2014 balandžio 15
Kategorijos: Visa kita

Siurblys pats sau vienas išsiurbia dulkėtus kampus, skalbimo mašina pati žino, kokį režimą parinkti, o šaldytuvas užsako maistą. Išmanūs namai skamba visai patraukliai, bet ar taip ir yra?

Išmanioji buities rinka ir jos perversmai

Milijoninė buitinių įrenginių rinka ilgai virė savo sultyse – suko galvą, kur – šone ar viršuje – daryti skalbyklės dureles, į mikrobangę sutalpinti kalakutą ar pasitenkinti mažesne, bet kompaktiškesne versija.

Žodžiu, nieko įspūdingo, daugiau mažiau vis tas pats. Didelis perversmas įvyko, kai buities įrenginiuose buvo įdiegtas bevielis ryšys. Jis leido visus prietaisus valdyti iš vienos vietos ir nuotoliniu būdu.

Šis gėris praktiškai pasireiškia tuo, kad, pvz., sudėjote skalbinius iš ryto, bet užtrukote susitikime ar nusprendėte geriau pavakaroti su draugais. Tiek ir bėdos, imate mobilų ar planšetę, siunčiate komandą ir grįžę turite švarutėlius skalbinius. Gaila tik, kad pastarieji patys nepasidžiauna, bet nereikia visko norėti iškart.

Išmaniosios buitinės technikos gamintojai intensyviai siekia vartotojų palankumo, pristatydami kuo daugiau naujų funkcijų ir technikos galimybių, tik nežinia, kiek tai daroma dėl gražaus skambesio, o kiek iš tiesų praverčia mūsų, paprastų vartotojų, buityje. Pasižvalgykime, kokie tie išmanieji įrenginiai ir kaip jie palengvina mūsų kasdienybę.

Šaldytuvas

Išmanieji šaldytuvai, priklausomai nuo gamintojo, be savo pagrindinės funkcijos, pasižymi įvairiomis papildomomis, pvz., turi filtrų sistemą, kuri panaikina blogus kvapus šaldytuve. Dabar internetu galima planuoti maisto atsargas ar net gauti vakarienės receptus. Šaldytuvą galima valdyti tiek per jame įtaisytą skystųjų kristalų ekraną, tiek specialiomis, telefonams skirtomis programėlėmis.

Pavyzdžiui, receptų programėlė pagal šaldytuve turimus produktus suranda patiekalų pasiūlymų ir parekomenduoja, ką pasigaminti vakarienei. Telefone galima sekti, kada pasibaigs produktų galiojimo laikas, užsakyti naujų, reguliuoti šaldytuvo temperatūrą ir drėgmę. Išmanieji šaldytuvai yra ir ekologiški, nes tausoja elektros energiją.

Orkaitė

Išmaniosios orkaitės yra beveik robotai, kepantys savarankiškai. Vėlgi funkcijos priklauso nuo gamintojo, bet galima įžvelgti bendrą privalumą – kepimo režimo pritaikymą pasirinktam patiekalui, reguliuojant temperatūrą, kepimo trukmę, net kepimo aukštį. Čia, kaip ir šaldytuvo atveju, pasitarnauja išmaniosios programėlės. Jos atsakingos ir už tokius stebuklus, kaip kad orkaitės gebėjimas pasiūlyti receptus, paskaičiuoti kepinio kalorijas ir pan.

Skalbimo mašina

Jau minėjome, kad  išmaniosios skalbyklės gali paleisti skalbimą bet kokiu metu, davus komandą telefonu. Tuo pačiu telefonu galima parsisiųsti ir įdiegti skalbyklėje papildomus skalbimo režimus. Dažnai gamintojai sukuria ir specialias programėles, kurios suteikia įvairių pagerinimų, pvz., informaciją apie tam tikrų dėmių skalbimą, audinio priežiūrą. Beje, viską galima atlikti ir rankiniu būdu – valdymo nustatymus ir informaciją gauti skalbyklėje įmontuotame skystųjų kristalų ekrane.

Dulkių siurbliai

Tai turbūt geriausias išmanusis buitinis išradimas. Šiaip pirmoje vietoje būtų susiplaunantys indai arba automatinis lygintuvas, bet kol jų nėra, panašu, kad lyderis – automatinis dulkių siurblys. Toks aparatas siurbia bei plauna erdvėje orientuodamas sensorių pagalba. Jie fiksuoja kliūtis, tad robotas siurbia aplink baldus į juos neatsitrenkdamas. Naudojantis išmaniuoju telefonu galima valdyti siurblį, sudaryti jo valymo grafiką, duoti nurodymus, kur siurbti, bei matyti, kiek darbo jau padaryta. O svarbiausia – ant tokio siurblio gali važinėtis jūsų katinas – http://www.youtube.com/watch?v=tLt5rBfNucc.

Išmanieji namai

Kad jau dauguma buitinių prietaisų turi savo išmaniuosius atitikmenis, tai nieko nuostabaus, kad pristatomi ištisi protingi namai. Pavyzdžiui, „LG Electronics“ sausio pradžioje vykusioje parodoje „CES 2014“ pristatė namų tinklą „Homechat“, kuris sujungia visus namuose esančius išmaniuosius buities prietaisus į vieną tinklą, kurį galima valdyti išmaniuoju telefonu. Prietaisai reaguoja vienas į kitą bei keičiasi informacija, tad šaldytuvui pranešus, kokių produktų jame yra, orkaitė pateiks tinkamų receptų bei funkciją, tinkančią patiekalo kepimui. Įdomiausiai tai, kad su „Homechat“ tinklu galima susirašinėti. Pavyzdžiui, išsiuntus raktinę frazę „Išvykstu atostogų“, gaunamas užklausimas – „Ar perjungti atostogų režimą?“. Be visų šių techninių šnekų, su išmaniaisiais namais bus galima pasišnekėti ir linksmai, pavyzdžiui, jie galės palinkėti jums smagios kelionės, o jūs paklausti savo šaldytuvo: „ar turime alaus?“.

Tiesa, kad išmani buitinė technika tam tikra prasme suteikia laisvę nuo įvairių buities darbų. Kita vertus, tokie prietaisai bent jau kol kas kainuoja išties nemažai. Palyginimui – išmani LG skalbyklė kainuoja apie 4 tūkst. Lt, kai paprasta – vidutiniškai apie 1,5 tūkst. Lt. Kitas, ir ne ką mažiau svarbus minusas – išmanieji įrenginiai gana vangiai keliauja į Lietuvą. Diskutuojama ir apie tai, ar visos išmanios funkcijos yra taip labai svarbios ar visgi labiau papildomos ir nebūtinos. Pavyzdžiui, pasitikrinti, kiek kalorijų turi orkaitėje kepamas maistas įdomu, tačiau ar būtina ir naudinga?

Kaip manote jūs? Ar išmanioji buitinė technika vieną dieną užkariaus ir namus Lietuvoje? Ar siūlomos funkcijos yra naudingos, o gal vis dėl to tėra malonus, bet nebūtinas priedas mūsų kasdienybėje?

2014 kovo 20
Kategorijos: Visa kita

Ar teko girdėti sakant, kad fotoaparatų greit nebeliks, o juos visiškai pakeis išmanieji? Taip sakantieji gali griūti ant žemės, mušti rankom ir verkti iš nevilties, nes nesulauks, jog tai kada nors taps tiesa. Realybė rodo, kad mobilieji neišnaikins fotoaparatų, atvirkščiai – taps sąjungininkais ir taip prisidės auginant fotografiją mėgstančių gretas.

Mobilusis pasaulis vis labiau susidraugauja su fotografija – net profesionalūs fotomenininkai pripažįsta, kad telefonas gali būti nepakeičiamas kasdieniams ir netikėtiems kadrams. O mūsų ir taip neskurdų žodyną pamažėle papildo tokie terminai kaip „mobilografija“ ir „telefonografija“.

Mobilografija ypač greit plinta spaudos fotografų tarpe. „Interneto žiniasklaidos fotografijai svarbus greitis. Nufotografavai ir siunti. Tam labai tinka mobilusis telefonas. „Ar siunčiu tokias nuotraukas naujienų portalui? Taip“, – sako žinomas fotografas Ramūnas Danisevičius, kuris bent kelis kartus per dieną spragteli telefono kameros mygtuką. Trylika metų dienraščio fotografu dirbęs Jonas Staselis mano, kad telefonografija ir gelbėja, ir kiša koją spaudos fotografams, tačiau pabrėžia, kad vienas didžiausių pliusų, jog „karštuose taškuose“ tavęs niekas neidentifikuoja kaip foto-reporterio.

Nuotraukoje, darytoje telefonu, turbūt svarbiausia yra užfiksuota akimirka ir emocija, o ne kokybė ir nuotraukos profesionalumas. Lietuvoje gyvenantis britų kilmės fotografas Richardas Schofieldas sako, kad kamera telefone jam suteikia laisvės pojūtį. Jis mano, kad techninė nuotraukos kokybė ne visada svarbiausia fotografijoje, nes tikroji užduotis yra padaryti gerą fotografiją nepaisant techninių parametrų, sužaisti taip, kad tai ne kliudytų, o suteiktų originalumo. „Mažas ir nepastebimas aparatas leidžia sukurti tam tikrą intymumo atmosferą, mano nuomone, sudarančią sąlygas mažesnės distancijos ir nuoširdesnės fotografijos atsiradimui“, – sako jis.

Fotografams išmanusis telefonas suteikia galimybę ir fiksuoti netikėtus kadrus, ir patį darbo procesą. Pavyzdžiui, „Wolrd Press Photo“ žiniasklaidos fotografijų konkurso laimėtojas Sergejus Maksimišinas „instagramina“ kiekvieną savo žingsnį ir susilaukia didelio dėmesio savo socialinių tinklapių paskyrose.

Paklausus ar mobiliąją fotografiją galima vadinti menu, fotografas Tomas Kauneckas sako: „Manau, nereikėtų šios fotografijos srities atskirti. Juk fotografija yra fotografija, nepaisant to, su kokia technika ji yra atliekama”. Blogerė Aistė (Smėliadėžė) rašo, kad telefonografija užkrečiama: iš pradžių skeptiškai žiūrėjusi į tai, dabar ji kiekvieną dieną bando atrasti naujus fotografijos būdus ir funkcijas bei pasidalinti su skaitytojais, kaip išnaudoti visas telefoninės kameros galimybes.

Austinas Mannas – „National Geographic“, „NY Times“, „Washington Post“ leidinių fotografas naujausioje savo kelionėje profesionalią foto kamerą iškeitė į „iPhone 5S“ ir liko patenkintas rezultatais. Tiesa, yra susikūrusi klaidinga nuomonė, kad jei fotografuoti telefonu, tai tik su „iPhone“, o koreguoti būtinai su programa „Instagram“. Pavyzdžiui, žvaigždžių fotografė Joy Marie Smallwood yra fotografavusi visą vestuvių ceremoniją su „Nokia Lumia 1020“.

„Nokia“ pastaruoju metu daug dėmesio skyrė telefono fotoaparatui – „Nokia Lumia 1520“ ir „Nokia Lumia 925“ dėmesio verti modeliai, jei kalbame apie mobilografiją. Nuo jų neatsilieka ir „Samsung Galaxy S4“ ir „Samsung Note 3“ išmaniųjų fotoaparatai.

Na, o jei vis dėl to, galvojate, kad nuotraukoms kažko trūksta, visada galite pasinaudoti patarimais, kaip jas padaryti gražesnes ir kokias redagavimo programėles naudoti. Apie tai rašėme čia.

Panašu, kad mobilioji fotografija vis labiau pripažįstama, kaip fotografijos meno atšaka. O mobilieji telefonai eina koja kojon su profesionaliais fotoaparatais, puikiai vienas kitą papildydami.

2014 kovo 06
Kategorijos: Visa kita

Tas, kas visaip kaip mobiliai išprusęs, žino tris raides – MWC. Paaiškiname tiems, kas nežino. Sutrumpinimas MWC, arba „Mobile World Congress“ yra didžiausia pasaulyje mobiliųjų technologijų paroda. Ji vyksta Barselonoje, todėl ten apsilankyti ne kiekvienam. Kaip bebūtų, tai, ką matė tik dalis, visi kiti parduotuvių lentynose išvys dar šiais metais.

Šių metų mobilusis kongresas buvo laukiamas kaip niekad labai. Anksčiau didelę dalį laurų nuskindavo paroda CES, o MWC tekdavo jau matyti modeliai. Šiais metais CES buvo skurdi mobiliais telefonais. Jei jau atvirai – nieko ypač vertingo ten nepamatėme. Nenuostabu, kad paroda Barselonoje šiais metais buvo iš didžiosios M. Bet gana apie tai, kaip sakoma, „pakalbėkim apie tai, ko susirinkom“.

Pradėsime nuo „Nokia“

Didele „Nokia“ naujiena tapo „Nokia X“, „Nokia X+“ ir „Nokia XL“ – šie trys veiks su „Android“ operacine sistema. Žinant, kiek ilgai „Nokia“ bandė su „Windows“, tai tikrai kažkas kito ir netikėto. Tiesa, telefonais galėtume vadinti du pirmuosius. „Nokia XL“ yra planšetonas.

Kokias madas diktuos „Samsung“?

Šita antraštė gal labiau tiktų „Apple“, bet tik ne šiame tekste. Pirma, apie „Apple“ naujoves nėra ko rašyti, nes kompanija išleidžia kokį vieną telefoną per metus ir jo tikrai nebuvo MWC. Antra, praėjusius metus skaičiavę ir sumavę ekspertai  sutinka, kad rinkoje pagal pardavimus, populiarumus ir visaip kaip pirmavo „Samsung“. Taigi, labai aišku, kam atitenka karūna.

Prieš parodą visi žinojo ir kalbėjo, kad „Samsung“ nesužibės kažkuo „wau“, mat nepristatys laukiamo flagmano „Samsung S5“. Ką gi, jie klydo. Daug nesiplėtosime, tik tiek, kad flagmanas, kaip ir priklauso, kainuoja daug, o tai tradiciškai reiškia visa kita gerą jame – ir gražus, ir šaunus, ir spartus.

Tarp kuklesnių „Samsung“ telefonų galima paminėti „Galaxy Tab 3 Lite“. Ekspertai jau dabar gūžčioja pečiais ieškodami skirtumų tarp šio modelio ir ankstesniojo „Galaxy Tab 3“, tačiau naujienos geros tiems, kas ieško labai didelio ekrano ir normalių specifikacijų už priimtiną kainą. Naujasis modelis, panašu, būtent toks ir yra.

Dar naujienų iš Pietų Korėjos – LG

Pietų Korėjos kompanija LG praėjusiais metais pagamino labai rimtų modelių, tarp jų ir kelis „Nexus“, vieną jų – „Nexus 5“ dar ne taip seniai. Jei vidutinės kokybės telefonus gamintojai barsto dažnai, flagmanų išleidžia vieną kitą per metus. Galbūt dėl šios priežasties užantyje flagmano LG neturėjo, tačiau dėmesį pritraukė. Net ne visai telefonu, o planšetonu „G Pro 2”. Jis turi viską, ką tikiesi gauti pirkdamas aukščiausios lygos įrenginį – naujas, geras, spartus, išmanus ir, be abejo, su „KitKat 4.4“.

Tarp LG naujovių yra ir mažesnioji „G2” versija „G2 mini” – labai neprastas ir tikrai patiks tiems, kam plytų dydžio telefonai yra nelabai. Ai, ir dar kompanija pasidžiaugė trečia „L“ karta: modeliais „L40“, „L70” ir „L90“.

HTC

Kompanija pozicijas šiais metais gynė vidutinės kainos kategorijos telefonu „Desire 816”. Sakė „viskas čia normaliai“, nes įrenginys pakeis žmonių nuomonę ir viltis, susietas su vidurinės klasės išmaniaisiais. Tos viltys reiškia, kad telefonas pasiūlys patraukliausią kainos ir kokybės santykį rinkoje. Pažiūrėsim.

Sony

Visiems konkurentams per veidą savo naujovėmis plekštelėjo „Sony“ – pristatė telefoną ir planšetę. Abu tuo pačiu pavadinimu „Xperia Z2“. Flagmanas „Xperia Z2“ be visų geriausių premium klasės savybių dar yra atsparus vandeniui. Matyt čia esama sąsajų – Japonija, o ir jos kompanija „Sony“ įsikūrusi saloje, todėl jau eilę metų gamina neskęstančios kokybės telefonus.

Nors aprašome telefonus, verta paminėti ir „Xperia Z2“ vardo planšetę. „iPad“ fanų akys iš įtūžio jau paplūdo krauju, nes naujasis „Sony“ gaminys savo lengvumu ir patogumu nenusileidžia „iPad Air“ ir dar turi privalumų – yra spartesnis ir nebijo vandens. Už šiuo žodžius atsako ne kas kitas, o rinkos ekspertai.

Huawei

Kompanija šiais metais rinkosi stebinti planšetiniais kompiuteriais, tačiau nepaliko tuščiomis ir telefonų vartotojų. Pristatė flagmano „Ascend P6“ sekėją „Ascend G6“. Kuo jau kuo, o kaina kinai stebinti moka. Sakoma, telefonas kainuos apie 200 svarų. Tikrai stebina, žinant, kad „Ascend G6” bus pritaikytas kaip per sviestą veikti 4G ryšio tinkle.

Motorola

Nusipelnė vieno sakinio, nes nepristatė nieko apčiuopiamo, tik planus sukurti kažką gero ateityje.

Pabaigai seni nauji telefonai

„Emporia Telecom“ pristatė senesniajai kartai skirtus old-style telefonus. Na, tuos, kur su mažu ekranėliu ir mygtukais. Įdomu, kad toks telefonas pats tas darbe tiems, kam netenka važinėti tvarkyti dalykų. Sėdint ofise kompiuteris ir internetas šalia, todėl telefonas reikalingas paskambinti, na ir dar brūkštelti SMS.

2014 sausio 23
Kategorijos: Visa kita

Metų pradžia yra tinkamas laikas kalbėti apie tendencijas – kas bus ant bangos, ar atvirkščiai – kas keliaus paskui „Nokia 3110“. Didžiausia tribūna kalboms ir demonstracijoms tampa JAV vykstanti paroda „CES“.  Kaip kasmet, čia buvo pristatyta smagių dalykėlių – nuo išmanių mašinų iki dėvimos išmanios technikos.

Tačiau didžiausią nuostabą sukėlė mobiliųjų telefonų stendai – jei pernai metais telefonų naujienos biro pro kraštus, tai šiais metais, kaip sakoma, „ne kažką“. Lengvas šokas apima suvokus, kad tokie rykliai kaip „Samsung“, HTC, LG, „Motorola“ ir „Nokia“ net neketino pristatyti mobilių naujienų „CES“ – toks įspūdis, kad visi procesoriai sudėti, operacinės išmėgintos, ekranai peržiūrėti, o funkcijos išrastos. Didieji rykliai susikoncertavo į kitas sritis, pavyzdžiui, „Samsung“ ir „LG“ daug ir išsamiai pasakojo apie 4K raiškos televizorius lenktais ekranais. Kita vertus, toks didžiųjų nedėmesys telefonams suteikė šansą mažiesiems išstatyti savo aparatus ir pabandyti pakoreguoti tendencijas. Žiūrim, ką turim šiais metais.

Pašlovinkime „phablet‘us“

Jau esame rašę apie gigantofonus, žinomus kaip „phablet“. Didieji telefonai kol kas laikomi nišiniu produktu, nes dėl didelių gabaritų jų poreikis masiniam vartotojui vis dar abejotinas. „CES 2014“ parodoje, tuo tarpu, buvo teigiama, kad šiek teik daugiau nei pusė vartotojų (51 proc.) norėtų, kad jų telefonas būtų didesnis nei senasis, ir pirkdami naują jie mielai rinktųsi „phabletą“. Tokios drąsios kalbos buvo grindžiamos tyrimu ir nemaža armija didžiųjų aparatų.

 • „Huawei Ascend Mate 2 4G“. Vizualiai šis milžinas nelabai kuo skiriasi nuo savo pirmtako „Mate“. Telefoną jau čiupinėję vartotojai pastebėjo, kad ji gana sunkus, nes sveria apie 200 g.  Greičiausiai taip yra dėl galingiausios rinkoje baterijos (4050 mAh). Anot pačių gamintojų, telefoną galima naudoti kaip įkroviklį kitiems įrenginiams. Beje, yra ir žiemai labai puiki savybė – galimybė telefoną valdyti su pirštinėmis.
 • „Asus ZenFone 6“. Panašu, kad šis 6 colių ekrano modelis nepretenduoja į aukščiausio lygio technologijas. Sprendžiant pagal geležį (3,230mAh bateriją, 1 GB darbinės atminties, keturių branduolių procesorių), tai gana paprastas ir įprastas modelis. Anot gamintojų, „ZenFone“ išsiskirs garso „SonicMaster“ technologija ir džiugins muzikos mylėtojus. Su šiuo išmaniuoju turėtų išeiti geresnės kokybės nuotraukos esant prastam apšvietimui. Naujasis telefonas turės ir savo mažesnes versijas – 5 ir 4 colių ekranų modelius. Panašu, kad vartotojus jis labiau stebins maža kaina, o ne išskirtinėmis specifikacijomis.
 • „ZTE Iconic Phablet“. Iš aukščiau paminėtų planšetofonų šis modelis turi mažiausią ekraną – „tik“ 5,7 colio įstrižainės, arba 14,5 cm. Išmanusis internetuose liaupsinamas už išvaizdą ir vadinamas vienu prabangiausiai atrodančių ZTE telefonų. Jo korpusas yra iš aliuminio su plastikinėmis detalėmis viršuje ir apačioje. Keisti gamintojo sprendimai neapverčia liežuvio vadinti ZTE modelį „ikonišku“. Pavyzdžiui, vos 720 HD pikselių rezoliucija arba sena 4.1 „Android“ versija sukelia pamąstymų. Spėjame, kad „ZTE Iconic“ skirtas „pasižaisti“ svarstantiems, ar verta investuoti į „phabletą“.

„Mažieji“ išmanieji „CES 2014“

Kaip benorėtų ir savo matmenimis galėtų visus užgožti „phablet‘ai“, „CES“ parodoje buvo eilė naujų „mažųjų“ telefonų. Vieni jų – labai vidutiniai ir ne kažkuo ypatingi, kiti – viena ar kita savybe verti dėmesio.

 • „Acer’s Liquid Z5“. Nelabai galinga, bet užtat nebrangi naujiena iš „Acer“. Modelis turi 2 branduolių procesorių ir 512 MB „ramų“ darbinės atminties. Gamintojai dievagojasi, kad kurdami šį išmanųjį jie daugiausiai dėmesio skyrė programinės įrangos optimaliam pritaikymui telefono geležiai, kitais žodžiais tariant, kūrė telefoną, kuris nėra galingas, bet veikia pavyzdingai greitai.
 • „Alcatel One Touch Idol X+“. Šis telefonas jau gali būti vadinamas svarbia naujiena jau vien dėl to, kad turi 8 „Mediatek“ procesoriaus branduolius, kurie veikia visi vienu metu. Kita vertus, tas branduolių veikimas vienu metu gali tapti minusėliu, nes greitai iškrauna bateriją.
 • „Archos 45 Helium 4G“ ir „Archos 50 Helium 4G“. „Archos“ iki šiol labiau garsėjo savo garso ir vaizdo įrenginiais. Gaila, kad turėdami patirtį šioje srityje jos neišnaudojo ir pristatė gana vidutiniškus išmaniuosius telefonus. Abu turi 4 branduolių procesorius, 1 GB darbinės atminties, o filmukus jais galima kurti 1080p raiška. Kaip leidžia suprasti skaičiai, „Archos 50“ yra šiek tiek aukštesnės klasės su 5 colių ekranu, 2000 mAh baterija. Tuo tarpu 45-tasis yra 4,5 colio ekrano ir turi 1700 mAh bateriją.

„Lenovo“ armija

„CES 2014“ parodoje „Lenovo“ leido sau pasireikšti. Gamintojas pristatė 4 skirtingus modelius, matyt, bandydamas aprėpti kuo platesnę vartotojų auditoriją:

 • Aukšta klasė – „Lenovo Vibe Z“. Jis galingas, stilingas ir atitinkantis naujausias tendencijas. 5,5 colių ekranas, 1080 raiška, 4.3 „Android“ operacinė sistema, keturių branduolių procesorius – toks yra šis naujasis modelis. Beje, telefonas turėtų patikti mėgstantiems „selfie“ nuotraukas, nes jo kamera turi itin platų, lyginant su kitais išmaniaisiais, 84 laipsnių kampą.
 • Didysis – 6 colių ekrano „Lenovo S930“. Gaila, bet šiuo atveju didesnis nereiškia geresnis. Jo ir ekrano rezoliucija mažesnė nei kitų planšetafonų (1280p), ir „Android“ versija senesnė (4.2) nei kitų išmaniųjų. Bet kas tikrai gerai, tai garsas, nes jame veikia „Dolby Digital Plus“ garso sistema.
 • Vidutinysis – „Lenovo A859“. A859 yra gana vidutiniškas, bet ne prastas išmaniojo modelis: 5 colių ekranas, 4 branduolių „MediaTek“ procesorius ir 1GB darbinės atminties.
 • Mažasis ir nebrangus – 4,7 colių ekrano „Lenovo S650“. Pagal technines specifikacijas jis labai panašus į kolekcijos dičkį. Kiek mažesnė ekrano rezoliucija (960p) ir tik 0,3 pikselio priekinė kamera. Vien jau iš tokių apibūdinimų galima spręsti, kad telefonas gali vadintis biudžetiniu.

Armija 2 – ZTE pabandė nustebinti

„CES 2014“ buvo kaip niekad reta proga į dėmesio centrą pakliūti ir dar vienam mažajam gamintojui – ZTE. Jis neatsiliko nuo „Lenovo“ ir pristatė keturis naujus modelius:

 • ZTE Grand S II. 5,5 colių ekrano ZTE išmanusis labiausiai gali didžiuotis turimu procesoriumi – 4 branduolių „Snapdragon 800“ bei galinga 3000mAh baterija. Be to, kelias funkcijas bus galima valdyti gestais.
 • „Nubia Z5S“ ir „Nubia Z5S mini“. Visiems reikia atnaujinimų, taip pat ir „Nubia“ telefonui. Nors pavadinimai aiškiai nurodo dydžių santykį, iš ties, realybėje jie atrodo beveik vienodi, tik didesnis turi geresnę ekrano rezoliuciją ir galingesnį procesorių. 5S turi „Snapdragon 800“, o „5S mini“ keturių branduolių „Qualcomm“ procesorių. Pagrindinis abiejų modelių naujumas – 4G ryšys.
 • „ZTE Sonata 4G“. Sprendžiant iš techninių specifikacijų, įrenginys visai netaiko į aukštumas: nestebuklinga 720p ekrano raiška, tradicinis dviejų branduolių procesorius, senstelėjusi 4.1 „Android“ operacinė sistema. Nors nebuvo skelbiama jo kaina, telefonas greičiausiai bus priskiriamas nebrangių išmaniųjų kategorijai.

Taigi, įspūdingų naujienų per šią „CES 2014“ technologijų parodą nesulaukėme, tačiau atsirado naujų, dėmesio vertų pasirinkimų tiek kainų, tiek techninių specifikacijų atžvilgiu. Laikas parodys, kas mums, vartotojams, geriau – didelis pasirinkimas ar išskirtinės funkcijos ir naujausios technologijos.