2016 rugpjūčio 16
Kategorijos: Paslaugos
Raktažodžiai: ,

2010 metais „Tele2“ pirmą kartą Lietuvoje pristatė 4G mobilųjį internetą.  Dar po kelerių metų pradėjome jį tiekti ir sudarėme galimybes naudotis greito interneto reikalaujančiomis paslaugomis: tiesioginėmis vaizdo transliacijomis – VIAPLAY, muzikos paslauga DEEZER, įvairiomis mobiliosiomis programėlėmis.

Dar tuomet diskutavome, jog technologijoms sparčiai judant į priekį, tik laiko klausimas, kada išmaniuosius poreikius realizuosime naudodamiesi 5G mobiliojo ryšio technologijomis. Nepraėjus nei dešimtmečiui, spėjimus jau patvirtina ir realūs faktai.

5G mobiliojo ryšio standartas šiuo metu yra kuriamas tarptautinės organizacijos 3GPP, prisideda ir „Tele2“. Numatoma, kad vartotojams prieinami 5G standartą atitinkantys ryšio tinklai atsiras apie 2020 metus.  Naršymo internete sparta sieks 100 megabitų per sekundę net ir važiuojant automobiliu, todėl 5G spartusis ryšys nepakeičiamai pakeis mūsų gyvenimą.

Išmanieji miestai. 5G mobiliojo ryšio dėka miestuose bus įdiegiamos sistemos, suteikiančios galimybę  naudotis išmaniuoju automobilių parkavimu, realiu laiku stebėti transporto ir pėsčiųjų srautus bei triukšmo lygį viešose miesto vietose.

Išmanieji namai. Mobiliojo interneto dėka stebėsite elektros energijos bei vandens suvartojimo kiekius, todėl tai padės sutaupyti tiek išteklius, tiek ir išlaidas. Taip pat, siekiant užtikrinti jūsų saugumą, buitinius prietaisus galėsite išjungti ir įjungti nuotoliniu būdu, o apie langų ar durų angų pažeidimus būsite informuoti automatiniu pranešimu. Tokie sprendimai veikia ir dabar, nors ir mažai paplitę, tačiau 5G internetas leis visus išmaniuosius daviklius efektyviai sujungti į vieną sistemą. Taip mūsų gyvenamoji aplinka taps iš tiesų išmani.

Išmani sveikatos apsaugos sistema. Mobiliuoju interneto ryšiu valdomi prietaisai suteiks platesnes galimybes neįgaliesiems savarankiškai susitvarkyti su kasdieniais buitiniais procesais. Duomenų perdavimas realiu laiku be duomenų užlaikymo leis netgi atlikti nuotolines chirurgines operacijas. Sukurta mobili klimato kontrolės sistema kelioniniuose medicininių preparatų šaldytuvuose užtikrins saugumą transportuojant biologinius mėginius.

Išmanusis laisvalaikis. 5G ryšio sparta sukurs sąlygas mobiliojo ryšio operatoriams išlaikyti vienodą greitį vartotojams nepriklausomai nuo jų kiekio, todėl net ir masinio žmonių susibūrimo vietose mobilusis ryšys veiks patikimai ir greitai. Išmaniosios parduotuvės vartotojams pateiks individualizuotus pasiūlymus, sukurtus atsižvelgiant į jų asmeninius poreikius ir apsipirkimo įpročius. Plačiai pritaikoma NFC bekontaktė atsiskaitymo technologija leis už prekes ar paslaugas atsiskaityti nevedant PIN kodo.

„Nokia“ jau sukūrė mobiliojo ryšio stotį „AirScale Radio Access“, atitinkančią preliminarius  5G ryšio reikalavimus. Šis pavyzdys įrodo, kad jau dabar realu planuoti 5G ryšio pritaikymą mobiliojo ryšio operatorių veikloje. „TELE2“ ne tik jau spėjo pademonstruoti 5G prototipą Lietuvoje, bet ir sieks užtikrinti savo klientams galimybę pirmiesiems pasinaudoti naujausiomis technologines inovacijomis už prieinamą kainą. O kol kas kviečiame pažiūrėti mūsų reportažą iš pristatymo ir įsitikinti, kad ateitis jau beldžiasi į duris.

2014 rugpjūčio 07
Kategorijos: Visa kita

Vos išgirdę žodį „fobija“, imame galvoti apie vorų, aukščio ar skrydžio baimę. Tačiau baimę sukelti gali beveik bet kas – dabar ta priežastimi tampa ir technologijos, t.y. kompiuteriai ir telefonai. Pavienių baimių galima skaičiuoti visą galybę, pvz. kažkas nuoširdžiai tiki, kad vieną dieną pietums jį praris gigantiškas telefonas. Tokius žmones laikome keistuoliais iki to laiko, kai įsibaiminusiųjų dėl tos pačios priežasties skaičius pasiekia kritinę masę. Tuomet tai tampa visuotinai pripažinta fobija ir, kaip sakoma, ne gėda net ir prisipažinti.

Kanados mokslininkas ir fobijų specialistas Martin Antony teigia, kad net nekyla klausimų apie tai, jog jau egzistuoja technologijų fobijos ar tam tikrų įrenginių baimės. Nors medicinos enciklopedijose jų dar nesurasim, jau galima išgirsti visuotinai pripažintus tokių fobijų vardus. Susipažinkime ir mes.

Technofobija – technologijų baimė

Technofobija yra visų su technologijomis susijusių baimių motina, be to, ne tokia ir jauna. Pirmosios šios baimės apraiškos buvo fiksuojamos dar industrinės revoliucijos epochoje. Laikui bėgant ši baimė nepranyko, bet vystėsi ir plito.

Terminas „technofobija“ apibūdinamas kaip nenormali baimė ar jaudinimasis dėl technologijų efekto. Šią baimę turintys žmonės jaučiasi nepatogiai ar net neramiai supami už juos pranašesnių technologijų.

Nomofobija – baimė būti be mobilaus įrenginio

Šios baimės pavadinimas kilęs iš sutrumpinto žodžių „no-mobile“ junginio. Jis pradėtas naudoti 2008 m. Jungtinėje Karalystėje, o populiariosios žiniasklaidos dėka tapo bendriniu pavadinimu.  Jei esi priklausomas nuo mobiliojo telefono tiek, kad bent dieną neturėdamas jo šalia jauti nerimą ar baimę, tuomet esi nomofobų gretose.

Ši baimė sustiprėja tiek, kad dalis pradeda jausti baimę net susilpnėjus ryšio signalui, senkant baterijai.  Nomofobija laikoma viena didžiausių šių laikų baimių, nes silpniau ar stipriau veikia net 66 proc. žmonių, didžioji dalis jų yra 18-24 m. amžiaus.

Apie mobilųjį apsėdimą byloja ir statistika, nes per dieną vidutiniškai 34 kartus tikriname savo telefoną – ar nėra praleistų skambučių, žinučių, elektroninių laiškų. O štai baimė likti „be ryšio“ skatina įprotį nuolat iki maksimumo įkrauti bateriją, net jei ši ir nėra visiškai išsikrovusi.

Kiberfobija – kompiuterių baimė

Kai kurie žmonės turi neracionalią kompiuterių ar darbo jais baimę. Kiberfobijos, kaip vienos iš technofobijos atmainų, simptomai apima nerimą ar paranoją dėl visko, kas susiję su kompiuteriu.

Kaip daugelis baimių, kiberfobija gali pasireikšti skirtingomis formomis ir kamuoti įvairiausio tipo žmones: nuo tokių, kurie mano kompiuterius turint invazinių-grobikiškų tikslų, iki tų, kurie steigia aktyvius anti-technologinius socialinius judėjimus.

Telefono fobija – baimė bendrauti telefonu

Tai ne tiek pačių telefonų baimė, kiek baimė atsiliepti ir priimti skambučius. Ji glaudžiai susijusi su glosofobija – viešojo kalbėjimo baime. Vien suskambėjęs telefonas gali įbauginti žmones, o kai kuriais atvejais netgi sukelti panikos priepuolį ar oro stygių, kvėpavimo sutrikimus.

M. Deibler sako, kad ši fobija labiau laikytina socialiniu žmogaus sutrikimu ir dažniausiai yra susijusi su baime būti iškritikuotam arba apsikvailinti.

Selfiefobija – baimė fotografuoti save

Asmenukių populiarumui įgavus pagreitį, selfiefobijos terminas vis dažniau sutinkamas interneto erdvėje. Specialistai dar neištyrė šios baimės šaknų. Spėjama, kad tai susiję su perdėtu žmonių nerimu ir įsitikinimu,  jog jie nėra fotogeniški. Įdomu tai, kad portalas NPR.org neseniai pristatė šių dienų baimių sąrašą – jame selfiefobija užėmė pirmąją vietą ir nušluostė nosis tradicinėms, tokioms kaip skaičiaus 13 ar kelią perbėgančios juodos katės baimė.

Turi ką pridėti į šį sąrašą? Nebijok ir pasidalink patirtimi.

2014 birželio 11
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Greitas gyvenimo tempas, nuolat besikeičianti aplinka – tai šiokios tokios klišės. Bet juk aplink mus viskas išties labai greitai keičiasi, juda, tobulėja, o kartais tiesiog eina ratu ir pasiskolina kai kurias idėjas iš praėjusių laikų. Vienų dalykų pasiilgstame, o kiti naujoviški itin džiugina ir palengvina mūsų gyvenimus. Surinkom praeities ir dabarties technologijų, įpročių, aplinkos palyginimus. Kaip buvo tada ir kaip yra „dabar“?

Tada

Dabar

Kviesdavom draugus į kiemą po jų langais arba skambindavom laidiniu telefonu

Dabar gi paprasta parašyti žinutę ar paskambinti mobiliuoju

Tiksliai susitardavom susitikimo vietą ir laiką

Susitinkam kur norim, kada norim; dažnai galim ir pažiūrėt, kur yra draugai

Telefono ryšys veikė ne visuose Lietuvos užkaboriuose

Telefono ryšys veikia praktiškai visur

„Tele2“ GSM ryšys Lietuvoje

Kažkada „Pildyk“ draugai buvo tokie

Dabar „Pildyk“ draugai atrodo taip

Turėjom diskų grotuvus

Muzikai klausyti renkamės telefonus

Anksčiau naujausio telefono modelio reikdavo laukti valandų valandas eilėje, didžioji dauguma jų išvis nepasirodydavo Lietuvoje

Dabar naujausią telefono modelį galime nusipirkti internetu, daugybė įvairių modelių pasirodo ir Lietuvoje. Tiesa, „iPhone“ gerbėjai tebėra linkę stovėti eilėse

Telefonų reklamos būdavo tokios

Išmaniųjų reklamos atrodo taip

Galėjom ir keisdavom telefonų dangtelius. Kartais jie būdavo maloniai spalvoti, kartais juokingi

Kurį laiką to negalėjom, dabar kai kurie gamintojai grįžta prie šios minties. Nuotraukoje „Moto G“ telefonai, kurių ne tik viršelio spalvą galima pasirinkti, bet priderinti ir ausinių spalvą. Dar viena alternatyva keičiamiems dangteliams tapo įvairūs viršelių lipdukai ar telefonų dėklai

Norint perjungti nuobodžią laidą reikdavo iki televizoriaus nueiti

Televizorių galima valdyti telefonu

Labai labai populiarios buvo žaidimų konsolės

Populiarios jos ir dabar, bet vis dažniau žaidimams renkamės telefonus

Turėjom diskelius įrašyti informacijai

Naudojamės USB, išoriniais kietaisiais diskais, telefonais. Juk jie turi vis daugiau atminties

Smagiausioms gyvenimo akimirkoms įamžinti turėjome juostinius fotoaparatus ar vadinamas „muilinukes“

Kasdieniams kadrams puikiausiai tinka išmanieji, fotografuojantys vis geriau ir kokybiškiau

Čia išvardinome tikrai ne visus „tada“ ir „dabar“. Galbūt jus turite panašių palyginimų? Ko labiausiai pasiigstate? Ar atvirkščiai – kokie pasikeitimai džiugina labiausiai?

1