2014 rugsėjo 01
Kategorijos: Uncategorized

Taip pat beprotiškai greitai, kaip ir šaunioji vasara, baigėsi ir didysis „Pildyk“ vasaros žaidimas, apie kurio prizų lietų jau esame rašę čia ir čia. Iš viso buvo išdalinta prizų už beveik 1,3 mln. litų, o žaidime dalyvavo bene kas antras „Pildyk“ vartotojas. Tačiau svarbiausias ir įdomiausias šiandien yra pagrindinio prizo VW „Beetle“ automobilio laimėtojas. Kas jis? Didžiojo žaidimo laimėtoju tapo vilnietis Rolandas Simaška, kuris priklauso (galima taip pavadinti) super „Pildyk“ šeimai. Čia visi naudojasi „Pildyk“ ir net neketina sustoti. O mes kalbiname patį Rolandą – visgi įdomu sužinoti, kaip jaučiasi žmogus, ką tik laimėjęs naujutėlaitį automobilį.

-          Rolandai, pirmas ir tradicinis klausimas – kaip jaučiatės laimėjęs „Pildyk“ vasaros žaidimą?

Esu be galo be krašto laimingas ir, tiesa pasakius, dar nelabai galiu patikėti, kad man šitaip pasisekė.

-          Ar tikėjotės tokio sėkmingo dalyvavimo?

Jei atvirai, tai buvau įsitikinęs, kad laimėsiu. Registravausi net 280 kartų ir tikėjau, kad pasiseks. „Pildyk“ akcijose dalyvauju nuolatos, taigi turėjo bent kartą pasisekti. Aišku, laimėjimas pranoko visus mano lūkesčius. Kai sužinojau, ilgai buvau be žado. Ketinu šia proga iškelti šventę visai šeimai, juk tokie dalykai nutinka tikrai ne kiekvieną dieną.

-          Ar ketinate važinėti laimėtu automobiliu?

Man šis laimėjimas suteikė dvigubą naudą. Jau seniai ketinau gauti vairuotojo pažymėjimą, tik niekaip neprisiruošiau. Na, o čia, prašom, kažin ar begali būti geresnė motyvacija. Jau susitariau dėl kursų ir ketinu teises išsilaikyti kuo greičiau. Esu muzikantas, anksčiau į koncertus reikėdavo ieškoti transporto. Galite įsivaizduoti, kiek galimybių man dabar atsivers. Pakeliausiu po visą Lietuvą!

-          Kada pradėjote naudotis „Pildyk“?

Esu ištikimas „Pildyk“ vartotojas jau 10 metų, esu įsigijęs keletą telefonų. „Pildyk“ paslaugomis naudojasi ir mano žmona, dukra, mama, uošvienė. Manau, galime vadintis „Pildyk“ šeima. Beje, mano dukra dėl šio laimėjimo taip pat labai džiaugiasi. „Beatle“ automobilis jai labai patinka.

Kasmet „Pildyk“ siūlo skirtingas, pašėlusias akcijas. Jau turėjome „Pildyk“ kiną, „Pildyk“ muzikos festivalį. Tai ir smagiausia – niekas nežino, kokios linksmybės mūsų dar laukia. Iki kitų susitikimų!

2014 rugpjūčio 27
Kategorijos: Visa kita

Vienu įrašu neketinome apsiriboti, nes telefone galima rasti tiek daug smagių dalykų! Toliau – apie naudingas, smagias, išmanias „android‘o“ galimybes. Na, o pirmąją dalį galėjote pasiskaityti praėjusią savaitę.

Ką iš tiesų mano telefonas gali?

 • Jei telefone veikia 4.0 ar naujesnė „Android“ operacinė sistema, galima daryti ekrano nuotraukas, geriau žinomas kaip „screenshot‘ai“. Vienu metu reikia laikyti garso ir telefono išjungimo/įjungimo mygtukus; tada pasigirsta „klik“, ir ekranas nufotografuotas. Tiesa, kai kuriems „Samsung“ telefonams galioja kiek kitokios taisyklės, t.y. norint nufotografuoti ekraną vienu metu reikia laikyti įjungimo/išjungimo mygtuką kartu su „namų“ (angl. home) mygtuku.
 • Vietoj įprasto telefono užrakinimo kodo, naujesnėse „Android“ operacinėse sistemose telefoną galima atrakinti parodžius nustatytą veidą. Ekrano užrakto nustatymuose galima pasirinkti „atrakinimo pagal veidą funkciją“. Viskas labai išmanu, bet yra viena bėda – net pats telefonas perspėja, kad toks užraktas nėra labai saugus, nes tada telefoną gali atrakinti ir panašus į jus asmuo.
 • Daryti visokias vizualines smagybes – paprasta. Yra dvi sąlygos – operacinė sistema turi būti „Android 4.3“ ar naujesnė ir telefone turi būti „Google +“ programėlė. Jei prie abiejų punktų padėjote pliusą, tai toliau viskas tikrai paprasta. „Google +“ programėlėje reikia pasirinkti automatinio išsaugojimo (angl. Auto Backup) funkciją. Po to paspausti ekrano šone esantį kameros ženkliuką. O tada viskas dar lengviau: reikia pasirinkti norimas nuotraukas ar vaizdo įrašus, norimą temą, stilių, muziką, ir „Google“ sukurs puikų atsiminimų ir gerų akimirkų filmuką.
 • Dažnai turime skubėti ir pasitaiko, kad telefone pasirodžius vienam ar kitam pranešimui apie naują žinutę arba elektroninį laišką, jį tiesiog ištriname. O dienos gale belieka sukti galvą, ką įdomaus galėjome praleisti. Na, „android‘as“ nebūtų „android‘as“, jei nesiūlytų išmanios išeities. Jei pas jus jau veikia valdiklių funkcija, tereikia palaikyti ilgiau nuspaudus pagrindinį ekraną. Ekrane pasirodo trys parinktys: ekrano fonai, valdikliai, nustatymai. Pasirinkus valdiklius, ekrane pasirodo dar daugiau langelių. Reikia pasirinkti „nustatymų“ langelį, o jame nuspausti „spartųjį nustatymų klavišą“. Čia pasirenkate (ilgiau palaikius) „įspėjimai“. Taip „įspėjimai“ atsiduria pradžios ekrane ir jūs galite peržiūrėti visus dalykus, nutikusius pastaruoju metu, arba, kitaip tariant, telefono veiklos istoriją.
 • Turbūt ne kartą teko susidurti su situacija, kai neišeina atmesti skambučio ar netgi padėti ragelio pasibaigus pokalbiui. Tai rankos nevikrios, tai pirštai per slidūs, tai ekranas per didelis. Priežasčių pasitaiko įvairių, visiems nutinka, nors tu ką. Tada prakeikiame liečiamus ekranus ir pasiilgstame laikų, kai viskas buvo paprasta ir mums padėdavo mygtukai. Pasirodo, visada galima išnaudoti tą vienintelį įjungimo/išjungimo mygtuką. Ką daryti: Nustatymai >Pasiekiamumas >Maitinimo mygt.baig.skamb. (angl. Settings > Accessibility > Power button).
 • Telefone slepiasi išties nemažai nebūtinai naudingo gėrio, bet svarbiausia – smagaus. „Android“ kūrėjai šmaikštuoliai paslėpė tokį smagų dalykėlį: Nustatymai >Apie telefoną >„Android“ versija. Tada reikia tą versiją daug kartų tapšnoti. O kas iš to išeis – pamatysite patys. Telefonas tikrai nesprogs, nebijokite.

Dar dvi funkcijos „Samsung“ mylėtojams

 • Jei per programėles nebėra net kur piršto ant ekrano padėti, nebloga funkcija „Samsung‘ams“ yra „Hide applications“. Čia galima paslėpti programėles, kurios lyg ir reikalingos, bet naudojamos rečiau, arba gamintojo programėles, kurių iš telefono ištrinti paprasčiausiai negalima.
 • „Samsung Galaxy S4“ ir naujesni modeliai yra pritaikyti lietuviškai žiemai. Norint juo naudotis nenušąlant rankų nebereikia pirkti specialių pirštinių, nes galima padidinti telefono jautrumą. Kaip? Settings > My device tab > Display > High touch sensitivity.

Kurios iš šių funkcijų jums pasirodė naudingos? Ką jau esate išbandę ir rekomenduotumėte draugams?

2014 rugpjūčio 20
Kategorijos: Visa kita

Skambiname, rašome, naršome, žaidžiame, fotografuojame – su išmaniaisiais veikiame daugybę dalykų, bet kartais telefonai pasirodo išmanesni ir už mus pačius. Gaila, kad dažnai nusipirkę naują, galingą, puikų išmanųjį telefoną, neišnaudojame visų jo galimybių.

Taigi, šiame blog‘o įraše – apie tai, ką išmanieji turi naudingo, bet apie ką daugelis iš mūsų nelabai žinome. Tai yra, apie „Android“ gudrybes. Bus ir labai naudingų, ir visai nebūtinų, bet beprotiškai smagių paslėptų funkcijų.

Gudresnis už telefoną

Taigi, paprastos gudrybės, kaip pergudrauti telefoną ir būti „biški paprastesniam“:

 • Pamenat, kai senesnio modelio telefonuose paspaudus „1“, jis skambindavo močiutei, „3“ – geriausiam draugui ir pan. Tokių džiaugsmų mums gali suteikti ir išmanieji „androidiniai“ telefonai. Instrukcija: palaikyti nuspaudus laisvą ekrano plotą, tada pasirinkti valdiklius (arba „widgets“ angliškai) ir iš jų išsirinkti kontaktų langelį. Pasirinkti norimą kontaktą ir „voila“, – jis atsiranda mūsų telefono ekrane. Jei pas jus neveikia valdiklių funkcija, reikia saugumo nustatymuose varnele pažymėti punktą „įgalinti valdiklius“ (angl. enable widgets).
 • Išmanųjį, net jei turite telefono draudimą, galima apsaugoti ir papildomai: nustatymuose pasirinkti saugumo nustatymus, o toliau “savininko informaciją” – čia galima nurodyti kontaktus, kuriais geram žmogui, radusiam telefoną, būtų galima į jus kreiptis. Jie matomi telefono ekrane.

 • Kalbant apie telefonų saugumą, įrenginiai su naujausia „KitKat“ operacine sistema yra dar geriau apsaugoti nuo ilgapirščių. Naujausia operacinė sistema leidžia telefoną rasti nuotoliniu būdu arba jo neturint rankose pakeisti užraktą ir atnaujinti gamyklinius nustatymus. Reikia daryti taip: „Google“ nustatymai> „Android“ įrenginio tvarkymo priemonė“ ir pasirinkti vieną arba abi aukščiau paminėtas funkcijas.
 • Ar atkreipėte dėmesį, kad ne tik „iphone‘ai“, bet ir „androidiniai” telefonai turi balso funkciją. Pagrindiniame lange viršuje yra mikrofono ženkliukas. Jį nuspaudus reikia ištarti „Okay Google“ ir bet ką, ką norite surasti (angliškai). Pavyzdžiui: „Ok Google, summer party ideas“.
 • Ar žinote, kaip žinutes galima rašyti patogiau? Jei atsibodo kilnoti pirštus renkant vienus ar kitus simbolius, galima parsisiųsti „Google Keyboard“ programėlę ir žinutes arba kitus tekstus rašyti tiesiog braukant pirštus nuo vieno simbolio prie kito.

„Samsung“ mylėtojams

 • Naujesnių modelių „Samsung“ turėtojams nereikia iš naujo įsijungti ekrano, kuris užgesta ilgesnį laiką beskaitant tekstą. Jie gali pasirinkti nustatymą, kad ekranas veiktų tol, kol į jį bus žiūrima. Kaip tai padaryti: „Settings > Smart Screen > Smart Stay”.
 • Dar viena gudrybė turintiems „Samsung Galaxy“ telefonus su „Android 4.1.2“ ir vėlesnėmis operacinės sistemos versijomis yra „Multi Windows“ funkcija. Turbūt ir jums yra tekę kaskart susinervinti, kai įjungus mėgstamą „Youtube“ dainą, daugiau nieko su telefonu nebegalima daryti. Tačiau naudojantis šia funkcija galima daryti du dalykus vienu metu. Tiesa, ne visos programėlės palaiko šią funkciją, tačiau populiariausios, tokios kaip „Chrome“, „Facebook“, „Youtube“ ir pan., puikiai veikia. Naudojimosi instrukcija: funkciją galima įjungti ilgai laikant nuspaudus mygtuką „atgal“.

Tiek šiam kartui. Netrukus laukite tęsinio su dar daugiau įdomių, rečiau naudojamų, bet naudingų „Android“ funkcijų.

2014 rugpjūčio 13
Kategorijos: Visa kita

Prabilus apie „Samsung“ telefonus, vienaip ar kitaip kalba pereina prie pastaruosius metus vyraujančios „Galaxy“ serijos. Šios serijos flagmanai taip plačiai naudojami ir tokie populiarūs, kad jų pasauliniai pristatymai niekuo nenusileidžia įžymiajam „iPhone“ pamišimui. „Galaxy“ telefonai pasigirti gali daug kuo, bet tarp šaunių savybių yra viena – „Regional SIM Lock“ – dėl kurios daliai vartotojų iškilo keblumų. Pradėkime viską nuo pradžių.

Tie, kurie pirko telefoną „Tele2“ salone arba bet kur Lietuvoje, gal net nesupranta, apie ką mes čia. Tačiau tie, kurie pirko „Galaxy“ telefoną tolimoje rinkoje (pavyzdžiui, JAV) jam atkeliavus į Lietuvą susidūrė su kertine bėda – telefonas neveikia su „Tele2“ (ar bet kurio kito Lietuvos operatoriaus) SIM kortele. Priežastis – „Galaxy“ serijos įrenginiams taikoma funkcija „Regional SIM Lock“. Jos veikimo principas paprastas: tam tikram regionui skirtas „Galaxy“ telefonas aktyvuojamas ir veikia tik su tame regione veikiančio mobiliojo ryšio operatoriaus kortele.

Tai reiškia, kad Europos rinkai skirtas telefonas neveikia Amerikoje, Azijoje, Afrikoje ir atvirkščiai. Be to, Europos regionas dar skirstomas į ES šalis ir ne ES šalis. Taigi, pavyzdžiui, Baltarusijoje, Serbijoje, Juodkalnijoje, Albanijoje, Monake ir kitose ne ES šalyse įsigytas „Galaxy“ telefonas neveiks su Lietuvos mobiliojo operatoriaus kortele. Taip vartotojas susiduria su situacija, panašia į buvusią „pririštų“ telefonų problemą, kai iš vieno operatoriaus pirktas telefonas neveikdavo su kito operatoriaus SIM kortele.

„Samsung“ šią funkciją sugalvojo ne šiaip. Oficialiai sakoma, kad „funkcija „Regional SIM Lock“ įdiegta „Galaxy“ grupės prietaisuose siekiant suteikti klientams optimalią mobiliąją patirtį kiekviename regione, įskaitant klientų aptarnavimo, vietos turinio ar garantinio aptarnavimo paslaugas“. Kitaip tariant, ne paslaptis, kad vizualiai telefonas visur toks pat, bet skirtinguose regionuose jame veikia vienos ar kitos paslaugos – dalis jų specialiai būna kurtos tam tikrai rinkai, dalis priklauso ir nuo tinklo – pavyzdžiui, veikia tik su 4G. Nuo ko tikrai apsaugo „Regional SIM Lock“, tai nuo nusivylimo ir nepateisintų lūkesčių, kai telefone pamatai programos ikoną, o įjungus pasitinka neviltį keliantis užrašas: „šiam regionui paslauga neteikiama“.

„Regional SIM Lock“ idėja turi racijos, tačiau daliai vartotojų ji – ne prie širdies. Jiems surišamos rankos ir atimama galimybė telefoną įsigyti kitoje šalyje. O ką daryti, jei tokį telefoną gavai dovanų arba pats norėtum dovanoti jį kitame regione gyvenančiam draugui ar giminaičiui. Nenuostabu, kad pasipylė priekaištų ir nepasitenkinimo lavina. Interneto forumai pradėjo mirgėti nuo užklausų ir patarimų, kurių kartais geriau jau neklausyti. Prisiklausęs „liaudies meistrelių“ gali ne tik neišspręsti problemos, bet dar ir sugadinti telefoną.

Užklausos apie „Regional SIM Lock“ funkciją užplūdo ir operatorius. Klausimas kaskart tas pats – kaip išjungti šią funkciją.  Laimei, tokia galimybė yra. Tiesa, pradžiai vis vien reikės bent laikinos to regiono operatoriaus kortelės. Mat, kaip sako „Samsung“, vieną kartą įrenginį aktyvavus naudojant SIM kortelę, kuri išduota ant produkto pakuotės nurodytame regione, ir sugeneravus daugiau nei 5 minučių skambučių laiką, funkcija „Regional SIM Lock“ automatiškai visam laikui išjungiama. Išjungus šią funkciją kitų regionų SIM korteles gali naudoti be apribojimų.

Reikia pridurti, kad tuo atveju, jei neketinate telefono parduoti arba įsigyti kitoje šalyje, galite ramia sąžine palikti „Regional SIM Lock“ funkciją – tikrai nemaišys. Ši funkcija neturi įtakos telefono savybėms, nestabdo darbo procesų, nevalgo energijos. Be to, ji niekaip nesusijusi su skambinimo į užsienio šalis galimybe ar skambučiais būnant kitoje šalyje.