2015 birželio 11
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , , , ,

Su būgnais, fanfaromis ir fejerverkų salvėmis į Lietuvą atkeliauja naujasis LG monstras ir technologinis gigantas – išmanusis LG G4. Ar verta pirkti? Kuo jis šaunus? Kokie minusai (nes juk visi jų turi)? Būtent tai, paturėję rankose šį naująjį LG kūrinį, norime papasakoti.

Vos prieš kelerius metus, kai rinkoje pasirodė LG G2, kilo didžiulis susidomėjimas ir populiarumo banga.  Nuo to karto kiekvienas naujai išleidžiamas LG kūrinys yra laukiamas kaip telefonų rinkos stebuklas, kartais gal net labiau nei „Apple iPhone“.

Prabangus odos jausmas

Vienas pagrindinių šio telefono pliusų – išskirtinis dizainas. Sutikime, jau senokai kas nors išleido telefonus su natūralios odos nugarėle. Nereikia jokių papildomų įdėklų, o išmanusis atrodo solidžiai ir prabangiai. Tokį modelį „Tele2“ salonuose galės įsigyti ir Lietuvos vartotojai. Jei visgi blogai jaučiatės ir graužia sąžinė, kad rankose laikote apdirbtą karvės odą, galite rinktis ir šiek tiek pigesnę plastiko-keramikos versiją.

Kokios dar naujovės laukia? Priešingai nei pastarajame modelyje – LG G3 – įjungimo ir garso mygtukai atsidūrė ant G4 nugarėlės. Išmanaus pirštų antspaudų skenerio šiame modelyje nerasite, tačiau į nugarėlę nukeliavę mygtukai, po ilgų metų tobulinimo, pagaliau atrodo gerai. Ir išdėlioti jie ne šiaip sau, bet daugmaž toje vietoje, kur natūraliai laikote savo pirštus, kai kalbate telefonu.

Ekranas tarsi iš ateities

Nors ekrano dydis išliko toks pats kaip G3, tačiau 5,5 colių įstrižainė mobiliajam telefonui yra ganėtinai pakankama. Dar šiek tiek ir jau turėtumėte mini planšetę, tad tikriausiai, kad LG nesulauks priekabių dėl ekrano dydžio.

Tokia pati išliko ir ekrano raiška – 2560 x 1440 pikselių. Bet ir vėl – daugiau ir nesinorėtų, nebent geidžiate, kad jūsų telefonas atspindėtų 3D vaizdo projekcijas ar hologramas – kaip „Star Wars“ filmuose.

Tačiau parametrai nereiškia, kad LG G4 turi tokį pat seną ekraną kaip jo pirmtakas. Jame įmontuota speciali „Quantum Display“ technologija. Ką tai reiškia? Ekranas naudoja baltas ir mėlynas LED lemputes ir atitinkamus spalvų filtrus, kad išgautų kuo realistiškesnį spalvos atspalvį.

Nors spalvos kartais atrodo per daug ryškios ir intensyvios, visgi šis ekranas yra vienas geriausių telefonų rinkoje. Bet gal kiek per pažangus, todėl vartotojų akims patogesnis ir priimtinesnis vis vien tikriausiai išliks Samsung įrenginių ekranas su OLED technologija.

Beveik profesionali kamera

Kadangi dabartiniuose telefonuose vis svarbesne tampa fotokamera, LG tikrai pasistengė. Po nedideliu stikliuku slepiasi 16 megapikselių raiškos objektyvas. Lęšis, jei ką nors sako, yra f/1,8. O tai reiškia, kad jis sugeba labai greitai pagauti neįtikėtinai daug šviesos. Išvada – nuotraukų kokybe LG G4 tikrai nustebins.

PLIUSAI

 • Puiki ir universali kamera
 • Ekstremaliai fantastiškos raiškos ekranas
 • Odinė nugarėlė turi prabangos ir kokybės pojūtį
 • Viduje rasite atitinkamai gerų ir jau tikrai patobulintų sistemos programų – bendra telefono veikimo sparta tikrai stebina

MINUSAI

 • Toks ekrano ryškumas ir telefono greitumas reikalauja ir daug energijos, o baterijos veikimo laikas G4 nedžiugina
 • Bendrai telefonas neturi tokio prabangos pojūčio, kokia yra jo kaina (ar bent jau konkurentų modeliai) – dizainą dar tikrai galima tobulinti.

2015 balandžio 30
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , , ,

Kyla klausimas, kodėl kai kurios interneto sensacijos ar pasaulinės žvaigždės socialiniuose tinkluose turi tiek daug pasekėjų? Jūsų nuotrauka sulaukia daugiausiai 20 paspaudimų „patinka“? Tikriausiai nežinote, kaip pasidaryti tobulą asmenukę.

2010 metais, kai Apple išleido iPhone su priekinio vaizdo kamera, asmenukės tapo tiesiog kultūriniu fenomenu. Statistika rodo, kad trečdalis 16–24 metų amžiaus žmonių padaromų nuotraukų yra būtent asmenukės.

Kino žvaigždės, popiežius, kosmonautai ir net mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė vis dažniau, jei ne patys, tai su kitais pozuoja asmenukėms. Laikas sužinoti, kaip pasidaryti tobulą asmenukę!

7 žingsnių planas

 • Pasirinkite geriausią kampą. Maždaug 45o kampu virš jūsų akių linijos pakreiptas išmanusis turėtų būti kaip tik tai, ko ieškote. Išvengsite nereikalingų šešėlių, patamsėjimų ir kitų nesąmonių.
 • Ieškokite šviesos. Pasaulinio garso modeliai žino, kad šviesa yra pagrindinė jų darbo priemonė, todėl stengiasi pasukti veidą taip, kad jis gautų kuo daugiau šviesos. Padėti gali ir nuo veidrodžio atsispindinti šviesa. Pripažinkime, niekam nepatinka blausios, tarsi rūsyje darytos, nuotraukos.
 • Svarbu ir atstumas. Pasistenkite asmenukę daryti ne per daug iš arti, kad matytųsi tik jūsų veidas, bet ir ne iš tolo. Kadre gali matytis dalis ištiestos rankos, nes juk visi supras, kad patys darėte nuotrauką, tad nereikia to slėpti.
 • Raskite tinkamiausią pozą. Interneto sensacijos titulą turinti Kim Kardashian kažkada pasisakė, jog iš pradžių ji pozuoja prieš veidrodį, kol randa tinkamą pozą. Tik tuomet į rankas stveria savo išmanųjį.
 • Metas fotografuoti – padarykite keletą kadrų. Asmenukė – ne raketų mokslas, jei gautas rezultatas nėra visiškai tobulas, žiūrėkite kitą patarimą. Tačiau atminkite, asmenukėms skirta lazda jau yra truputėlį per daug, kad ir kaip tai būtų populiaru. Na, nebent asmenukes dažniausiai darote su visa futbolo komanda ir į kadrą turi tilpti begalė žmonių.
 • Retušavimas viską sutvarkys. Dauguma telefonų, kaip ir beveik visos socialinės platformos, turi nemažai įdiegtų filtrų nuotraukoms. Asmenukę kelsite į „Instagram“? Drąsiai rinkitės „Valencia“ filtrą bei padidinkite nuotraukos kontrastą. Nuotraukas retušuoja visi, o pagal statistiką vyrai tai daro netgi dažniau.
 • Pasidalinkite asmenuke. Ko vertas darbas, jei jo neįvertins kiti. „Facebook“ įkelta nuotrauka turi daugiausiai tikimybių sulaukti „patinka“ ir „dalintis“. Arba kelkite nuotrauką tiesiai į „Instagram“‚ uždėkite filtrą, o iš ten iškart dalinkitės į „Facebook“. Nepamirškite grotelių – #perfectselfie.
2014 gegužės 20
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Turbūt pastebėjote, kad pristatant naujus telefonų modelius, būtinai pasigiriama, kad telefono kamera turės dar daugiau megapikselių nei pirmtakai ar konkurentai. Tačiau ką iš tiesų reiškia 5, 8 ar 12 MP? Ar visada daugiau yra ir geriau?

Pikselių pasaulyje

Pradėsime nuo labai paprasto palyginimo – tam, kad atspausdintumėte padorios kokybės A4 formato nuotrauką, telefono kamera turi būti apie 8 megapikselių (netgi šiek tiek daugiau). Taigi iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kuo daugiau MP, tuo geresnės kokybės nuotraukas turime.

Išties, visas kokybiškos nuotraukos stebuklas slypi tame, kaip pikselių skaičius yra priderintas prie telefono kameros sensoriaus. Sensorius fiksuoja šviesą ir paverčia ją tuo, ką matome savo nuotraukose. Nuo jo priklauso nuotraukos dydis, ryškumas, nuotraukos kokybė esant prastam apšvietimui. Taigi iš esmės – kaip gerai jūsų nuotraukos atrodo. Kuo didesnis sensorius, tuo didesni pikseliai, o kuo didesni pikseliai, tuo daugiau šviesos galima pagauti. Pikselių dydį lemia ekrano rezoliucija – esant didelei ekrano rezoliucijai, pikselis gali užimti vieną ekrano tašką, esant mažesnei rezoliucijai, jis gali užimti du taškus ir pan. O ekrano rezoliucija priklauso nuo to paties sensoriaus. Taigi čia uždaras ratas.

Kai kurie telefonų gamintojai, siekdami pasipuikuoti pikselių skaičiumi, jų ant sensoriaus prikauna kuo daugiau, o tai reiškia, kad pikseliai yra mažesni ir pro juos šviesa patenka sunkiau. Taigi daugiau pikselių telefono kameroje tikrai nebūtinai yra geriau.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į telefono vaizdo procesorių, t.y. kaip greitai nuotrauka išties užfiksuojama po mygtuko paspausdinimo. Nes kuo ilgesnis laiko tarpas, tuo didesnė tikimybė, kad nuotrauka išeis neryški ir nesufokusuota. Vaizdo procesorius susijęs ir su visokiais nuotraukų fiksavimo algoritmais, bet apie juos nesiplėsime.

Telefonų su geriausiomis kameromis „topas“

-          „Samsung Galaxy S5“: nors dar šviežias rinkoje, šis modelis vartotojų jau įvertintas už itin gerą nuotraukų kokybę, greitą fokusavimą ir dvi itin smagias funkcijas. Pirmoji funkcija, „Shot&More”, leidžia nuotraukas gerokai pakeisti, pavyzdžiui, ištrinti vadinamus „photobomberius“, t.y. žmones jums nežinant išdarinėjančius juokingas grimasas kur nors fone. Taip pat išsirinkti gražiausiai pavykusius veidus ir palikti tik juos. Antroji funkcija vadinasi „Selective Focus“, kuri leidžia keisti nuotraukos fokusuotę.

-          „Sony Xperia Z2“: Šio telefono kamera turi 20,7 MP, bet į šį sąrašą jis pateko ne todėl. Telefonas turi 1/2.3 colių sensorių (standartinis yra 1/3 colių) Tai reiškia, kad į tokį sensorių gali sutilpti daugiau didesnių pikselių ir daugiau šviesos. Tiesa, labiausiai „Xperia Z2“ išsiskiria tuo, kad jis atsparus vandeniui ir nuotraukas galima daryti kur tik panorėjus.

-          „HTC One“ (M8) – HTC pasinaudojo principu, kad daugiau ne visada yra geriau. Jis sumažino telefono fotoaparato rezoliuciją, kas reiškia didesnius pikselius ir daugiau surenkamos šviesos. HTC tai vadina „ultrapikseliais“. Didžiausias telefono privalumas, kad juo galima užfiksuoti geros kokybės nuotraukas esant prastam apšvietimui, jose būna mažiau vadinamojo nuotraukų triukšmo, t.y. visokių išsikraipymų ir neatitikimų.

Tiek apie pikselius ir telefonų kameras. Kokia yra jūsų telefono kamera? Ar esate ja patenkinti?

2013 liepos 02
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Kodėl daug žmonių mieliau fotografuoja telefonais nei fotoaparatais? Nes taip daug greičiau ir nereikia nešiotis papildomo įrenginio – žiūrėk, gal netyčia pasitaikys proga įamžinti savo gyvenimo kadrą.

Be to, net jei fotografas ne visai vykęs, nuotraukų redagavimo programėlės padarys mūsų nuotrauką gražią ir įspūdingą. Todėl nenatūraliai pagražinti kadrai dabar yra ant bangos, tačiau puikiai užfiksuotos „tikrosios“ nuotraukos yra labiau vertinamos – kaip į „Raudonąją knygą“ įtraukta nykstanti rūšis. Taigi, ką reikia daryti, kad įspūdingi kadrai pavyktų ir be nuotraukų redagavimo programėlių, arba efektus naudoti reiktų kuo rečiau?

Nuvalykite akutę. Pradėti reiktų nuo telefono fotoaparato akutės nuvalymo. Juk išmanieji dažniausiai būna mūsų kišenėse, rankinukuose ir panašiose ne visada švariose vietose, todėl objektyvas gali būti apsinešęs, apdulkėjęs – tada nuotraukoms nepadės ir geriausi „Instagram“ filtrai.

Laikykite stabiliai. Nuotraukų kokybė dažniausiai nukenčia dėl drebančios rankos, todėl patartina naudoti stovą fotoaparatui arba dar paprasčiau – pastatyti telefoną ant kokio nors kieto paviršiaus ir nustatyti laikmatį. Ne visų telefonų fotoaparatuose yra laikmatis, tačiau tam, kaip visada, yra specialios programėlės, pavyzdžiui, „Camera Self timer“.

Fokusuokite. Net ir fotografuojant telefonu reikia nepamiršti įprastų fotografavimo principų. Pavyzdžiui, fotografuojant išmaniuoju kadrą taip pat reikia sufokusuoti – ekrane galima matyti, kada nuotrauka yra pakankamai ryški ir aiški. Jei telefonas nuotraukos nefokusuoja, galbūt esate per arti – reiktų atsitraukti ir bandyti dar kartą.

Galvokite apie kompoziciją. Žiūrėkite ar nuotraukoje nėra nereikalingų detalių, ar gerai matomas pagrindinis fotografuojamas elementas. Fotografuojant gamtoje, reiktų atsižvelgti į saulę – per ryškus apšvietimas ir išsilieję spinduliai dažnai sugadina nuotraukas. Kita vertus, dabar tai gana mėgstamas efektas, todėl kartais smagiau, kai nuotrauka yra užlieta ryškių saulės spindulių ir net nereikia uždėti papildomų efektų. Žiūrėkit, kaip gražiau jums.

Kol kas privenkite tamsos. Dažniausiai nuotraukos, darytos išmaniuoju, kompaktinių fotoaparatų kadrams nusileidžia tik fotografuojant blogo apšvietimo sąlygomis. Tačiau gamintojai raumenis stiprina ir čia. Pavyzdžiui, neseniai pasirodė (deja, dar ne Lietuvoje) „Nokia Lumia 928“ modelis su fotoaparatu, skirtu prastam apšvietimui.

Nenaudokite priartinimo funkcijos. Nes tada nuotraukos išsilieja ir praranda ryškumą.  Vienas iš patarimų – fotografuokite nepriartinę, o norimą nuotraukos dalį iškirpkite ir išsaugokite kaip atskirą nuotrauką. Rezoliucija ta pati, todėl nuotraukos ryškumas liks nepakitęs. Nuotraukų apkarpymui galima išbandyti „Crop Photo“ programėlę.

Panaudokite objektyvus. Profesionalūs fotografai taip daro – prie savo ir taip galingų fotoaparatų pritaiko objektyvus, kad nuotraukos būtų itin aukštos kokybės ir fotografuoti būtų galima iš toliau. Objektyvus išmaniesiems telefonams galima naudoti ne tik kokybės gerinimui – su jais galima išgauti ir įvairius efektus. Pavyzdžiui, padaryti „Žuvies akį“ (angl. Fish eye).

Darykite daug kadrų. Profesionalūs fotografai padaro šimtus kadrų, kad išrinktų tą patį pačiausią. Taip padidėja galimybės užfiksuoti gražią nuotrauką. Kita vertus, daug nuotraukų tiesiog bereikalingai užima telefono atmintį, o ir išsirinkti vieną kadrą gana sunku. Juostinių fotoaparatų laikais nuotraukų negatyvai būdavo sudedami į vieną lapą, kad autorius išsirinktų, kurias nuotraukas verta išryškinti. Galite naudoti „Adobe Lightroom“ ir pasidaryti tokį nuotraukų sąvadą savo išmaniajame. Išsirinkti geriausią, o kitas nuotraukas iš karto ištrinti.

Naudokite koregavimo programas. Na, o jei vis dėl to labai niežti rankos nuotrauką patobulinti, tuomet ir be „Instagram“ galima rinktis iš daugelio kitų labai įvairių nuotraukų redagavimo programėlių, pavyzdžiui, „Pixlr-o-matic“. Ji turi daugiau nei 100 įvairių efektų, 280 filtrų ir beveik 200 rėmelių. Programėle lengva naudotis, o „Google Play“ vartotojai yra įvertinę ją net 4,7 žvaigždutėmis. Dar viena labai smagi programėlė yra „Photo Editor“. Su ja galima pritaikyti norimas spalvas, efektus, apkarpyti ar pakeisti nuotraukų dydį. Ji turi piešimo funkciją, galima pridėti tekstą arba paveiksliuką. Beje, „Photo Editor“ priskiriama prie profesionalių nuotraukų retušavimo programėlių.

Darykite koliažus. Nupaveikslavote daug skirtingų įsimintinų kadrų? Jei niekaip negalite pasirinkti, kurią nuotrauką pasirinkti ar istoriją geriau papasakotų keli kadrai, visada galite parsisiųsti nuotraukų koliažo programėlę. Pavyzdžiui, su „Photo Grid“ įamžintas nuotraukas galima ne tik paversti smagia nuotraukų kompozicija, bet ir pridėti labai juokingų efektų ar pan. Dar galite išbandyti „PicFrame“. Į vieną koliažą čia galima sudėti 5 nuotraukas, pasirinkti rėmelio formą ir foną. Tiesa, ši programėlė yra mokama.

O dar kai kurie skeptikai sako, kad nereikia savo maisto ir batų fotografuot, ir iškart nuotraukos geresnės tampa :)