2015 lapkričio 26
Kategorijos: Paslaugos
Raktažodžiai: , , , ,

Dar negirdėjot apie Li-Fi ir neįsivaizduojat, kas tai yra? Vis besikeičiančiame pasaulyje, kuriame pristatomos nuolat atnaujinamos technologijos, neseniai išgirdome apie VOLTE, kuris ateityje turėtų pakeisti įprastas balso perdavimo technologijas, o „Tele2“ šią technologiją jau netgi spėjo pilnai pritaikyti Nyderlanduose. Tačiau dar neataušus šiai naujienai mokslininkai paskelbė apie naujos kartos interneto technologiją!

Technologiją sukūrusi kompanija „Velmenni“ jau pradėjo bandymus ir realioje aplinkoje, ne tik laboratorijose. Kūrėjai nusprendė, kad geriausiai bandymams tiks Estija, tad mūsų kaimynai jau gali išbandyti Li-Fi tinklą, kuris yra net 100 kartų spartesnis už kokybiškiausią Wi-Fi. Reali Li-Fi sparta siekia iki 1 Gb per sekundę.

Kas tas Li-Fi?

Li-Fi tinkle duomenų perdavimui naudojamos LED lemputės, kurios žmogaus akiai nepastebimai mirkčioja kas kelias nanosekundes. Aišku, Li-Fi signalai dėl to negali pereiti sienų kaip Wi-Fi bangos, ir dėl to sumažėja duomenų perdavimo teritorija, tačiau taip Li-Fi yra kur kas labiau apsaugotas nuo išorinių įsilaužimų.

Išradėjai planuoja, kad Li-Fi technologija pakeis ir pačių LED lempučių, vis dažniau naudojamų namuose, sampratą. Jos tikriausiai atliks dvi funkcijas vienu metu – ne tik apšvies patalpas, bet ir sukurs namuose ryšio tinklą.

Li-Fi bus, bet kol kas turim 4G LTE

Visgi, kol ši technologija dar tik bandoma ir nežinia, kada pasieks plačiąją rinką, kol kas optimaliausias variantas mobiliesiems įrenginiams išlieka 4G ryšys. Jis užtikrina interneto spartą net iki 100 Mb per sekundę ir yra iki 10 kartų spartesnis už Wi-Fi ar 3G tinklų ryšį.

4G (LTE) ryšiui taip pat nereikia jokios papildomos įrangos, užtenka, kad naudojamas įrenginys palaikytų 4G ryšį ir reikiamus dažnius (beveik absoliučiai visi kelių pastarųjų metų išmanieji telefonai tai gali). Jei reikia interneto namuose, tačiau netenkina 1 Mb per sekundę sparta, tuomet tereikės modemo, pavyzdžiui, gaminamų „Huawei“.

Kiek kačiukų telpa į 50 GB?

Vienas iš dažniausių klausimų, užsisakant bet kokius interneto planus su tam tikrais duomenų apribojimais, yra „ką galėsiu nuveikti su tokiu kiekiu duomenų?“ Ėmėm ir paskaičiavom, ką galima nuveikti su 50 GB duomenų:

  • 3500 val. naršymo internete. Ir tai gaunasi vos šiek tiek mažiau nei pusė metų
  • 12 800 parsisiųstų aplikacijų ar žaidimų
  • 2,6 mln. el. laiškų. Klausimas ar būtų noro tiek perskaityt… Paskaičiuokim toliau – jei vienam laiškus reikia maždaug minutės, tuomet tiek el. laiškų atimtų iš gyvenimo beveik 5 ištisus metus. Be jokių pertraukų…
  • 150 000 įkeltų nuotraukų į „Facebook“. Arba 150 tūkst. nuostabių pūkuotų kačiukųnuotraukų!
  • 1750 val. muzikos klausymo arba 12800 parsisiųstų dainų, tačiau kam užimti vietą kompiutery, jei yra muzikos klausymo paslaugos.
  • 215 val. vaizdo įrašų žiūrėjimo, kitaip vadinamų „YouTube“ juokingais vaizdeliais.

Nors Li-Fi dar tik testavimo stadijoje, o Wi-Fi turi ribotas duomenų perdavimo greičio galimybes, norintys spartaus mobiliojo interneto ryšio turi išeitį – 4G (LTE), kurio tinklą Lietuvoje nuolatos plečia „Tele2“. Galbūt ateityje netgi bus nuspręsta pereiti vien prie tokio ryšio, kaip kad buvo padaryta Nyderlanduose. Ateitis – ne už kalnų!

2014 lapkričio 18
Kategorijos: Paslaugos

Prieš kelias savaites visus „Tele2“ tinkle pasiekė gera žinia. Ji atkeliavo „Deezer“ pavidalu. Tai muzikos transliavimo internete paslauga, galinti pasiūlyti  daugiau nei 35 mln. dainų.

Nors kiekvienam pagal skonį, tačiau mums „Deezer“ yra geriausias muzikos kanalas, koks tik gali atsirasti telefone. Jis geresnis už radiją ar savo paties susidarytą muzikos grojaraštį. Tuoj paaiškinsime, kodėl.

Radijas groja vis kitas dainas, todėl smagu – neatsibosta tas pats per tą patį. Teisybė. Bet yra vienas minusas – tai periodiškai leidžiamos reklamos, žaidimai ar tiesiog radijo DJ kalbos. Visi suminėtieji veiksniai erzina, kai nori tiesiog klausyti muzikos ir nepageidauji, kad kažkas atitrauktų tavo mintis nuo veiklos. Net jei ta veikla yra drybsoti ant sofos.

Nuo reklamų ir plepalų išgelbsti paties sudarytas grojaraštis, į kurį susidedam mėgstamas dainas. Bėda tik, kad bent kelis kartus perklausius grojaraštį, jis pabosta. Reikia ruošti naują, o jau netrukus vėl naują, ir taip be pabaigos. Tam reikia laiko, jau nekalbant apie klausimą, iš kur atsisiųsti dainas?

„Deezer“ tarnauja kaip radijas, grotuvas ir ne tik. Čia gali klausyti dainų be perstojo, rinktis, ką nori, sudaryti grojaraštį ir rasti vis naujų pasiūlymų. Svarbu tai, kad rekomendacijos vartotojams čia remiasi ne vien automatizuotais algoritmais ir klausymo įpročiais, bet ir „Deezer“ redaktorių muzikos išmanymu. Būtent tuo, kad geba pasiūlyti tavo muzikos stilių atitinkančias dainas, „Deezer“ išsiskiria iš kitų muzikos transliavimo internete paslaugų.

Kiekviename regione, o nuo šiol ir Lietuvoje dirba „Deezer“ redaktoriai, kurie gerai žino to regiono muzikos specifiką, vyraujančias madas, ir netgi ieško naujų vietos talentų. Taigi, jei seniai grojate rūsyje, mikliai kelkite savo kūrybą į saulės šviesą. Jei tikrai esate tokie geri, kaip apie save manot, jus pastebės ir išgirs tiek Brazilijoje, tiek Australijoje, tiek kituose pasaulio kampuose.

Grįžtant prie klausytojų, reikia pasakyti, kad „Deezer“ labai patogi tiems, kurie ne visuomet žino „o tai ką čia šiandien noriu paklausyti?“. Nes, sakykim, yra muzikos transliavimo paslaugų, kurios leidžia rinktis ir klausyti ką tik nori, dar pasiūlo tas dainas, kurias dažniausiai klausai. Tas gerai, bet pasijunti kaip didelėje fonotekoje, kur viską reikia išsirinkti pačiam. Kartais puikiai žinai, ko nori klausytis, bet labai dažnai neapsisprendi – šitas pabodo, šito nenoriu ir… oplia, įsijungi įprastinę radiją, nes taip nieko ir neišsirinkai.

Kad nesiblaškytum tarp milžiniškos fonotekos, „Deezer“ tavęs jau registruojantis paklausia „ką klausai?“. Siūlo pasirinkti mėgstamą stilių – „Alternative“, „Blues“, „Children‘s Music“, „Classical“, „Dance“, „Electro“, „Films/ Games“, „Hip Hop“, „Jazz“, „Pop“, „R&B/ Soul/ Funk“, „Reggae“, „Rock“, „World“. Vėliau – to stiliaus mėgstamus atlikėjus, grupes.

Išbandėme, didžiai smagi vartotojo sąsaja – tau rodo atlikėjus, netgi groja jo dainos epizodą, kad lengviau būtų susigaudyti. Meilę vienam ar kitam gali išreikšti akimirksniu. Įsijungus programą gali rinktis iš to, ko nori ir žinai, arba paklausyti rekomenduojamų dainų, kurių kitaip niekada neatrastum. Žinodami tavo mėgstamą stilių, „Deezer“ redaktoriai tau rekomenduoja muzikines „šviežienas“ – dainas, grupes, visame pasaulyje žinomas žvaigždes ir jaunus, bet perspektyvius atradimus.

Čia rasi ir galybę lietuviškų atlikėjų ir grupių – jau dabar grojaraščiuose yra Alina Orlova, Antis, Beissoul & Einius, Colours of Bubbles, Donatas Montvydas, Elle G, Garbanotas Bosistas, Ten Walls, G&G Sindikatas, Golden Parazyth, Happyendless, inCulto, Jurga, Leon Somov & Jazzu, Lilas ir Inomine, Liūdni Slibinai, Monkey Tank, Neteisėtai Padaryti, Sel, Skamp, Žalvarinis, ir daug kitų.

Dar patogu tai, kad „Deezer“ netrukdo veikti kitų reikalų telefone, kol groja muzika. O ir pati neišsijungia staiga sumąsčius pabrausinti „Facebook“, parašyti SMS ir pan.

Pati programa yra mokama ir dar jai groti reikia interneto. Tai vis tik yra muzikos transliavimo internete paslauga. Dėl interneto – jokia čia problema, kai esi ten, kur gali jungtis prie belaidžio interneto. O štai klausantis per mobilųjį internetą gali kainuoti. Tačiau ne veltui „Deezer“ yra gera „Tele2“ naujiena.

Už 25,86 Lt per mėnesį „Tele2“ klientai gauna „Deezer Premium+“ narystę su nemokamu interneto srautu. Tai reiškia, kad jokie apribojimai duomenų srautui naudojantis „Deezer“ taikomi nebus. Gali klausytis nuo ryto iki vakaro visomis mėnesio dienomis. Tiesa, jei visur turi belaidį internetą, narystę galima užsisakyti ir be neribotų duomenų – už 19,99 Lt per mėnesį.

„Deezer Premium+“ muzika transliuojama be reklamų ir yra aukštesnės garso kokybės – iki 320 kb/s. Mokama paslauga taip pat leidžia muzikos klausytis neprisijungus prie interneto – jei kažkur teks išvykti, kur nebus interneto ar galimybės laiku pakrauti bateriją, mėgstamus albumus iš anksto galima atsisiųsti į telefoną.

Labai labai džiaugiamės šita naujiena.

2014 spalio 16
Kategorijos: Paslaugos, Visa kita

Čia ne metafora ar juokas. Tobulėjant technologijoms, tai bus tikrai įmanoma ateityje. Gal ir nematę, tačiau tikrai esate girdėję apie galimybę telefonu ar kitu mobiliuoju įrenginiu kontroliuoti buities prietaisus arba tam tikras sistemas, prie kurių visuomet pridedamas šio dešimtmečio raktinis žodis „išmanus“. Na, pavyzdžiui, telefonu galima gauti ataskaitą apie šaldytuve esančius produktus, įjungti drabužių skalbimą, įjungti automobilio šildymą (kol namuose aunatės batus) ir panašiai.

Visi šie įrenginiai vadinami M2M (angl. “machine-to-machine”, arba įrenginys-įrenginiui). Tiksliau, taip vadinama technologija, kuri leidžia jiems bendrauti tarpusavyje. Tai štai, asociacija GSMA priėmė vieningą šių įrenginių SIM kortelių standartą. „Na ir kas?“ – sakysite jūs. Tuoj paaiškinsim.

M2M įrenginiai nėra tokia didelė naujovė, kaip galima pamanyti. Jie atrodo iš ateities tik dėl to, kad Lietuvoje buityje jų sutinkame mažai. O štai verslas tikrai juos naudoja – tik, žinoma, M2M sprendimai būna jiems tikslingai sukurti. Kalbant apie eilinius piliečius, tiems, kurie turi modernius automobilius, tikėtina, kad M2M įrenginiai taip pat – ne naujiena.

Tokius įrenginius gaminančios įmonės pabrėžia jų patogumą. Nesiginčijame. Tik nutylimas vienas nepatogumas. Kiekvieno gamintojo įrenginys turi specifinę, savitą SIM kortelę, kuria ir bendrauja su telefonu ar kitu mobiliuoju įrenginiu.

M2M įrenginiai valdomi „over the air“ būdu – per mobilųjį arba belaidį internetą, todėl jie priklausomi nuo operatoriaus. Telefone esanti SIM kortelė nėra telefono, „Android“, ar šiaip kortelė – ji veikia pagal sąlygas, įrenginio gamintojo suderėtas su vienu operatoriumi, o kiti geresnių sąlygų pasiūlyti negali. Ir kaip įrenginio gamintojo pasirinkta, taip šaldytuvas ir bendraus su pasauliu, niekaip kitaip – negali pakeisti operatoriaus.

O naujasis SIM standartas reiškia, kad visi M2M įrenginiai turės vienodo formato SIM korteles. Taigi, išmanusis įrenginys veiks sklandžiai, nepriklausomai nuo to, pas kokį operatorių išeitumėt ar grįžtumėt. Operatorių bus galima keisti nuotoliniu būdu, nereiks vežti šaldytuvo į saloną, kad būtų pakeista kortelė.

Šiam standartui jau pritarė dalis susijusių rinkos dalyvių – operatorių ir gamintojų. GSMA asociacija pasistengs, kad tų pritarusiųjų būtų kuo daugiau. Skaičiuojama, kad tai paskatins kurti kuo daugiau ir įvairesnių M2M įrenginių už priimtiną kainą. O svarbiausia – sukurs didesnę konkurenciją. Nuo to pirkėjams  tik geriau.

Ar teko girdėti apie M2M įrenginius? Gal net išbandėte?

2014 rugpjūčio 14
Kategorijos: Paslaugos

Visų mintyse dabar didysis vasaros malonumas – kelionės. Kai išvažiuojame atostogauti, niekas neturi kelti rūpesčių: darbinis telefonas išjungtas, o vienintelis veikiantis yra asmeninis. Juo, pavyzdžiui, galima fiksuoti smagiausias kelionės akimirkas socialiniams tinklams papuošti arba paskambinti artimiesiems pasigirti apie atostogas. Ir tada bam! – jums rašo, kad paslaugos apribotos, nei internetas veikia, nei kam paskambinti galite. Kas galėjo nutikti? Netrukus gaunate iš operatoriaus žinutę, kad išnaudojote savo kredito limitą. Kas tai, kodėl tai gali ištikti atostogų metu ir kaip nuo to apsisaugoti, skaitykite toliau.

Kredito limitas yra tam tikra suma, kurią per mėnesį galit išnaudoti mobiliojo ryšio operatoriaus paslaugoms. Pirmą kartą jis nustatomas telefono įsigijimo dieną. Mobiliųjų telefonų sąskaitos turi kreditą tam, kad jaustumėmės saugūs, jei telefoną kas pasisavintų arba rastų kitą būdą, kaip mūsų sąskaitas ištempti iki kosminių aukštumų. Na, ir šiek tiek dėl to, kad patys jaustume ribas ir gale mėnesio netektų liūdėti persistengus su telefonu, pavyzdžiui, kur nors užsienyje atostogų metu.

Kai išnaudojama 80 proc. kredito, ateina apie tai informuojanti žinutė. Jei išnaudojamas kreditas, nereiškia, kad telefonu jau nebegalima naudotis – kreditą galima padidinti paskambinus į klientų aptarnavimo centrą numeriu 117 (užsienyje: +370 684 00117) arba prisijungus prie savitarnos svetainės mano.tele2.lt. Lietuvoje trumpuoju numeriu galima skambinti nemokamai.

Šią vasarą naudodami 3 GB nemokamo interneto, turbūt ir pagalvoti negalime, kad yra kažkoks mobiliojo interneto limitas. Tačiau viskas pasikeičia, kai iškeliaujame svetur – čia galioja vietinės tarptinklinio ryšio kainos. Todėl „Tele2“, siekdamas savo klientų gerovės ir mėnesio pabaigos be streso, užsienio šalyse įjungia kredito limitą ir mobiliajam internetui, kuris yra 190 Lt. Išnaudojus 80, o vėliau – 100 proc. šios numatytos sumos, gauname žinutę, įspėjančią apie mobiliojo interneto kredito limitą. Šis limitas gali būti keičiamas numeriu 1546. Lietuvoje tai padaroma nemokamai, o užsienyje priklauso nuo ten galiojančių vietos skambučių tarifų.

Svarbu: Nereiktų painioti mobiliojo ryšio paslaugų ir mobiliojo interneto kredito limitų. Pastarasis veikia tik užsienyje. Jei pasiekiamas būtent mobiliojo interneto limitas, užblokuojamas tik jis vienas. Tai reiškia, kad ir toliau sėkmingai galite skambinti ir dalintis atostogų įspūdžiais, ir tuo pačiu pasididinti mobiliojo interneto limitą. Tai galima padaryti trumpąja žinute siunčiant žodį DAUGIAU numeriu 1546. Ir didinti jį galima kiek tik norisi kartų.

Svarbu nr.2: Jei bendrąjį paslaugų limitą turite mažesnį nei standartinis mobiliojo interneto limitas (190 Lt), tada jį išnaudojus, kad ir kaip būtų gaila, visos paslaugos bus apribotos, nepriklausomai nuo to, ar jau buvo išnaršytas visas internetas, ar dar ne.

Kas sudaro kredito limitą?

Kredito limitą yra labai paprasta pasididinti „Tele2“ savitarnos svetainėje „Mano TELE2“ skiltyje Sąskaitos –> Kredito limitas.

Skaičiuojant, ar nėra pasiektas kredito limitas, įtraukiama einamojo mėnesio sąskaita ir mėnesio mokesčiai: už pasirinktą planą, įvairias papildomas paslaugas, tokias kaip telefonų draudimas ir pan.

Skolos, neapmokėtos sumos ir vienkartiniai mokesčiai, tokie kaip telefono mokestis jį įsigijus, nėra priskaičiuojami.

Kodėl negavau žinutės

Deja, kartais nutinka nemalonių situacijų, kai vartotojas nėra informuojamas apie besibaigiantį kredito limitą.

Taip gali nutikti dėl to, kad kredito limitai sistemoje yra tikrinami vieną arba du kartus per parą. Tad, jei gulint Maljorkos paplūdimy netikėtai nutrūksta pokalbis, tai gali reikšti, kad per paskutinį likučio tikrinimą dar nebuvo dėl ko nerimauti, bet nuo to laiko dėl skambučių iš užsienio ar naršymo internete limitą greit pavyko išnaudoti. O iki reguliaraus likučio patikrinimo dar gali būti kelios valandos. Tokiu atveju, kaip ir buvo tartasi su operatoriumi pasirenkant kredito limitą, paslaugos yra apribojamos, kad išlaidos netaptų per didelės.

Taip, taip, jei esate užsienyje, duomenų gavimas iš užsienio operatorių apie skambučius, SMS žinutes ar duomenų perdavimą teoriškai (dėl techninių priežasčių) gali pailgėti iki 3 parų ar net 2 savaičių.

Kaip pasirūpinti kredito limitu kelionėje ir prieš išvykstant?

Taigi, kredito limitas veikia labiau kaip paties kliento nustatomas perspėjimas ir apsauga nuo neplanuotų išlaidų, o pakeisti jį galima bet kada ir nesudėtingai. Limitą galima padidinti bet kurią akimirką, net jei gavote žinutę, kad jį išnaudojote ir paslaugos yra apribojamos.

Turbūt iškyla klausimas, kaip užsienyje paskambinti arba mobiliuoju internetu pasididinti limitą, jei paslaugos yra mokamos ir jau apribotos. Tokiu atveju, yra du sprendimo ir vienas prevencijos būdas.

Sprendimai:

  • Kredito limitą pasididinti prisijungus prie savitarnos „Wi-fi“ ryšiu.
  • Pasiskolinti kelionės draugų ar kitų žmonių telefoną.

Prevencinis būdas:

  • Kai skambinate pasidomėti tarifais užsienio šalyse, konsultantai paprastai jums pasakys ir apie kredito limitus, ir apie tai, kad juos verta pasididinti prieš išvykstant. Verta ir pačiam apie kredito padidinimą pagalvoti – kaip ir apie paso pasiėmimą bei lagamino krovimą.
  • Prieš kelionę reiktų apgalvoti ir mobiliojo interneto sąnaudas. Jei kyla įtarimas, kad viršysite 190 Lt sumą, pagalvokite apie mobiliojo interneto paslaugų limito padidinimą minėtu numeriu 1546. Arba galima tuo pačiu numeriu išsiųsti trumpąją žinutę su žodžiu STOP ir limitą iš viso panaikinti.

P.S. Limitą galima susigrąžinti išsiuntus trumpąją žinutę su atsiprašymo tekstu… Juokaujam – tereikia parašyti LIMITAS ir siųsti 1546.

Einamojo mėnesio kredito limitas nėra jokia paslaptis, jį bet kada galima pasitikrinti „Tele2“ savitarnos svetainėje „Mano Tele2“ arba paskambinus numeriu 1515.

Mažiausias kredito limitas yra 50 Lt, didžiausias – 1000 Lt. Įsigijus naują telefoną, patariame paklausti dar salone arba pasitikrinti savitarnos svetainėje, koks jis yra. Kad būtų ramu.

Tiek apie bauginančiai skambantį, bet išties labai naudingą dalyką – mobiliųjų paslaugų kredito limitą. Ką dar norėtumėt sužinoti apie šią paslaugą?