2014 spalio 23
Kategorijos: Visa kita

Lygiai prieš savaitę pasaulį apskriejo žinia, kad „Android“ pristatė naują operacinę sistemą „Lollipop“, lietuviškai – „Ledinukas“. Iš mūsų ji aktualiausia tiems, kas turi „Google“ telefonus, pvz. „Nexus 4“, „Nexus 5“, ar planšetes „Nexus 7“ ir „Nexus 10“. Pas juos šis atnaujinimas atkeliaus savaitės-kitos bėgyje, todėl jie galės drąsiai pakomentuoti šį straipsnį ir pasidalinti patirtimi.

Visiems kitiems lieka dvi išeitys – jei telefonas pakankamai naujas, reikia tikėtis, kad anksčiau ar vėliau jam bus išleistas „Lollipop“ atnaujinimas. Jei telefonas bent kelių metų senumo – nesitikėkit. Ledinuką gausit įsigiję naują telefoną, su jau integruota „Android 5.0“.

O tokių telefonų netrukus pasipils į valias.

Preliminari ledinuko versija pasirodė dar birželį, buvo vadinama „Android L“. Kaip ir tikėtasi, kompanija liko sau ištikima – pavadino naują platformą saldumyno pavadinimu. Tikriausiai žinote, kad visos „Android“ operacinės sistemos versijos susijusios su saldėsiu: KitKat, Jelly Bean (saldainiukai), Ice cream sandwich (ledais perteptas sausainis), Gingerbread (meduolis), Froyo (kreminis desertas) ir pan.

Ledinukui papuošus „Android“ būstinės pievelę, visiems be žodžių tapo aišku – naujoji versija jau čia. Taigi, kas joje šaunaus?

Vartotojo sąsaja: ji gerokai perdaryta. Pirma į akis krinta tai, kad buvusios kvadratinės piktogramos tapo apvaliomis. Yra funkcija „Pallete“, kuria automatiškai galima parinkti paveikslėlių spalvas, pritaikyti jas pagal bendrą vartotojo sąsajos koloritą.

Skambučiai: labai gerai, kad įeinantys skambučiai nenutrauks filmo peržiūros, žaidimo ar programėlės veikimo. Bus galima atsakyti (arba ne) į skambutį ir toliau sau veikti tai, ką norėjai.

Suderinamumas: tai toks dalykas, kai telefonu gali jungtis prie kitų įrenginių, siųsti failus ir pan. „Android“ sako, kad „Lollipop“ bus suderintas su daugiau nei iki šiol įrenginių – kitų telefonų, planšečių, netgi televizorių.

Kontrolė: bus galima įjungti režimą „Priority“, kuris leis tik tam tikriems žmonėms susisiekti su jumis. Tai bus naudinga norint blokuoti laikinus nedraugus arba darbo metu, kai nesinori trukdymo. Ir dar bus galima padaryti „svečio“ režimą, kad telefoną paėmęs kitas žmogus galėtų įsijungti ne visas, o tik tam tikras funkcijas. Patogu, jei nenori, kad kažkas matytų SMS žinutes, telefonų knygą ar pan.

Baterija: sako, „Android 5.0“ turės baterijos energiją taupančią funkciją, kuri prailgins veikimą iki pusantros valandos.

Blokavimas: jei pamesit telefoną ar jį pavogs, galėsite nuotoliniu būdu blokuoti telefono veikimą. Vagims jis taps bevertis. Gerai ir tai, kad apsižiūrėjus, kad telefono visai nepavogė, o jį pametėt po lova, galėsite atstatyti gamyklinius parametrus.

Ir žinoma, nauja operacinė sistema visuomet prideda telefonui spartumo, geriau saugo nuo virusų ir įsilaužimų.

2013 sausio 10
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai:


Neseniai rašėme apie „Android“ operacinės sistemos atnaujinimus. Dabar metas pasižvalgyti, ką naujo siūlo  „Microsoft“ ir plačiau aptarti spalio pabaigoje pristatytą „Windows Phone 8“.

Kitaip nei jos pirmtakai, „Windows Phone 8“  yra panašesnė  į tradicinę „Windows“ operacinę sistemą, nei į „Windows CE“, taikomą mažai atminties turintiems įrenginiams. Tačiau sakyti, kad tai „Windows 8“ kopija irgi būtų per drąsu. Nepanaši ši operacinė sistema ir į „Windows RT“, veikiančią planšetėse. Pavyzdžiui, „Windows Phone 8“ operacinėje sistemoje neveikia įprastas „Windows“ pradžios ekranas ir planšetėms skirtos programėlės.

Tačiau dėl programėlių trūkumo nereiktų labai pergyventi, nes  „Windows Phone“ operacinei sistemai jau yra pritaikyta daugiau nei 100 tūkst. programėlių. Jų kiekis žada smarkiai augti – nuo programėlių, skirtų finansams tvarkyti ( su „PayPal“ kuriama programėlė „Wallet“) iki populiarių, pasiskolintų iš „iPhone“ ir pritaikytų „Windows Phone“ vartotojams.

„Windows Phone 8“ panašumai su „Windows“ operacine sistema prasideda nuo operacinėje sistemoje veikiančio „Internet Explorer 10“ su „phishing“ ( angl. „phishing“ – tai apgavystės būdas, kuomet elektroninio pašto ar socialinio tinklo žinutėmis, interneto nuorodomis siekiama išgauti iš vartotojų asmeninius ar finansinius duomenis) filtru bei papildoma „SmartScreen“ programėlės apsauga. Tai padeda apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių, kenkėjiškų programų. Tiesa, „blogosios“ programos ir virusai nebuvo didžiausia ankstesnės „Windows Phone“ problema, tačiau vyraujant tendencijai atakuoti sėkmingai veikiančias ir, rodos, neįveikiamas operacines sistemas, nieko nuostabaus, kad saugumo priemonės yra stiprinamos.

Iš „Windows 8“ saugumo parametrų „Windows Phone 8“ perėmė disko šifravimo ir saugaus dokumentų užkrovimo savybes. Todėl naujoji operacinė sistema, greičiausiai, bus mėgstama ir verslo atstovų.

„Windows Phone 8“ užtikrina „SIM“ kortelės saugumą. Tai reiškia, kad vartotojai galės drąsiai ją perkelti iš vieno telefono į kitą nebijodami dėl asmeninių duomenų „nutekėjimo“.

„Windows Phone 8“ veiks išmaniuosiuose telefonuose su atnaujinta programine įranga. Tokie telefonai turi jau pažįstamus ARM arba „Qualcomm  Snapdragon“ procesorius, tačiau yra ir naujovių – naujos kartos kelių branduolių grafikos procesoriai (angl. GPU) ir artimo lauko komunikacijos arba tiesiog NFC (angl. near field communication) funkcija.

„Windows Phone 8“ garsas, grafika ir vaizdo atkūrimas yra lygiavertis „Windows“ operacinei sistemai, todėl galima žaisti galingesnius žaidimus bei naudotis pramogų programėlėmis. Norint visiškai išnaudoti šią galingą platformą, reikės ir tobulesnių žaidimų. Vienas iš jų – „Rovio“ („Angry birds“ gamintojų darbas), kuris naujajai sistemai pasiūlys naujesnę ir tobulesnę žaidimų versiją.

Tiesa, viena savo savybe „Windows phone 8“ lenkia „Windows“ operacinę sistemą. „VoIP“ skambučiai telefone su „Windows Phone 8“ atrodys kaip paprasti telefoniniai skambučiai – su tomis pačiomis funkcijomis ir pranešimais. Tai labai naudinga naudojantis tokiomis programomis kaip „Skype“. Beje, „Skype“ turėtų būti plačiai naudojama su „Windows Phone 8“ operacine sistema.  „Skype“ programėlė, skirta šiai operacinei sistemai, jau yra prieinama „Windows Phone“ programėlių interneto  parduotuvėje.

„Windows Phone“ sistemoje galiausiai buvo išspręsta SD kortelės problema. Nuo šiol  bus galima „micro SD“ kortelėse išsaugoti vaizdo ir garso dokumentus ar  tiesiogiai į ją įdiegti įvairias programėles.

„Windows Phone 8“ vartotojo sąsaja

Nors „Windows Phone 8“ išlaikomas „Windows Phone“ vartotojo sąsajai būdingas stilius, tačiau įdiegti ir tam tikri patobulinimai.  „Windows Phone 8“ sąsaja bus išdėstyta per visą ekrano plotį, todėl ekrane sutilps daugiau programų ikonų. Taip pat bus galima pasirinkti tris skirtingus ikonų dydžius.

Sąsajai pateikiamas ir platesnis spalvų pasirinkimas. Dar viena naujovė – „gyvoji ekrano užsklanda“. Tai reiškia, kad net ir užrakintame ekrane galima stebėti į telefoną ateinančius priminimus apie  naujienų portale pasirodžiusią žinutę, priminimus iš socialinių tinklų ir kitą vartotojui svarbią informaciją.

Naujoji funkcija „Rooms“ leis kurti atskirus pokalbių centrus atskiromis temomis. Pavyzdžiui, galėsite sukurti sporto, politikos, mados grupes ir į jas prijungti tomis temomis besidominčius žmones.

„Kid‘s corner“ funkcija leis pasirinkti, kuriomis programėlėmis galės naudotis jūsų vaikai. Jie galės išsirinkti atskirą ekrano užsklandą, pavyzdžiui, su savo vardu ir nuotrauka.

Dar viena nauja funkcija yra kalbos atpažinimas, kuris leis vartotojams tam tikras komandas, tokias kaip filmų peržiūra, naršymas po garsinius dokumentus bei paieškos atlikimas, savo telefonui ištarti balsu.

„Windows Phone 8“ telefonai

„Windows Phone 8“ operacinės sistemos kūrėjai bendradarbiauja su „Nokia“ telefonų gamintojais, todėl nieko nuostabaus, jog pirmiausiai ši operacinė sistema buvo pritaikyta „Nokia“ telefonams – „Nokia Lumia 920“ ir „Nokia Lumia 820“. Kitų gamintojų telefonai, kurie „paveš“ naująją operacinę sistemą, yra „Samsung Ativ S“ ir „HTC 8X“. Naujas „Huawei Ascend W1“ telefonas taip pat veiks su „Windows Phone 8“ operacine sistema.

2012 liepos 17
Kategorijos: Visa kita

„BlackBerry“ išmaniuosius telefonus gaminanti bendrovė „Reserch in Motion“ neseniai pranešė peržengusi simbolinę ribą: šių išmaniųjų telefonų ir planšečių „PlayBook“ vartotojai visame pasaulyje parsisiuntė 3 milijardus „BlackBerry“ operacinei sistemai skirtų programėlių iš jų interneto parduotuvės „BlackBerry AppWorld“. Tai yra vidutiniškai 2,5 milijono parsisiuntimų kasdien. Ir nors tokie rezultatai gerokai atsilieka nuo lyderio „Android“ (šios operacinės sistemos vartotojai, kaip pranešama, yra atsisiuntę apie 20 milijardų programėlių išmaniesiems prietaisams), ši operacinė sistema turi gana platų gerbėjų ratą – ja naudojasi bemaž dešimtadalis, 8,8 proc. pasaulio vartotojų. Tad kviečiame kiek artimiau susipažinti su „BlackBerry“ operacine sistema.

Kitaip nei „Android“, „BlackBerry“ yra uždaros architektūros operacinė sistema. Vadinasi, ją vystyti ir plėtoti gali tik šios sistemos kūrėjai. Sistema naudojama tik bendrovės „Research in Motion“ sukurtuose prietaisuose – tai užtikrina didesnį platformos stabilumą ir patikimumą. Kita vertus, laikant sistemą „po vienu stogu“ ir neleidžiant jos plėtroje dalyvauti trečiosioms šalims, nukenčia įvairovė ir pasirinkimo laisvė.

„BlackBerry“ operacinė sistema išvydo pasaulį 1999 m., kada pasirodė pirmasis ja aprūpintas prietaisas – pranešimų gaviklis „BlackBerry 580“. Sistema greitai išgarsėjo dėl galimybės siųsti ir gauti elektroninius laiškus. Operacinė sistema taip pat leido naršyti internete, patogiai peržiūrėti bylas bei internetinio fakso pranešimus. Dar vienas ypatingas platformos bruožas ‒ daugiafunkciškumas. „BlackBerry“ OS leidžia vienu metu sėkmingai veikti kelioms programoms ir, pvz., peržiūrėti laiškus ar kalendoriaus įrašus, naudotis programėlėmis, tuo pat metu kalbant telefonu.

Sąsaja su elektroniniu paštu buvo ta „BlackBerry“ OS savybė, kuri lėmė spartų platformos ir jos pagrindu veikiančių įrenginių išpopuliarėjimą. Elektroninis paštas, adresatų sąrašai ir kalendoriaus įrašai sinchronizuojami su išmaniuoju prietaisu, ir visi nauji laiškai nedelsiant pasiekia telefoną. Štai kodėl „BlackBerry“ netrukus ėmė naudoti verslininkai, tarnautojai, teisininkai – daugybės profesijų atstovai, kuriems būtina nuolat tikrinti elektroninius laiškus, kad ir kur jie atsidurtų.

Dar viena „BlackBerry“ OS ypatybė – saugumas. Šioje srityje platforma atsistoja visa galva aukščiau už konkurentus. ioje sistemoje siunčiami ir gaunami duomenys yra apsaugomi aukščiausius standartus atitinkamomis kodavimo sistemomis. Prietaisą praradus, jame esančius duomenis galima greitai sunaikinti ar užblokuoti.

Apžvalgininkų nuomone, „BlackBerry“ operacinė sistema, ja aprūpinti prietaisai ir programėlės labiausiai atitinka verslo poreikius ir iš tiesų padeda gerokai padidinti darbo našumą. Tai viena iš priežasčių, kodėl, nepaisant gerokai mažesnio išmaniųjų prietaisų pasirinkimo nei gali pasiūlyti „Android“ platforma, „BlackBerry“ išlieka populiari. Be abejo, dėl sistemos stabilumo, paprastumo, sklandaus darbo ir patikimumo „BlackBerry“ operacinę sistemą vertina ne tik verslo pasaulio atstovai.

Tiesa, minėtam patikimumui praėjusiais metais buvo suduotas gana skaudus smūgis, kai dėl techninių sutrikimų daugybė vartotojų visame pasaulyje kurį laiką negalėjo naudotis sistemos paslaugomis. Tačiau klaidos buvo ištaisytos, ir „BlackBerry“ pasiruošusi tęsti konkurencinę kovą: gegužę buvo pristatyta naujausios kartos operacinė sistema „BlackBerry 10“, kurioje, kaip lakoniškai apibūdino bendrovės vadovas Thorstenas Heinsas (Thorsten Heins), „svarbiausia yra tėkmė“. Taigi naujoji sistema užtikrins dar sklandesnį ir paprastesnį naudojimąsi „BlackBerry“ išmaniaisiais prietaisais, o mes nekantriai lauksime galimybės platformą išbandyti patiems.

Kaip jūs vertinate šią operacinę sistemą? Kokie įspūdžiai naudojantis ja aprūpintais išmaniaisiais telefonais? Jaukiame jūsų komentarų.

Jei svarstote įsigyti „Blackberry“, mūsų svetainėje rasite informaciją apie dabar parduodamus išmaniųjų telefonų modelius ir paslaugos kainas.

2012 vasario 21
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,


Įdomūs manevrai išmaniųjų telefonų operacinių sistemų „mūšio lauke“: nors jame jau kurį laiką dominuoja „Android“ ir „iOS“ platformos, panašu, kad kompanija „Nokia“ su savo „Symbian“ neketina sudėti ginklų. Vartotojams ką tik buvo pristatytas „Symbian^3“ operacinės sistemos atnaujinimas elegantišku pavadinimu „Belle“ (pranc. „gražuolė“).

Daugiau lankstumo, sklandesnis telefono darbas ir didesnis patogumas ‒ nemokamas atnaujinimas „Belle“ suteikia galimybę iš naujo susipažinti su turimais „Nokia“ išmaniaisiais telefonais. Tik ar to pakaks, kad „Symbian“ atsikovotų pozicijas rinkoje? Žvilgtelėkime atidžiau į naujoves, kurias suteikia „Belle“.

-          Personalizavimas. Dabar telefone galima turėti iki šešių darbalaukių, kuriuos vartotojas gali pritaikyti savo poreikiams – sukelti į juos mėgstamas programėles ir bet kada lengvai jas pasiekti. Iš vieno darbalaukio į kitą pereinama sklandžiai, vienu piršto brūkštelėjimu. Į darbalaukius galima perkelti ir didesnės apimties valdiklius bei jų pagalba patogiai sekti informacijos atnaujinimus. Svarbiausi valdikliai – pvz., laikrodis, el. paštas, kalendorius, muzikos grotuvas, ‒ buvo patobulinti, dabar jie net penkių skirtingų dydžių ir leidžia užtikrinti didesnę sąveiką.

-          Kamera. Puiki žinia tiems, kurie telefonu ne tik skambina, rašo žinutes ar naršo internete: „Nokia Belle“ vartotojo sąsaja leidžia išmaniuoju telefonu filmuoti vaizdą didelės raiškos (HD) kokybe, fiksuojant 30 kadrų per sekundę.

-          Naršyklė. Patobulinta naršyklė pravers žiūrint interneto svetainėse skelbiamus vaizdo įrašus. Be to, naršyklė „įsimena“ dažniausiai lankomas svetaines, kurias prireikus galima nesunkiai paversti „namų svetainėmis“.

-          Valdymas. Kaip ir telefonuose su „Android“ ar „iOS5“ operacinėmis sistemomis, svarbius pranešimus apie praleistus skambučius, veikiantį „Wi-Fi“ ar „Bluetooth“ ryšį „Belle“ pateikia iš ekrano viršaus išslenkančiame lange. Jį galima pasiekti iš bet kurio darbalaukio ir dar patogiau valdyti savo telefoną. Įsijungus naršyklę, joje skelbiamą tekstą paprasčiau nukopijuoti į telefono iškarpinę (angl. clipboard) – tereikia pasirinktą tekstą palaikyti prispaudus pirštu ir truktelėti.

-          Efektyvumas. Pasak apžvalgininkų, atnaujinus operacinę sistemą, efektyviau naudojama telefono operacinė atmintis (RAM) – tai pagerins telefono darbą, pavyzdžiui, žaidžiant didesnių pajėgumų reikalaujančius žaidimus ar vienu metu veikiant kelioms programoms.

Atnaujinimą „Belle“ gali parsisiųsti išmaniųjų telefonų „Nokia N8“, „Nokia E7“, „Nokia E6“, „Nokia X7“, „Nokia C6-01“, „Nokia C7“ ir „Nokia Oro“ naudotojai. Gamintojų teigimu, artimiausiu metu atnaujinimą galima bus įdiegti ir „Nokia 500.

Norint atnaujinimą įsidiegti, telefoną reikia USB laidu prijungti prie kompiuterio, paleisti programą „Nokia Suite“ (3.3 ar naujesnę versiją) ir vadovautis pateikiamomis nuorodomis. Išsamią informaciją apie operacinės sistemos atnaujinimą ir įdiegimo instrukciją galima rasti Nokia.lt interneto svetainėje. Arba peržiūrėti šį nuotaikingą reklaminį filmuką.

Pirmieji vartotojų atsiliepimai apie naujovę labai geri. Žmonės įvertino pagražėjusį dizainą (juk ne šiaip sau atnaujinimas pavadintas „Belle“!), patogesnį valdymą, sklandesnį išmaniojo telefono darbą. Vis dėlto, girdėti ir skeptiškų nuomonių, jog nepaisant patogumo, šis operacinės sistemos atnaujinimas neišsprendžia svarbiausių „Symbian“ platformai kylančių iššūkių, tokių kaip jai skirtų programų trūkumas. Tad bus labai įdomu stebėti, ar „Belle“ padės operacinei sistemai „Symbian“ pasiekti lūžį programinės įrangos konkurencinėje kovoje.

O ką manote Jūs? Ar jau išbandėte atnaujinimą „Belle“? Pasidalinkite savo įspūdžiais ir komentarais.