2015 balandžio 20
Kategorijos: Visa kita

„Facebook” keičia žaidimo taisykles ir beveik visiškai atnaujino savo pagrindinę programėlę išmaniesiems telefonams „Facebook Messenger“. Nuo šiol programėlė leis ne tik susirašinėti ar siųsti nuotraukas, bet ir daryti vaizdo skambučius. Tiesa, iš pradžių tai išbandyti galės tik 18 valstybių vartotojai, tačiau per kelis mėnesius naujove jau galės naudotis visi.

Jei jūsų telefonas turi standartinį 3G ar greitesnį 4G ryšį, arba prieigą prie Wi-Fi tinklo, galite drąsiai pradėti pokalbį. Norint pradėti vaizdo skambutį, tereikia dešinėje ekrano pusėje paspausti video kameros ikonėlę.

Atrodo, kad tai nėra originalu ir vaizdo skambučio funkciją jau turi ne viena programėlė jūsų išmaniajame? Tiesos yra, tačiau svarbiausia – patogumas. Atsidarę „Facebook Messenger“ galėsite ne tik susirašinėti, bet ir gyvai kalbėtis, matydami savo pašnekovą.

Atnaujinimų dar daugiau

Yra dar penki pagrindiniai atnaujinimai, kurie „Facebook Messenger“ programėlę padarė daug patogesne.

Nutildykite pokalbį norimam laikui. Tikriausiai ne kartą pradėjote vartyti akis, kai draugai staiga ima rašyti žinutes, kurios perauga į kokią nors diskusiją, bet tuo momentu neturite laiko atsakyti ir girdite tik nuolatinį telefono vibravimą.

Atsidarę programėlę paspauskite ant norimo nutildyti pokalbio – „i“ ženkliukas dešinėje – ir pasirinkite norimą laiko atkarpą. Jei norite negauti perspėjimų apie visas žinutes, pavyzdžiui, 30 minučių, nes einate į susirinkimą, tai taip pat galite padaryti paspaudę „settings“, „notifications“ ir pasirinkę norimą laiką.

Ištrinkite ką norite. Nereikia trinti viso pokalbio, jei kažkas įvyko ne taip ar jums nepatiko draugo atsakymas. Paspauskite ant nenorimos žinutės, kiek palaikykite, kol atsiras pasirinkimo galimybės, ir tuomet ištrinkite ją – „delete“. Tik, aišku, kas vienąkart ištrinama, nebegali būti grąžinama.

Žinokite, ar perskaitė. Kiek pasikeitė ir buvusi „seen“ (pamatyta) sistema. Dabar mėlynas apskritimas reiškia, jog jūsų žinutė siunčiama. Kai jame atsiranda varnelė – žinokite, kad žinutė buvo išsiųsta, ir galiausiai apskritimui nusidažius mėlynai būsite tikras, jog žinutė pasiekė norimą žmogų. Kai draugas perskaitys žinutę, vietoj mėlyno burbuliuko išvysite jo nuotraukėlę.

Matykite tikslią vietą. Jei programėlei leidote naudoti jūsų tikslios vietos duomenis, galėsite iškart matyti, kur žmogus buvo, kai parašė jums žinutę. Paspauskite ant žinutės ir pamatysite žemėlapį su tikslia vieta.

Pasižymėkite svarbius pokalbius. Apatiniame meniu pasirinkite grupinių pokalbių ikonėlę „groups“ ir kairėje ekrano pusėje paspauskite „pin“ (pažymėti). Išsirinkite jums svarbiausius pokalbius iš pasirodysiančio sąrašo. Juos visuomet matysite šioje skiltyje, o kai nebebus tokie svarbūs, paspauskite vertikalų daugtaškį ir pasirinkite „unpin group“.

2015 kovo 13
Kategorijos: Visa kita

„Mobile World Congress“ (MWC) parodoje labiausiai laukti, aprašyti ir, be abejo, didžiausio dėmesio sulaukę buvo aukštos klasės telefonai. Visi jie galėtų surinkti vien tik pliusus dėl savo išvaizdos, techninių savybių, protingų modernių funkcijų, tačiau jie ir kainuoja labai nemažai. Vis dėlto, žmonės dažnai renkasi pagal geriausią kainos ir kokybės santykį, todėl žvalgomės ir vidutinės kategorijos telefonų. Jų šiais metais jų bus taip pat gausu.

Du „Microsoft“ naujokai

„Microsoft“ taikosi į plačiąsias mases. Šįkart su dviem vidutinės klasės modeliais – „Lumia 640“ ir „Lumia 640 XL“. Abu jie veiks su 1,2 Ghz procesoriumi, 1GB darbinės ir 8GB vidinės atminties. Ją, beje, galima išplėsti „micro SD“ kortele. Labai pravartu tai, kad šių telefonų savininkams išskiriama vietos virtualioje duomenų saugykloje „OneDrive“. Į ją galima perkrauti viską, kas prisikaupia telefone – nuotraukas, vaizdo įrašus, dainas ir pan. Lyginant abu telefonus, „Lumia 640 XL“ yra šiek tiek didesnis, turi aukštesnės kokybės kamerą, didesnės talpos bateriją.

Abiejuose telefonuose veiks „Windows Phone 8.1“ operacinė sistema, kurią šiemet bus galima atnaujinti į „Windows 10“. Taip pat šių modelių pirkėjai nemokamai gaus vienerių metų „Office 365 Personal“ prenumeratą, leidžiančią naudoti naujausias „Office“ paketo programas („Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „Outlook“ ir „OneNote“). Planuojama, kad abiejų telefonų Lietuvoje sulauksime antrąjį šių metų ketvirtį.

Sony Xperia M4 Aqua

„Sony“ neabejotinai myli vandenį ir skatina žmones telefonais naudotis pramogaujant, nes visi pastarojo meto telefonai atsparūs drėgmei. Naujausias modelis – „Sony Xperia M4 Aqua“ – taip pat gali išbūti 30 min. gylyje, siekiančiame 1,5 metro. Be to, jis atsparus tiek vandeniui, tiek dulkėms – niekas neprasiveržia anapus 5,2 colių IPS ekrano.

Pats telefonas plonas ir dailus, išvaizda primena „Sony Xperia Z3”. Pastarajam naujasis modelis nenusileidžia ir savo techninėmis savybėmis. Prekyboje, žadama, pasirodys kažkada pavasarį.

LG ketveriukė

Kompanija pristatė net keturis naujus vidutinės kategorijos telefonus – „Joy“, „Leon“, „Spirit“ ir „Magna“. Sakoma, kad visi modeliai turėsaukštos klasės telefonams būdingus dizaino elementus ir funkcijas, tačiau išsiskirs vidutine kaina. Visi modeliai turės dvi versijas – pritaikytą 3G arba 4G ryšiui, priklausomai nuo rinkos.

Rimčiausias vidutiniokas iš visos ketveriukės yra „LG Magna“. Jis turi galingą 1,2 GHz procesorių, 8MP kamerą, 8GB atminties, veikia su „Android 5.0 Lollipop“ operacine sistema. Savybėmis jam mažai kuo nusileidžia ir „LG Spirit“. Beje, abu šie modeliai turi lenktą korpusą. Tuo tarpu tiems, kuriems norisi išmanaus, tačiau praktiško telefono, patiks kompaktiški „LG Joy“ ir „LG Leon“.

Huawei Y635

„Huawei“ surizikavo kurti tikrai solidų vidutinės klasės telefoną. Vien todėl, kad telefonas pritaikytas 4G ryšiui ir turi NFC technologiją, praktikoje dažniausiai taikomą mokėjimams telefonu.

Be viso to, telefonas gali pasigirti 1,2 GHz keturių branduolių procesoriumi, 512 MB RAM ir 4GB atmintimi, kurią dar galima padidinti su „microSD“ kortele. Tiesa, lyginant su kitais vidutinės klasės naujokais, verta pažymėti, kad „Huawei Y635“ veikia tik su ketvirtąja „Android KitKat“ operacine sistema.

Tai tik dalis telefonų, kuriuos šiais metais galėsime patys pavartyti rankose ir įsigyti. Laukite tęsinio, kuriame pristatysime dar daugiau šių metų naujokų.

2014 lapkričio 26
Kategorijos: Visa kita

Šventėms laukiant už kampo, galime lenkti pirštus ir skaičiuoti gerus šių metų darbus. Po padidinamuoju stiklu galima dėti daug ką, bet mums parūpo tai, prie ko telefone šiemet praleidome daugiausiai laiko. Tai, žinoma, yra „Facebook“.

Apie save ši kompanija (taip, taip, visų mūsų draugas Markas Zuckerbergas nėra virtualus, jam irgi kažkur reikia būti kuriant savo genialias idėjas) neleidžia pamiršti. O tai geriausia daryti kuriant naujoves. Vienos jų sėkmingos, kitos gal ir nelabai, bet jų šiemet buvo apsčiai.

„Facebook paper“. Ši programa skirta naujienų ir kitų socialinio tinklo įrašų skaitymui, ir, sako, tą leidžia daryti labai patogiai. Galima skaityti, ką rašo draugai, vietos ar pasaulio garsenybės, įvairios įmonės. Gali kažką prasmingo parašyti ir pats.

Kad nepasimestum naujienų sraute, „Facebook paper“ leidžia jas rūšiuoti pagal temą ar tiesiog atlikti paiešką. Be to, leidžiama skaityti naujienas ir iš tų puslapių, kurių neprenumeruoji.

„Facebook Nearby Friends“. Akivaizdu, kad „Facebook“ visuomet už draugystę. O jos niekada nebus per daug. Todėl atsirado programėlė, parodanti, kuris iš tavo draugų yra arčiausiai tavęs. Beje, programėlė skirta išimtinai mobiliesiems telefonams. Logiška – kompiuterio nesitampysi gatvėje ieškodamas draugų.

„Facebook“ naujienų agentūra. Norėdama pasiūlyti daugiau rimtesnio ir aktualesnio turinio, „Facebook“ sumąstė nemokamą paslaugą „FBNewswire“. Ji veikia kaip atskira „Facebook“ paskyra ir publikuoja įvairius pranešimus apie įvykius pasaulyje, kuriuos savo paskyrose skelbia tiek „Facebook“ vartotojai, tiek įvairios organizacijos.

Neaišku, ar Markui įkyrėjo skaityti įrašus apie draugystes bei žiūrėti mielų gyvūnėlių nuotraukas, bet mintis pasiūlyti rimto turinio – labai šauni. Ypač žinant, kad „FBNewswire“ publikuojamas tik atrinktas turinys.  Taigi, čia nepraeis vakarėliai, piršlybos ir kiti įvykiai, didžiai aktualūs tik giminaičiams ir draugams.

Padėkos įrankis „Say Thanks“. Pristatytas visai neseniai ir labai laiku, prieš artėjantį šventinį laikotarpį, kai visus užpuola gerumo ir dėkingumo nuotaikos. „Facebook“ skatina visus kurti padėkos filmukus, kuriuose galima panaudoti savo profiliuose turimas nuotraukas ar įrašus, o iš viso to gautą rezultatą siųsti padėkos nusipelniusiam asmeniui.

Tereikia apsilankyti „Say Thanks“ puslapyje, pasirinkti draugus, kuriems bus skirta visa ši gerumo dozė, tada pasirinkti įrašus ir nuotraukas, kurie geriausiai atspindi tavo dėkingumą. Visa tai gražiai susigeneruos į padėkos vaizdo klipą. Kaip tai vaizdžiai atrodo, vienas pirmųjų pademonstravo pats Markas.

„Facebook rooms“. Tikrai patiks visiems, mėgstantiems rašinėti anonimiškai. Su šia programėle galima susikurti pokalbių kambarius pagal pomėgius, pvz. kelionės, kulinarija, mada ir pan. Programėlė yra visiškai nesusieta su „Facebook“ ir nereikalauja pateikti apie save tokių asmeninių duomenų, kaip vardas ar buvimo vieta.

Į tokius „kambarius“ galima patekti tik su specialiu kodu, kai tave kažkas pakviečia, arba jei pats pakvieti kitus. Vienintelis minusas, kad kol kas ši anonimų buveinė prieinama tik „Apple“ mobiliųjų įrenginių naudotojams.

„Safety check“. Ši programėlė skirta ne jūsų saugumui, o jūsų draugų ar šeimos ramybei. Jei esat tokioje vietoje, kur įvyksta koks grėsmingesnis gamtos reiškinys, pvz. didelė vėtra, uraganas, žemės drebėjimas ar pan., tuomet jums į telefoną atkeliauja žinutė su paklausimu, ar viskas gerai. Jei nesat nukentėję, išsiunčiat atsakymą, kad taip, viskas tvarkoje. Iškart visiems ramiau.

Tiesa, „Safety check“ bus efektyvi tik tuomet, jei savo profilyje nepatingėsite „užtaginti“ vietos, kurioje tuo metu esate. Logiška, nes iš kur gi  „Facebook“ žinoti, jog jus nupūtė vėjas, jei manys, kad saugiai vartotės namie ant sofos.

Kas dar laukia

„Facebook at Work“. Bent jau toks pirminis šio tinklo pavadinimas, kuriuo „Facebook“ užsimojo konkuruoti su kol kas rimtų varžovų neturinčiu „LinkedIn“. „Facebook at Work“ tikslas – padėti atskirti „Facebook“ naudotojams asmeninę informaciją nuo darbo. Nereiks jaustis priremtam prie sienos, kai į draugus prašosi direktorius, kolega. Galiausiai visus, kurių nelabai norėtumėt, bet lyg ir derėtų priimti draugauti, galėsite nukreipti į draugystę būtent „Facebook at Work“.

Sakoma, kad savo koncepcija naujasis kanalas ne daug kuo keisis nuo „Facebook“. Čia bus galima sukurti profilį, kviesti draugauti, stebėti naujienų srautą ar pasireikšti pačiam.

„Facebook Moments“. Silpnoji (ar bent jau labiausiai kritikuojama) „Facebook“ vieta yra privatumas. Tad imtasi taisyti situaciją ir, pranešama, kuriama programėlė „Moments“, kuri leis dalintis informacija tik ribotame žmonių rate. Jos dizainas turėtų būti minimalus: vos keletas langelių, kuriuose matomi į slaptą grupę pakviesti nariai. Čia kažkas panašaus į „Facebook Rooms“, tik ne taip anonimiškai.

Taigi, „Moments“ leis kurti vis naujas žmonių grupes, pvz. kolegos, bendrakursiai, bendraminčiai, giminaičiai ir pan. Beje, programa bus pritaikyta veikti tik telefone, ne kompiuteryje.

Panašu, kad „Facebook‘as“ bus su mumis dar ir kitais metais.

2014 balandžio 17
Kategorijos: Produktai

Atšyla oras ir pakyla noras… bėgti laukais. Galbūt dėl to, o galbūt dėl visai kitokių objektyvių sveikatos ir grožio priežasčių sveikuoliški užsiėmimai – bėgimas, vaikščiojimas, dviračiai ir pan. – tampa mėgstamiausiu laisvalaikio praleidimo būdu vis didesniam skaičiui žmonių. O kur susidaro masės mėgėjų, ten pritaikomos ir technologijos. Jos yra ne tik tam, kad mūsų gyvenimą padarytų paprastesnį, bet ir kokybiškesnį – sportas ir aktyvus laisvalaikis yra būtent tai. Taigi, startas!

Išmaniosios apyrankės

Sprendžiant iš „Facebook“ sieną marginančių draugų įrašų, daugelis ne tik mėgsta bėgioti ar važinėti dviračiu, bet ir rezultatais – kilometrais, sudegintomis kalorijomis – mobiliųjų telefonų pagalba dalintis socialiniuose tinkluose. Stebėti savo rezultatus nėra blogai, juk tai puiki motyvacija siekti daugiau, o tikslesniems sportinių rezultatų matavimams galima pasirinkti ir būtent tam skirtus technologinius daikčiukus, pavyzdžiui apyrankes.

Vieni iš tų nepamainomų įrenginių sportuojantiems yra apyrankės „Fitbit“.  Patys gamintojai teigia, kad jų apyrankės bet kokią sportinę veiklą paverčia smagiu užsiėmimu. Nes sportuojama jau ne šiaip sau, o užsibrėžus tikslus, kuriuos galima analizuoti pasitelkus spalvingas ir informatyvias diagramas. Kadangi apyrankė yra suderinama tiek su išmaniaisiais telefonais, tiek su kompiuteriais, savo rezultatus galima analizuoti kada panorėjus ir, be abejo, lyginti su draugų ar šiaip pašalinių žmonių.

Apyrankės pagalba galima fiksuoti nueitus žingsnius, sudegintas kalorijas, aktyvų dienos laiką ir net stebėti kiek laiko ir kaip kokybiškai miegate. Tiesą pasakius, „Fitbit Flex“ su jumis tiesiogine to žodžio prasme, gali būti visur – tai reiškia net ir duše. Nusisegti ją reikės nebent kas maždaug 5 dienas, kai teks pakrauti bateriją. Kiekvieną kartą pasiekus 20 proc. tikslo, nušvinta po vieną papildomą apyrankėje įtaisytą LED lemputę, kad ir draugai matytų. Nuo balandžio mėnesio šias apyrankes galima įsigyti ir didžiuosiuose „Tele2“ salonuose.

Kitų gamintojų sportinės apyrankės pretenduoja ir į kai kurias išmanių laikrodžių funkcijas. Apžioti šias dvi sritis pretenduoja tokios kompanijos, kaip „Razer Nabu“, LG ar „Samsung“. Pavyzdžiui, „Nabu“ apyrankėje integruoti du LED ekranai, o LG apyrankėje išvis veikia moderniausias OLED ekranėlis. Su tokiomis apyrankėmis galima ne tik stebėti sportines veiklas, bet ir peržiūrėti praleistus skambučius, elektroninį paštą, žinutes iš socialinių tinklų, keisti ekranėlio užsklandas ir net klausytis muzikos. „Samsung“ apyrankėje veikia „Android“ operacinė sistema, ir ji moka fiksuoti širdies ritmą.

Beje, tiesiog purtydami išmaniąsias sportines apyrankes papildomų žingsnelių neužsidirbsite – sukčiauti su jomis yra beveik neįmanoma.

Kiti išmanūs daikčiukai sportuojantiems

Technologijų išradėjai nebūtų verti savo vardo, jei nepasiūlytų dar ko nors beprotiškai fantastiško, pavyzdžiui, išmanių ausinių, sekančių širdies ritmą. Širdies darbas matuojamas pagal kraujo signalus vidinėje ausies dalyje. Tokias ausines jau pristatė LG, panašios yra ir „Apple“ planuose.

Save stebėti sportuojant galima ir ant galvos užsimaukšlinus galvos raištį (privalomą visų rimtesnių sportininkų atributą). Kompanija „Spree“ pristatė išmanų raištį, kuriuo galima fiksuoti (deja, ne stebėti, nes rezultatus galima peržiūrėti tik vėliau) širdies ritmą, kūno temperatūrą, judėjimo greitį ir pan. Minusas – anot sportuojančių, šis raištis tikrai ne pats stilingiausias sporto aksesuaras.

Jei ir ne sužavėjome išmaniomis sporto technologijomis, tikimės, kad bent įkvėpėme šį pavasarį nupūsti dulkes nuo bėgimo batelių ar pripūtus padangas išriedėti į lauką dviračiais. O tiems, kurie jau dabar laisvalaikį leidžia aktyviai, turime porą klausimų – ar naudojate išmanius prietaisus sportui? Ar naudojant juos, pasidaro smagiau sportuoti?

1