2012 vasario 09
Kategorijos: Visa kita

Tinklaraščio įrašas apie mokymuisi skirtas programėles išmaniesiems telefonams sulaukė nemažai įdomių ir vertingų skaitytojų komentarų „Tele2“ „Facebook“ paskyroje. Čia mūsų draugai atskleidė, kokiomis programėlėmis naudojasi patys. Atradome tikrų „perliukų“, padedančių telefonu naudotis ilgiau, efektyviau ir dar patogiau. Nieko nelaukdami nutarėme atidžiau žvilgtelėti į Jūsų rekomenduojamas programėles, skirtas „Android“ telefono priežiūrai.

Mūsų „Facebook“ bičiulis Eldaras atkreipė dėmesį į Android Assistant – galingą programą, padedančią valdyti išmanųjį telefoną. „Android Assistant“ turi net 18 funkcijų, leidžiančių patogiai stebėti telefono, jo atminties ir baterijos būklę, nutraukti nereikalingų programų veikimą, valyti telefono atmintį, reguliuoti garso nustatymus, tvarkyti bylas… Paminėjome vos kelias šios nemokamos programos galimybes, kurios padės jums visiškai (ir, be to, labai patogiai) valdyti savo išmanųjį telefoną bei užtikrinti efektyvų jo darbą.

Dar viena Eldaro rekomenduojama programėlė SMS Popup pravers tiems, kurie mėgsta daug bendrauti SMS žinutėmis. Įsidiegus programėlę, gaunamos žinutės parodomos tiesiai telefono darbalaukyje. Į žinutę iš karto galima atsakyti arba ją ištrinti. Programėlė leidžia patogiai įjungti papildomus nustatymus ir, pavyzdžiui, priskirti vienokį ar kitokį žinutės toną skirtingiems gavėjams – pagal nuskambėjusį signalą iš karto žinosite, kas jums parašė.

Visą puokštę naudingų programėlių nurodė Gytis. Pavyzdžiui, „App Monster ‒ dar viena puiki nemokama programa, skirta kitoms programėlėms valdyti. Šioji, be kita ko, leidžia išsaugoti atsargines programėlių kopijas SD kortelėje, greitai paleisti ar pašalinti programėles, pasiekti nuorodas į jas internetinėje „Android“ programėlių parduotuvėje. Programėles taip pat galima rūšiuoti pagal įdiegimo laiką, dydį ar pavadinimus.

„Advanced Task Killer – paprasta programa, kuri gali padėti efektyviau naudotis telefonu ir taupyti bateriją. Kaip žinote, nemažai programų lieka operatyviojoje telefono atmintyje net ir tada, kai jas išjungiame. Viena vertus, tai leidžia telefonui greitai atkurti programėlės darbą, jeigu nutariate ją vėl įjungti. Kita vertus, pasitaiko programėlių su trūkumais – pavyzdžiui, tokių, kurios nuolat bando jungtis prie interneto, net kai ir neturėtų to daryti. Tai „apkrauna“ išmanųjį ir gali sparčiau sekinti jo bateriją. Nutraukti nereikalingų programėlių darbą galima rankiniu būdu, per telefono nustatymus, tačiau su „Advanced Task Killer“ viskas gerokai paprasčiau – įsijungę programėlę, matote šiuo metu veikiančių programų sąrašą. Pažymite tas, kurios jums reikalingos, o visų kitų veiklą nutraukiate vienu mygtuko spustelėjimu. Tiesa, diskutuojama, kiek tokios priemonės iš tiesų veiksmingos, tad tinklaraštyje galėsime į tai kiek plačiau pasigilinti ateityje.

„App 2 SD. Ne vienas, ko gero, sukate sau galvą: kaip čia yra, kad į telefoną įdėjus SD kortelę su keliais papildomais gigabaitais atminties, atsisiuntus vos kelias programėles vis tiek pasirodo įspėjimai, jog telefono atmintis baigiasi? Juk jos turėtų dar būti pakankamai! Taip yra todėl, kad programėlės paprastai atsiunčiamos ir diegiamos ne į SD kortelę, o į vidinę telefono atmintį. Gera žinia ta, kad daugeliui programėlių visai nebūtina ten ir pasilikti. Jas galima perkelti į kortelę pasirinkus atitinkamą funkciją programų valdymo lange. Tačiau galima ir paprasčiau: įsidiekite programėlę „App 2 SD“, ir ji pati automatiškai aptiks visas programas, kurios gali būti perkeltos į SD kortelę bei vienu spustelėjimu padės tai padaryti. Tuo pačiu programėlė rodo, kas užima vidinę bei kortelės atmintį bei kiek joje vietos liko. Vos kelias akimirkas padirbėję, atlaisvinome dešimtis megabaitų vidinės telefono atminties. Beje, žaidimas „Angry Birds“ taip pat iš karto nukeliavo į atminties kortelę ‒ kuo puikiausiai veikia ir būdamas ten.

Dar viena Gyčio pasiūlyta programa Ring Scheduler padės tausoti ne tik telefono bateriją, bet ir jūsų pačių energiją. Ši programėlė vartotojo nurodytu laiku automatiškai pakeičia telefono garso nustatymus – pavyzdžiui, dabar mūsų telefonas nuo aštuonių vakaro iki aštuonių ryto veikia begarsiu režimu. Net ir palikę prietaisą švarko kišenėje, galime būti tikri, kad koks nors įkyrus skambintojas pernelyg „nenusodins“ telefono baterijos ir nesugadins nuotaikos. Beje, kalbant apie įkyrius skambintojus – programėlė taip pat leidžia turimus kontaktus ar telefonų numerius įtraukti į „juodąjį sąrašą“ ir blokuoti jų skambučius. Galėsite būti visiškai tikri, kad poilsio metu jūsų ramybės niekas netrikdys.

Naršydami programėlių parduotuvėje „Android Market“ aptikome dar vieną įdomią ir naudingą programą „Juice Defender“, kurios tikslas taip pat yra pailginti telefono baterijos darbo laiką. Programa paprasta naudotis: įsidiegiate ir nustatote baterijos taupymo režimą – subalansuotą, agresyvų ar net ekstremalų. Atsižvelgdama į jūsų pasirinkimą, programa automatiškai atjungs telefoną nuo WiFi ar interneto, kai telefonu nesinaudojate, o ypatingais atvejais – ir nuo ryšio tinklo, kad išsikraunanti baterija veiktų kuo ilgiau.

Dėkojame bičiuliams už naudingas nuorodas ‒ įsidiegę šias programėles iš tiesų pastebėjome, kad išmaniojo telefono bateriją ėmėme krauti gerokai rečiau. Net ir gana intensyviai naudojamas, telefonas veikė kelias paras.

2011 sausio 06
Kategorijos: Paslaugos

Neseniai rašėme , kad prireikus mobilusis telefonas gali virsti modemu, kuriuo galėsite naršyti internete. Nutarėme šiek tiek plačiau papasakoti, kaip tai padaryti ir viską išmėginti patys − čiupome nešiojamąjį kompiuterį, telefoną „Nokia 2600 classic“ (šio modelio telefonai rinkoje pasirodė 2008 m. pradžioje, tad „pačiu naujausiu“ jo tikrai negalime vadinti) ir išsiruošėme atlikti „lauko bandymų“.

1 pav.: darbo vieta parengta…

Taigi, kad telefonu galėtume prisijungti prie interneto, reikia, visų pirma, turėti galimybę telefonu naršyti mobiliajame internete. Jei dar nesate to padarę, užsisakykite mobiliojo interneto paslaugos paketą. Šiam bandymui užsisakėme paslaugą „Naršyk 30”, tačiau naršymui internete tinka bet kuris Jūsų operatoriaus siūlomas paslaugos paketas. Jeigu telefoną naudosite tik kaip modemą ir neketinate šiuo aparatu skambinti, į jį galite įdėti ne telefono, o mobiliojo interneto SIM kortelę.

2 pav.: …telefonas – taip pat!

Antra – reikia susieti savo telefoną su kompiuteriu.

Tam galima pasitelkti duomenų perdavimo kabelį. Kompiuteryje reikėtų įsidiegti specialią programėlę, kuri leidžia ne tik naršyti internete per telefoną, bet ir į kompiuterį bei atgal perkelti nuotraukas, adresatus, kitą svarbią informaciją. Jei tokios dar neturite – neišsigąskite: šias programas telefonų gamintojai pateikia savo interneto svetainėse, iš kur jas galima nemokamai atsisiųsti ir lengvai įsidiegti savo kompiuteryje.

Vis dėlto, duomenų perdavimo kabelį ne visuomet nešiojamės su savimi. Be to, mūsų „Nokia“ šiaip ar taip neturi duomenų perdavimo kabeliu funkcijos, todėl šįkart taikėme kitą būdą – telefoną ir kompiuterį sujungti „Bluetooth“ ryšiu.

3 pav.: įjungiame „Bluetooth“ telefone

Paprasčiausia tai bus padaryti susipažinus su savo telefono instrukcija. Kaip galima sujungti telefoną su kompiuteriu lemia ir jūsų naudojama programinė įranga bei operacinė sistema. Šio bandymo metu telefoną susiejome su kompiuteriu, kuriame įdiegta „Windows XP“ operacinė sistema.

Pirmiausiai telefono parametrų nustatymuose pasirinkome funkciją „Ryšiai su išorės prietaisais“ ir įjungėme „Bluetooth“ ryšį, tuo pačiu nurodydami, kad telefoną gali aptikti bet kokie greta veikiantys prietaisai (tik nepamirškite išjungti šios funkcijos baigę naršyti).

Tada griebėmės kompiuterio: spragtelėję piktogramą dešiniajame apatiniame ekrano kampe, atvėrėme „Bluetooth“ ryšių valdymo langą.

4 pav.: „Bluetooth” piktograma

Šį langą galima pasiekti ir per kompiuterio programinių bylų („Program Files“) segtuvą.

„Bluetooth“ ryšių valdymo lange pasirinkome funkciją „Pridėti Bluetooth prietaisą“ („Add a Bluetooth Device“) ir vadovaudamiesi kompiuterio nurodymais padėjome jam „aptikti“ savo telefoną.

Sujungdami prietaisus nurodėme, kad norėsime telefonu naudotis prisijungimui prie interneto (pasirinkome funkciją „Dial-up networking“).

5 pav.: nurodome, kam naudosime prijungtą telefoną.

Du trečdalius darbo jau įveikėme, tačiau liko dar viena svarbi dalis − kompiuteryje susikurti mobiliojo interneto prieigą. Ši procedūra kiek skiriasi atsižvelgiant į kompiuterio operacinę sistemą. Esame parengę išsamias ir aiškias instrukcijas, kaip sukurti prieigą naudojant skirtingas operacines sistemas – „Windows 2000”, „Windows XP ”, „Windows Vista” ir „Windows 7 ”. Vadovaudamiesi jomis, nesunkiai parengsite savo kompiuterį.

Susieję telefoną su kompiuteriu, kuriame esame sukūrę mobiliojo interneto prieigą, galime jungtis prie tinklo ir pradėti naršyti!

6 pav.: jungiamės prie tinklo

Prisijungę prie interneto savo mobiliuoju telefonu , GPRS tinkle pasiekėme 115 kilobitų per sekundę spartą, Kaip ir minėjome, mūsų naudojamas telefonas yra kelerių metų senumo. Jame dar nėra 3G duomenų perdavimo technologijos, tad jungiantis prie interneto naujesniais prietaisais, galima tikėtis didesnės spartos. Konkreti buvimo vieta bei joje veikiantis ryšys taip pat turi įtakos spartai.

Baigiame trumpu pastebėjimu: jei, kaip ir mes, prie interneto jungiatės naudodamiesi „Nokia“ telefonu, paketinių duomenų ryšį jame teks nustatyti atskirai ir patiems nurodyti ryšio kreipties tašką internet.tele2.lt. Mes naudojomės „Nokia 2600” telefonu, kuriame prie šių nustatymų priėjome tokiu keliu: „Meniu“ -> „Parametrai“ -> „Ryšiai su išorės prietaisais“ -> „Paketiniai duomenys“ -> „Paketinių duomenų ryšio parametrai“ -> „Tvarkyti prieigos taško parametrus“. Kitų gamintojų telefonų atskirai nustatyti nereikia.

Daugiau apie nustatymus galite sužinoti čia. Skaitytojams, kurie naudojasi kitų operatorių paslaugomis, nustatymų siūlytume ieškoti jų interneto svetainėse.

Sėkmės jungiantis ir naršant!

2010 lapkričio 30
Kategorijos: Produktai, Visa kita

Praradę telefoną ar SIM kortelę nedelsdami skambinkite į TELE2 klientų aptarnavimo skyrių numeriu 117 (skambinant iš TELE2 tinklo – 0,15 Lt/min.) arba +370 684 00117 (skambinant iš bet kurio kito tinklo, tarifai, kaip skambutis į TELE2 tinklą) ir praneškite apie SIM kortelės praradimą. SIM kortelė yra blokuojama iš karto.

(Blokuoti SIM kortelę kuo skubiau rekomenduojama ypač tuo atveju, kai telefonas yra pavogtas, nes per ganėtinai trumpą laikotarpį galima pridaryti nemažų nuostolių).

Jei norite blokuoti telefono, kuris buvo pavogtas, IMEI, reikia kreiptis į bet kurią Tele2 atstovybę ir pateikti šiuos dokumentus:

  1. Pateikti prašymą blokuoti telefono IMEI (pildomas salone).
  2. Telefono dokumentą, kuriame nurodytas telefono įrangos numeris (IMEI), Sutartį ar garantinį taloną.
  3. Asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Telefonas blokuojamas per 2 darbo dienas.

Svarbu! Jei dėl telefono vagystės nusprendžiate kreiptis į policiją, telefono IMEI blokuoti nepatartina, nes tokiu atveju policija nebegali nustatyti telefono buvimo vietos.

Atkurti turėtą numerį galite paskambinę į klientų aptarnavimo centrą numeriu 117 (skambinant iš TELE2 tinklo – 0,15 Lt/min.). SIM kortelė bus atsiųsta paštu arba jums teks kreiptis į artimiausią TELE2 atstovybę.

Jei norite atblokuoti telefoną, reikia kreiptis į bet kurią Tele2 atstovybę ir pateikti:

  1. Pateikti prašymą atblokuoti telefono IMEI (pildomas salone).
  2. Telefono dokumentą, kuriame nurodytas telefono įrangos numeris (IMEI), Sutartį ar garantinį taloną. Jei pateikiamas tik garantinis talonas, Tele2 pasilieka teisę paprašyti kliento pateikti telefono įsigijimo dokumentus t.y. čekius, prekių priėmimo-perdavimo aktus ir pan.
  3. Asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Telefonas atblokuojamas per 2 darbo dienas.

Parašė Remigija, Kredito kontrolės skyrius

2010 lapkričio 08
Kategorijos: Paslaugos

Mūsų skaitytojas naudojasi „Pildyk“ ir teiraujasi: ar galima išlaikyti tą patį numerį tampant mėnesinės paslaugos vartotoju?

Perkelti savo numerį ir tapti privačiu klientu (abonentu) gali kiekvienas „Pildyk“ vartotojas. Tai beveik nieko nekainuoja – paslaugos administravimo mokestis siekia tik 1 Lt, o klientas gauna naują SIM kortelę tuo pačiu numeriu.

Perkeliant numerį galima rinktis bet kurį galiojantį mokėjimo planą, pats numerio perkėlimas vykdomas kartą per savaitę.

Svarbu žinoti, kad „Pildyk“ sąskaitoje sukauptų lėšų likutis, kaip ir premija už sukauptus skambučius, pereinant prie mėnesinio mokėjimo neperkeliami. Todėl perkeliant numerį reikėtų įsitikinti, kad pinigai yra išnaudoti ir Jūs nieko neprarandate.

Jei pasirašoma neterminuota sutartis, klientas bet kuriuo metu gali grąžinti numerį į „Pildyk“ be jokių apribojimų. Numerio perkėlimas iš abonento į „Pildyk“ kainuoja 20 lt.

Jeigu sutartis terminuota, numerio perkėlimo paslauga vis tiek yra įmanoma, tik šiuo atveju reikia įsivertinti netesybų sumą už sutarties nutraukimą.

Svarbu žinoti, kad perkeliant numerį jis turi būti aktyvus, t.y., galiojantis. „Pildyk“ vartotojai gali skambinti 100 dienų ir gauti skambučius 180 dienų nuo paskutinio sąskaitos papildymo, vėliau numeris tampa neaktyvus. Be to, jei nusipirkote naują „Pildyk“ numerį, būtina jį aktyvuoti – atlikti pirmą skambutį. Neaktyvus numeriai nėra perkeliami.

Pabaigai – nenustebkite, jei „Tele2“ salono konsultantas prieš pradedant numerio perkėlimo procedūrą paprašys atsakyti į kelis klausimus – pvz., kiek laiko numeris naudojamas, koks pinigų likutis sąskaitoje ar kada atliktas paskutinis skambutis. Taip tiesiog siekiame įsitikinti, kad numeris tikrai priklauso vartotojui, norinčiam atlikti perkėlimą.

Parašė Daniel, Marketingo skyrius