2015 kovo 13
Kategorijos: Visa kita

„Mobile World Congress“ (MWC) parodoje labiausiai laukti, aprašyti ir, be abejo, didžiausio dėmesio sulaukę buvo aukštos klasės telefonai. Visi jie galėtų surinkti vien tik pliusus dėl savo išvaizdos, techninių savybių, protingų modernių funkcijų, tačiau jie ir kainuoja labai nemažai. Vis dėlto, žmonės dažnai renkasi pagal geriausią kainos ir kokybės santykį, todėl žvalgomės ir vidutinės kategorijos telefonų. Jų šiais metais jų bus taip pat gausu.

Du „Microsoft“ naujokai

„Microsoft“ taikosi į plačiąsias mases. Šįkart su dviem vidutinės klasės modeliais – „Lumia 640“ ir „Lumia 640 XL“. Abu jie veiks su 1,2 Ghz procesoriumi, 1GB darbinės ir 8GB vidinės atminties. Ją, beje, galima išplėsti „micro SD“ kortele. Labai pravartu tai, kad šių telefonų savininkams išskiriama vietos virtualioje duomenų saugykloje „OneDrive“. Į ją galima perkrauti viską, kas prisikaupia telefone – nuotraukas, vaizdo įrašus, dainas ir pan. Lyginant abu telefonus, „Lumia 640 XL“ yra šiek tiek didesnis, turi aukštesnės kokybės kamerą, didesnės talpos bateriją.

Abiejuose telefonuose veiks „Windows Phone 8.1“ operacinė sistema, kurią šiemet bus galima atnaujinti į „Windows 10“. Taip pat šių modelių pirkėjai nemokamai gaus vienerių metų „Office 365 Personal“ prenumeratą, leidžiančią naudoti naujausias „Office“ paketo programas („Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „Outlook“ ir „OneNote“). Planuojama, kad abiejų telefonų Lietuvoje sulauksime antrąjį šių metų ketvirtį.

Sony Xperia M4 Aqua

„Sony“ neabejotinai myli vandenį ir skatina žmones telefonais naudotis pramogaujant, nes visi pastarojo meto telefonai atsparūs drėgmei. Naujausias modelis – „Sony Xperia M4 Aqua“ – taip pat gali išbūti 30 min. gylyje, siekiančiame 1,5 metro. Be to, jis atsparus tiek vandeniui, tiek dulkėms – niekas neprasiveržia anapus 5,2 colių IPS ekrano.

Pats telefonas plonas ir dailus, išvaizda primena „Sony Xperia Z3”. Pastarajam naujasis modelis nenusileidžia ir savo techninėmis savybėmis. Prekyboje, žadama, pasirodys kažkada pavasarį.

LG ketveriukė

Kompanija pristatė net keturis naujus vidutinės kategorijos telefonus – „Joy“, „Leon“, „Spirit“ ir „Magna“. Sakoma, kad visi modeliai turėsaukštos klasės telefonams būdingus dizaino elementus ir funkcijas, tačiau išsiskirs vidutine kaina. Visi modeliai turės dvi versijas – pritaikytą 3G arba 4G ryšiui, priklausomai nuo rinkos.

Rimčiausias vidutiniokas iš visos ketveriukės yra „LG Magna“. Jis turi galingą 1,2 GHz procesorių, 8MP kamerą, 8GB atminties, veikia su „Android 5.0 Lollipop“ operacine sistema. Savybėmis jam mažai kuo nusileidžia ir „LG Spirit“. Beje, abu šie modeliai turi lenktą korpusą. Tuo tarpu tiems, kuriems norisi išmanaus, tačiau praktiško telefono, patiks kompaktiški „LG Joy“ ir „LG Leon“.

Huawei Y635

„Huawei“ surizikavo kurti tikrai solidų vidutinės klasės telefoną. Vien todėl, kad telefonas pritaikytas 4G ryšiui ir turi NFC technologiją, praktikoje dažniausiai taikomą mokėjimams telefonu.

Be viso to, telefonas gali pasigirti 1,2 GHz keturių branduolių procesoriumi, 512 MB RAM ir 4GB atmintimi, kurią dar galima padidinti su „microSD“ kortele. Tiesa, lyginant su kitais vidutinės klasės naujokais, verta pažymėti, kad „Huawei Y635“ veikia tik su ketvirtąja „Android KitKat“ operacine sistema.

Tai tik dalis telefonų, kuriuos šiais metais galėsime patys pavartyti rankose ir įsigyti. Laukite tęsinio, kuriame pristatysime dar daugiau šių metų naujokų.

2014 spalio 03
Kategorijos: Produktai

Prieš kurį laiką rašėme apie netrukus į parduotuves atkeliausiančius telefonus, kurie bus labai verti dėmesio. Rudens pradžioje tai žadėjo gamintojai, susirinkę parodoje IFA. Jei akis užkliūna už telefonų stendų „Tele2“ salone, tikėkite, netrukus ateis ir mintis, kad reikia naujo telefono. Kaip tik todėl pratęsiame pasakojimą, ką naujo, gero telefonų rinkoje žada artimiausiu metu.

„Sony“ atvažiavo su visa „Xperia“ šeima

Šios kompanijos naujovė – nemažai lauktas „Xperia“ serijos modelis Z3. O jo sulaukus pasigirdo komentarų, kad „Sony“ ramiu veidu pristatė senąjį Z2 modelį, tik pavadino naujai, mat Z3 labai jau panašus į savo pirmtaką. Kaip bebūtų, naujasis flagmanas savo techniniais parametrais atrodo solidžiai, o labiausiai išsiskiria didelės raiškos, 20,7 megapikselių kamera. Tai garantuoja, kad telefono savininkai fotografuosis kokybiškai.

Norėdama įtikti kiekvieno skoniui, „Sony“ pristatė ir papildomas Z3 versijas – „Z3 Dual“ su dviem SIM kortelėm ir „Z3 Compact“ – mažesnę ir pigesnę pagrindinio flagmano versiją.

„Huawei“ ėmė dėmesį dydžiu

Šios kompanijos telefonų pastebėti neįmanoma vien dėl fizinių matmenų – savo pločiu jie priskiriami planšetonams. Negirdėjusiems paaiškinsime, kad tai toks telefonas, kur dydžiu jau galėtų būti planšetė, bet dar nėra. Tačiau grįžkime prie pagrindinės „Huawei“ naujovės – planšetono „Ascend Mate 7“. Jo ekrano skersmuo siekia daugiau nei 15 cm, taigi, dydis tikrai labiau kaip užrašų knygutės, o ne tipinio telefono. Užtat visa kita tikrai telefoniška – 1,8 GHz  procesorius, HD raiška, 13 megapikselių kamera ir 4100 mAh baterija. Tiesa, šis telefonas turės – o kaip gi kitaip – mažesnę ir pigesnę savo kopiją „Ascend G7”.

„Motorolos“ moto

Kas žinojo, tas ir laukė naujo „Moto“ serijos modelio. Gerbėjų „Motorola“ nenuvylė – pristatė net du flagmanus. Tai „Moto G“ ir „Moto X“. Tiesos dėlei reiktų pasakyti, kad „Moto G“ nėra naujas, o tik atnaujintas, tačiau tie, kas turėjo galimybę jį pačiupinėti rankose, nenusivylė. „Moto G“ turi visą paletę gerųjų techninių savybių, o ir priklauso mažų kainų kategorijos telefonams. Dar rimtesnis (ir brangesnis) yra telefonas „Moto X“. Beje, jis visai naujas, nes iš senesnio modelio paveldėjo tik pavadinimą. Visa kita modernu – ir 2,5 GHz procesorius, 2 GB RAM, HD ekrano raiška ir 13 megapikselių kamera.

Didelės telefonų naujovės pabyra metų pradžioje, tačiau ir dabar, neabejotina, pasirinkti yra iš ko įvairiose kainų kategorijose. Kas labiausiai patraukė akį jums?

2014 sausio 02
Kategorijos: Visa kita

Tikra tiesa, kad išmanieji išgyvena aukso amžių, tačiau… išmaniųjų telefonų rinkoje nėra taip ramu, kaip gali pasirodyti – konkurentų daugėja, vartotojus vis sunkiau nustebinti, o ir reikalauja jie tų naujovių vis dažniau ir kuo daugiau. Ir tai tikra tiesa – mes visi tikimės, kad 2014 m. išmaniųjų rinkoje bus ne ką mažiau įspūdingi nei 2013 m., kad gamintojai versis per galvas ir pristatys kažką tokio „vau“. Gandų apie tai, kas mūsų laukia ateinančiais metais internete jau dabar netrūksta, o mes nusprendėme jais pasidomėti.

Visa tiesa paaiškės parodoje „CES 2014“

Kiekvienais metais per CES technologijų parodą paaiškėja, kurie gandai technologijų sektoriuje buvo tiesa, kurie vis dėl to – ne, ir kokių naujovių reikės palaukti ilgiau. Ši paroda vyksta sausio mėnesį, todėl jau dabar internetai pradeda bruzdėti dėl to, kas joje vyks.

Sony Xperia Z2 Avatar. Internautai spėlioja, kad šių metų CES parodoje „Sony“ pristatys super išmanų telefoną. Ką pavadinime reiškia žodelis „Avatar“ kol kas galime tik spėlioti – galbūt tai bus kažkas panašaus į išmaniąją „iPhone Siri“ patarėją. Spėjama, kad Z2 turės naujausią operacinę sistemą „Android 4.4 Kitkat“, 3 GB darbinės atminties (bent jau kol kas dauguma egzistuojančių išmaniųjų modelių turi 2 GB). Anot gandų, naujajame modelyje turėtų veikti visiškai naujas, kol kas dar nepristatytas „Qualcomm“ procesorius. Dėl to telefonas turėtų būti labai greitas ir veikti sklandžiau nei jo pirmtakas Z1.

Manoma, kad naujasis „Sony“ išmanusis turės  IGZO ekraną, kuris bus kokybiškas ir taupys bateriją. Kas dar naujo? Anot gandų, „Xperia Z2“ kamera bus 20,7 megapikselių su „Xenon“ blykste. Paprastai išmaniuosiuose veikia baterijai draugiškesnė LED blykstė, tačiau „Xenon“ turi savų privalumų: fotografuojamas plotas apšviečiamas ryškiau ir ilgesniu atstumu, naktį nuotraukos būna kokybiškesnės ir mažiau susiliejusios nei su LED blykste.

„G Flex“ technologija. LG jau pristatė ir nuo šio mėnesio Pietų Korėjoje pradėjo prekybą naujos kartos  „LG G Flex“ telefonais su lankstaus plastiko OLED ekranais. Negana to, „LG G Flex“, kaip kokio Volveryno iš „X men“ galinė korpuso dalis turės save pagydančią dangą. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad ši elastinė danga sumažina nuo kasdieninio naudojimo atsirandančius įbrėžimus. Dar nepasirodžius šiam telefonui internetai ūžė nuo spėlionių apie tikrąsias šio telefono galimybes, kainą ir pan. Tikima, kad LG per ateinančių metų CES parodą pristatys šios technologijos pagrindu sukurtą planšetę ir televizorių. Tie, kas naudojasi planšetėmis, supras, koks smagus dalykas turėtų būti „pasigydanti“ danga.

Microsoft. Microsoft ne per seniausiai įsigijo „Nokia“, todėl internautų manymu, jie tiesiog privalo ką nors pristatyti per „CES 2014“ – pavyzdžiui, itin galingą „Nokia Lumia“ modelį su naujausia „Windows 8.1“ operacine sistema.

„Asus“. Kai rinka tokia marga, didelė ir konkurencinga, nieko keisto, kad ir ši milžinė, geriausiai vartotojų pažįstama dėl savo gaminamų kompiuterių, bando atrasti save kitose srityse. O tiksliau – telefonų rinkoje. Tiesa, čia  kompanija nėra visiška naujokė. Pavyzdžiui, spalį pristatė išmanųjį „PadFone Infinity 2“. Manoma, kad CES parodoje „Asus“ pristatys naują seriją „MeMOFone“. Kol kas žinoma, o tiksliau spėjama tik tiek, kad telefonai turės 5 colių ekraną ir kitaip nei „PadFone“ neturės „brolio“ planšetės. Anot interneto gandonešių, toks sprendimas gali būti priimtas, norint įtikti Amerikos vartotojams ir įsitvirtinti šioje rinkoje.

„Samsung“ naujovės

Be visų taip laukiamo „Galaxy S5“, „Samsung“ yra pasiruošusi nustebinti rinką ir kitais būdais. Beveik tuo pat metu kaip ir LG „Samsung“ pristatė savo lenktą išmanųjį. Tik kitaip nei konkurentai, telefoną išlenkė ne išilgai, o skersai. Pasirodė gandų, jog „Samsung“, norėdama patenkinti augantį poreikį keisčiausių formų ekranams, pristatys iš trijų pusių lenkta ekraną. Iš internete nutekėjusių nuotraukų panašu, kad modelis bus kaip geometrinė figūra. Kam reikia tokio ekrano? Na, ekrano šonuose bus galima matyti kiek liko baterijos, patikrinti praleistus pranešimus, skambučius ar tiesiog, kiek valandų. Kažko daugiau apie naująjį modelį nėra žinoma, tad belieka tik laukti ir spėlioti.

Panašu, kad „Samsung“ neužtenka būti „tik“ vienu didžiausiu telefonų gamintojų. Ši milžinė 2014 m. kartu su „Intel“ planuoja pristatyti savo kūdikį – „Tizen“ operacinę sistemą kartu su jai pritaikytu išmaniuoju telefonu. Ši operacinė greičiausiai veiks ir naujuose „Samsung“ televizorių modeliuose. Tačiau visa tai kol kas tėra spėlionės. Iš oficialų kompanijos pranešimų galima spręsti, kad „Tizen“ operacinė su savo specifikacijomis bus pritaikyta aukštos klasės telefonams. Yra viena bėda – „Tizen“ turėjo būti pristatyta dar šiais metais, o toks vėlavimas gali būti didelis minusas konkurencinėje kovoje. Pavyzdžiui, jau buvo pristatyti telefonai su „Firefox“ operacine sistema. O kaip bus iš tikrųjų, pamatysime, kai sistemą pristatys.

Tiek šiam kartui išmaniųjų rinkos gandų, kurie, tikėkimės, išsipildys arba pranoks mūsų lūkesčius naujaisiais 2014 m., su kuriais jus ir sveikinam. Įdomių mums metų :)

2013 lapkričio 13
Kategorijos: Produktai

Teko girdėti juoką: su kuriuo telefonu – „Samsung Note 3“ ar „iPhone 5“ – žmogus greičiau išsikapstys iš sniego griūties? Žodis „išsikapstys“ čia parinktas ne atsitiktinai, todėl greičiausiai jau supratote, kuris telefonas būtų naudingesnis.

Panašu, kad gigantofonai grįžta į madą. Tiesa, gerokai suplonėję ir palengvėję nei senais gerais pirmųjų mobiliųjų laikais. Naujieji milžinai yra nei telefonai, nei planšetiniai kompiuteriai. Jie anglų kalboje vadinami „phablet“ – telefonas (angl. phone) + planšetė (angl. phablet). Kišenių plėšytojai, nuostabi vaizdo kokybė, neįmanomas valdymas viena ranka, labai smagu žiūrėti filmus telefone – naujus gigantus lydi daugybė prieštaringų apibūdinimų ir komentarų. Jūsų teismui parinkome kelis didžiuosius telefonus. Jų trūkumai ir privalumai toliau.

Kokius „titanus“ mums atnešė 2013 m?

Kalbant apie „gigantofonus“, aišku tikrai du dalykai: jie dideli, o ekranai kokybiški, todėl per juos smagu žiūrėti vaizdo įrašus, filmus ir žaisti įvairius žaidimus. Antra, juos sunku valdyti viena ranka ir tai nėra patys patogiausi įrenginiai greitiems skambučiams ir žinutėms.

Samsung Galaxy Note 3

Ką jis turi gero?

 • „S Pen“ funkcija yra sukurta ypač preciziškai. Įrenginyje įdiegta moderniausia rašymo ranka atpažinimo sistema.
 • Išimama ir padidinta baterija – 3200 mAh galingumas.
 • Platesnis belaidžio ryšio pasiekiamumas. Anot internautų, „Samsung Galaxy Note 3“ turi sugebėjimų „pagauti“ bevielį ryšį ten, kur kiti įrenginiai jo „nepasiekia“.
 • USB 3.0 jungtis leidžia sutrumpinti failų įkėlimo laiką iki 3 kartų.
 • Sveria jis išties mažai – 168 g (palyginimui, „HTC One Max“ „phablet‘as“ sveria 217 g).
 • Ir, be abejo, turi 5,7 colių įstrižainės ekraną („S4“, pavyzdžiui, turi 5 colių ekraną).
 • Svarbiausia, kad jį galite įsigyti ir Lietuvoje. Daugiau apie tai čia.

Kas nelabai džiugina?

 • Jis turi vieną keistą dizaino sprendimą – dirbtinės odos nugarėlę, kuri atrodo visai neprabangiai.
 • Neturi radijo.
 • Persistengta su funkcijų gausa ir sudėtingumu.
 • Kamera „neblizga“, kai fotografuojama esant prastam apšvietimui.

„Sony XPeria Z Ultra“

Ką jis turi gero?

 • Yra atsparus vandeniui ir dulkėms.
 • Jame veikia įvairios smagios „Sony“ programėlės.
 • Įspūdingas ir itin kokybiškas 6,4 colių  „Full HD“ ekranas.
 • Jis greitai pasikrauna ir greitai veikia.

Kas galėtų liūdinti?

 • Kamera neturi blykstės, o nuotraukos galėtų būti geresnės kokybės.
 • Jo dydis –beveik 6,5 colio ekranas gali pasirodyti gerokai per didelis.
 • Telefono atsparumas vandeniui. Nėra ko bijoti – telefonas yra puikiai apsaugotas, bet būtent tai ilgainiui pradeda atsibosti. Ekranas padengtas specialia vandeniui atsparia medžiaga, todėl ne visada spalvos yra tokios ryškios ir aiškios, kaip norėtųsi. Visi įmanomi prisijungimai prie telefono apsaugoti kaištukais – ilgainiui tai irgi pradeda erzinti. Be to, šios apsaugos gana lengvai lūžta.

HTC One Max

Kas geresnio šiame milžine?

 • Kai kurių internautų garbinamas už puikią garso sistemą.
 • Stilingas ir prabangus dizainas.
 • Labai atkakli ir ilgai laikanti baterija (3,300 mAh) galingumo.
 • Tie, kas turėjo telefoną rankose, sako, kad jis turi vieną geriausių ir kokybiškiausių ekranų.
 • Kaip dar kaip vienas didelis pliusas įvardijamas šone įtaisytas pakrovimo lizdas. Jums spręsti, ar tai labai svarbu ir naudinga.

Kas ne visai džiugintų?

 • Šiek tiek per didelis ir per sunkus, kad visiem įtiktų – sveria 217 g, o ekranas 5,9 colių.
 • Telefoną testavusių internautų nuomone, pirštų atspaudų skaitytuvas neveikia taip, kaip yra išgirtas.
 • Prastoka kamera – trūksta optinio stabilizavimo (OIS) ir nuotraukos nešvies kokybe, jei buvo fotografuojama esant prastam apšvietimui ar ranka sudrebėjo. Kita vertus, nuotraukų galima pripleškinti daug ir greitai, nes telefonas veikia itin sparčiai.
 • Na ir tai, kad pagrindinis, vadinamasis „namų“ mygtukas yra šone po garsiakalbiu, nudžiugino  ne visus – toks mygtuko išdėstymas pasirodė nelabai patogus.

Patarimai, kaip „įvaldyti phablet‘ą“

Tikra tiesa, kad laikant gigantofoną prie ausies į jus bus atkreiptas ne vienas susidomėjęs ir nustebęs žvilgsnis. Ir gali būti, kad su tokiu masyvu tikrai nėra paprasta susitvarkyti ir pačiam. Ką tuomet daryti? Štai keletas naudingų patarimų naudojant didžiuosius išmaniuosius (tik nepriimkite jų visų už gryną pinigą):

 • Kai kurie didieji telefonai (pavyzdžiui, „Samsung Note 3“) turi specialius nustatymus, kad juos būtų galima valdyti viena ranka.
 • Rašant žinutes ar norint greit paskambinti, tikrai praverčia „paišelis“. Todėl renkantis naują „phablet‘ą“ pravartu atkreipti dėmesį ir į tai, ar prie jo pridedama specialus rašiklis.
 • Kartu su telefonu galima įsigyti ir belaidę laisvų rankų įrangą – jums spręsti, ar geriau troleibuse kalbėti su savimi, ar traukti iš kišenės gigantofoną. Dar paprastesnis būdas – naudoti ausines su mikrofonu.
 • Įsigyti milžiniškas dirbtines ausis – tokių būdu telefonas atrodys normalaus dydžio.
 • Lietuva – krepšininkų kraštas, o prie didelių žmonių ir telefonas atrodys įprasto dydžio. Tad, galima sakyti, kad didieji telefonai yra skirti būtent mūsų rinkai ir net nėra ko aptarinėti jų dydžio.
 • Prieš pirkdami telefoną pagalvokite, kur jį nešiositės ir ar jūsų kišenių dydžio užteks.

Tiek šiam kartui apie didžiuosius išmaniuosius telefonus. Ar norėtumėte tokį išbandyti? O gal jau tokį turite? Laukiame įspūdžių ir atsiliepimų.