2013 spalio 23
Kategorijos: Produktai

Gandai patinka visiems. Visus iškart ištinka smalsumo priepuolis – tai kas, kaip, kada? Papletkavosim apie didelį įvykį IT pasaulyje, kuris visai netrukus mus ištiks. Tai „Android“ operacinės sistemos atnaujinimas „KitKat“. Manoma, kad naujoji 4.4 versija bus pristatyta kartu su telefonu „Nexus 5“. Kadangi tikslios datos kol kas nežino niekas, internete vyksta karštos diskusijos apie tai, kada tikėtis naujosios versijos ir kokie gi laukia pasikeitimai. Į šiuos pamąstymus su mielu noru pasinėrėme ir mes. Skanaus skaitymo!

Ko galima tikėtis iš naujosios operacinės?

Jei tikėtume gandais, „Android 4.4“ turės 7 ryškius pasikeitimus ir patobulinimus. Dalis internautų nevynioja žodžių į vatą ir sako, kad patobulinimai „Android“ būtini kaip oras, jei nori pavyti „iOS“ ar stipriai pralenkti ant kulnų lipančią „Windows Phone“ operacinę sistemą.

Naujiena Nr. 1

Atskira „Android“ debesų technologijos sistema, kuri leis duomenis išsaugoti ir sinchronizuoti internete. Šiuo metu vartotojai turi naudotis „Google Drive“ ar kitomis trečiųjų šalių programėlėmis, todėl atskira „Android“ debesų technologijos laukta jau seniai.

Naujiena Nr. 2

Spėjama, kad „KitKat“ turės gerokai patobulintą vartotojo sąsają su plačia spalvine gama ir greitesniu bei sklandesniu veikimu. Tiesa, vartotojų sąsaja gali skirtis priklausomai nuo įrenginių. Pavyzdžiui „Samsung“ juk turi savo originalią versiją.

Naujiena Nr.3

Gali būti, kad „Android KitKat“ reiks tik 512 MB darbinės atminties net ir veikiant vidutinio galingumo įrenginiuose. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad būsimos „Android“ OS versijos bus prieinamos daug platesniam ratui žmonių ir nebūtinai reikės turėti naujausią ir galingiausią telefoną.

Naujiena Nr.4

„Android KitKat“ turėtų gerokai atsakingiau naudoti telefono bateriją.  Spėjama, kad naujoji operacinė turės gerokai patobulintą centrinio procesoriaus (CPU) valdymą ir jau minėtą mažesnį darbinės atminties panaudojimą.

Naujiena Nr.5

Telefonais su naująją „Android“ operacine sistema turėtų būti paprasčiau naudotis, nes, pasak gandų, „Google“ gerokai patobulino ekrano piktogramų išdėstymą ir valdymą. Taip greičiausiai norima pasivyti „Windows Phone“ ir „iOS“ operacines sistemas, kurių ekrano išdėstymą vartotojai vertina itin palankiai.

Naujiena Nr.6

„Android 4.4“ operacinė sistema turėtų būti tiesiog saugumo tvirtovė, „Google“ atkakliai to siekia. Spėjama, kad be saugumo patobulinimų, imtasi ir operacinės sistemos klaidų, pasitaikančių naudojant belaidį ir „Bluetooth“ ryšį, daugialypės terpės programas ar telefono kamerą.

Naujiena Nr.7

Manoma, kad su „KitKat“ bus suderinama milijonai atnaujintų ir naujai kuriamų programėlių. Ši naujiena turbūt mažiausiai stebinanti, nes su kiekvienu „Android“ operacinės sistemos atnaujinimu neišvengiamai būna pristatoma ir daugybė išskirtinių ir įdomių programėlių. Kol kas nėra aišku, kokios programėlės, skirtos būtent „KitKat“, bus pristatytos. Internautai spėja, kad naujoji operacinė turės aplikacijų, susijusių su „Nestle“ šokoladuku, pavyzdžiui, daugybę „skanių“  ekrano užsklandų.

Kaip „Key Lime Pie“ tapo „KitKat“

Ilgai manyta, kad „Android“ operacinės sistemos atnaujinimas vadinsis „Key Lime Pie“ (liet. laimų pyragas). Tačiau galiausiai buvo pasirinktas dar saldesnis, šokolado mėgėjams artimas pavadinimas. Beje, pirmą kartą „Android“ operacinei sistema vadinsis kito prekės ženklo pavadinimu. Kodėl taip nutiko?

Šis sandoris, be abejo, neapsiėjo be finansinės naudos abejoms pusėms, tačiau jo vertė nėra niekur skelbiama. „Google“ atstovai išvis teigia, kad piniginio sandorio čia ir nėra, tiesiog tai yra abiems prekės ženklams naudingas ir smagus, rinkai netikėtas sprendimas. Dar buvo paaiškinta, kad nelabai kas įsivaizduoja, koks gi skonis to laimų pyrago, o štai „KitKat“ galėjo paskanauti daugiau mažiau visi. Internautams nemažą smalsumo priepuolį sukėlė ir tai, kad sistemos atnaujinimas bus 4.4, o ne 5.0, kaip jau seniai buvo tikėtasi.

„KitKat“ atstovai tuo tarpu teigia, kad toks sprendimas puikiai derėjo su šokoladuko turimu įvaizdžiu – „pailsėk, užkąsk „KitKat“. Tik šiuo atveju užkąsdamas šokoladuku, tuo pačiu gali žvilgtelėti ir į savo telefoną. Dar kompanijos atstovai teigia, kad tiek „Android“ vartotojų, tiek „KitKat“ šokoladukų tikslinės grupės sutampa. Taigi iš kompanijų kalbų visiems jau panašu, kad šis sandoris yra „match made in heaven“ (liet. dangaus palaimintos vedybos).

Kol kas tiek pasvarstymų apie naująją operacinę sistemą. Su naujienomis grįšime, kai „Android KitKat“ išvys dienos šviesą. O ko „Android‘e“ labiausiai trūksta jums?

2013 spalio 03
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: ,

Naujas „iPhone“ modelis jau pasirodė, visi aptarė ir laukia, kas bus toliau. Dabar mobiliųjų telefonų rinkoje labiausia laukiama kitų premium klasės telefonų serijų flagmanų – „Google Nexus 5“, „Samsung Galaxy 5“ ir „Nokia Lumia 1520“.

Dar gerokai prieš pasirodant naujam telefono modeliui, spėliojama, koks jis bus – kaip  atrodys, kokias funkcijas turės, kuriuos (o gal visus) konkurentus pralenks ir pan. Gandai patys neatsiranda, juos reikia skleisti, todėl nusprendėme ir mes pasidomėti, kokie bus tie naujieji telefonai. Pristatome keletą laukiamiausių 2013/2014 m. modelių.

„Nexus 5“ – ar tikrai verta laukti?

Bene greičiausiai rinkoje turėtų pasirodyti  „Google Nexus 5“ telefonas, jau spėjęs sukelti nemažą susidomėjimo bangą internetuose. Kol kas konkrečių duomenų apie telefoną nėra, tačiau manoma, kad jis turės galingąjį 4 branduolių „Snapdragon 800“ procesorių, o ekrano įstrižainė padidės iki beveik 4,96 colių („Nexus 4“, tuo tarpu, turėjo 4,7 colių ekraną). Be abejo,  šiame modelyje veiks naujausia ir jau anonsuojama „Android“ operacinė sistema „Kitkat“. Jei gandai teisingi, „Nexus 5“ turėtų pasirodyti spalio viduryje (arba gale).

Kaip žinoma, „Google“ negamina savo telefonų. Už ją tai daro kiti. Ilgai spėliota, kas? Dabar jau aišku, kad kaip ir ankstesnįjį „Nexus 4“, taip ir „Nexus 5“ gamins kompanija LG. Internautai jau spėlioja, kad „Nexus 5“ bus panašus į visai šviežią LG flagmaną G2. Kokios bebūtų techninės specifikacijos, „Nexus 5“ turėtų būti sėkmingas – jo pardavimams padės labai geri atsiliepimai apie jo pirmtaką „Nexus 4“ ir jau dabar nuo paskalų įkaitęs internetas:

  • Pirmą kartą „Nexus 5“ buvo pastebėtas per „Android 4.4 KitKat“  skulptūros atidengimą rugsėjo pradžioje. Kažkoks žmogus skulptūros atidengimą filmavo dar niekam nematytu telefonu – tai matyti vaizdo įraše iš ceremonijos. Nors gamintojai žaibiškai pašalino vaizdo įrašą iš socialinių tinklų, tačiau internautai jau buvo spėję jį pasisavinti.
  • Tada pasklido informacija su techninėmis būsimo telefono charakteristikomis.
  • Galiausiai viename bare „Google“ darbuotojas „neapdairiai“ paliko savo telefoną krautis. Ir visai netrukus sumanaus barmeno dėka internete jau buvo galima išvysti dar nematyto išmaniojo nuotraukas ir net vaizdo įrašus su juo. Šią informaciją galite peržiūrėti čia.

Ar „Samsung Galaxy 5“ bus stebuklingas?

Pirmiausiai reikia paminėti, kad naujo „Samsung Galaxy S5“ dar nebus galima nusipirkti Kalėdoms. Spėjama, kad jis rinkoje turėtų pasirodyti 2014 m. balandį arba gegužę. Sklando gandai, kad šis išmanusis turės 16 megapikselių kamerą su optinio stabilizavimo funkcijomis ir taip užbaigs kompaktinių kamerų erą. Na, čia dar pažiūrėsime. Telefonas turėtų būti neįtikimai spartus ir turėti 3 GB operatyviosios atminties (RAM). Palyginimui – dabar sparčiausi telefonai turi 2 GB RAM.

Gamintojai prasitarė, kad naujasis modelis neturės antspaudų nuskaitymo funkcijos, kaip ką tik pristatytas „iPhone 5S“. Manoma, kad naujasis „Galaxy S5“ bus nepalyginimai tvirtesnis nei jo pirmtakas „S4“, nes bus atsisakyta plastikinio ir pereita prie metalinio korpuso.

Mylimiausia Lietuvoje „Nokia“  ir naujasis „Nokia Lumia 1520“ telefonas

Neseniai skelbto tyrimo duomenimis, lietuviai labiausiai myli „Nokia“ telefonus. Ar gali būti, kad šis modelis ir bus pats laukiamiausias?

Naują „Lumia“ serijos modelį „Nokia“ planavo pristatyti dar rugsėjo 26 d., tačiau vėliau datą perkėlė į spalio 22 d. Šią dieną planuojamas grandiozinis „Nokia“ renginys Abu Dabyje. Kas bus pristatyta arba apie ką bus kalbama renginyje, kompanijos atstovai nutyli.

Vienaip ar kitaip, pristatymas įvyks jau visai greitai, ir kaip „Google Nexus 5“ atveju, internetas tiesiog verda nuo pirmųjų nuotraukų, „tikrų“ žinių apie naujojo modelio specifikacijas ir diskusijų, kuo šis telefonas bus vertas, lyginant su konkurentais.

Iš nuotraukų ir gandų galima spręsti, kad telefonas būsiąs didžiulis – 6 colių ekrano,  kiek švelnesnių kampų, nei prieš tai buvę „Lumia“ serijos įrenginiai. Greičiausiai jis turės galingą „Snapdragon 800“ procesorių ir itin talpią 3400 mAh bateriją. Ką reiškia šis skaičius? Ogi, 20 val. pokalbių 3G tinkle. Šiuo metu vieno geidžiamiausių „Samsung Galaxy S4“ telefono baterija yra 2600 mAh talpos.

Telefone turėtų būti „Windows Phone 8“ operacinės sistemos atnaujinimas – „General Distribution 3“ ir naujų programėlių. Iš jų kol kas žinoma tik apie  „Storyteller“, kuri bus skirta nuotraukų tvarkymui. Iš internete pasirodžiusių programėlės nuotraukų galima spėti, kad ji leis nuotraukas sudėlioti į atskiras istorijas pagal įvykius ir temas.

Dėl vis dažniau pasirodančios informacijos apie ne pačius geriausius laikus išgyvenančią įmonę, kai kurie internautai spėja, kad tai gali būti paskutinis „Nokia“ išmanusis telefonas.

Štai tiek karštų gandų, sekime naujienas, ar jie pasitvirtins. Kurio gamintojo  telefono labiausiai laukiate?

2013 balandžio 05
Kategorijos: Visa kita

Kiekvienais metais vasario pabaigoje Barselona tampa mobiliosios rinkos sostine. Ten vyksta tarptautinė paroda „Mobile World Congress“ (MWC). Čia naujausius telefonus, mobiliuosius „žaisliukus“, jiems skirtas programas ir kitas technologijas pristato didžiausi pasaulio gamintojai, tokie kaip „Apple“, „Samsung“, „Microsoft“, „Intel“ ir pan. Tačiau norime pakalbėti ne apie juos, o apie savus – Lietuvos kūrėjus ir jų toje pačioje parodoje pristatytas technologijas.

Tarp mūsiškių pristatytų išradimų didelė dalis skirta verslui, bet pakalbėkime apie skirtus eiliniams vartotojams. Išvardinsime ne visus, ne visi jie prieinami ir mūsų šalyje, tačiau susipažinti tikrai įdomūs.

Universalus e-bilietas. Aplikacijų kūrėjai Itero IT“, „Mediafon“ ir programavimo paslaugas teikianti „NFQ“ pasiūlė patogų būdą telefonu mokėti už įvairias transporto paslaugas mieste. Ši trijulė pristatė sistemą „m–Commute“, kuri vartotojui leis mobiliuoju telefonu atsiskaityti už automobilio stovėjimo, dviračio nuomos, viešojo transporto ar taksi paslaugas. Kas naudojasi panašiomis paslaugomis, pvz. galimybe susimokėti  už stovėjimą telefonu, žino, kaip tai patogu.

Pagalba vairuojantiems. Tarp eiliniam vartotojui skirtų lietuviškų naujovių galima paminėti programėlę „CarInPhone“. Ją pristatė ne pirmus metus parodoje dalyvaujantys kauniečiai „Baltic Car Equipment“. Naujoji programėle leidžia išmaniojo telefono ekrane matyti automobilio vietą, nagrinėti važiavimo istoriją bei gauti perspėjimus dėl įsijungusios signalizacijos ir pan.

Mobili piniginė. Įmonė „EVP International“ pristatė mobiliąją paslaugą „Paysera“. Ši paslauga skirta verslui, tačiau aktuali ir eiliniam vartotojui, mat suteikia jam galimybę lengviau atsiskaityti už paslaugas. Jei įmonė, iš kurios perkam paslaugas, naudojasi „Paysera“, galima atsiskaityti SMS žinute.

Valdymas gestais. „TLV Labs“ komanda Barselonoje pademonstravo įrankių rinkinį „TLV Play“, skirtą mobilių įrenginių ar kompiuterinių programėlių valdymui gestais. Šis sprendimas įgyvendinamas naudojant įrenginyje integruotą kamerą.

Antrasis ekranas. Kol kas dar Lietuvos rinkai neprieinama programėlė „TV Backstage“ surenka naujienas ir gandus. Kai rodoma tam tikra televizijos laida, programėlė vienoje vietoje pateikia apie ją socialiniuose tinkluose rašomus komentarus ar kitą informaciją.

Visus mūsiškius „Mobile World Congess 2013“ parodoje buvo galima išvysti jungtiniame Lietuvos įmonių stende „Lithuania Smart“. Iš viso parodoje dalyvavo dvidešimt viena lietuviška įmonė. O pamatyti lietuvių stendą galėjo per 60 tūkst. lankytojų.

2013 kovo 28
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , ,

Kiekvieni metai simboliškai būna kažkam pažadėti. Štai 2013-ieji vadinami „Europos piliečių metais“ ir neabejoju, jog kiti kontinentai šiuos metus pažadėję dar kažkam.  Juos papildomai dar pasisavina įvairios organizacijos ir paskelbia, pvz. sodininkystės metais ar pan. Tokių oficialių ir neoficialių asociacijų galima rasti įvairiose srityse. IT pasaulyje taip pat.

Jei 2011-ieji neoficialiai buvo vadinami 3D technologijos metais, šie gi neabejotinai priklauso  4G.

Tai naujas pasaulinis „technologinis reikalas“, jam buvo paskirtos ir tarptautinės parodos „CES 2013“, „CeBIT“, „Mobile World Congress“. Lietuvoje mes irgi galim naudotis 4G – tiesa, kol kas tik kompiuteryje. Tačiau tik laiko klausimas, kada šis ryšys atkeliaus ir į mobiliuosius telefonus. O kol operatoriai tiesia tinklus, didieji gamintojai jau siūlo 4G ryšiui skirtus ateities telefonus.

Jų yra pakankamai nemažai, tačiau paminėsime tuos, kurie be 4G ryšio galimybės turi ir kitų išskirtinių savybių.

Motorola Droid Razr Maxx HD“. Gana sudėtingas ir sunkiai įsimenamas pavadinimas, bet ne dėl to jį minim. Šis telefonas iš kitų išsiskirai talpia 3300 mAh baterija – o tai tikrai svarbus pranašumas. Tokia baterija, anot gamintojų, išlaikys visą dieną, net ir gausiai naudojant internetą telefone.

LG Optimus G –  šis telefonas vadinamas sparčiausiu pasaulyje. Šį spartumą – gebėjimą greitai atverti programas, interneto langus, reaguoti į kitas užduotis – lemia keturių branduolių procesorius „Snapdragon S4 Pro“.  Be to, kad greitas, telefonas gali ir puikiai „multitaskinti“, t.y. sklandžiai ir be strigimų atlikti kelias užduotis vienu metu.

HTC One X+. Tobulesnė pirmtako „HTC One X“ versija išsiskiria gigantiška talpa – šiame telefone galėsite prisikaupti net 64 GB duomenų, nereikės nei papildomos microSD kortelės. Beje, jai lizdo čia net ir nėra. O talpos su 4G ryšiu tikrai reikės – kai greitai gali parsisiųsti net didžiausios apimties vaizdo įrašą, rankos pačios „niežės“ tai daryti.

Nokia Lumia 920 išsiskiria spalvomis – šio telefono tikrai nepavadinsi nuobodžiu. Tačiau pagrindinis jo skirtumas nuo kitų – operacinė sistema. Šiame telefone įdiegta „Windows Phone 8“. Taigi, operacinės prisijaukinimas bus sudėtingesnis, nei perėjus nuo HTC prie „Samsung“ ar panašiai. Tačiau tas vartotojo sąsajos (kitaip sakant to, ką matote prieš akis vos įsijungęs telefoną) išskirtinumas greitai tampa savu. Dar vieną ypatybę turbūt lėmė tai, kad „Nokia“ įsikūrusi Suomijoje. Šiauriečiams labai komplikuota naudotis telefonais žiemą – šąla rankos, todėl telefono ekranas ypač jautrus ir reaguoja net į pirštinėtus prisilietimus.

Samsung Galaxy Note IIpraktiškai jau net ne telefonas,  o kažkas tarpinio tarp jo ir planšetinio kompiuterio. Taip yra dėl milžiniško, 5,5 colių (13,97 cm) įstrižainės ekrano. Po tokį platų ekraną, akivaizdu, teks nemenkai pabraukyti pirštu. Tam, kad išvengtumėte pirštų raumens patempimo, kartu su telefonu gausite ir specialų ekrano pieštuką.

Blackberry Z10 – dar vienas telefonas, kurio išskirtinumas „Blackberry 10“ operacinė sistema su daug velnioniškai praktiškų funkcijų. Viena jų – didelė naujovė „BackBerry Flow“. Ji tarsi kompiuterio darbalaukis leidžia lengvai orientuotis, kokias programas įjungėte ir lengvai prie jų prieiti. Ekrano kraštuose vos palietus pirštu iššoka visas jų sąrašas. Čia rasite balso skambučius ir vienoje vietoje suintegruotus visus socialinius tinklus.

Pristatyti 4G ryšio flagmanai yra vieni pirmųjų šioje telefonų kategorijoje. O ir gamintojai kol kas ne iki galo perprato 4G ryšio pasikinkymą balso telefonijai. Tad ir tokie telefonai dabar labiausiai tiktų ieškantiems „kažko tokio“ ir išskirtinumo.

Vis dėlto, procesas juda, gamintojai vis geriau panaudoja 4G galimybes, 4G tinklai plečiasi, o išskirtiniuose telefonuose pristatomos naujos funkcijos bus pritaikomos ir kituose telefonų modeliuose. Tad stebėkime rinka ir sekime, ką galiausiai gero atneš 4G metai.