2015 rugsėjo 08
Kategorijos: Produktai

Tikriausiai ant didžiosios dalies mūsų namuose esančių elektronikos gaminių, namų apyvokos daiktų ir visokių menkniekių rastume užrašą „made in China“. Kinija per pastarąjį dešimtmetį tapo viena pagrindinių visų įsivaizduojamų daiktų gamintojų ir nors dažnai šalies vardas siejamas su nekokybiška ir trečiarūše produkcija, tačiau kinų technologijos žengia koja kojon su vakarais.

Ir gal netgi dar daugiau. Didžioji dalis elektronikos gamintojų užsako kinų gamyklų paslaugas. Tas pats „Apple“, nors dizainą ir technologijas kuria JAV, tačiau visi „iPhone“, „iPad“ ir kt. jų gaminiai gaminami ir surenkami būtent didžiojoje Kinijoje. Nestebina, kad kinai sugeba ne tik kopijuoti, bet ir sukurti geriausiems elektronikos gamintojams prilygstančias technologijas.

Daugybė negirdėtų gamintojų

Štai pavyzdžiui Huawei, Zen, Lenovo, CoolPad ar Xiaomi nėra itin žinomi vakaruose, nes čia rinką užima japoniška, korėjietiška ir amerikietiška produkcija, tačiau tai yra nuolat augantys ir technologiškai pažangūs gamintojai, galintys pasiūlyti verčiantį aiktelėti kainos ir kokybės santykį.

Kinija yra ne tik didžiausia pasaulio valstybė ir milžiniška ekonomika, bet ir didžiausia išmaniųjų telefonų rinka, tad nenuostabu, kad netgi „iPhone“ kūrėjai atsižvelgė į kinų poreikius pasiūlydami naują auksinės spalvos modelį. Dėl didelės paklausos ir konkurencijos Kinijos gamintojai siekia naudoti kuo pažangesnes technologijas ir pasiūlyti savo produktus už kuo prieinamesnę kainą.

Kokybės kontrolė

Netgi JAV kiniški telefonai šių metų duomenimis sudaro maždaug ketvirtadalį visos rinkos. Nors ten aiškiai pirmauja „Apple iPhone“, tačiau ne tokie garsūs kiniški telefonai po truputį bando sudaryti vis didesnę konkurenciją pasaulio technologijų milžinei „Apple“.

Galima manyti, kad būtent vakarų gamintojai padėjo Kinijos konkurentams. Griežta kokybės kontrolė „Apple“ ir kitų įmonių gaminiams kinų fabrikuose lėmė tai, kad ir patys Kinijos gamintojai ėmė taikyti tokią pat griežtą priežiūrą savajai produkcijai. Kiniški telefonai gaminami su tokia pat priežiūra kaip ir didžiųjų gamintojų flagmanai.

Neatsiliekanti pažanga

Štai Huawei rugsėjo pradžioje, likus savaitei iki oficialios „Apple“ technologijų konferencijos, kurioje pristatomos įmonės naujienos, pristato savo naują flagmaną Huawei Mate S, kuris turės dalį tokių pat naujų technologijų, kurios bus įdiegtos ir „Apple iPhone 6S“ modelyje. Telefone įdiegta revoliucinė „Force Touch“ technologija, kuri ne tik reaguoja į prisilėtimą, bet fiksuoja ir jo stiprumą.

Šią technologiją primytyviai galima pritaikyti ne itin sunkių daiktų svėrimui – tai pademonstravo ir Huawei ant naujojo telefono modelio pasverdama apelsiną (ne obuolį, nes, na, „Apple“). Technologija leis išmaniesiems dar geriau prisitaikyti prie vartotojo ir valdyti telefoną ne tik prisilietimu, bet ir jam suteikiama jėga.

Sudeda viską, kas geriausia

Dažniausiai kinų gamintojai, kurie nesiekia tik kopijuoti pasaulinių prekės ženklų, bet kurti savo produkciją, stengiasi į telefoną sudėtį maksimalią įmanomą technologinę komplektaciją, prieinamą vartotojui ir tai pasiūlyti iš tokią kainą, kuri dažnai yra vos pusė garsių gamintojų flagmanų bazinių versijų kainos.

Kiniški telefonai beveik visuomet talpina dvi SIM korteles, net patys paprasčiausi telefonai turi 4G ryšio galimybę, bet 3 GB operatyviosios atminties, 16 gigabaitų duomenų talpą, kokybišką vaizdo kamerą ir priekinę kamerą asmenukėms bei patvarų „Gorilla glass“ stiklą.

Kaip pavyzdys galėtų būti visiškai naujas Lietuvos rinkoje „CoolPad“ telefonas, turintis visas aukščiau išvardintas technologines savybes, tačiau papildomai pasižymintis netgi ekologiškumu – „CoolPad Porto“ modelio korpusas gaminamas iš anakardžių riešutų, tad yra neįprastai švelnu, o ant korpuso nesimato pirštų antspaudų.

Kainos ir kokybės santykis kompensuoja viską

Be jokios abejonės išvada yra viena – kiniški telefonai, jei tai nėra pigios didžiųjų gamintojų kopijos ar telefonai neturintys apskritai jokio pavadinimo (vadinamieji „white boxes“), yra neabejotinai puikus pasirinkimas, siekiantiems geriausio kainos ir kokybės santykio. Kokybę užtikrina ir griežta didžiųjų Kinijos gamintojų produkcijos kontrolė, neatsiliekanti nuo taikomos vakarietiškiems prekių ženklams.

Neaukštą telefonų kainą dažnai lemia tai, kad gamintojai stipriai nesiveržia į vakarų rinkas ir nekuria didelių biudžetų, skirtų reklamai, žinomumo didinimui ar pardavimų auginimui. Kiniškus telefonus mobiliųjų tinklų operatoriai dažnai atranda patys ir siūlo savo klientams kaip kokybišką alternatyvą didiesiems prekių ženklams.

2015 rugpjūčio 05
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , , , ,

3G, 4G, LTE, o dabar ir 4G+ – daugybė kodų, mažai ką sakančių vartotojui, tačiau šiuo atveju reikėtų žinoti tik tiek, kad kuo aukštesnis skaičius, tuo geresnė yra jūsų ryšio sparta. Jo greitis „Tele2“ tinkle bent dvigubai didesnis, nei ir taip spartaus 4G ryšio.

4G+ ryšys, kitaip dar žymimas kaip LTE-A, „Tele2“ šiuo metu dengia 12 Lietuvos didžiųjų miestų ir yra prieinamas 20 proc. šalies gyventojų.

Renkantis telefoną specialistai pataria ieškoti tokio modelio, kuris palaikytų ir 4G, ir 4G+ – taip visuomet galėsite naudotis sparčiausiu prieinamu ryšiu. Tarp „Tele2“ klientų populiariausi šiuo metu rinkoje esantys telefonai, palaikantys 4G+ ryšį, yra „Samsung Galaxy S6 EDGE“, „Samsung Galaxy S5“, „Sony Xperia Z3+“ ir „Huawei Mate 7“ todėl trumpai apžvelgsime visų jų pliusus ir minusus. Deja, turime nuvilti, bet naujasis iPhone 6 turi tik 4G technologiją.

Sony Xperia Z3+

Sony jau kurį laiką išleisdavo naują telefono modelį kas pusę metų, tačiau Z3+ sulaužė šią tradiciją išeidamas po 9 mėnesių po savo vyresnio brolio Xperia Z3. Naujasis modelis yra lengvesnis ir kiek plonesnis už savo pirmtaką, turi spartesnį procesorių bei plataus kampo priekinę kamerą. Jei jums patiko Xperia Z3, tuomet Z3+, nors turi kiek silpnesnę bateriją, yra puikus pasirinkimas. O štai modelio pliusai ir minusai:

+

-

Lengvas, plonas ir paprasto dizaino Nebloga, tačiau LG, Samsung ar Apple nusileidžianti kamera
Puikus 1080p ekranas Silpnesnė nei Z3 modelio baterija
Greitas veikimas Ekrano plėvelė apsipirštuoja
Atsparus vandeniui ir dulkėms Telefonas šyla naudojant kamerą

Huawei Mate 7

Naujasis Huawei kūrinys savo ekrano dydžiu – 6 colių įstrižainė – primena beveik planšetinį kompiuterį, tad jis puikiai tiks mėgstantiems telefone žaisti video žaidimus ar žiūrėti vaizdo įrašus.

Nors modelis turi įvairių valdymo keistenybių, būdingų Huawei, tačiau perpratus, kaip viskas veikia, Mate 7 yra vienas geriausių išmaniųjų su tokių parametrų ekranu, kokį tik galima rasti rinkoje už tokią kainą. Huawei gali būti puikia pigesne alternatyva Samsung Galaxy Note 4.

+

-

Puikus kainos ir kokybės santykis Įvairūs smulkūs operacinės sistemos trūkumai
Išvaizdus dizainas Keli smulkūs programavimo kliuviniai kartais erzina
Didelės raiškos ekranas
Ilgai laikanti baterija

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 modelis yra puikus telefonų evoliucijos pavyzdys – S5 yra gerokai stipriau patobulėjęs už savo pirmtaką S4. Pagerinta vaizdo kamera leidžia daryti aukštesnės kokybės nuotraukas daug greičiau, besirūpinantiems sveikata patiks stipriai patobulinta „S Health“ programėlė, taip pat – telefonas apsaugotas pirštų antspaudų skaitytuvu.

Galaxy S5 turi ilgiau laikančią ir efektyvesnę bateriją, jo ekranas yra didesnis ir ryškesnis, procesorius dirba sparčiau.

+

-

Nuostabus ekranas Ne pats nuostabiausias dizainas
Ilgai laikanti baterija Lėtokai susiprantantis kameros fokusavimas
Itin spartus veikimas

Samsung Galaxy S6 EDGE

Atrodo, kad Samsung pagaliau pavyko sukurti ne tik galingą, bet ir išskirtinio dizaino telefoną, kuris beveik primena kažką tokio, ką matome fantastikos filmuose apie netolimą ateitį.

Galaxy S6 EDGE dizainas išties pribloškia – ekranas pratęsiamas į abu kraštus, o vaizdas yra itin ryškus ir detalus. Valdymas buvo taip pat patobulintas ir kiek supaprastintas, tad viskas veikia labai patogiai. Vaizdo kamera tikriausiai nustebins bene daugiausiai – šiuo metu ji yra viena galingiausių ir protingiausių visoje rinkoje.

+

-

Išskirtinis dizainas Brangesnis
Greitai reaguojanti vartotojo sąsaja Baterija nepritaikyta telefono galingumui
Itin galinga kamera
2014 rugpjūčio 07
Kategorijos: Visa kita

Vos išgirdę žodį „fobija“, imame galvoti apie vorų, aukščio ar skrydžio baimę. Tačiau baimę sukelti gali beveik bet kas – dabar ta priežastimi tampa ir technologijos, t.y. kompiuteriai ir telefonai. Pavienių baimių galima skaičiuoti visą galybę, pvz. kažkas nuoširdžiai tiki, kad vieną dieną pietums jį praris gigantiškas telefonas. Tokius žmones laikome keistuoliais iki to laiko, kai įsibaiminusiųjų dėl tos pačios priežasties skaičius pasiekia kritinę masę. Tuomet tai tampa visuotinai pripažinta fobija ir, kaip sakoma, ne gėda net ir prisipažinti.

Kanados mokslininkas ir fobijų specialistas Martin Antony teigia, kad net nekyla klausimų apie tai, jog jau egzistuoja technologijų fobijos ar tam tikrų įrenginių baimės. Nors medicinos enciklopedijose jų dar nesurasim, jau galima išgirsti visuotinai pripažintus tokių fobijų vardus. Susipažinkime ir mes.

Technofobija – technologijų baimė

Technofobija yra visų su technologijomis susijusių baimių motina, be to, ne tokia ir jauna. Pirmosios šios baimės apraiškos buvo fiksuojamos dar industrinės revoliucijos epochoje. Laikui bėgant ši baimė nepranyko, bet vystėsi ir plito.

Terminas „technofobija“ apibūdinamas kaip nenormali baimė ar jaudinimasis dėl technologijų efekto. Šią baimę turintys žmonės jaučiasi nepatogiai ar net neramiai supami už juos pranašesnių technologijų.

Nomofobija – baimė būti be mobilaus įrenginio

Šios baimės pavadinimas kilęs iš sutrumpinto žodžių „no-mobile“ junginio. Jis pradėtas naudoti 2008 m. Jungtinėje Karalystėje, o populiariosios žiniasklaidos dėka tapo bendriniu pavadinimu.  Jei esi priklausomas nuo mobiliojo telefono tiek, kad bent dieną neturėdamas jo šalia jauti nerimą ar baimę, tuomet esi nomofobų gretose.

Ši baimė sustiprėja tiek, kad dalis pradeda jausti baimę net susilpnėjus ryšio signalui, senkant baterijai.  Nomofobija laikoma viena didžiausių šių laikų baimių, nes silpniau ar stipriau veikia net 66 proc. žmonių, didžioji dalis jų yra 18-24 m. amžiaus.

Apie mobilųjį apsėdimą byloja ir statistika, nes per dieną vidutiniškai 34 kartus tikriname savo telefoną – ar nėra praleistų skambučių, žinučių, elektroninių laiškų. O štai baimė likti „be ryšio“ skatina įprotį nuolat iki maksimumo įkrauti bateriją, net jei ši ir nėra visiškai išsikrovusi.

Kiberfobija – kompiuterių baimė

Kai kurie žmonės turi neracionalią kompiuterių ar darbo jais baimę. Kiberfobijos, kaip vienos iš technofobijos atmainų, simptomai apima nerimą ar paranoją dėl visko, kas susiję su kompiuteriu.

Kaip daugelis baimių, kiberfobija gali pasireikšti skirtingomis formomis ir kamuoti įvairiausio tipo žmones: nuo tokių, kurie mano kompiuterius turint invazinių-grobikiškų tikslų, iki tų, kurie steigia aktyvius anti-technologinius socialinius judėjimus.

Telefono fobija – baimė bendrauti telefonu

Tai ne tiek pačių telefonų baimė, kiek baimė atsiliepti ir priimti skambučius. Ji glaudžiai susijusi su glosofobija – viešojo kalbėjimo baime. Vien suskambėjęs telefonas gali įbauginti žmones, o kai kuriais atvejais netgi sukelti panikos priepuolį ar oro stygių, kvėpavimo sutrikimus.

M. Deibler sako, kad ši fobija labiau laikytina socialiniu žmogaus sutrikimu ir dažniausiai yra susijusi su baime būti iškritikuotam arba apsikvailinti.

Selfiefobija – baimė fotografuoti save

Asmenukių populiarumui įgavus pagreitį, selfiefobijos terminas vis dažniau sutinkamas interneto erdvėje. Specialistai dar neištyrė šios baimės šaknų. Spėjama, kad tai susiję su perdėtu žmonių nerimu ir įsitikinimu,  jog jie nėra fotogeniški. Įdomu tai, kad portalas NPR.org neseniai pristatė šių dienų baimių sąrašą – jame selfiefobija užėmė pirmąją vietą ir nušluostė nosis tradicinėms, tokioms kaip skaičiaus 13 ar kelią perbėgančios juodos katės baimė.

Turi ką pridėti į šį sąrašą? Nebijok ir pasidalink patirtimi.

2014 liepos 09
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Nenorime jūsų gąsdinti, bet telefonai ėmė vis labiau dingti. Galbūt netrukus vietoj dingusių žmonių ar gyvūnėlių matysime skelbimus ir nuotraukas telefonų, kurie įvairiais būdais apleido savo šeimininkus.

Statistika negailestinga – vien per birželį „Tele2“ gavo 500 prašymų blokuoti telefonus. Palyginimui: tai yra daugiau nei pusė visų per žiemą blokuotų telefonų. Vasara, matyt, toks klastingas metas, kai mėgstame atsipalaiduoti, pamiršti savo bėdas ir… vargšus telefonus. Jie pasimeta pievose, nukloja ežerų ir upių dugnus, šiltai įsitaiso kitų žmonių kišenėse – ko tik jiems nenutinka. Šio blogo įrašo pabaigoje pažadame atsakyti, ką daryti, kad išvengtume bent jau finansinių tokių praradimų pasekmių.

Pasaka apie trečią brolį Joną

Papasakosime jums istoriją apie trečią brolį Joną (prašome Jonų neįsižeisti, tautosakos juk nepakeisi), kuris vasarą leido labai smagiai.

Vasaros pradžioje Jonas turėjo 10 telefonų, kad visiems ir visada būtų pasiekiamas. Grįžęs po pirmosios  vasaros šventės – Joninių – teturėjo penkis. Ir kas dabar pasakys, kur anie dingo. Gal įkrito į Joninių laužą, gal prigulė kur pievoj, kai naktį sugulę stebėjo žvaigždes. Galėjo nutikti ir taip, kad telefonas netyčia pliumptelėjo į upę, kol plaukė baidarėmis į stovyklavietę (kelionės draugai lyg ir matė įtartinus burbuliukus vandenyje). Gal netyčia išslydo iš kišenės begrybaujant ar bežvejojant tarp tiltelio tarpų pliumptelėjo į vandenį. Tačiau kur dingo pora telefonų Jonas tiksliai žino. Vieną apliejo limonadu ir šis atsisakė veikti, kitą nepagalvojęs pasidėjo prie savęs palapinėje prieš eidamas miegoti. Draugas naktį ėjo pasivaikščioti. Tik „traškt“, „pykšt“ ir telefonas buvo sumindytas.

Ką padarė Jonas grįžęs arba ko galėjo imtis vos tik suprato, kad telefonai dingo?  Jonas turėjo, tikimės taip ir padarė, paskambinti trumpuoju numeriu 117 ar kreiptis į artimiausią „Tele2“ klientų aptarnavimo saloną ir užblokuoti savo SIM kortelę. Tokių veiksmų visiems patariame imtis vos tik pamačius, kad telefonas dingo. Nes kas čia žino, gal koks grybautojas jį aptikęs nuspręs paskambinti dėdei į Bangladešą.

Taigi Jonas liko su penkiais telefonais, iš kurių tris nusivežė į kažkurį iš smagiųjų vasaros festivalių. Vieną vakarą paliko juos visus tris savo palapinėje ir išėjo klausyti koncertų. Ką rado grįžęs – ogi nei vieno telefono. Net ir festivaliuose ne be blogų žmonių… O gal kažkas palapines sumaišė, kas ten žino.

Bėda, kaip sakoma, po vieną nevaikšto. Jonas, grįžęs namo, dar apsilankė miesto šventėje, kurioje paslaptingai iš jo kišenių pradingo dar du telefonai. O vasaros pabaigoje, kad ir kaip saugojo Jonas tą vienintelį, anas ėmė ir nebeatsirado. Nors dar ką tik gulėjo ant staliuko lauko kavinėje, o Jonas buvo nusisukęs tik akimirkai.

Ką Jonui galime patarti? Jam vėlgi reikėjo kreiptis į savo operatorių dėl SIM kortelės užblokavimo ir į policiją – dėl vagystės registravimo bei telefono IMEI kodo blokavimo.

Pabaiga

Koks pasakos moralas? Jonas vasaros gale liko, kaip liaudyje sakoma, prie suskilusios geldos. O viskas galėjo pasibaigti visai kitaip, jei Jonas būtų turėjęs bent vieno telefono draudimą, kuris kaip geroji pasakų fėja gelbsti nelaimėlius nuo sudegusio, aplieto, pamesto, sugadinto ar pavogto telefono nelaimių. „Tele2“ telefonų draudimas, kuris kainuoja 15 Lt per mėnesį, gali tapti geriausiu garantu, kad mūsų vasaros pasakos nesibaigs nelaimingai. Daugiau apie jį čia.

O jūs ar naudojatės telefonų draudimo paslauga? Ar esate girdėję apie tokią galimybę?