2016 sausio 28
Kategorijos: Paslaugos

„Nauji metai – naujas aš“, – sausio pirmąją dažnas pasakome sau ir pradedame planuoti, kaip tobulinsime save, sportuosime ar bent jau pradėsime nešvarius drabužius dėti į skalbinių dėžę, ne šalia jos. Ir visgi dažnai maždaug vasario viduryje noras keistis kažkur išgaruoja – panašiai kaip šioje parodijoje.

Tačiau viskas įmanoma, jei yra kas nors, vis skatinantis laikytis asmeninių tikslų – tam atrinkome penkias geriausias asmeninio tobulėjimo programėles, kurias pavyko rasti internete. Geresniam miegui, sportui ar smegenų mankštai – visas sąrašas vienoje vietoje. Tereikia jas parsisiųsti ir bent jau pirmas žingsnis bus padarytas.

Miegui: Sleep Cycle Alarm Clock

Retas kuris gali laiku atsibusti be žadintuvo ar kelių. Vis atidedame ir atidedame tą įkyrų garsą ir vartomės lovoj, kol tenka paskubomis išbėgti iš namų vis dar neatsibudusiems. Išeitis yra – miego ciklus sekantis žadintuvas.

Programėlė naudoja telefono mikrofoną ir naktį klauso jūsų, pagal tai sprendžia, kurioje miego ciklo fazėje esate ir pažadins tuomet, kai miegas bus negilus. T. y. šis žadintuvas prisitaiko prie asmeninio miego rėžimo ir padeda lengviau atsikelti ryte. Nebijokit, tikrai nepramiegosit – išbandėm.

Nemokamai parsisiųsti iOS arba Android

Susikaupimui: Headspace

Dažnai patiriame įvairaus streso, sunku susikaupti ar vis pamirštame dalykus (kartais, net kur einame). Nemokama „Headspace“ programėlės versija siūlo padėti išspręsti šias problemas ir siūlo 10 trumpų sesijų. Vos 10 minučių per dieną, klausant ramaus balso britišku akcentu, vedančio į vidinio chi paieškas.  Jei nepatinka klausyti kitų, galima rinktis ir neįgarsintas sesijas. „Headspace“ – trumpa meditacija, kai jos prireikia.

Nemokamai parsisiųsti iOS arba Android

Protui: Elevate Brain Training

Ar dažnai užduodate sau klausimą, jog nesate toks protingas, koks norėtumėte būti? Pasirodo, kad galima treniruoti ir savo smegenis. „Elevate Brain Training“ lavina atminties, supratimo, matematinius ir kitus gebėjimus tyrimais patvirtintų žaidimų pagalba.

Tik įsijungus programėlę reikės atlikti trumpą testą, kuris parodys dabartinį jūsų lygį įvairiose srityse ir programėlė kartu su jumis nuspręs, ką reikėtų tobulinti. Nemokama versija siūlo 35 žaidimus smegenų treniravimui, o norintiems daugiau siūlomos papildomos lavinimosi programos.

Nemokamai parsisiųsti iOS arba Android

Tobulėjimui: Duolingo

Ar jūs esate vienas iš tų žmonių, kurie penkerius ar daugiau metų mokykloje mokėtės užsienio kalbų ir išmokote tik pasakyti „aš nesuprantu“ ir savo vardą? Na, galima pasiteisinti nebent tuo, kad dar nebuvo „Duolingo“.

Nemokama programėlė siūlo metodiškai patikrintą būdą išmokti įvairių užsienio kalbų – ispanų, italų, olandų, prancūzų, vokiečių ar švedų. Pasirinkimas nuolat auga, jei tik sugebėsite tam skirti bent 10 minučių per dieną („notification“ funkcija pamiršti neleis!).

Visiškai nemokamai parsisiųsti iOSAndroid ir net Windows

Sportui: Nike+ Training Club

Vis pažadat sau pradėti sportuoti, bet taip ir nenueinate iki sporto salės? Ką gi, sprendimas jau čia – nemokama „Nike+ Training Club“ programėlė tiesiog kupina įvairių mankštos programų. Jas veda specialūs „Nike“, o kartais netgi ir pasaulyje žinomi sporto treneriai.

Pasirenkame norimą mankštą, parsisiunčiame vaizdo įrašus ir sportuojame su asmeniniu treneriu namuose –be galo paprasta, reikia tik pradėti.

Nemokamai parsisiųsti iOS arba Android

2016 sausio 10
Kategorijos: Paslaugos

Socialinis tinklas „Instagram“ yra šaunus tuo, kad jame nereikia matyti per daug informacijos ar reklamų – tiesiog daugybė gražių nuotraukų ir trumpų vaizdo įrašų. Dar puikiau yra tai, kad galime pasirinkti, ką norime sekti, tuomet matome tik tų žmonių įrašus. Tačiau gan greitai pabosta matyti besikartojančias draugų nuotraukas apie tai, ką jie perka, ką valgo, ką veikia, ir iškyla didžiausias egzistencinis instagramerių klausimas – ką galėčiau sekti? Atrinkome dešimt žaviausių ir patraukliausių šiuo metu „Instagram“ paskyrų.

@demidism – šiuolaikinis (urban) menininkas, besiblaškantis po miestus ir nepraleidžiantis galimybės telefono kamera užfiksuoti tai, ką pamato pats. Kartais šis autorius mėgsta kopti į aukštus pastatus ir fotografuoti nuo jų viršaus – Demidism neabejotinai sužavės savo išskirtiniu požiūriu į miestų kultūrą.

@muradosmann – Muradas keliauja po pasaulį su savo mergina ir į „Instagram“ kelia turbūt pačias romantiškiausias nuotraukas. Visos jos panašios – jo mergina Leo eina priekyje, o Muradas laiko jos ranką. Neseniai šis jų kartu sugalvotas projektas, pavadinimu #followmeto buvo susilaukęs milžiniško susidomėjimo pasaulyje ir kiti „instagrameriai“ pradėjo kopijuoti paprastą, bet itin žavų Murado stilių.

@andrewknapp – Andrew dievina savo šunį Momo, nuolat fotografuoja, o mes dėkojame už šias linksmas ir be galo fantastiškas nuotraukas. Girdėjot apie tokią amerikietišką knygutę vaikams „Find Waldo“? Andrew sugalvojo kiek kitokį žaidimą – „Find Momo“. Klasiškos ir itin linksmos nuotraukos mėgstantiems šunis.

A photo posted by Andrew Knapp (@andrewknapp) on

@harlowandsage – mėgstate kačiukus ir šuniukus? O gal jau nusibodo internetą užtvindę keturkojai? Bet kuriuo atveju laikas keisti nuomonę, nes ši „Instagram“ paskyra yra geriausia, ką radome visame internete. Nuotraukos – šmaikščios, o Brittini Vega numylėtiniai Harlow, Sage ir Indiana yra tiesiog puikiausi modeliai. Perspėjimas – sekite, tik jei sugebėsite atlaikyti tokį mielumo užtaisą.

@garethpon – Gareth gimė ir augo Pietų Afrikos Respublikoje, karštai trokšdamas vieną dieną išskristi į kosmosą. Tačiau kadangi neturi tokios galimybės ėmė daryti fantastiškas nuotraukas – iš PAR ir Gareth‘o kelionių. Vaikinas tikrai turi gerą akį, tad paskyra tiks mėgstantiems kokybišką fotografiją.

@macenzo – šis olandas mėgsta ne tik tulpes ir sūrį, bet ir grafinį dizainą, architektūrą ir meną. Visa tai galima rasti itin originaliose jo nuotraukose – pavydėtini pastatų ir geometrinių kompozicijų kadrai ne vienam suteiks peno akims.

@darcytheflyinghedgehog – japonai mėgsta keistus daiktus, tačiau šis ežiukas Darcy iš Japonijos yra tikras mielumo įsikūnijimas. Jo šeimininkas Shota Tsukamoto save oficialiai vadina ežiografu ir kartu su Darcy gyvena Tokijuje. Nuotraukose viskas taip miela ir jauku, tikrai privers nusišypsot.

@idafrosk – „Instagram“ tapo populiaru skelbti to, ką valgome, nuotraukas, ir tai erzina jau gal metai laiko, tačiau yra nemažai paskyrų, kuriose profesionalūs maisto menininkai kelia savo kūrinius, pagamintus iš valgomų detalių. Viena iš jų – Ida, norvegė, gyvenanti Berlyne, – savo maisto paveikslais tikrai sukels alkio jausmą. Arba bent jau jau akys tikrai išsiplės tą grožį pamačius.

@julieskitchen – dar viena maisto menininkė, kurios nuotraukos tikrai nepabos. Julie paskyroje maistas ir fotografija, panašu, rado ne tik bendrą kalbą, bet įsimylėjo ir nusprendė sukurti šeimą – nepakartojami maisto produktų koliažai ir kūriniai privers keltis nuo sofos ir eiti pažiūrėti, kas dar liko šaldytuve.

A photo posted by Julie Lee (@julieskitchen) on

@pildyk – paskutinis ir gardžiausias, žinoma – „Pildyk“. Linksmi ir juokingi įrašai bei jau kultiniais tapusių „Pildyk“ veikėjų nuotykių detalės vienoje vietoje.

A photo posted by Pildyk (@pildyk) on

Kaip padaryti gerą nuotrauką?

Besinaudojantys „Instagram“ jau pastebėjo, kad beveik prieš metus socialinis tinklas panaikino galimybę kelti nuotraukas per kompiuterį. Dabar tai galima padaryti tik išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu. Tad norint paretušuoti nuotrauką „Photoshop“ užims tikrai nemažai laiko perkėlinėjant failą iš vieno prietaiso į kitą ir pan. Jei mėgstate fotografuoti, iškart pasidomėkite telefono kameros parametrais.

Štai keletas geriausių šių metų telefonų su kameromis, kurios padės padaryti „tą „Instagram“ vertą“ kadrą. Keturi favoritai

iPhone 6S – nors daugelis nemėgsta „Apple“ ir sako, jog jų technologijos yra ne daug geresnės už konkurentų, tačiau pagrindinė šių telefonų kamerą turi kažkokią magišką galią padaryti beveik tobula kadrą. Ir dar 12 Mp.

(LG) Nexus 5X – itin ilgai lauktas telefonas nenuvylė ir savo technologiniais gebėjimais. 12,3 Mp pagrindinė kamera ir net 8 Mp priekinė tikrai leis padaryti gerą nuotrauką.

HTC ONE M9 – jau beveik net ne išmanusis, o monstras! Jame net 20 Mp kamera.

LG G4 – šių metų LG hitas (prieš pasirodant Nexus 5X) ne vieną nustebino savo odine nugarėle ir itin didelės raiškos ekranu, tačiau jame yra integruota ir 16 Mp kamerą, apie kurią jau šiek tiek rašėme.

2015 gruodžio 16
Kategorijos: Paslaugos

Artėja šventės ir atėjo laikas ne tik dovanoti geriausius išmaniuosius savo artimiesiems, bet patiems pasimėgauti technologijomis – tam kas mėnesį pristatome puikiausių ir šauniausių naujų programėlių išmaniesiems sąrašą. Tik gruodis yra šiek tiek išskirtinis – daug daugiau dar geresnių naujienų, kurias belieka parsisiųsti ir išbandyti patiems. Siūlome tokias penkias naujienas:

Adobe Premiere Clip

Bene geriausia vaizdo redagavimo programa, naudojama profesionaliose filmų studijose, pagaliau atkeliauja į išmaniuosius. Ir ne šiaip, o su didžiausiu trenksmu, nes ji yra visiškai nemokama! Programėlė leidžia itin lengvai ir patogiai redaguoti vaizdo medžiagą, ją sujungti, sukarpyti, pasirinkti norimus šviesos ir spalvų nustatymus, įterpti nuotraukas, užrašus, specialiuosius efektus ir daug kitų dalykų, kurie išmanųjį pavers tikra vaizdo klipų kūrimo mašina. Jei tik išmanusis turi geros raiškos kamerą, o jame yra „Adobe Premiere Clip“ – pirmyn!

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

Arts & Culture

Esate meno mylėtojas, bet neturite galimybės nuolat bastytis po skirtingus muziejus visame pasaulyje? O gal ruošiate kokį pristatymą ar referatą? Tuomet „Google“ sukurta programėlė „Arts & Culture“ tikrai palengvins gyvenimą. Ji leidžia iš arčiau ir tiesiog savo delne pažvelgti į žymiausius meno kūrinius, esančius šimtuose muziejų ar kitų kultūrinių organizacijų ekspozicijose ir archyvuose. Galima ieškoti pagal dailininką ar kolekcijos pavadinimą. Dar puikiau, kad „Google“ netgi pagalvojo – neįdomu meno kūrinius matyti kaip statišką paveikslėlį, todėl sudarė galimybę panoramiškai apžiūrėti šedevrus 360o.

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

Hyspherical 2

„Hyspeherical 2“ yra dar vienas dėlionės tipo žaidimas, tačiau jame nuostabiai susipina paprastas valdymas ir užduočių sudėtingumas, kuris tokio tipo žaidimus ir padaro patrauklius.  Žaidime tereikia apskritimą apsukti ratu aplink kiekvieną ekrane matomą figūrą neužkliudant kitų apskritimų ir kliūčių. Atrodo lengva ir paprasta, tačiau nesudėtingi lygiai greitai pareikalauja vis daugiau susikaupimo ir laiko – sunku ir pastebėti, kaip beridenant apskritimą ateina vidurnaktis.

Nemokamai parsisiųskite iOS

Define

Jei tenka dažnai susidurti su profesine anglų kalba, pritrūksta sinonimų ar tiesiog kyla noras išsiaiškinti žodžio kilmę, „Define“ taps geriausiu draugu. Tai yra interneto duomenų nenaudojantis ir su kitomis programėlėmis bendraujantis žodžių paieškos įrankis. Jis greitai pateikia angliškų žodžių apibrėžimus, sinonimus, vartojimo atvejus – tereikia nukopijuoti žodį.

Turint interneto ryšį galima tikrinti netgi šnekamosios kalbos žodžių reikšmes, remiantis „Urban dictionary“ žodynu.

Nemokamai parsisiųskite Android

Tale

Tai yra „Line“ kūrėjų produktas – savotiškas „Reddit“ ir „Twitter“ mišinys, kuriame vartotojai patys kuria turinį ir pažymi jį tam tikrais raktiniais žodžiais, o kiti naudotojai teigiamai arba neigiamai balsuodami reitinguoja įrašą.

Prisijungti galima susikuriant naują paskyrą arba paprasčiausiai prisiregistruoti su „Facebook“ paskyra. Tuomet paspaudus kokį nors raktinį žodį (ang. Hashtag), pateksite į populiariausius po juo slypinčius įrašus – tai ir nuotraukos, ir vaizdo įrašai, tekstai, piešinukai, nuorodos į kitus puslapius ir t.t.

Deja, kol kas programėlė pasiekiama tik JAV ir Kanados vartotojams, bet greitu metu bus prieinama visame pasaulyje.

2015 spalio 29
Kategorijos: Produktai

Ir boom boom ne be reikalo. Atėjo laikas išjudinti savo „Instagram“ ir „Facebook“ sieną. Šalin statines mielas gražių ir pūkuotų kačiukų nuotraukas – nuo šiandien priverskime jas judėti. Šį mėnesį kaip niekada anksčiau rinkai buvo pristatyti daug naujų judančiai fotografijai skirtų programėlių. Spėjam, kad tam įtakos turėjo nauja „iPhone 6S“ parinktis, leidžianti realiai atgaivinti iki tol statinį kadrą. Dar šį mėnesį turime gan aiškų programėlių hitą – Boomerang.

Boomerang
Paprastos nuotraukos yra tokia pat seniena kaip „Snapchat“ programėlė – kažkada buvo visai smagu, bet, neneikite to, po mėnesio laiko nusibodo – nors dar yra tų entuziastų, kurie atakuoja savo draugus keliais „snapais“ per dieną – kaip geria kavą, kaip kojos atrodo tarp rudeniškų lapų ir t.t.

Jei norite tikrai įprasminti momentą, reikia tai daryti ne tik stilingai, bet ir su judesiu. „Instagram“, nors yra nuotraukomis paremtas socialinis tinklas, tai jau suprato ir pristato naują programėlę – „Boomerang“. 5 kadrai ir viena sekundė – toks „gifas“ leidžiamas pirmyn ir tuomet ne iš naujo, o atgal. Taip sukuriamas visai įdomus laiko atsukimo efektas – priklausomai nuo to, ką „filma-tografavote“.

Programėlė yra atskira nuo „Instagram“, tačiau turi dalijimosi parinktį – ne tik į pačią „Instagram“, bet ir kitus socialinius tinklus.

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

Phhhoto

Ne, mes nepaspaudėme „h“ per daug kartų – tai visiškai šviežia dalijimosi nuotraukomis platforma, skirta kadro vertiems „gifams“. „Phhhoto“ leidžia itin paprastai gaminti „gif“ formato judančius paveikslėlius. Padarius taip pat paprasta juos išsaugoti telefone ar pasidalinti bet kuriame socialiniame tinkle, kuris palaiko „gif“ formatą. Laikas išjudinti savo nuotraukų albumą!

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

SessMe

Visus tuos su pastarosiomis programėlėmis pagamintus „gifus“ tuomet galite siuntinėti per naują susirašinėjimo programėlę „SessMe“. Taip, panašių bendravimo platformų tikrai netrūksta, tačiau „SessMe“ turi vieną labai didelį pranašumą – saugumą. Visos žinutės siunčiamos tik jas užkodavus, tad trečiųjų šalių programėlės negalės sekti jūsų susirašinėjimo ar šnipinėti. Dar daugiau – galite kontroliuoti viską, ką parašote. T. y. ištrynus pokalbį, jis išsitrina pas visus prie jo prijungtus vartotojus, ne tik pas jus telefone. Taip pat galima ištrinti ir atskiras žinutes ar netyčia nusiųstą nepatogią nuotrauką. Jei kuris pokalbio dalyvis pasidaro „screenshot“, gaunate detalų pranešimą – netgi kuri tiksliai pokalbio vieta buvo nufotografuota.

Nemokamai parsisiųskite  iOS arba Android

CloudCal

Kalendoriaus programėlės šiais laikais yra beveik geriausias draugas, tad kiekvienas renkamės pagal save. Tačiau „CloudCal“ siūlo naują požiūrį į darbotvarkę ir viską pateikia lengvai prieinamuose ir visiems aiškiuose magiškuose rutuliukuose („magic circles“). Programėlė sinchronizuojasi su „Google Calendar“, „Outlook“ ir „Exchange“ tinklais, turi patogią priminimų sistemą.

Programėlė turi dar vieną patogią funkciją, kuri kol kas, deja, dar nėra prieinama Lietuvoje – jei matote, kad už dvidešimties minučių turite susitikimą, vieno mygtuko paspaudimu, neišeidami iš programėlės, galite įsikviesti taksi. Tiesa, ne bet kokį, o „Uber“ automobilį. Ir kas čia žino, ar daug beliko laukti iki šios paslaugos atėjimo į mūsų rinką.

Nemokamai parsisiųskite Android