2014 birželio 11
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Greitas gyvenimo tempas, nuolat besikeičianti aplinka – tai šiokios tokios klišės. Bet juk aplink mus viskas išties labai greitai keičiasi, juda, tobulėja, o kartais tiesiog eina ratu ir pasiskolina kai kurias idėjas iš praėjusių laikų. Vienų dalykų pasiilgstame, o kiti naujoviški itin džiugina ir palengvina mūsų gyvenimus. Surinkom praeities ir dabarties technologijų, įpročių, aplinkos palyginimus. Kaip buvo tada ir kaip yra „dabar“?

Tada

Dabar

Kviesdavom draugus į kiemą po jų langais arba skambindavom laidiniu telefonu

Dabar gi paprasta parašyti žinutę ar paskambinti mobiliuoju

Tiksliai susitardavom susitikimo vietą ir laiką

Susitinkam kur norim, kada norim; dažnai galim ir pažiūrėt, kur yra draugai

Telefono ryšys veikė ne visuose Lietuvos užkaboriuose

Telefono ryšys veikia praktiškai visur

„Tele2“ GSM ryšys Lietuvoje

Kažkada „Pildyk“ draugai buvo tokie

Dabar „Pildyk“ draugai atrodo taip

Turėjom diskų grotuvus

Muzikai klausyti renkamės telefonus

Anksčiau naujausio telefono modelio reikdavo laukti valandų valandas eilėje, didžioji dauguma jų išvis nepasirodydavo Lietuvoje

Dabar naujausią telefono modelį galime nusipirkti internetu, daugybė įvairių modelių pasirodo ir Lietuvoje. Tiesa, „iPhone“ gerbėjai tebėra linkę stovėti eilėse

Telefonų reklamos būdavo tokios

Išmaniųjų reklamos atrodo taip

Galėjom ir keisdavom telefonų dangtelius. Kartais jie būdavo maloniai spalvoti, kartais juokingi

Kurį laiką to negalėjom, dabar kai kurie gamintojai grįžta prie šios minties. Nuotraukoje „Moto G“ telefonai, kurių ne tik viršelio spalvą galima pasirinkti, bet priderinti ir ausinių spalvą. Dar viena alternatyva keičiamiems dangteliams tapo įvairūs viršelių lipdukai ar telefonų dėklai

Norint perjungti nuobodžią laidą reikdavo iki televizoriaus nueiti

Televizorių galima valdyti telefonu

Labai labai populiarios buvo žaidimų konsolės

Populiarios jos ir dabar, bet vis dažniau žaidimams renkamės telefonus

Turėjom diskelius įrašyti informacijai

Naudojamės USB, išoriniais kietaisiais diskais, telefonais. Juk jie turi vis daugiau atminties

Smagiausioms gyvenimo akimirkoms įamžinti turėjome juostinius fotoaparatus ar vadinamas „muilinukes“

Kasdieniams kadrams puikiausiai tinka išmanieji, fotografuojantys vis geriau ir kokybiškiau

Čia išvardinome tikrai ne visus „tada“ ir „dabar“. Galbūt jus turite panašių palyginimų? Ko labiausiai pasiigstate? Ar atvirkščiai – kokie pasikeitimai džiugina labiausiai?

2013 gruodžio 11
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Ar kada susimąstėte, kad po to, kai žaibišku greičiu ištobulėjo mobiliojo ryšio technologijos, o išmanieji telefonai pradėjo prilygti kompiuteriams, mes esame online kiaurą parą? Ir turbūt niekam net nešautų į galvą žengti žingsnį iš namų be savo mobiliojo telefono. Įvairių tyrimų metu yra pastebėta, kad vidutinis mobilaus telefono naudotojas tikrina savo telefona kas 6,5 min – 150 kartų per dieną! Naujienas telefone žmonės skaito mažiausiai 6 kartus per dieną, o net 59 proc. vartotojų tikrina savo el. paštą būdami tualete.

Savaime suprantama, jog tam, kad visada liktum online, reikia būti ryšio zonoje. Lietuvoje tai absoliučiai nesudėtinga, kiekvienas pakeliavęs po pasaulį patvirtins, kad mūsų šalyje ištrūkti iš ryšio zonos yra sudėtinga. Tačiau, kaip jaustumėtės patekę į tikrą ne ryšio zoną?

Pateikiame TOP 5 įspūdingiausių technologijų nepaliestų vietų, į kurias keliaudami turėtumėte pamiršti tokius malonumus, kaip elektroninis paštas, naujienų portalai, „Facebook“, „Instagram“, „Twiter“ ar „Skype“:

1. Tristan da Cunha sala

Šioje Didžiajai Britanijai priklausančioje vulkaninės kilmės saloje beprasmiška ieškoti net elementariausio telefono ryšio – jo paprasčiausiai nėra. Tai yra labiausiai nutolusi apgyvendinta sala pasaulyje. Ji yra Pietų Atlanto vandenyne, nuo pietinio Afrikos kranto nutolusi 2800 km. Čia neegzistuoja joks mobiliojo ryšio tinklas ir vienintelė susiekimo priemonė yra interneto ryšys, kurį gauti galite už nedidelį mokestį vienintelėje salos interneto kavinėje. Tiesa, nesitikėkite didesnio nei 1 Mbps spartos srauto, kuriuo dalijasi ir visi likę 259 salos gyventojai.

2. Amerikos Samoa salynas

Salos, kurių interneto ryšys yra pelnęs brangiausio Amerikoje titulą, yra išsidėsčiusios pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje, į rytus nuo didesnės Samoa valstybės, ir  yra administruojamos JAV. Dėl ypatingos geografinės padėties ir sudėtingo paviršiaus reljefo didžioji dalis vietų šiose salose yra tiesiog „ne ryšio“ oazės. Taigi lankydamiesi čia, būkite pasirengę nutraukti beveik visus ryšius su išoriniu pasauliu. Tik vienoje iš daugelio šio salyno salų Savai‘i  yra keletas interneto kavinių ir keli viešbučiai, galintys pasiūlyti Wi-Fi.

3. Jakutato kaimas , Aliaska

Šio nuošalaus Jakutato įlankos Aliaskoje kaimo, kurio populiacija yra vos 680 žmonių, dažniausiai nepasieksite įprastais keliais. Populiariausiais susisiekimas su šia daug įspūdžių galinčia pasiūlyti vietove vyksta oro arba jūros keliais. Nuo išorinio pasaulio atskirtas yra ne tik automobilių eismas, bet ir mobilusis ryšys. Ir nors tai yra viena geriausių vietų pasaulyje žvejoti ar tiesiog grožėtis nuostabiais vaizdais, deja deja, negalėsite savo laimikiu bei gamtos įspūdžiais pasidalinti iš karto ant „Facebook“ sienos.

4. Sacharos dykuma, Afrika

Sacharos dykuma greičiausiai daugeliui ateitų pirmiausia į galvą, paprašius sudaryti labiausiai nuo šiuolaikinio pasaulio atsiskyrusių vietų sąrašą. Nepakeliamas karštis, kepinanti saulė, smėlio audros – sunku net įsivaizduoti gyventi labiau netinkamą vietą. Taigi savaime suprantama, jog didžiojoje Sacharos dalyje mobilus ar interneto ryšys net neturi prasmės. Tačiau netgi dykumos pakraščiuose, kurie yra gausiai lankomi turistų, ryšio padengimo žemėlapis atrodo labai skurdžiai, o interneto prieigą turi vos keli miestai.

5. Didžiojo Kanjono nacionalinis parkas, Arizona, JAV

Šio kvapą gniaužiančio tarpeklio, kurį išgraužė Kolorado upė, gylis yra apie 1600-2000 m, o ilgis – 446 km, kai tuo tarpu plotis kinta nuo 6,4 iki 29 km. Deja, ir vėlgi nesėkmė – vaizdų ir įspūdžių tavo draugai turės palaukti. Silpnus ir nestabilius telefono ar mobiliojo interneto signalus galite pagauti tik gerokai už pietinio Kanjono šlaito, o vienintelė vieta gauti nemokamą Wi-Fi prieigą yra už šiaurinėje šlaito pusės esančioje parduotuvėje.

Na, o 2G ir 3G ryšio situaciją skirtinguose Lietuvos kampeliuose rasite nuolat atnaujinamame žemėlapyje mūsų svetainėje: http://www.tele2.lt/rysio_zemelapis.html

Ugnė Puskunigytė

„Tele2” Techninio skyriaus aptarnavimo specialistė


2013 rugpjūčio 20
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Daiktai kuriami tam, kad gyvenimas mums taptų patogesnis ir lengvesnis. Dažniausiai… Vieni jų būtini, kiti reikalingi turėti tam tikriems atvejams. Yra dar kategorija „mielai turėtini“ – žodis „dažniausiai“ klijuojamas prie pastarųjų, kalbant apie jų naudą. Tai todėl, kad tos naudos būna ne kažkiek, o kartais netgi atvirkščiai – pridaro savininkui tik bėdos.

Šiandien pakalbėsime apie vieną iš „mielai turėtinų“ daiktų – GSM ryšio stiprintuvą (dar žinomą kaip kartotuvą). Duosime keletą patarimų, kaip išvengti netikėto galvos skausmo vietoj žadėtos naudos.

GSM ryšio stiprintuvas yra speciali antena, skirta sustiprinti, kitaip sakant, pagerinti mobilųjį ryšį. Juos gamina įvairios kompanijos ir rasti, kur pirkti, nesunku. Tiesa, operatoriai, bent jau „Tele2“, jais neprekiauja.

Pardavėjai guls kryžiumi ir garantuos, kad GSM ryšio stiprintuvas veiks puikiausiai, kad be jo gyvenimas būtų blankus, kad šiuo daiktu, kaip radome viename produkto aprašyme: „pastatysite antkapį blogam ryšiui“. O ir kainuoja viso labo kelias dešimtis litų.

Ką gi, daiktas savo esme naudingas tiems, kam tenka patirti problemų su ryšiu. Ne paslaptis, prieš gerą dešimtmetį tokių vietų nereikėjo ieškoti su žiburiu. Tuomet mobiliojo ryšio tinklas Lietuvoje nebuvo platus, tad ne vienam tekdavo pabėgėti į kalnelį, lipti į antrą namo aukštą ar medį. Tačiau dabar situacija kardinaliai kitokia. „Tele2“ ryšys dengia 98,7 proc. visos Lietuvos teritorijos, todėl stiprintuvo poreikis kiek abejotinas.

Dabar „Tele2” pirmauja pagal 2G (GSM) ryšio aprėptį, turi antrą didžiausią 3G (UMTS) tinklą ir teikia 4G (LTE) spartaus mobiliojo interneto paslaugas.

Kita vertus, kiekvieno teisė rinktis. Gal jūsų namas stūkso apsuptas ypatingo landšafto, dėl kurio ryšys labai nestiprus. Viską išbandėt ir GSM ryšio stiprintuvas beliko vienintelė išeitis. O gal tiesiog užsigeidėte tokio aparato ir gana. Jei esate pasiryžęs įsigyti GSM stiprintuvą, verta jų veikimu pasidomėti plačiau.

Visų pirma, būtina suprasti, kad pasistatyti ryšio stiprintuvą – tai toli gražu ne pirkti sofą ir netgi ne tas pats, kaip išsikelti ant stogo anteną televizijai. Stiprintuvas yra kaip automobilis – jis turi laikytis taisyklių, kad netrikdytų eismo ir nekeltų avarijų.

Ryšio priemonės (kam priskiriamas ir stiprintuvas) taip pat privalo laikytis tam tikrų taisyklių. Tai Lietuvoje budria akimi prižiūri Ryšių reguliavimo tarnyba arba tiesiog RRT. Tradiciškai, norint įsilieti į ryšių tinklą, yra būtinas RRT leidimas. Tačiau tarnyba dėl ryšio stiprintuvų fiziniams asmenims leidimų neišduoda. Tiesa, ir nedraudžia. Ji tik nurodo, kad tai mobiliojo ryšio operatoriaus ir fizinio asmens, suprask, tavo reikalas. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad, norėdamas naudoti GSM ryšio stiprintuvą, asmuo turėtų apie tai pranešti ir suderinti su savo mobiliojo ryšio operatoriumi.

Kas iš to seka? Dažnai tikrai ne tas, ką rekomenduojama daryti. Tūlas pilietis nusprendžia, kad jei nedraudžiama, tai reiškia galima. Tada džiugiai lenda į kompiuterį ir išsirenka labiausiai patikusį pagal kainą, prekės ženklą ir pagal funkcijas. Nusiperka, pasistato ir gyvena sau su šypsena. Bet tik iki tos akimirkos, kai supranta, kad ryšys ne kažką pagerėjo. O tai tik viena galima ir labai dažna bėda. Bet apie kitą bėda dar nekalbėkim, paplėtokim, kodėl nutinka ši, pirmoji.

Taigi, rekomenduojama GSM ryšio stiprintuvo pirkimą suderinti su operatoriumi. Dažnai žmonės to nepadaro, pasitaria savam rate ir nusiperka. Būna, kad tokiu atveju stiprintuvas veikia, bet naudos nedaug. Kodėl? Problema tame, kad, perkant ryšio stiprintuvą pačiam, labai lengva išsirinkti netinkamą, pvz., veikiantį visai ne tame dažnyje nei reikia arba nepriimantį visų dažnių, kurie būtini, kad būtų pasiekiama taip trokštama ryšio kokybė. Tiesa ta, kad pirkdamas niekuomet negali būti 100 proc. tikras, kad jis tikrai tinkamai veiks.

Jei apie savo ketinimus pranešite mobiliojo ryšio operatoriui, bent jau galėsite tikėtis patarimo, ar stiprintuvas galės pagerinti ryšį tam tikroje vietoje ir, jei taip, kokius parametrus turėtų atitikti GSM stiprintuvas, kad tinkamai veiktų ir nekeltų eterio trikdžių.

Dažnai apie atvejus, kad be jų žinios naudojamas ryšio stiprintuvus, operatoriai sužino tik tada, kai jie sugenda. Tai gali būti ir dėl netinkamo sumontavimo ar priežiūros. Sugedęs stiprintuvas skleidžia eterio trikdžius, taigi atlieka ryšio pažeidimus. Tokį įrenginį ir jo savininką labai tiksliai ir operatyviai nustato RRT. Nemaloniausia dalis ta, kad savininkas sulaukia baudos. Ir pasiteisinimas, kad nežinojau, jog sugedęs, tokiu atveju nepadės.

Be to, kai to reikia ryšio kokybės užtikrinimui, „Tele2“ įrengia savo ryšio stiprintuvus – retransliatorius. Paprastai jie įrengiami ten, kur ryšiu naudojasi daug žmonių, pastatų viduje, pavyzdžiui, prekybos centruose. Jei iš klientų gauname informacijos apie ryšio kokybės trūkumus, visada ieškome sprendimų ir stengiamės ryšį pagerinti.

2011 rugpjūčio 24
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Įvairių apklausų duomenys rodo, kad neturėdami telefono daugelis vartotojų jaučiasi nesaugūs.. Čia būtų galima ilgai postringauti apie ypatingą šiuolaikinio žmogaus ryšį su technologijomis, tačiau keletas tikrų istorijų tokį nesaugumo jausmą paaiškina labai paprastai. Pasirodo, mobiliojo telefono turėjimas kartais gali būti tikras gyvybės ir mirties klausimas.

„Neperšaunama liemenė“

Tai galėtų paliudyti vieno Atlantos (JAV) naktinio klubo darbuotojas, šią vasarą patekęs į susišaudymą klubo automobilių stovėjimo aikštelėje. Keli pernelyg karingai nusiteikę lankytojai, kurie buvo išvaryti iš klubo, netrukus grįžo mojuodami ginklais ir ėmė šaudyti. Kulka kliudė darbuotojo krūtinę.

Šis incidentas galėjo baigtis liūdnai, tačiau trisdešimtmetis darbuotojas vidinėje kišenėje laikė mobilųjį telefoną, kuris ir sulaikė šūvį. Pranešama, jog iš telefono mažai kas liko, bet juk tai – ne tokia jau didelė kaina už žmogaus gyvybę, nes darbuotojas atsipirko viso labo lengvais sužeidimais. Abu šaudę klubo lankytojai buvo sulaikyti.

Signalinis švyturėlis

Kita drama, kurios metu mobilusis telefonas padėjo išsaugoti žmogaus gyvybę, įvyko 2007 m. Prancūzijoje, Alpių kalnuose. Čia šauniai laiką leidusiam britų snieglentininkui žiemos sporto malonumą gerokai apkartino netikėtai užklupusi lavina. Užverstas sniegu poilsiautojas mobiliuoju telefonu sugebėjo prisiskambinti savo bičiuliui Jungtinėje Karalystėje ir pranešti apie nepavydėtiną padėtį, į kurią pateko.

Netrukus ieškoti snieglentininko išsiruošė gelbėtojų sraigtasparnis. Išvydęs jį sukantį ratus aplinkui nelaimės vietą, sniego spąstuose įkliuvęs britas išsitraukė telefoną ir ėmė juo mojuoti. Šviečiantis telefono ekranėlis padėjo sraigtasparniu skridusiems gelbėtojams pastebėti sniego kupetoje besikepurnėjantį sportininką ir jį ištraukti.

Nuostabusis fotoaparatas

Bijote vorų? Tuomet jums ypač svarbu niekada nepamiršti mobiliojo telefono. Tokį patarimą tikriausiai galėtų duoti dar vienas Didžiosios Britanijos gyventojas, su egzotiška fauna nieko bendra neturintis virtuvės šefas. Jam 2005 m. darbo metu įkando bananų dėžėje tūnojęs nuodingas Brazilijos voras-klajoklis, vienos pavojingiausių pasaulyje rūšių atstovas.

Nutėškęs į šalį delno dydžio užpuoliką, vyras jį nufotografavo mobiliuoju telefonu, manydamas turėsiąs ką parodyti draugams. Deja, istorija čia nesibaigė – voro auka netrukus pasijuto blogai ir kreipėsi į medikus. Pastarieji po apžiūros jį išsiuntė namo, liepę stebėti įkandimo vietą. Tačiau mūsų istorijos veikėjui netrukus teko vėl grįžti į ligoninę – šįsyk jau greitosios pagalbos automobiliu.

Kaip, turbūt, jau supratote, Didžioje Britanijoje nuodingi vorai žmones užpuola nedažnai, taigi gydytojams teko nelengvas galvosūkis – kaip padėti nukentėjusiajam? Laimė, virtuvės šefas turėjo voro nuotrauką telefone. Ji buvo nusiųsta zoologijos sodo specialistams, kurie padėjo atpažinti vorą ir skirti reikiamus priešnuodžius. Po kelių dienų pasitaisius sveikatai kulinaras buvo išleistas iš ligoninės.

Pagalba užpuolus vilkams

Piemuo – viena seniausių profesijų žmonijos istorijoje, bet šiais laikais telefonas praverčia net ir ganant ožkas. Su tuo tikrai sutiktų vienas Graikijos piemuo, kuriam 2002 m. telefonas padėjo išsisukti iš gana sudėtingos situacijos. Jį, klajojusį su savo banda šalies glūdumoje, netoli sienos su Bulgarija užklupo alkanų vilkų ruja.

Vargšui piemeniui neliko nieko kita, kaip tik gelbėtis nuo plėšrūnų įsikariant į medį. Nežinia, kiek jis ten būtų sėdėjęs, jei ne mobilusis ryšys – vaikinas buvo pasiėmęs telefoną ir juo išsikvietė pagalbą (laimė, toje vietoje ryšys veikė). Visą laiką, kol ūkininkai su dideliais aviganiais šunimis skubėjo į nelaimės vietą, vilkai zujo aplink medį, kuriame glaudėsi piemuo. Tik žmonėms pasirodžius plėšrūnus pavyko nuvyti, o ožkaganį iškelti iš medžio ir saugiai nulydėti namo.

Panašios istorijos dar kartą patvirtina: prieš išsiruošiant iš namų geriau pasitikrinti, ar telefonas tikrai su jumis.

O gal ir jums mobilusis yra padėjęs keblioje situacijoje? Papasakokite!