2016 kovo 23
Kategorijos: Paslaugos

Tokia ir paslaptis, kad didžiąją dalį savo gyvenimo laikome išmaniajame telefone. Čia atgula slaptažodžiai, jungiamės prie banko, tikriname paštą ir darome dar daugybę kitų kasdienių veiksmų. Išmanieji telefonai jau spėjo tapti patogiu įrankiu atlikti daugybei darbų, tačiau dabar jie gali dar daugiau. Ir taip, šįkart „Tele2“ bloge kalbėsime apie mobilųjį parašą ir jo galimybes dar labiau palengvinti kasdienį mūsų gyvenimą.

Kas tas mobilusis parašas?

Paprastai tariant, mobilusis parašas yra tiesiog elektroninis asmens parašo ar paso / ID kortelės atitikmuo. Naudojantis juo daug paprasčiau prisijungti prie įvairių valstybinių informacinių sistemų, internetinės bankininkystės.

Kam reikia mobiliojo parašo?

Naudotis mobiliuoju parašu, pirmiausia, yra tiesiog patogu. Nebereikia slaptažodžių kortelių ar generatorių, jungiantis prie el. bankininkystės, taip pat galima be vargo oficialiai pasirašyti įvairius dokumentus. Ir visa tai vos kelių mygtukų paspaudimu, nereikia jokių papildomų prietaisų ar skaitytuvų.

Pagal galiojančius valstybės įstatymus, norint užsisakyti finansines paslaugas, savo tapatybę galima patvirtinti įprastu arba mobiliuoju parašu, tad nebereikės keliauti į banko skyrių ir laukti eilėje. Mobilusis parašas taip pat leidžia pasirašyti dokumentus, kuriais sudaromi finansiniai sandoriai iki 28 962 eurų.

Mobilusis parašas taip pat yra saugus – pasirašant reikia įvesti specialų jūsų sugalvotą SPIN kodą. O pametus telefoną, tereikia užblokuoti SIM kortelę ir niekas negalės pasinaudoti jūsų asmens duomenimis.

Kuo pranašesnis mobilusis parašas?

M.PARAŠU galima pasinaudoti, jungiantis prie elektroninės bankininkystės visuose komerciniuose Lietuvos bankuose. Taip pat ir internetiniame „Sodros“ Gyventojų portale galima pildyti ir pateikti el. prašymus, gauti informaciją, sužinoti prognozuojamą senatvės pensijos dydį ir kita.

Registrų centro klientų savitarnoje galima kontroliuoti informaciją apie asmeniškai ar atstovaujamos įmonės valdomą nekilnojamąjį turtą, operatyviai gauti Nekilnojamojo turto registro išrašą. Taip pat galima el. būdu įsteigti įmonę ar organizaciją, tvarkyti, keisti atstovaujamos įmonės duomenis neišeinant iš namų.

Naudojantis mobiliuoju parašu, galima prisijungti prie:

- Bankų elektroninės bankininkystės sistemų;

- Elektroninių valdžios vartų;

- Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemos „Mano VMI“;

- Sodros Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos (EGAS);

- Registrų centro klientų savitarnos;

- Kitų elektroninių paslaugų sistemų.

Kaip pradėti naudotis M.PARAŠU?

M.PARAŠO sutartį galima pasirašyti artimiausiame „Tele2“ salone, „. Tam reikia tūrėti pasą arba ID kortelę.

Norint aktyvinti mobiliojo parašo paslaugą, SIM kortelė keičiama į specialią M.PARAŠO SIM kortelę, kuri pradeda veikti maždaug po 15–20 min. nuo kortelės išdavimo.

M.PARAŠO kaina yra 0,40 Eur/mėn. ir šis mokestis įtraukiamas į abonento sąskaitą. O „Pildyk“ išankstinio apmokėjimo paslaugų vartotojai pirmieji Lietuvoje turi galimybę naudotis mobiliuoju parašu nesudarydami abonentinės sutarties. Sumokėjus 10 eurų vienkartinį mokestį M.PARAŠAS paslauga aktyvuojama 24 mėnesiams.

Kaip naudotis mobiliuoju parašu „Tele2“ ir „Pildyk“ paslaugų vartotojams:

1. Pasirašyti mobiliojo parašo sutartį bet kuriame „Tele2“ salone;

2. Telefone pakeisti seną SIM kortelę salone išduota SIM kortele su mobiliuoju parašu;

3. Nusiųsti žodį SERT numeriu 1521;

4. Vadovaujantis instrukcijomis telefono ekrane įvesti laikiną keturių skaitmenų sPIN kodą, kuris yra atspausdintas ant SIM kortelės;

5. Vadovaujantis instrukcijomis telefono ekrane pasikeisti sPIN kodą – jį žinos tiktai vartotojas;

6. Saugiai ir patogiai naudotis elektroninių paslaugų sistemomis. Tai daryti galima ir telefone, ir kompiuteryje – mobilusis telefonas būtinas tiktai pasirašymui mobiliuoju parašu;

7. Niekam neatskleisti savo sukurto sPIN kodo, o jei prarandamas telefonas, iškart pranešti operatoriui, kad būtų blokuota SIM kortelė.

2015 kovo 30
Kategorijos: Paslaugos, Visa kita

Telefono, kaip mini kompiuterio, idėja – jokia naujiena. Tačiau tik pastaraisiais metais ji tampa tikra realybe. Ir ne dėl telefonui pritaikytų žaidimų bei pramogų – svarbios čia yra praktinę naudą teikiančios programėlės ar galimybės, pvz. mobilieji mokėjimai, mobilusis parašas ir pan.

Dar labai svarbu, kad tos praktinės programėlės būtų pritaikytos lokaliai rinkai, taigi, Lietuvai. Juk mums nei šilta, nei šalta, jei kažkur JAV veikia puiki parkavimo telefonu sistema. Mes turim savo.

Grįžtant prie praktinių Lietuvos rinkai pritaikytų programėlių, būtina paminėti, o ir paminėsime, šviežią naujieną – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sukurtą elektroninę programėlę „e.VMI“.

Telefonu su šia programėle galėsime deklaruoti pajamas ir, beje, tokiu būdu tai darysime kone vieninteliai Europoje.

Kas naudosis? Programėlė apie mokesčius gal ir nesutinkama taip entuziastingai, kaip „Candy Crush“ atnaujinimas, tačiau turi potencialo sulaukti daugiau naudotojų šalies mastu. VMI programėlę pristatė dabar, prasidėjus pajamų deklaravimui. Tikimasi, kad šiais metais deklaruoti pajamas apsiims milijonas šalies gyventojų, todėl dalis jų tikrai pasinaudos telefonu.

Ką galima deklaruoti? Ogi daug ką. Studentai gali susigrąžinti dalį išlaidų už studijų ar profesinių mokymų įmokas. Dirbantiesiems sumanu deklaruoti pajamas, paimtas būsto paskolas, įmokas į pensijų fondus, už gyvybės draudimą.

Kaip naudotis? Prisijungti galima keliais būdais, kone elementariausia – įvesti prisijungimo vardą ir slaptažodį. Juos galima užsakyti per „Mano VMI“. Labai patogu jungtis naudojant mobilųjį parašą, tuomet prisijungimo procesas tampa dar spartesnis. Sakote, neturite mobiliojo parašo. Tai štai, puiki proga jį įsigyti.

Beje, VMI sakosi didžiajai daliai gyventojų jau yra paruošusi pajamų deklaracijas, todėl jas pateikti bus galima vienu mygtuko paspaudimu.

Kas dar naudingo? Programėlė „e.VMI“ be „Deklaracijos“ skilties, kur galima deklaruoti jau apkalbėtas pajamas, dar leidžia registruoti individualią veiklą, skirti paramą. Taip pat galima naudotis įvairiomis mokesčių skaičiuoklėmis, gauti viešą informaciją apie mokesčių mokėtojus.  Svarbu ir tai, kad būtent VMI sistemoje galima skirti 2 proc. pajamų mokesčio paramą savo pasirinktiems labdaros ir paramos gavėjams.

Deklaravimas vyksta kaip tik dabar, tad kam aktualu – griebkim programėlę. Mums atrodo labai gerai – sutaupysim laiko, taigi ir pinigų, o su mobiliuoju internetu bus galima visus reikalus sutvarkyti ten, kur patogu.

Ypač smagu bus tiems, kuriems nereikia koreguoti preliminarių VMI suformuotų deklaracijų – atsidarei, peržiūrėjai ir patvirtinai mobiliuoju parašu. Pasaka!

2014 sausio 30
Kategorijos: Paslaugos

Sausio mėnesį tradiciškai atsiveria čakros pakalbėti apie laukiančius metus, naujoves, svajones ir visa kita. Praėję metai nurašomi į archyvą ir prisimename juos po kokių dar 20 metų su antrašte „kaip buvo pas mus ten, senovėje“.  Mes 2013 m. dar nenurašome ir ta proga norime prisiminti, ką gero ir šaunaus mums praėjusiais metais pasiūlė „Tele2“.  Ir dabar pati ta proga prisiminti, nes, kaip sakoma, pilnas vaizdas pasimato tik iš toliau.

Štai jie, „Tele2“ geriausieji 2013 m.:

  • Nemokama programėlė „Mano kontaktai“. Ji naudinga tuo, kad leidžia sužinoti, kurie numeriai telefono kontaktuose veikia „Tele2“ ar „Pildyk“ tinkle. Kam to reikia? Tai padeda kontroliuoti išlaidas – nes pokalbiai savo tinkle dažnai pigesni, o kartais ir visai nemokami. Be to, gal visai nesusimąstai, kad geriausi draugeliai, su kuriais bendrauji kasdien, taip pat yra „Tele2“ tinkle. O tai reiškia, kad gali pasinaudoti paslauga „Šeima ir draugai“ ir su jais kalbėti visai nemokamai. Programėlė, kaip minėjome, visiškai nemokama, ją galima parsisiųsti iš „Google Play“.
  • Kovo mėn. bumbtelėjo tikriausia naujiena – „Tele2“ pradėjo teikti 4G ryšio paslaugas. Tiesa, ne mobiliajame telefone, o mobiliajame internete. Ketvirtos kartos mobilusis internetas startavo Alytuje, Jonavoje, Marijampolėje, Mažeikiuose ir Utenoje.
  • Nemokama programėlė „Mano Pildyk“. Ji skirta išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojams, beje, pirmoji tokio pobūdžio programėlė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Naudojantis ja, galima patogiau ir pigiau valdyti savo sąskaitas – sužinoti pinigų likutį pokalbių sąskaitoje, sukauptos premijos dydį, sąskaitos galiojimo terminą. Galima užsakyti ir paslaugas – pasirinktą mobilaus interneto paslaugos paketą ar pakeisti mokėjimo planą.
  • „Mano pildyk“ nebuvo vienintelė gera naujiena „Pildyk“ vartotojams. Gera diena jiems išaušo ir tada, kai  „Pildyk“ pirmoji tarp išankstinio mokėjimo paslaugų pasiūlė savo klientams visus be išimties parduodamus telefonus išsimokėtinai ir su minimalia pradine įmoka. Iki tol jie negalėjo naudotis tomis pačiomis sąlygomis, kaip pagal sutartys mokantys klientai.
  • Dar viena nereali paslauga – virtualus numeris. Tai tapo atgaiva visiems tiems, kuriems reikia viešai paskelbti savo telefono numerį, pvz., kažką parduodant per skelbimus internete. Virtualus numeris galioja ribotą laiką ir padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamos reklamos siuntėjų ir šiaip visokių maniakų. O dar, į virtualius numerius galima tiktai priimti skambučius ir SMS žinutes, skambinti ar rašyti iš jų neleidžiama. Tai gi, nieko gero telefoniniams sukčiams – tokia paslauga jie nepasinaudos. Beje, paslaugos administravimui „Tele2” sukūrė ir nemokamą programėlę, kurią galima rasti „Google Play“.
  • Saugumu „Tele2“ pernai rūpinosi daug. Viena iš didžių naujienų – telefonų apsauga nuo kenkėjiškų programų. O aiškiau – klientams buvo pasiūlyta apsisaugoti „Kaspersky Internet Security for Android“ antivirusine programa. Ji ne tik saugo telefoną nuo hakerių ir kitų kenkėjų, bet ir padeda pametus įrenginį ar vagystės atveju – apsaugo asmeninius duomenis, nustato telefono buvimo vietą net pakeitus SIM kortelę.
  • Skatindama mobiliojo parašo naudojimą, „Tele2“ praėjusiais metais pradėjo išdavinėti mobilųjį parašą „Danske“ banko padaliniuose. Kuo šis atvejis ypatingas? Tuo, kad tai pirmasis atvejis Baltijos šalyse, kai mobilusis elektroninis parašas išduodamas ne tik mobilaus ryšio operatorių padaliniuose. Vėliau „Tele2“ mobilųjį parašą pradėjo išdavinėti visuose savo salonuose, tad paslaugą dabar galima užsisakyti visoje šalyje.
  • O metų pabaigoje „Tele2“ kartu su „PZU Lietuva“ klientams pasiūlė ir fizinio telefonų saugumo užtikrinimo priemonę – telefonų draudimą. Draudimas galioja įvairiems telefono pažeidimams – skilusiam ekranui, USB lizdo sugadinimui, vidaus įrangos gedimui. Nu labai gera paslauga, išties.

Tai nėra visos naujienos, juk nuolat vis atsirasdavo naujų pigesnių mokėjimo planų pasiūlymų, mobiliojo interneto aprėptis Lietuvoje plėtėsi, o salonų lentynose vis atsirasdavo naujų telefonų. Bet juk tas visą laiką pas „Tele2” vyksta J

Kas smagiausia, kad visos pernykštės paslaugos puikiausiai galioja ir šiais metais, ir dar daug metų ateityje. Gal kuria jau spėjai pasinaudoti? Kuri atrodo kiečiausia?

1