2014 lapkričio 05
Kategorijos: Produktai

Neseniai buvo paskaičiuota, kad „Tele2“ salonuose populiariausias telefono aksesuaras yra Lietuvoje pagaminti dėklai. Jų pardavimai pranoksta visų kitų šalių – pirmiausia Kinijos – gamintojų aksesuarų populiarumą.

Ar tai reiškia, kad renkamės prekę tik todėl, kad ji lietuviška? Tikriausiai taip, kodėl gi ne? Ir tai darome ne vien tik apimti patriotinių jausmų. Bent jau minėti telefonų dėklai yra ne ką brangesni nei kiniški, o dar plius – kokybiškesni. Be to, skirtingai nei didžioji dalis importo, lietuviški telefonų dėklai yra iš aukščiausios kokybės natūralios odos, todėl tarnauja ilgiau.

Smagu, kad lietuviška kūryba pasireiškia ne tik maisto pramonėje, šaldytuvuose ar audiniuose. Šaunių dalykų kuriama ir mobiliųjų telefonų rinkai.

Tiesa, pačius telefonus vis dar teks pirkti iš Pietų Korėjiečių (Samsung, LG), JAV (Apple), ar tos pačios mylimos Kinijos (Huawei). Nors… į savo istoriją galime įsirašyti „Teltonika Tel202“. Tai – pirmasis lietuviškas mobilusis, išleistas 2012 metais. Ir net su 2 SIM kortelėm. Pats telefonas buvo priskiriamas žemos kainos kategorijai, buvo panašus į senosios kartos Nokia, bet visa tai yra nesvarbu – į Lietuvos istoriją jis įeis visiems laikams.

Dar keliais metais anksčiau galėjome pasidžiaugti beveik lietuvišku telefonu – Nokia C7. Jis toks svarbus ir beveik mūsų todėl, kad jo dizainą kūrė „Nokia“ kompanijoje dirbantis lietuvis.

Kol lėtai krutame telefonų gamyboje, kitose srityse jau spėjome šį tą nuveikti. Be minėtų dėklų, labiausiai  pasidarbavome kurdami mobiliąsias aplikacijas. Sunku pasakyti, kuri buvo pati pirmoji lietuviška – jų labai daug. Svarbiausia, kad jau kone kiekvienai kasdienei situacijai galime rinktis mūsiškę.

Kasdienis gyvenimas dažnai neapsieina be kelionių į darbą ir iš darbo, į mokyklą ar universitetą, į miestą šiaip pasibuvoti arba pas draugus. Jei gyvenate didesniame mieste, telefonas labai praverčia. Norite parkuotis automobilį, galite rinktis „m.Parking“. Viešojo transporto bilietui lietuviai pagamino „m.Ticket“, o norintiems keliauti prabangiau ir greičiau  siūloma „e.TAKSI“.

Lietuvių aistra pirkti taip pat atsispindi programėlėse – jų galybė. Galima medžioti akcijas (Akcijos), ieškoti kur pigiau (Pigu.lt), tiesiog apsipirkti (m.Shops.lt), ir pan. Telefonu per savą, lietuvišką programėlę galima užsakyti ir kavą (Coffee inn), ir picą (Foodout). Užkandus galima pasirinkti, ką žiūrėti vakare per televizorių (TV.lt). O įtariant negalavimą, dėl vaistų irgi galima pasikonsultuoti išmaniuoju telefonu (Vaistai.lt).

Akivaizdu, kad telefoną galima pakankamai „paturbinti“ lietuviška gamyba. Bet gal kažko norėtųsi daugiau? Kaip manote, kokių lietuviškų priedų ar programėlių trūksta?

2014 liepos 04
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Į kišenes rankas susikišęs jaunuolis žygiuoja gatve ir kalba pats su savimi. Kiek vėliau pamatai nuo ausies tysantį laidą ir supranti, kad viskas gerai – jis kalba telefonu. Laisvų rankų įranga yra naudingas išradimas, ypač vairuojant, tačiau minėtu atveju toks telefono naudojimo būdas atrodo juokingai, keistai… kaip nori, tik ne kietai. Na, pateisinama nebent tuo atveju, jei naudojama netradicinė, kaip ir madinga, laisvų rankų įranga.

Telefoną, kaip ir bet kurį daiktą, naudojame pagal savo įpročius. Su tuo viskas tvarkoje, tik tiek, kad kartais nepagalvoję ar pagalvoję, bet nepadarę tinkamų išvadų, patenkame į juokingas, kvailas ar net pavojingas situacijas. Minėtoji – viena iš tokių.

Ko tikrai nereikėtų daryti su telefonu, tai:

Kalbėti juo, kai kas nors jus aptarnauja. Na pavyzdžiui kalbi telefonu ar kažką jame įnirtingai maigai tuo metu, kai padavėja priėjusi priimti tavo užsakymo. Tai nei kiek neatrodo šauniai, nors taip, į tave gali atkreipti dėmesį. Bet tik todėl, kad atrodysi nemandagus, netašytas Motiejus. Telefonu naudotis gali kiek tik nori prieš valgį, kramsnodamas kotletą ir po to, jei tik patogu, tik padaryk minutės pertrauką, kai tave aptarnauja. Beje, jei pliurpsi telefonu prie kasos ir užlaikysi eilę, vietoj to, kad susikrautum daiktus, tuomet gali iššaukti sau tikrą rūstybės bangą. Nėra labiau nepakančių žmonių nei stovintys eilėje.

Kalbėti garsiai. Nesvarbu kur, bet kur, jei tik tai nėra tavo namai. Kalbėti garsiai kino teatre, koncerte, viešajame transporte nemandagu, gatvėje, parke, parduotuvėje – tiesiog juokinga. Ir visais atvejais atrodo kvailai. O tų visų atvejų labai daug. Pasižiūrėkite patys – https://www.youtube.com/watch?v=pD254JDQAJU#t=68

Fotografuoti save kvailose ar kompromituojančiose situacijose. O po to siųsti draugeliui, nes suprask „čia bairis“. Oi, nedaryk taip, nedaryk. Kalta bloga karma ar kažkas kita, bet nuotraukos linkusios „netyčia“ nukeliauti kitiems, po to dar kitiems, dar į „Facebook“ ir visas pasaulis gali matyti tave tokį,  kad net nėra kur akių dėti iš gėdos. Saugai viską telefone? Kaip manai, kas gali nutikti, jei jį pamesi ar pavogs?

Pasitikėti vien tik telefonu, kai reikia navigacijos. Čia turima omenyje situacijos, kai, pvz., keliauji ir nepasiimi žemėlapio. Tiesa, telefonas labai super geras kompanionas, turi „Google Maps“, navigaciją. Tačiau būna, nutinka taip, kad jis išsikrauna, jį pameti ar pan. Visuomet reikia turėti atsarginį planą.

Pirkti keistus priedus telefonui. Šiaip jau priedų yra labai daug ir vienaip ar kitaip jie naudingi. Bet iš kažkur periodiškai pabyra ir tokių, kurie ne tik kad neteikia skelbtinos naudos, bet ir prisipažinus kam tokį turint iššauks vienintelį komentarą: „tau ką, visai negerai?“. Tarp tokių priedų galima paminėti, pavyzdžiui, juostas, kurios prilaiko telefoną prie ausies. Tai tik pinigų išmetimas į balą, ne kitaip.

Ir tikrai nereikia nei skambinti, nei SMS‘inti, nei nustatinėti navigaciją vairuojant. Net nedėsime paveikslėlio, kuris galėtų parodyti, kas bus tokiu atveju. Per daug kraupu.

Dėl kokių telefono naudojimo įpročių esate pakliuvęs į keistą, juokingą ar net pavojingą situaciją?

2013 kovo 12
Kategorijos: Visa kita


Klausimas, aišku, įdomus. Bet pamąstykime kartu, jau įsigijai  galingą išmanųjį telefoną, norisi  išnaudoti visas jo teikiamas galimybes – tiek įdiegiamas telefone, tiek ir išorines, t.y. priedus. Pirmiausia, kai pagalvojame apie mobiliųjų telefonų priedus, į galvą ateina tokie paprasti daikčiukai kaip dėklai, pakabukai, ausinės ir panašūs „neišmanūs“ dalykai. Viskas jau išbandyta ir įprasta, todėl šiame įraše pasakosime apie naujausius ir madingiausius sumanius priedus.

Pradėkime nuo labai išmanios laisvų rankų įrangos – „Voyager Legend“. Vis daugėja įrenginių, kuriuos galime valdyti balsu, ne išimtis ir šios ausinės. Kai jums skambina, tereikia ištarti, norite atsiliepti ar „atmesti“ šį skambutį. Be to, įranga praneša, kas skambina. Valdomos vienu mygtuko paspaudimu, ausinės pretenduoji į gudriausios laisvų rankų įrangos vardą. Plačiau apie jas galima paskaityti čia.

Pradėję nuo to, jog pleškino juokingas akimirkas ir draugų kompanijas, išmanieji telefonai kopia į aukštesnį lygį – jais įamžiname atostogas, netgi bandome tapti gamtos fotografais.  Visai patogu, nuotraukų kokybė lyg ir tenkina. Tačiau toli gražu ne visada. Ką daryti? Ogi nusižiūrėti darbo praktiką nuo profesionalių fotografų, kurie naudoja  pridedamus galingus objektyvus. Tokie patobulinimai buvo sukurti ir išmaniųjų telefonų kameroms.

Vienas iš pavyzdžių yra „iPhone“ telefonams pritaikytas objektyvas „Rollei 12x Tele“, skirtas kraštovaizdžio ir portretiniams kadrams ir, kaip turbūt supratote iš pavadinimo, 12 kartų padidinantis vaizdą. Fotoobjektyvo ilgis yra 94 mm, diametras 33 mm, o sveria jis 118 g (netgi mažiau nei įprastai sveria išmanieji). Jei susidomėjote, daugiau informacijos galima rasti čia.

Jei telefonas gali tapti fotoaparatu, kodėl jo nepanaudojus kaip spausdintuvo? Kišenėje gal tokie ir netilptų, tačiau rankinėje – tikrai. Tokio spausdintuvo pavyzdys yra „LG PD221“, pristatytas ir parodoje „CES 2013“. Šis beveik žaislinis spausdintuviukas (kitaip jo vadinti nesinori) sveria kaip du išmanieji telefonai, o nuotraukas spausdina 5,1 x 7,6 cm formatu.

Nuotraukos iš išmaniojo persiunčiamos belaidžiu ryšiu, o pats spausdintuvas nenaudoja dažų kasečių. Galbūt greitai kas dieną visi tokius nešiosimės su savimi? Pliusas „androidiniams“ telefonams – speciali programėlė nuotraukų redagavimui bei QR kodo sukūrimui. Jei norėtumėte pažiūrėti, kaip atrodo toks gražuolis, galima tai padaryti čia.

Malonu, kai skambina, tačiau tikrai ne žiemą. Kol atsiliepiame (jau nekalbant apie SMS rašymą), nušąlame pirštus. Kai kas kurie sugalvoja gudrybių, pvz., atsiliepti nosimi. Tačiau yra ir paprastesnių būdų. Kai kuriuos labai naujus telefonus galima valdyti ir su paprastomis pirštinėmis, o kol tokio neturite, galite įsigyti stebuklingas.

Nepriklausomai nuo to, iš ko tokios pirštinės pagaminamos – akrilo, nailono ar kitų medžiagų – jų siūlai ar medžiagos pluoštas būna padengti sidabro dalelėmis. Kodėl naudojamas sidabras? Nes sidabras yra pralaidžiausias iš visų metalų. Vienos tokių pirštinių yra „TapPinchZoom“. Kaip patys galite matyti nuotraukoje – atrodo kaip visiškai įprastos pirštinės.

Na ir pabaigai vienas linksmesnių priedų, kurį kažin ar panaudotumėte prasmingai ir naudingai, tačiau aplinkinius tikrai nustebinsite. Šis – tai telefonu ar planšetiniu kompiuteriu valdomas ofiso (ar namų) sraigtasparnis „HELO TC“. Kaip jis veikia?

Sraigtasparnis yra valdomas radijo bangomis, o pultelį atstoja jūsų telefonas. Turite parsisiųsti specialią programėlę, kuri pritaikyta tiek „iPhone“, tiek „Android“ operacinėms sistemoms. Su programėlė galite sudaryti skrydžių planą arba nustatyti automatinį nusileidimą. Taigi, jei kada darbe prie jūsų priskris sraigtasparnis – neišsigąskite.

Kaip matote, roboto – tranformerio iš telefono dar nepadarysi (bent mes neradom), bet prie šios svajonės artėjam. Gal dar kokių nors linksmų priedų buvot aptikę?

2012 gegužės 11
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai:


Patogus ir patikimai veikiantis mobilusis telefonas, žinoma, labai svarbu, tačiau dar labiau išplėsti šio prietaiso galimybes ir dar geriau pritaikyti jį savo poreikiams padeda įvairūs aksesuarai. Į kuriuos iš jų verta atkreipti dėmesį? Sudarėme aksesuarų ir priedų TOP 10.

10. Papuošimai. Gali nuskambėti keistai, tačiau girdėjome ne vieną istoriją, kaip lipdukai, klijuojami blizgučiai ir kitokie papuošimai, žmonėms padėjo sutaupyti. Kaip? Paprasčiausiai parodydami, kad naujo telefono dabar pat įsigyti nebūtina, nes ir senasis, šiek tiek padailintas, gali atrodyti šauniai ir naujai. Telefonams skirtų klijuojamų puošmenų galima rasti vos už kelis litus.

9. Papildomas maitinimo šaltinis. Nepamainomas priedas tiems, kurie daug keliauja ‒ jei telefono baterija baigia išsikrauti, tiesiog prijungiate papildomą nešiojamą maitinimo šaltinį ir kalbate, naršote ar žaidžiate telefonu toliau. Prietaisas veikia kaip papildoma baterija, kurios nereikia dėti į telefoną. Štai vienas iš pavyzdžių. O mus ypač sudomino papildomo maitinimo įrenginys, aprūpintas saulės baterija. Su tokiu prietaisu išsikraunanti telefono baterija privers sunerimti nebent naktį…

8. Išmaniosios pirštinės. Nors už lango pavasaris, šaltos žiemos prisiminimai dar neišblėso. Ypač gerai pamename, kaip nesmagu gali būti spaudžiant šaltukui valdyti išmanųjį telefoną – juk mūvėdamas storas pirštines jutiklinio ekrano nesučiupinėsi… Išeitis – „išmaniosios pirštinės“, kurių pirštų galuose įtaisytos specialios pagalvėlės. Interneto parduotuvėse radome tokių pirštinių už 20 -30 litų.

7. Automobilinis laikiklis. Žemėlapiai ir navigacija – labai dažnai naudojama išmaniųjų telefonų funkcija. Jeigu išmanųjį telefoną tenka įsijungti automobilyje, kad susiorientuotumėte apylinkėse, automobilinis telefono laikiklis gali būti labai patogus sprendimas. Telefonas visuomet bus saugiai užfiksuotas taip, kad jį matytumėte. Tokių laikiklių kainos – nuo keliolikos litų. Tik nepamirškite, kad vairuojant dėmesį būtina susitelkti į kelią, o ne telefono ekraną.

6. Išorinės kolonėlės. Nepamainomas dalykas vakarėlyje ar iškyloje, kai norisi pasiklausyti muzikos šiek tiek garsiau ir kokybiškiau, nei gali pasiūlyti telefone įmontuotas garsiakalbis. Kolonėlių pasirinkimas labai platus, jos gali būti jungiamos prie telefono laidu ar bevieliu ryšiu, pavyzdžiui, per „Bluetooth“. Maitinamos baterijomis, įkraunamos, jungiamos prie nuolatinės srovės… Tokia įrenginių įvairovė, suprantama, reiškia, kad kolonėlių kaina taip pat labai įvairi – nuo kelių dešimčių iki šimtų ar net tūkstančių litų. Besidomėdami pasiūla radome įdomią alternatyvą ‒ sferinį įrenginį „Clingo Sound Sphere“, į kurį įstatyto telefono garsas sustiprinamas „natūraliai“, be jokio papildomo energijos šaltinio. Gal ir nepatogu nešiotis, bet puikiai atrodys ant jūsų stalo.

5. Dokas. Patogus prietaisas, leidžiantis vienu metu ir įkrauti išmaniojo telefono bateriją, ir susieti telefoną su kitais įrenginiais, pvz. kompiuteriu ar televizoriumi, ir žiūrėti telefonu nufilmuotus įrašus ar žaisti žaidimus dideliame ekrane. Prie telefono nereikia jungti jokių laidų, tik įstatyti jį į vadinamąjį „doką“ (angl. docking station). Gamintojai yra sukūrę gausybę šių prietaisų, pasižyminčių skirtingomis funkcijomis ir tinkančių įvairiems telefonams, todėl jų kainos taip pat gerokai svyruoja.

4. Automobilinis įkroviklis. Leisdamiesi į tolimesnę kelionę būtinai tokiu apsirūpinkite, ypač jei telefoną naudojate ne tik kaip ryšio priemonę, bet ir kaip navigacijos prietaisą. PILDYK vartotojams siūlome atkreipti dėmesį į stilingą automobilinį įkroviklį, kurį galima įsigyti už 15 bonų.

3. Apsauginė ekrano plėvelė. Trečiojoje mūsų aksesuarų „topo“ pozicijoje įsitaiso būtent ši telefono apsaugos priemonė, ypač aktuali išmaniųjų telefonų savininkams. Uždengę ekraną apsaugine plėvele, apsaugosime jį nuo subraižymų ir susidėvėjimo. Tokių plėvelių galima įsigyti mokant nuo 9 litų.

2. Laisvų rankų įranga. Nepamainoma daug kalbantiems vairuotojams, naudinga ir dviratininkams bei pėstiesiems, kuriems tenka dažnai kalbėti telefonu. Laisvų rankų įrangos įvairovę plačiau esame apžvelgę šiame tinklaraščio įraše.

1. Mūsų nuomone, svarbiausias ir naudingiausias aksesuaras ‒ tai telefono įdėklas. Tinkamai parinktas įdėklas gali tapti ir jūsų stiliaus detale, ir puikia telefono apsaugos priemone, padėsiančia sušvelninti smūgių, trynimosi kišenėje ar rankinėje padarinius. Gražu ir praktiška.

Visus mūsų siūlomus telefonams skirtus priedus rasite „Tele2“ salonuose, o „Pildyk“ vartotojai daug smagių dalykų gali gauti už „Pildyk“ bonus.

Kokie mobiliųjų telefonų aksesuarai reikalingiausi jums? Pasidalinkite savo aksesuarų TOP 3!

1