keliauti patogiau, naudojosi „TripAdvisor“ patarimais, o fotografijos mėgėjai dažniausiai rinkosi „Flipagram“, kuri leidžia sumiksuoti turimas nuotraukas su gražiu muzikiniu užtaisu.

Šiais metais, beje, pastebimas sveikam gyvenimo stiliui išlaikyti skirtų programėlių pomėgis. Tarp jų į mobiliuosius labiausiai siuntėmės „MyFitnessPal“, nes tai buvo patogiausias įrankis skaičiuoti maisto kalorijas ir sėkmingai mesti svorį.

Knygos

Labiausiai skaityta knyga iš „Google Play books“ buvo bestseleris „The Fault in Our Stars“ („Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“) apie dviejų jaunuolių meilę. Toliau rikiuojasi „Fifty Shades of Grey“ („Penkiasdešimt pilkų atspalvių“), „Divergent“ („Divergentė“), „Twelve Years a Slave“ („Dvylika vergovės metų“) ir „Divergentės“ tęsinys „Insurgent“ („Insurgentė“). Jei vis tik tingisi skaityti, galima pažiūrėti ir visus pagal šias knygas sukurtus filmus, iš kurių „Dvylika vergovės metų“ pelnė net tris Oskarus.

Nors Lietuvoje „Google Play“ paslauga „Play Movie & TV Shows” neprieinama, įdomumo dėlei galima paminėti, kad labiausiai žiūrėtas filmas telefone šiais metais buvo mums visiems gerai žinoma „Disney“ pasaka „Frozen“, o jos garso takelis tapo labiausiai telefone klausomu metų albumu. Beje, šis garso takelis tapo toks populiarus, kad filmo režisierei Jennifer Lee netgi teko apgailestauti dėl kilusio pamišimo ir to, kad ištisus metus teko klausyti šių vaikiškų dainų.

Ką telefone keliaudamas veiki pats? Ką rekomenduotum kitiems?

2014 liepos 24
Kategorijos: Produktai, Visa kita

Kaip sako pelės, įsisąmonink, daug prizų jau iššluota, tačiau dar daug ir liko. Kaip tik turi savaitę sudalyvauti „Pildyk“ žaidime ir laimėti kietus antrojo etapo prizus. Jau kalbėjome apie dviračius, televizorius, „PlayStation“, o šiandien žvilgsnis šauna į „Samsung“ gamintojo dovanas. Šio vardo pristatinėti  nereikia, todėl iškart vardijame, kas galėtų papuošti tavo „gadget‘ų“ kolekciją.

Išmanusis telefonas „Samsung S5

Jis iš esmės skiriasi nuo kitų „Samsung“ telefonų tuo, kad turi metalinės apdailos korpusą. Pagaliau. Iki šiol „Samsung“ savus telefonus ir, beje, visą „Galaxy“ seriją užsispyrusiai rengdavo plastiku. Kaip sakoma, kiekvienam pagal skonį, tačiau metalas laikant rankoje yra nepalyginamai maloniau.

Telefonas neabejotinai rimtas ir solidus, o kartu ir modernus. Stebintų, jei būtų kitaip. Aukštos klasės, t.y. brangus telefonas privalo būti geras visomis prasmėmis, todėl nekalbėsime apie jo bateriją – ji talpi, procesorių – jis spartus, ar vaizdo kokybę – ji tikrai gera, HD raiškos. Geriau pora žodžių apie įdomias funkcijas. Štai pavyzdžiui, S5 yra pirmasis telefonas, matuojantis širdies ritmą. Pulso matuoklis kartu su „S Health“ programa leidžia telefonui atlikti žingsniamačio funkcijas, skaičiuoti kalorijas, stebėti bendrą savijautą sportuojant.

Jei užsiimi vandens sportu ar tiesiog taip kažkaip nutinka, kad telefonas periodiškai krenta į sriubos lėkštę, pravers S5 atsparumas vandeniui. Telefono mesti į ežero dugną nereikėtų, tačiau mažesnius vandens išbandymus jis atlaikys. Be to, telefonas atsparus dar ir prakaitui, smėliui, dulkėms.

Dar grįžtant prie baterijos, reikia pasakyti, kad energijos taupymui „Samsung“ sugalvojo gudrų ir netipinį sprendimą. Jie įdėjo funkciją „Ultra Power Saving Mode“, kuri senkant baterijai spalvotą vaizdą ekrane gali paversti juodai baltu. Sako, labai smarkiai sutaupo energijos.

Planšetė „Samsung Tab S“.

Vis stebėdami rinką ir kas joje darosi, ekspertai sako, kad tradicinių kompiuterių pardavimai grasinasi mažėti, o štai planšečių – augti. „Pildyk“ neabejingi prognozėms, todėl siūlo stoti į moderniųjų gretas ir dalina „Samsung“ planšetes.

Pirmoji jų – „Samsung Tab S“. Plonesnė, lengvesnė, malonesnė laikant rankose – žinoma, „Samsung“ kurdami naująjį modelį pasistengė pranokti ne tik savus, bet ir konkurentų modelius. Korėjiečiai dviračio neišradinėjo ir didžiausią dėmesį skyrė ekranui. Jis – aukštos rezoliucijos „Super AMOLED“, kuris atkuria 94 proc. spalvų. Suprantamai šnekant, tai labai daug, vaizdas plika akimi atrodo super gerai, ryškus, kontrastingas.

Verta dėmesio  „Adaptive Display“ funkcija, kuri leidžia nustatyti vieną iš trijų ekrano režimų ir pritaikyti jį pagal tai, ką veiki – žiūri filmą, skaitai el. knygą ar šiaip šmirinėji po „Facebook“. Dar viena pasiūlyta naujovė – galimybė fiksuoti nuotraukas ar filmuoti kamerai davus komandas  balsu. Tie magiški žodžiai, į kuriuos reaguoja kamera yra  „Capture“, „Smile“ arba „Record video“. Labai gera funkcija mėgstantiems daryti asmenukes.

Dar ši planšetė yra visų tinginių svajonė. Nes gali perjungti „Galaxy S5“ skambučius. Taigi, jei tingiai sau guli ant sofos, o telefonas tuo metu kitam kambary, gali nesivarginti stotis, o atsiliepti per planšetę.

Planšetė „Samsung Tab 4“

Savo savybėmis „Samsung Tab 4“ panašus į aukščiau minimą „brolį“. Esminis šio planšetinio kompiuterio išskirtinumas – tai, kad galima sukurti kelis vartotojo prisijungimus, vadinamuosius profilius. Naudinga, jei tenka planšete naudotis keliems žmonėms. Nėra čia ko kitiems stebėti ką naršai, fotografuoji ir pan.

Verta dėmesio ir funkcija – „Multi Window“. Ji išdalina turinį į atskirus langus kaip kompiuterio naršyklė, pvz. filmas viename, „Facebook“ langas kitame, nuotraukos dar trečiame. Esant reikalui, lengva šokinėti tarp skirtingo turinio ir daryti kelis darbus vienu metu.

„Samsung“ prizai pristatyti, o prieš išsirinkdamas favoritus nepamiršk, jog „Pildyk“ sandėly laukia ir kitų gamintojų prizai.

Visą šį grožį galima mėginti laimėti papildžius „Pildyk“ sąskaitą vos 10 litų. Plačiau apie sąlygas ir kaip padidinti savo galimybes laimėti, skelbiama adresu pildykzaidimas.lt.

2014 liepos 22
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Neabejojam, kad girdėjai – vasarai įpusėjus išankstinio mokėjimo paslauga „Pildyk“ pažėrė nerealių prizų. O norint juos gauti, reikia padaryti ne tiek jau ir daug. Tereikia papildyti sąskaitą bent 10 Lt ir automatiškai dalyvauti žaidime. Dabar, praėjus pirmajam etapui, prizų sandėlyje laukia dar puikesni daiktai. Tarp jų ir „Bobbin Shopper“ dviračiai, „Panasonic“ fotoaparatai „LUMIX GM1“, žaidimų konsolės „Playstation 4 500GB“ ir televizoriai „Panasonic TX-50AS650E“. Būtent apie šių išvardytų prizų šaunumą papasakosime šiame įraše, kol lauki ir tikiesi sėkmės.

„Bobbin Shopper“ dviratis

Jeigu žaviesi 60-aisiais ir nori pajausti tų laikų dvasią – „Bobbin Shopper“ dviratis kaip tik tau. Ypač jei nori būti visuotinai pripažintas stilingu ir išskirtiniu – britiškas retro stiliaus dviratis ir tu ant jo tikrai niekam nepraslysit pro akis. Prie bendro įvaizdžio tereiktų pritaisyti magelį ant bagažinės ir važiuojant leisti „Queen“ dainą „Bicycle Race“.

Pats dviratis pritaikytas važinėti mieste, todėl turi tvirtą hi-tech rėmą iš chromo­-molibdeno plieno, taigi atlaikys visokius svorius. Ne bėda ir įkliuvus į blogą kelią ar užmiestį – padangos sušvelnins važiavimą per duobes ir nelygumus.

Ai, ir dar – „Bobbin Shopper“ dviratis dalyvavo parodoje „Interbike 2012“ Las Vegase ir buvo visuotinai išgirtas bei pripažintas tarptautiniu mastu.

Skaitmeninis fotoaparatas „LUMIX GM1“

Labai stilingas, šiek tiek retro stiliaus aksesuaras ir tiesiog naudingas daiktas. Tiesa, dėl savo parametrų labai modernus, nes visiems tilps į rankinę nepriklausomai nuo to, ar tai maža terbelė, ar didelis krepšys. Patiks ir rankinių nemėgstantiems vyrukams, mat kartu su raktais ir pinigine tilps kišenėje. Na, ir bet kokiu atveju bus patogus nešiotis delne.

Kalbant apie technines „LUMIX GM1“ galimybes sakoma, kad šis „Panasonic“ daikčiukas suteikia kūrybos laisvę, nes  turi keičiamus objektyvus, vaizdus fiksuoja 5-ių kadrų per sekundę sparta net esant silpnam apšvietimui, o filmuoja „Full HD“ raiška. Prie nuotraukų kokybės prisideda 16 MP „Digital Live MOS“ jutiklis. Automatinė programa „iA/iA Plus“ fiksuoja kadrus be jokių išankstinių nustatymų, o nepavykus pasiekti tobulumo padeda 22 efektų filtrai ir redagavimo funkcijos. Smagu tai, kad fotoaparatą galima valdyti nuotoliniu būdu, o nuotraukas persiųsti belaidžio ryšio pagalba.

„Playstation 4 500GB“ žaidimų konsolė

Praėjusiais metais pristatyta „Playstation 4“ buvo nušluota nuo lentynų akimirksniu. Per pirmąją dieną šios konsolės parduota apie 1 mln. vienetų. Ir tai ne dėl inertiškos mados, kaip, pavyzdžiui, „Apple“ produktų atveju. „Playstation 4“ vadinta „konsolių mirtimi“, nes populiarumu gerokai aplamdė kitus konkurentus.

Kalbant apie technines specifikacijas svarbu žinoti tai, kad į konsolę montuojami papildomi lustai, kurie leidžia atlikti įvairias fonines užduotis neapkraunant pagrindinių komponentų. Kitaip sakant, žaidėjai galės nepastebimai atsiųsti atnaujinimus kitiems žaidimams, filmuoti ir transliuoti žaidimo eigą, siųsti pranešimus į socialinius tinklus ir t.t. „Playstation 4“ turi debesį nemokamų žaidimų, o norint nuo jų pailsėti, leis perjungti muziką ar filmus. Kas tikrai gerai, tai galimybė žaisti ne tik televizoriaus ekrane, bet ir „Android“ ar „iOS“ telefone.

Televizorius „Panasonic TX-50AS650E“

Manai, kad laikas, praleistas prie televizoriaus, iššvaistytas? Tikrai taip nemano tie, kas stebi krepšinio ar futbolo rungtynes. O ir kitų progų prisėsti prie ekrano yra daug ir įvairių. Televizorius nebėra tiesiog „ta dėžė“, kuri rodo televizijos programas. Jį galima išnaudoti daug kur.

Konkrečiai „Panasonic TX-50AS650E“ sukuria sąlygas televizorių perkelti ten, kur patogu ir tada, kada patogu. Labai gudri funkcija „TV Anywhere“ leidžia peržiūrėti televizijos programas išmaniajame telefone ar planšetėje. Nespėjus pamatyti tam tikros laidos ar filmo, galėsit juos įsirašyti ir peržiūrėti, kai norėsite. „Remote Sharing“ funkcija leidžia siųsti nuotraukas bei vaizdo įrašus ir net parašyti asmeninę žinutę savo draugams. Televizorius geba rodyti vaizdą įprastu 2D arba 3D formatu, o dalį komandų galima valdyti balsu.

Tai tik dalis prizų, kurie laukia „Pildyk“ prizų sandėlyje. Kurio iš jų norėtum labiausiai?