2015 birželio 11
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , , , ,

Su būgnais, fanfaromis ir fejerverkų salvėmis į Lietuvą atkeliauja naujasis LG monstras ir technologinis gigantas – išmanusis LG G4. Ar verta pirkti? Kuo jis šaunus? Kokie minusai (nes juk visi jų turi)? Būtent tai, paturėję rankose šį naująjį LG kūrinį, norime papasakoti.

Vos prieš kelerius metus, kai rinkoje pasirodė LG G2, kilo didžiulis susidomėjimas ir populiarumo banga.  Nuo to karto kiekvienas naujai išleidžiamas LG kūrinys yra laukiamas kaip telefonų rinkos stebuklas, kartais gal net labiau nei „Apple iPhone“.

Prabangus odos jausmas

Vienas pagrindinių šio telefono pliusų – išskirtinis dizainas. Sutikime, jau senokai kas nors išleido telefonus su natūralios odos nugarėle. Nereikia jokių papildomų įdėklų, o išmanusis atrodo solidžiai ir prabangiai. Tokį modelį „Tele2“ salonuose galės įsigyti ir Lietuvos vartotojai. Jei visgi blogai jaučiatės ir graužia sąžinė, kad rankose laikote apdirbtą karvės odą, galite rinktis ir šiek tiek pigesnę plastiko-keramikos versiją.

Kokios dar naujovės laukia? Priešingai nei pastarajame modelyje – LG G3 – įjungimo ir garso mygtukai atsidūrė ant G4 nugarėlės. Išmanaus pirštų antspaudų skenerio šiame modelyje nerasite, tačiau į nugarėlę nukeliavę mygtukai, po ilgų metų tobulinimo, pagaliau atrodo gerai. Ir išdėlioti jie ne šiaip sau, bet daugmaž toje vietoje, kur natūraliai laikote savo pirštus, kai kalbate telefonu.

Ekranas tarsi iš ateities

Nors ekrano dydis išliko toks pats kaip G3, tačiau 5,5 colių įstrižainė mobiliajam telefonui yra ganėtinai pakankama. Dar šiek tiek ir jau turėtumėte mini planšetę, tad tikriausiai, kad LG nesulauks priekabių dėl ekrano dydžio.

Tokia pati išliko ir ekrano raiška – 2560 x 1440 pikselių. Bet ir vėl – daugiau ir nesinorėtų, nebent geidžiate, kad jūsų telefonas atspindėtų 3D vaizdo projekcijas ar hologramas – kaip „Star Wars“ filmuose.

Tačiau parametrai nereiškia, kad LG G4 turi tokį pat seną ekraną kaip jo pirmtakas. Jame įmontuota speciali „Quantum Display“ technologija. Ką tai reiškia? Ekranas naudoja baltas ir mėlynas LED lemputes ir atitinkamus spalvų filtrus, kad išgautų kuo realistiškesnį spalvos atspalvį.

Nors spalvos kartais atrodo per daug ryškios ir intensyvios, visgi šis ekranas yra vienas geriausių telefonų rinkoje. Bet gal kiek per pažangus, todėl vartotojų akims patogesnis ir priimtinesnis vis vien tikriausiai išliks Samsung įrenginių ekranas su OLED technologija.

Beveik profesionali kamera

Kadangi dabartiniuose telefonuose vis svarbesne tampa fotokamera, LG tikrai pasistengė. Po nedideliu stikliuku slepiasi 16 megapikselių raiškos objektyvas. Lęšis, jei ką nors sako, yra f/1,8. O tai reiškia, kad jis sugeba labai greitai pagauti neįtikėtinai daug šviesos. Išvada – nuotraukų kokybe LG G4 tikrai nustebins.

PLIUSAI

  • Puiki ir universali kamera
  • Ekstremaliai fantastiškos raiškos ekranas
  • Odinė nugarėlė turi prabangos ir kokybės pojūtį
  • Viduje rasite atitinkamai gerų ir jau tikrai patobulintų sistemos programų – bendra telefono veikimo sparta tikrai stebina

MINUSAI

  • Toks ekrano ryškumas ir telefono greitumas reikalauja ir daug energijos, o baterijos veikimo laikas G4 nedžiugina
  • Bendrai telefonas neturi tokio prabangos pojūčio, kokia yra jo kaina (ar bent jau konkurentų modeliai) – dizainą dar tikrai galima tobulinti.

2015 kovo 13
Kategorijos: Visa kita

„Mobile World Congress“ (MWC) parodoje labiausiai laukti, aprašyti ir, be abejo, didžiausio dėmesio sulaukę buvo aukštos klasės telefonai. Visi jie galėtų surinkti vien tik pliusus dėl savo išvaizdos, techninių savybių, protingų modernių funkcijų, tačiau jie ir kainuoja labai nemažai. Vis dėlto, žmonės dažnai renkasi pagal geriausią kainos ir kokybės santykį, todėl žvalgomės ir vidutinės kategorijos telefonų. Jų šiais metais jų bus taip pat gausu.

Du „Microsoft“ naujokai

„Microsoft“ taikosi į plačiąsias mases. Šįkart su dviem vidutinės klasės modeliais – „Lumia 640“ ir „Lumia 640 XL“. Abu jie veiks su 1,2 Ghz procesoriumi, 1GB darbinės ir 8GB vidinės atminties. Ją, beje, galima išplėsti „micro SD“ kortele. Labai pravartu tai, kad šių telefonų savininkams išskiriama vietos virtualioje duomenų saugykloje „OneDrive“. Į ją galima perkrauti viską, kas prisikaupia telefone – nuotraukas, vaizdo įrašus, dainas ir pan. Lyginant abu telefonus, „Lumia 640 XL“ yra šiek tiek didesnis, turi aukštesnės kokybės kamerą, didesnės talpos bateriją.

Abiejuose telefonuose veiks „Windows Phone 8.1“ operacinė sistema, kurią šiemet bus galima atnaujinti į „Windows 10“. Taip pat šių modelių pirkėjai nemokamai gaus vienerių metų „Office 365 Personal“ prenumeratą, leidžiančią naudoti naujausias „Office“ paketo programas („Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „Outlook“ ir „OneNote“). Planuojama, kad abiejų telefonų Lietuvoje sulauksime antrąjį šių metų ketvirtį.

Sony Xperia M4 Aqua

„Sony“ neabejotinai myli vandenį ir skatina žmones telefonais naudotis pramogaujant, nes visi pastarojo meto telefonai atsparūs drėgmei. Naujausias modelis – „Sony Xperia M4 Aqua“ – taip pat gali išbūti 30 min. gylyje, siekiančiame 1,5 metro. Be to, jis atsparus tiek vandeniui, tiek dulkėms – niekas neprasiveržia anapus 5,2 colių IPS ekrano.

Pats telefonas plonas ir dailus, išvaizda primena „Sony Xperia Z3”. Pastarajam naujasis modelis nenusileidžia ir savo techninėmis savybėmis. Prekyboje, žadama, pasirodys kažkada pavasarį.

LG ketveriukė

Kompanija pristatė net keturis naujus vidutinės kategorijos telefonus – „Joy“, „Leon“, „Spirit“ ir „Magna“. Sakoma, kad visi modeliai turėsaukštos klasės telefonams būdingus dizaino elementus ir funkcijas, tačiau išsiskirs vidutine kaina. Visi modeliai turės dvi versijas – pritaikytą 3G arba 4G ryšiui, priklausomai nuo rinkos.

Rimčiausias vidutiniokas iš visos ketveriukės yra „LG Magna“. Jis turi galingą 1,2 GHz procesorių, 8MP kamerą, 8GB atminties, veikia su „Android 5.0 Lollipop“ operacine sistema. Savybėmis jam mažai kuo nusileidžia ir „LG Spirit“. Beje, abu šie modeliai turi lenktą korpusą. Tuo tarpu tiems, kuriems norisi išmanaus, tačiau praktiško telefono, patiks kompaktiški „LG Joy“ ir „LG Leon“.

Huawei Y635

„Huawei“ surizikavo kurti tikrai solidų vidutinės klasės telefoną. Vien todėl, kad telefonas pritaikytas 4G ryšiui ir turi NFC technologiją, praktikoje dažniausiai taikomą mokėjimams telefonu.

Be viso to, telefonas gali pasigirti 1,2 GHz keturių branduolių procesoriumi, 512 MB RAM ir 4GB atmintimi, kurią dar galima padidinti su „microSD“ kortele. Tiesa, lyginant su kitais vidutinės klasės naujokais, verta pažymėti, kad „Huawei Y635“ veikia tik su ketvirtąja „Android KitKat“ operacine sistema.

Tai tik dalis telefonų, kuriuos šiais metais galėsime patys pavartyti rankose ir įsigyti. Laukite tęsinio, kuriame pristatysime dar daugiau šių metų naujokų.

2015 sausio 21
Kategorijos: Produktai, Visa kita

Sausio pradžioje, tradiciškai, vyko didžiausia pasaulinė technologijų paroda CES (angl. Consumer electronics show). Tai – savotiškas naujų metų anonsas, kuris leidžia susipažinti su dabarties bei ateities tendencijomis, mesti pirmą žvilgsnį į tai, kas per metus atkeliaus į parduotuves.

Šių metų parodoje vyravo nešiojama elektronika. Vien išmanieji laikrodžiai užėmė pusantro karto daugiau vietos, nei prieš metus. Tarp išmanių daikčiukų buvo galima rasti apyrankių, saulės šviesos matuoklių, apie praleistus skambučius informuojančių papuošalų, ir kt.

Akivaizdi tendencija, kad dauguma išmaniųjų naujovių pritaikytos „bendrauti“ su įvairiais buityje naudojamais įrenginiais – televizoriais, garso sistemomis, netgi šaldytuvais ar skalbyklėmis. Ir čia neapsieinama be telefono, nes būtent per jį dažniausiai vyksta įrenginių bendravimas programėlėmis.

Kai vienaip ar kitaip su telefonais susijusių įrenginių buvo galima prisižiūrėti į valias, pačių telefonų nebuvo gausybė. Ir tai nestebina, mat jau tapo tradicija didžiausias naujoves pasilaikyti kitai, specialiai telefonų rinkai skirtai parodai „Mobile World Congress“, kuri kiekvieną pavasarį vyksta Lisabonoje. Ne atsitiktinai CES parodoje neišvydome ir kelių lauktų flagmanų, tačiau dalis gamintojų, tokių, kaip LG ar HTC, savo kaltę išpirko labai šviežiais aukštos klasės telefonais.

Pirmiausia akys krypsta į aukštos klasės telefonų seriją. Visi modeliai šioje klasėje yra labai geri, ir taškas. Jie turi naujausias operacines sistemas, galingus procesorius, naujausias išmanias savybes, plačius ir ryškius ekranus. Kitaip sakant, visi atitinka tą kainą, kurią už juos mokame. Tačiau be vienodai puikaus veikimo, jie turi ir kokią nors išskirtinę savybę.

Gera kamera. „Asus“ telefonas „Zenfone Zoom ZX550“. Jis patiks visiems, kurie mėgsta fotografuoti ir dalintis nuotraukomis į kairę ir į dešinę. Telefonui parinkta 13 MP kamera su greita f/2.0 diafragma, vaizdo stabilizatoriumi ir programinės įrangos patobulinimais, kurie leidžia daryti kokybiškas nuotraukas net mažo apšvietimo sąlygomis. Be to, kamera turi 3x optinį priartinimą, dvigubą LED blykstę, gali įrašyti 1080p raiškos vaizdo įrašus.

Galingas.Asus Zenfone 2 ZE551ML“ iš visų kitų išsiskiria 2,3 GHz 64-bit „Intel Atom“ procesoriumi, kuris padaro telefoną galingesnį net už daugelį nešiojamų kompiuterių. Didelį įspūdį daro ir tai, kad tai pirmasis išmanusis telefonas, peržengęs 4GB operatyviosios atminties barjerą. Tai, be abejo, tik dar labiau paspartina telefono veikimą.

Asmenukių mėgėjams. Fotografijų, ir ypač asmenukių (arba tiesiog „selfie“) mėgėjams patiks „Lenovo Vibe X2 Pro“. Juos turėtų vilioti 13 MP priekinė kamera (priminsime, kad tradiciškai tokia būna tik galinė kamera, o priekinei tenka viso labo 5 MP ar mažiau). Tam, kad asmenukės būtų dar puikesnės, galima prie priekinės kameros primontuoti išorinę 8-LED blykstę. Taip kokybė bus išlaikoma net visiškoje tamsoje.

Lenktas ekranas. LG telefonas „G Flex2“ iš kitų šioje klasėje išsiskiria savo lenktu korpusu ir ekranu. Tai suteikia ne tik išskirtinę išvaizdą, bet, sakoma, ir patogumą. Mat dėl lenktos formos jis labiau priglunda prie veido kalbant, mažiau praleidžia išorės triukšmo, nes mikrofonas atsiduria arčiau burnos. Dar kalbant apie išvaizdą, galima paminėti, kad telefonas turi atsinaujinantį galinį dangtelį, kuris gali išlyginti kasdienius įbrėžimus vos per keliolika sekundžių.

Valdomas balsu. Išskirtinį telefoną „Star 2“ pristatė kompanija ZTE. Naujasis modelis bus valdomas tiek įprastai, pirštais, tiek ir balsu. Ir tai daroma be jokių papildomų specialių programėlių ar interneto. Balso komanda telefone galima aktyvuoti ekraną, pereiti nuo vienos programėlės iki kitos, fiksuoti nuotraukas, groti muziką, ir dar daug ką. Turėtų būti labai patogu kelyje, kai telefonui prireikia laisvų rankų įrangos.

CES parodoje buvo naujienų ir ieškantiems prieinamos kainos telefonų. Keletas jų verti paminėjimo.

Puikus vidutiniokas. Flagmanu nesužibėję HTC pristatė „Desire 826“, kuris tikrai patiks telefono už patrauklią kainą ieškantiems vartotojams. „Desire 826“ priklauso vidutinės kainos kategorijai, tačiau maloniai stebina aukštos 1080p raiškos ekranu, naujausia „Android Lollipop“ operacine sistema, 13 MP kamera. Kitaip sakant, telefonas spartus, puikiai tinkamas bet kokiai įprastai veiklai.

Išmanusis už 25 eurus. Ryškiu plastikiniu korpusu, 2,4 colių ekranu ir apvalių mygtukų klaviatūra „Nokia 215“ neabejotinai nukelia į praeitį. Bet stebina tai, kad nors ir senoviškos išvaizdos, šis telefonas puikiausiai pritaikytas naršyti internete. Ir tai smagu, nes suteiks galimybę internetu telefone naudotis visiems. Galiausiai, gal net taps nauja mados ikona visiems, prijaučiantiems seniesiems stiliams.

Nors telefonų pasirinkimas nėra labai gausus, tačiau visi gali susirasti sau patinkantį ir tinkantį pagal savybes. Jeigu kaip tik planuojate atsinaujinti telefoną, verta sulaukti kažko iš šių naujovių pasirodant „Tele2” salone.

Ar kažkas krito į akį iš pristatytų modelių?

2014 gegužės 09
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , ,

Vaikai irgi žmonės, ir kaip daugumai dabar, jiems reikia ne šiaip telefono, o išmaniojo. Tėvai patys geriausiai nusprendžia, kelių metų vaikui jau reikia išmaniojo, bet pasvarstysime, kokie telefonai galėtų tikti ir patikti vaikams, o kartu per daug nepalengvinti tėvų piniginių.

Gana įprasta vaikui atiduoti savo seną telefoną – ir tai nieko blogo, ypač, jei tas telefonas išmanusis. Net jei tai kelia šypseną, atkreipkite dėmesį, kaip vaikai greitai įgunda valdyti naujus prietaisus, o kartais išmokti naudotis nauju telefonu jiems trunka netgi trumpiau nei tėvams. Vaikai imlūs naujovėms, jie smalsūs, todėl ir naujus prietaisus perprasti jiems nėra sunku. O ką tai reiškia? Tai reiškia, kad nereikia bijoti, kad telefonas bus išmanesnis už vaiką. Nebus.

Jei pamenate, kažkada Lietuvoje buvo galima įsigyti meškafonus. Dabar „Tele2“ tokiais telefonais neprekiauja, nes vaikai nori suaugusių išmaniųjų. Taigi jei pirkti išmanųjį vaikui, kokį geriausiai pasirinkti?

Išmanus kišeninis „Samsung S6790 Fame”

Dažnai vaiko gyvenimas gali sutilpti kišenėje, todėl ir joje telpantis telefonas yra šaunus sprendimas. Šis „Samsung“ modelis kompaktiškas (ekranas yra 3,5 colio; palyginimui – naujausių išmaniųjų ekrano dydis būna vidutiniškai apie 5 coliai) ir nebrangus ir pakankamai galingas. Savo specifikacijomis  šis telefonas yra gana paprastas, bet ne prastas. Jis turi 5 MP kamerą, 1 branduolio procesorių, kalbėti juo galima iki 7 val., o vidinė atmintis yra 4 GB. Be to, jį labai smagu laikyti rankoje.

Greitasis „Samsung S7580 Trend Plus”

Šiame „Samsung“ modelyje yra viskas, ko gali reikėti papildomai be pagrindinių telefono funkcijų – užrašų knygutė, radijas, 3G ryšys, kalbėti juo galima iki 8 val., jame veikia bevielis ryšys, o vidinė atmintis yra net 6 GB. Operacinė sistema dėl dviejų branduolių veikia greitai, todėl bus paprasta naudotis įvairiomis programėlėmis.

Galingas, bet nebrangus „LG Optimus L70”

Šis modelis galėtų nudžiugint paauglius. Jiems patiks, kad jis galingas, pasižymi naujausių modelių specifikacijoms, o svarbiausia dėl šio LG modelio nenukentės tėvų piniginės. Jis turi itin galingą 2100 mAh bateriją, o darbinės atminties pakanka, kad naujausia „Android“ sistema veiktų be priekaištų. Telefonas turi ryškų 16 milijonų spalvų ekraną ir iki 4GB darbinės atminties.

Patarimas

Tai neturėtų patikti jūsų vaikams. Išmanieji telefonai tuoj ir žavingi, kad teikia įvairių privalumų, o vienas iš jų yra galimybė stebėti, ką jūsų vaikas veikia su telefonu, bei riboti tokius užsiėmimus kaip žaidimai.

Programėlė „Kytephone“.

Ši programėlė yra išmanus sekimo įrankis, kuriuo galima stebėti vaiko buvimo vietą, jo skambučių registrą, kiek laiko praleista žaidžiant. Dar galima blokuoti skambučius ir žinutes žmonių, kurie nėra vaiko telefono kontaktų sąraše. Visus užblokuotus skambučius galima vėliau peržiūrėti saviškiame telefone.

Su „Screen Time Remote Control“ programėle galima stebėti vaiko telefoną iš pagrindų, t.y. stebėti, kiek laiko jo telefono ekranas yra aktyvus. Ir netgi valdyti laiką, praleistą prie telefono. Ši programėlė praneša, kokios naujos programėlės buvo instaliuotos jūsų vaiko telefone, su ja galima siųsti jam įvairias užduotėles – jei jis nori praleisti daugiau laiko prie telefono nei numatyta, turės jas įveikti.

Tiek apie išmanius vaikus ir jų telefonus. O kokį telefoną vaikui rekomenduotumėt jūs?