2015 balandžio 10
Kategorijos: Paslaugos

Ar gali taip būti, kad keliaudami po JAV ir paskambinę savo draugams Lietuvoje, kalbėtumėte su jais tais pačiais tarifais, kaip ir Lietuvoje? Pasirodo, kad viskas yra įmanoma ir nereikia jokių palydovinių telefonų ar mistinių ateities prietaisų. Susiraskite artimiausią kavinukę, prisijunkite prie Wi-Fi ir kalbėkite, kiek norite.

Pasirinkti yra iš ko, bet ar viskas veikia

Socialinėmis programėlėmis, skirtomis bendrauti, nieko nebenustebinsi. Jau kurį laiką daugumoje išmaniųjų telefonų galime rasti tokias programėles kaip „Whatsapp“, „Viber“ ar visiems įprastą „Facebook Messenger“. „Whatsapp“ ne per seniausiai įsigijo „Facebook“ ir, deja, programėlės galimybės sumenko prieš nuolat tobulinamą „Messenger“.

Naudoti „Whatsapp“ dabar patogu tik norint susirašinėti su draugais, esančiais užsienyje, nes garso žinučių trukmė negali viršyti 90 sekundžių. Taigi dialogą palaikyti ganėtinai sunku – įrašote, ką norite pasakyti, tada gaunate atsakymą. Painu ir nepatogu. Taip pat veikia ir „Facebook Messenger“.

„Viber“ yra kiek kitoks, tačiau norint juo naudotis reikia, kad ir jūs, ir jūsų pašnekovas turėtumėte šią programėlę savo išmaniuosiuose telefonuose. Ir, aišku, reikia turėti interneto ryšį – Wi-Fi, 3G ar 4G.

Naujas žaidėjas

Ir čia „Tele2 Call“ įvirsta į pokalbių programėlių būrį ir pasiūlo geresnį modelį. Atostogaujate, tačiau turite paskambinti ir pasveikinti savo senelę jubiliejaus proga? Jei turite įsidiegę „Tele2 Call“, naudodami Wi-Fi galite skambinti bet kam ir bet kur, o ir jūsų senelei nereikės specialiai pirkti išmaniojo telefono.

Naudodama Wi-Fi, „Tele2“ programėlė jūsų telefoną užsienyje paverčia įprastu telefonu – skambinate į bet kokį lietuvišką numerį įprastais savo skambučių tarifais. Nereikia bijoti, kad kitą mėnesį už skambučius teks pakloti tiek pat, kiek už pačias atostogas.

Svarbūs ir skaičiai

Įprastas skambutis iš užsienio Europoje kainuoja maždaug 0,23 EUR/min. Net ir artimoje mums Lenkijoje mokėsite 0,06 EUR už minutę atsiliepto skambučio. Jeigu per dieną užsienyje prakalbėsite 30 minučių su „Tele2 Call“, sutaupysite beveik 7 EUR, o ir už atsilieptus skambučius nereikės mokėti nė cento.

Pagrindinis argumentas yra būtent skaičiai. O be jo dar – patogumas, aiški ir paprasta vartotojo sąsaja, jokių nereikalingų laukelių, langelių ir kitų painių programavimo sprendimų. Visa tai „Tele2 Call“ programėlę paverčia geriausiu ir optimaliausiu sprendimu keliaujantiems ir daug kalbantiems telefonu.

Gauti „Tele2 Call” labai paprasta, tereikia poros žingsnių:

  • Atsisiųsti „Tele2 Call“ programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“;
  • Kai programėlė jau telefone, joje reikia įvesti „Tele2“ abonento numerį, į kurio sąskaitą bus įtraukiama kaina už pokalbius. Jeigu įvestas telefono numeris sutampa su naudojamu telefone, paslauga aktyvuosis iš karto;
  • Jei numeriai nesutaps (tarkime, norima, kad kaina už pokalbius būtų įtraukiama į kito žmogaus sąskaitą), įvestuoju numeriu bus išsiųsta SMS žinutė su aktyvinimo kodu;
  • Viskas – jau galite į Lietuvą skambinti pigiais lietuviškais tarifais.

Ar jau išbandėt? Kaip patiko? Kokių dar programėlių iš „Tele2“ norėtumėte?

2014 rugpjūčio 14
Kategorijos: Paslaugos

Visų mintyse dabar didysis vasaros malonumas – kelionės. Kai išvažiuojame atostogauti, niekas neturi kelti rūpesčių: darbinis telefonas išjungtas, o vienintelis veikiantis yra asmeninis. Juo, pavyzdžiui, galima fiksuoti smagiausias kelionės akimirkas socialiniams tinklams papuošti arba paskambinti artimiesiems pasigirti apie atostogas. Ir tada bam! – jums rašo, kad paslaugos apribotos, nei internetas veikia, nei kam paskambinti galite. Kas galėjo nutikti? Netrukus gaunate iš operatoriaus žinutę, kad išnaudojote savo kredito limitą. Kas tai, kodėl tai gali ištikti atostogų metu ir kaip nuo to apsisaugoti, skaitykite toliau.

Kredito limitas yra tam tikra suma, kurią per mėnesį galit išnaudoti mobiliojo ryšio operatoriaus paslaugoms. Pirmą kartą jis nustatomas telefono įsigijimo dieną. Mobiliųjų telefonų sąskaitos turi kreditą tam, kad jaustumėmės saugūs, jei telefoną kas pasisavintų arba rastų kitą būdą, kaip mūsų sąskaitas ištempti iki kosminių aukštumų. Na, ir šiek tiek dėl to, kad patys jaustume ribas ir gale mėnesio netektų liūdėti persistengus su telefonu, pavyzdžiui, kur nors užsienyje atostogų metu.

Kai išnaudojama 80 proc. kredito, ateina apie tai informuojanti žinutė. Jei išnaudojamas kreditas, nereiškia, kad telefonu jau nebegalima naudotis – kreditą galima padidinti paskambinus į klientų aptarnavimo centrą numeriu 117 (užsienyje: +370 684 00117) arba prisijungus prie savitarnos svetainės mano.tele2.lt. Lietuvoje trumpuoju numeriu galima skambinti nemokamai.

Šią vasarą naudodami 3 GB nemokamo interneto, turbūt ir pagalvoti negalime, kad yra kažkoks mobiliojo interneto limitas. Tačiau viskas pasikeičia, kai iškeliaujame svetur – čia galioja vietinės tarptinklinio ryšio kainos. Todėl „Tele2“, siekdamas savo klientų gerovės ir mėnesio pabaigos be streso, užsienio šalyse įjungia kredito limitą ir mobiliajam internetui, kuris yra 190 Lt. Išnaudojus 80, o vėliau – 100 proc. šios numatytos sumos, gauname žinutę, įspėjančią apie mobiliojo interneto kredito limitą. Šis limitas gali būti keičiamas numeriu 1546. Lietuvoje tai padaroma nemokamai, o užsienyje priklauso nuo ten galiojančių vietos skambučių tarifų.

Svarbu: Nereiktų painioti mobiliojo ryšio paslaugų ir mobiliojo interneto kredito limitų. Pastarasis veikia tik užsienyje. Jei pasiekiamas būtent mobiliojo interneto limitas, užblokuojamas tik jis vienas. Tai reiškia, kad ir toliau sėkmingai galite skambinti ir dalintis atostogų įspūdžiais, ir tuo pačiu pasididinti mobiliojo interneto limitą. Tai galima padaryti trumpąja žinute siunčiant žodį DAUGIAU numeriu 1546. Ir didinti jį galima kiek tik norisi kartų.

Svarbu nr.2: Jei bendrąjį paslaugų limitą turite mažesnį nei standartinis mobiliojo interneto limitas (190 Lt), tada jį išnaudojus, kad ir kaip būtų gaila, visos paslaugos bus apribotos, nepriklausomai nuo to, ar jau buvo išnaršytas visas internetas, ar dar ne.

Kas sudaro kredito limitą?

Kredito limitą yra labai paprasta pasididinti „Tele2“ savitarnos svetainėje „Mano TELE2“ skiltyje Sąskaitos –> Kredito limitas.

Skaičiuojant, ar nėra pasiektas kredito limitas, įtraukiama einamojo mėnesio sąskaita ir mėnesio mokesčiai: už pasirinktą planą, įvairias papildomas paslaugas, tokias kaip telefonų draudimas ir pan.

Skolos, neapmokėtos sumos ir vienkartiniai mokesčiai, tokie kaip telefono mokestis jį įsigijus, nėra priskaičiuojami.

Kodėl negavau žinutės

Deja, kartais nutinka nemalonių situacijų, kai vartotojas nėra informuojamas apie besibaigiantį kredito limitą.

Taip gali nutikti dėl to, kad kredito limitai sistemoje yra tikrinami vieną arba du kartus per parą. Tad, jei gulint Maljorkos paplūdimy netikėtai nutrūksta pokalbis, tai gali reikšti, kad per paskutinį likučio tikrinimą dar nebuvo dėl ko nerimauti, bet nuo to laiko dėl skambučių iš užsienio ar naršymo internete limitą greit pavyko išnaudoti. O iki reguliaraus likučio patikrinimo dar gali būti kelios valandos. Tokiu atveju, kaip ir buvo tartasi su operatoriumi pasirenkant kredito limitą, paslaugos yra apribojamos, kad išlaidos netaptų per didelės.

Taip, taip, jei esate užsienyje, duomenų gavimas iš užsienio operatorių apie skambučius, SMS žinutes ar duomenų perdavimą teoriškai (dėl techninių priežasčių) gali pailgėti iki 3 parų ar net 2 savaičių.

Kaip pasirūpinti kredito limitu kelionėje ir prieš išvykstant?

Taigi, kredito limitas veikia labiau kaip paties kliento nustatomas perspėjimas ir apsauga nuo neplanuotų išlaidų, o pakeisti jį galima bet kada ir nesudėtingai. Limitą galima padidinti bet kurią akimirką, net jei gavote žinutę, kad jį išnaudojote ir paslaugos yra apribojamos.

Turbūt iškyla klausimas, kaip užsienyje paskambinti arba mobiliuoju internetu pasididinti limitą, jei paslaugos yra mokamos ir jau apribotos. Tokiu atveju, yra du sprendimo ir vienas prevencijos būdas.

Sprendimai:

  • Kredito limitą pasididinti prisijungus prie savitarnos „Wi-fi“ ryšiu.
  • Pasiskolinti kelionės draugų ar kitų žmonių telefoną.

Prevencinis būdas:

  • Kai skambinate pasidomėti tarifais užsienio šalyse, konsultantai paprastai jums pasakys ir apie kredito limitus, ir apie tai, kad juos verta pasididinti prieš išvykstant. Verta ir pačiam apie kredito padidinimą pagalvoti – kaip ir apie paso pasiėmimą bei lagamino krovimą.
  • Prieš kelionę reiktų apgalvoti ir mobiliojo interneto sąnaudas. Jei kyla įtarimas, kad viršysite 190 Lt sumą, pagalvokite apie mobiliojo interneto paslaugų limito padidinimą minėtu numeriu 1546. Arba galima tuo pačiu numeriu išsiųsti trumpąją žinutę su žodžiu STOP ir limitą iš viso panaikinti.

P.S. Limitą galima susigrąžinti išsiuntus trumpąją žinutę su atsiprašymo tekstu… Juokaujam – tereikia parašyti LIMITAS ir siųsti 1546.

Einamojo mėnesio kredito limitas nėra jokia paslaptis, jį bet kada galima pasitikrinti „Tele2“ savitarnos svetainėje „Mano Tele2“ arba paskambinus numeriu 1515.

Mažiausias kredito limitas yra 50 Lt, didžiausias – 1000 Lt. Įsigijus naują telefoną, patariame paklausti dar salone arba pasitikrinti savitarnos svetainėje, koks jis yra. Kad būtų ramu.

Tiek apie bauginančiai skambantį, bet išties labai naudingą dalyką – mobiliųjų paslaugų kredito limitą. Ką dar norėtumėt sužinoti apie šią paslaugą?

2013 birželio 26
Kategorijos: Visa kita

Pradėsime kiek banalia tiesa, kad vasarą tradiciškai planuojame atostogas, o daugelio jų kryptis veda ne tik į Palangą. Ne pirmą kartą keliaujantys į užsienio šalis žino, kad reikia pasirūpinti tarptinkliniu ryšiu, dar žinomu roamingo vardu. Tačiau įsivaizduokite realią situaciją, kai atostogų įkarštyje išgirstate balsą „ši paslauga jums neteikiama“. Suprask, telefonas tau užblokuotas. Ir kaip čia taip nutiko?

O nutiko taip, kad baigėsi mobiliojo ryšio paslaugų arba tiesiog kredito limitas.

Pradėkime nuo to, kad pasirinkdami mokėjimo planą, tradiciškai gauname nustatytą kredito limitą – iki kokios maksimalios sumos gali išaugti mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitą. Pvz. jūsų kredito limitas yra 300 Lt. Tai reiškia, kad sąskaita didesnė jau neužaugs.

Kredito limito suma dažnai nustatoma automatiškai, sudarant paslaugų sutartį, tačiau ją bet kada galima koreguoti – padidinti ar pamažinti. Tai gera funkcija, nes neleidžia nejučia įsismarkauti ir apsaugo nuo netikėtos kosminės sąskaitos mėnesio gale.

O tai kame problema? Problema gali kilti išvykus į užsienį, kai bet kokia paslauga telefonu kainuoja brangiau, todėl ir limitą išnaudoti galima greičiau nei Lietuvoje. Apie kredito limitas būdamas Lietuvoje net ir nesusimąstai – paslaugų kainos mažos, tad pasiekti kredito limitą reiktų labai pasistengti.

Gerai pasirinkus planą, paprastai visiems užtenka turimo plano mėnesio plano mokesčio ir už jį suteikiamų paslaugų. Nenuostabu, kad apie tai nepagalvojame ir kelionėje, kol nepasiekiam limito. Ir ką tuomet daryti, viduryje kelionės su atjungtu telefonu. Dar svarbiau – kaip tokios situacijos išvengti?

Pasidomėk kredito limito likučiu

Norint nepakliūti į „blokadą“, derėtų pasitikslinti, kiek kredito limito esate jau išnaudoję prieš kelionę. Tai padaryti galima nemokamu tel. 1515 arba svetainėje www.manotele2.lt. Tai aktualu, jei į užsienio šalį vykstate mėnesio gale. Galbūt pamatysite, kad ryšiu naudojotės ypač daug ir 100 Lt kredito limito jau prakalbėta, o mobiliuoju internetu pasinaudota už 70 Lt. Tokiu atveju tikėtina, kad likučio užsienyje tikrai nepakaks, jį pravartu padidinti.

Kita vertus, net ir nepasidomėjus, didelės bėdos nebus. Mat operatorius irgi skaičiuoja, ar limitas nesibaigia. Išnaudojus 80 proc. jo, vartotojas informuojamas apie tai SMS žinute. Šis signalas padeda orientuotis, kiek dar galima prašnekėti ir nuspręsti – ar likučio užteks iki mėnesio galo, ar reikia ir už kokia suma jį padidinti.

Gavus įspėjančią SMS žinutę paliekami keli pasirinkimo variantai, kaip toliau elgtis:

-          Galima padidinti kredito limitą. Tai padaryti galima paskambinus į klientų aptarnavimo centrą numeriu +370 684 00 117.

-          Jei manote, kad išsiversite su likusia 25 proc. limito suma, galite iš anksto nieko nemokėti ir neprašyti didinti kredito. Tiesiog reikės atitinkamai sumažinti savo vartojimą, kad neviršytumėte numatytos leistinos sumos.

-          Žinoma, galite į SMS nekreipti jokio dėmesio ir naudotis telefonu iki tol, kol jis bus užblokuotas. Tik prašom po to nepykt :)

Didžiąją dalį kredito užsienyje suvalgo mobilusis internetas. Kad jam vartotojai neišleistų per daug, tarptinkliniam internetui taikomas atskiras – 190 Lt kredito limitas. Jei ši suma atrodo per maža, ją pasididinti galima išsiuntus SMS žinutę su tekstu DAUGIAU numeriu 1546. Tačiau jei turite galimybę, užsienyje naudokitės belaidžiu internetu. Taip bus gerokai pigiau.

Jei nutiko, tai nutiko – kaip suktis iš padėties?

O štai ėmė ir nutiko – nepamatėte SMS, nekreipėte dėmesio ar galvojote, kad prasiskusite su likučiu. Telefonas atjungtas, o jums telieka skėsčioti rankomis ir kaip vieno seno vaizdo įrašo herojui atgailauti: „žinojau, žinojau“.

Retai, bet nutinka ir taip, kad išnaudoti limitą spėjate greičiau nei apie ateina įspėjantis SMS. Išnaudotas kredito dydis perskaičiuojamas kelis kartus per parą. Ypač smarkiai pasinaudojus, pvz., mobiliuoju internetu, limitas bus viršytas, o telefonas blokuotas dar prieš tai, kai ateis laikas automatiškai perskaičiuoti likutį.

Taigi, reikia suktis iš padėties:

-          Jei turite po ranka kompiuterį su internetu, tuomet junkitės prie savitarnos svetainės www.manotele2.lt. Čia galėsite pasididinti savo kredito limitą ir per 30 min. paslaugos bus įjungtos vėl.

-          Pasididinti limitą galite čiupę šalia esančiojo telefoną ir paskambinę telefonu +370 684 00117.

Beje, ar žinojote, kad kelionėje užsienyje nuo netikėtų milžiniškų sąskaitų saugo ir ES reikalavimai. Keliaujant Europoje, operatorius jus informuos, kai išnaudosite 50 EUR (190 Lt) tarptinklinio ryšio užsienyje limitą.

2011 gegužės 26
Kategorijos: Paslaugos

Oras už lango kviečia į vasarines išvykas – prasideda plaukimo baidarėmis, turistinių žygių ir kitų aktyvių pramogų lauke laikas. Prieš išsiruošiant verta prisiminti kelis paprastus dalykus, kurie padės išsaugoti gerą nuotaiką.

Apsaugokite savo telefone esančią informaciją. Vasarą mūsų klientų aptarnavimo specialistai sulaukia maždaug penktadaliu daugiau pranešimų apie prarastus telefonus. Blogiausia, kad kartu dingsta ir per daugelį metų sukaupti telefonų numeriai bei kiti duomenys – tačiau bent jau pastaruosius išsaugoti padeda „Duomenų saugyklą“. Išbandykite – jausitės ramiau.

Būkite atidūs pasienio zonose. Jose telefonas gali prisijungti prie kaimyninės šalies operatoriaus tinklo; priklausomai nuo reljefo, oro sąlygų ir tinklo apkrovos, tokios zonos gali siekti kelis kilometrus nuo sienos. Svarbu atsiminti, kad tik Europos Sąjungos šalių operatoriai privalo įspėti, kad jūsų aparatas prisijungė prie jų tinklo – tai reiškia, kad Baltarusijos ir Rusijos operatoriai įspėjančios žinutės gali ir neatsiųsti, o apie pasikeitusį operatorių informuos tik kitas operatoriaus pavadinimas telefono ekrane.

Ką tokiais atvejais daryti? Geriausia išeitis – iš anksto nustatyti rankinį tinklo pasirinkimo režimą, tokiu atveju kiekvieną kartą, jungdamasis prie tinklo, telefonas kreipsis patvirtinimo. Jei pamiršote tai padaryti ir naudojotės užsienio operatoriaus tinklu, kreipkitės į klientų aptarnavimo liniją – ieškosime sprendimo kartu.

Smagios vasaros!