2014 liepos 24
Kategorijos: Produktai, Visa kita

Kaip sako pelės, įsisąmonink, daug prizų jau iššluota, tačiau dar daug ir liko. Kaip tik turi savaitę sudalyvauti „Pildyk“ žaidime ir laimėti kietus antrojo etapo prizus. Jau kalbėjome apie dviračius, televizorius, „PlayStation“, o šiandien žvilgsnis šauna į „Samsung“ gamintojo dovanas. Šio vardo pristatinėti  nereikia, todėl iškart vardijame, kas galėtų papuošti tavo „gadget‘ų“ kolekciją.

Išmanusis telefonas „Samsung S5

Jis iš esmės skiriasi nuo kitų „Samsung“ telefonų tuo, kad turi metalinės apdailos korpusą. Pagaliau. Iki šiol „Samsung“ savus telefonus ir, beje, visą „Galaxy“ seriją užsispyrusiai rengdavo plastiku. Kaip sakoma, kiekvienam pagal skonį, tačiau metalas laikant rankoje yra nepalyginamai maloniau.

Telefonas neabejotinai rimtas ir solidus, o kartu ir modernus. Stebintų, jei būtų kitaip. Aukštos klasės, t.y. brangus telefonas privalo būti geras visomis prasmėmis, todėl nekalbėsime apie jo bateriją – ji talpi, procesorių – jis spartus, ar vaizdo kokybę – ji tikrai gera, HD raiškos. Geriau pora žodžių apie įdomias funkcijas. Štai pavyzdžiui, S5 yra pirmasis telefonas, matuojantis širdies ritmą. Pulso matuoklis kartu su „S Health“ programa leidžia telefonui atlikti žingsniamačio funkcijas, skaičiuoti kalorijas, stebėti bendrą savijautą sportuojant.

Jei užsiimi vandens sportu ar tiesiog taip kažkaip nutinka, kad telefonas periodiškai krenta į sriubos lėkštę, pravers S5 atsparumas vandeniui. Telefono mesti į ežero dugną nereikėtų, tačiau mažesnius vandens išbandymus jis atlaikys. Be to, telefonas atsparus dar ir prakaitui, smėliui, dulkėms.

Dar grįžtant prie baterijos, reikia pasakyti, kad energijos taupymui „Samsung“ sugalvojo gudrų ir netipinį sprendimą. Jie įdėjo funkciją „Ultra Power Saving Mode“, kuri senkant baterijai spalvotą vaizdą ekrane gali paversti juodai baltu. Sako, labai smarkiai sutaupo energijos.

Planšetė „Samsung Tab S“.

Vis stebėdami rinką ir kas joje darosi, ekspertai sako, kad tradicinių kompiuterių pardavimai grasinasi mažėti, o štai planšečių – augti. „Pildyk“ neabejingi prognozėms, todėl siūlo stoti į moderniųjų gretas ir dalina „Samsung“ planšetes.

Pirmoji jų – „Samsung Tab S“. Plonesnė, lengvesnė, malonesnė laikant rankose – žinoma, „Samsung“ kurdami naująjį modelį pasistengė pranokti ne tik savus, bet ir konkurentų modelius. Korėjiečiai dviračio neišradinėjo ir didžiausią dėmesį skyrė ekranui. Jis – aukštos rezoliucijos „Super AMOLED“, kuris atkuria 94 proc. spalvų. Suprantamai šnekant, tai labai daug, vaizdas plika akimi atrodo super gerai, ryškus, kontrastingas.

Verta dėmesio  „Adaptive Display“ funkcija, kuri leidžia nustatyti vieną iš trijų ekrano režimų ir pritaikyti jį pagal tai, ką veiki – žiūri filmą, skaitai el. knygą ar šiaip šmirinėji po „Facebook“. Dar viena pasiūlyta naujovė – galimybė fiksuoti nuotraukas ar filmuoti kamerai davus komandas  balsu. Tie magiški žodžiai, į kuriuos reaguoja kamera yra  „Capture“, „Smile“ arba „Record video“. Labai gera funkcija mėgstantiems daryti asmenukes.

Dar ši planšetė yra visų tinginių svajonė. Nes gali perjungti „Galaxy S5“ skambučius. Taigi, jei tingiai sau guli ant sofos, o telefonas tuo metu kitam kambary, gali nesivarginti stotis, o atsiliepti per planšetę.

Planšetė „Samsung Tab 4“

Savo savybėmis „Samsung Tab 4“ panašus į aukščiau minimą „brolį“. Esminis šio planšetinio kompiuterio išskirtinumas – tai, kad galima sukurti kelis vartotojo prisijungimus, vadinamuosius profilius. Naudinga, jei tenka planšete naudotis keliems žmonėms. Nėra čia ko kitiems stebėti ką naršai, fotografuoji ir pan.

Verta dėmesio ir funkcija – „Multi Window“. Ji išdalina turinį į atskirus langus kaip kompiuterio naršyklė, pvz. filmas viename, „Facebook“ langas kitame, nuotraukos dar trečiame. Esant reikalui, lengva šokinėti tarp skirtingo turinio ir daryti kelis darbus vienu metu.

„Samsung“ prizai pristatyti, o prieš išsirinkdamas favoritus nepamiršk, jog „Pildyk“ sandėly laukia ir kitų gamintojų prizai.

Visą šį grožį galima mėginti laimėti papildžius „Pildyk“ sąskaitą vos 10 litų. Plačiau apie sąlygas ir kaip padidinti savo galimybes laimėti, skelbiama adresu pildykzaidimas.lt.

2014 liepos 16
Kategorijos: Visa kita

Europos futbolo čempionato emocijos dar tokios šviežios, kad džiaugsmo ir nusivylimo ašaros nespėjo nudžiūti. Šis čempionatas iš ties buvo įdomus – nuo įspūdingų įvarčių iki anksčiau lyderėmis laikytų komandų sutriuškinimo. Kuo arčiau buvo pabaiga, tuo darėsi įdomiau, atsirado daugiau azarto ir noro, kad tavo komanda laimėtų. Ir staiga per vieną naktį baigėsi visą mėnesį trukusi fiesta. Gal ir jums pažįstamas tas užplūdusios tuštumos jausmas? O kur dar tie ramūs vakarai ir daug daugiau nakties miego? Keista, tikrai keista ir ilgu. Todėl ilgai nelaukdami ieškome išsigelbėjimo mūsų geriausiame drauge telefone ir mobiliosiose programėlėse, kurios galbūt bent truputį sumažins šį širdies skausmą.

Pasiknaisiokime giliau

Gali būti, kad smagi kompanija trukdė (o gal kartais gelbėjo) nuo komentatorių pastabų apie įvairias statistikas, istorijas ir pan. Todėl, jei įtariate, kad prieš draugus nepasididžiuosite vien tik tai tokiomis žiniomis, kad europiečiai pirmą kartą laimėjo čempionatą Pietų Amerikos žemyne ar tuo, kad Klozė dabar jau čempionatų įvarčių rekordininkas, rekomenduojame FIFA programėlę, kurioje išsamiai galima pasiskaityti įvairius interviu, komentarus, peržiūrėti nuotraukas.

FIFA yra pristačiusi dar vieną smagią ir naudingą programėlę: „Fifa“ naujienlaiškį. Nemokamai kas savaitę galima gauti svarbiausias futbolo naujienas vienoje vietoje, pasidalinti jomis su draugais. Ir dar: jei tik dabar sužinojote apie tokią galimybę ir jus apėmė panika, kad ir taip daug laiko iššvaistėte veltui, kol nežinojote šios programėlės, tada galime jus nudžiuginti – čia galima peržiūrėti ir visus pastarojo pusmečio naujienlaiškius. Programėlės aprašyme teigiama, kad ji skirta planšetėms, tačiau straipsnius puikiai galima peržiūrėti ir telefone.

Puiki programėlė pagerinti savo žinias apie futbolo čempionatus iš esmės – „Trivia World Cup“ klausimynas. Klausimai prasideda labai paprastais, bet toliau darosi iš ties karšta. Čia galima statyti tam tikras virtualių pinigų sumas už tikimybę, kad klausimą atsakysite teisingai. Kuo daugiau monetų turite, tuo daugiau atrakinate papildomų klausimų ir tuo daugiau sužinote apie Pasaulio futbolo čempionatų istoriją.

Aš pats noriu būti žvaigžde

Futbolo čempionatas yra tikra reklamos fiesta. Internetuose kalbama, kad šiais metais reklamos gigantų kovą laimėjo „Nike“. O viena iš Pasaulio Futbolo čempionatui kompanijos pasiūlytų reklamų yra apie jaunuolius, kurie bespardydami kamuolį savo kieme tampa neymarais, christianais ronaldo, iniestomis, rūniais ir pan. Reklamos reklamomis, bet ir paprasti mirtingieji gali įsijausti į futbolo dievukų vaidmenį. Tai padaryti visai paprasta pasitelkiant žaidimus. Vienas iš tokių yra „Play Football 2014 Real Soccer“. Žaidime surenkama komanda, ir pradėjus nuo visiško nulio galima tapti čempionų lygos nugalėtojais. Žaidime ne tik vyksta varžybos, čia kaip tikram savo komandos vadybininkui reikia rengti treniruotes ir gerinti savo žaidėjų techniką bei fizinį pasirengimą. Tiesa, kitaip nei treneriams realiame pasaulyje, nereikės sėdėti ir tiesiog stebėti savo komandos sėkmes ir nesėkmes. Čia jūs futbolo dievas, valdantis viską nuo iki. Panašus, tik gerokai spalvingesnis ir visiškai kitoks vaizdine prasme yra „Flick Kick Football Legends“. Futbolas čia tampa įspūdingu komiksu.

Dar tikrai vertas paminėjimo yra „Score! World Goals“ žaidimas, leidžiantis patiems atkurti pačius įspūdingiausius futbolo istorijoje įvarčius. Žaidime yra apie 900 skirtingų įvarčių iš šalių, Europos ir pasaulinio lygio futbolo varžybų. Mūsų manymu, žaidimas ne tik labai įdomus, bet ir naudingas besidomintiems futbolo istorija.

Tai tiek šiam kartui. Pasidalinkite su mumis įspūdžiais apie šias programėles. O galbūt žinote kitokių futbolo aistruoliui būtinų programėlių?

2014 birželio 25
Kategorijos: Visa kita

Laikas nuo laiko pasirodo straipsnių apie tai, kad „vau, kokios įstabios nuotraukos, o padarytos telefonu“. Skelbiami įvairūs apdovanojimai, pvz., kasmet įvertinamos gražiausios „iPhone“ telefonais darytos nuotraukos. O jei nuotrauka pateko į „National Geographic“, tuomet galima užskaityti, kad pasiektas absoliutus mobilios fotografijos olimpas.

Pasiseka tik vienetams. Ne todėl, kad negalėtų ir kiti. Dažnai tiesiog tūlas mūsų niekur nedalyvauja ir nuotraukų nesiunčia vertinimui. Keliolikos „like“ surinkimas prie nuotraukos „Facebook“ atrodo pakankamas įvertinimas. Kita vertus,  to svarbiausio dedamojo – gražios fotografijos – pasiekti sugeba irgi ne kiekvienas, ar bent jau ne kiekvieną kartą.

Yra įvairių patarimų, ką reikia daryti neprofesionalui, kad nuotraukos būtų gražios. Kokius nustatymus pajungti, programėles naudoti, kokiu rakursu fotografuoti, retušuoti ir pan.  Bet realybė ta, kad gerą nuotrauką galima padaryti ir labai paprastai.

Dažnai tokia proga pasitaiko netikėtai ir neplanuotai. Tada tikrai nėra laiko reguliuoti nustatymų – fotografuoji iš inercijos. Tačiau kalbant apie suplanuotas situacijas, užtenka žinoti kelias elementariai būtinas sąlygas, kad viskas pavyktų ir būtų gražu.

Turėk gražų vaizdą prieš akis. Peržiūrėjus visas apdovanojimus gavusias nuotraukas iškart galima daryti išvadą, kad jose užfiksuoti gražūs, nestandartiniai, įdomūs vaizdai. Jei nori nufotografuoti daugiabučio fasadą ar prie įžymaus monumento stovintį draugą, niekada nepateksi į foto istoriją, kad ir kaip stengsies. Joks rakursas ir net „Instagram“ nepadės. Na taip, tokia fotografija gali būti „visai nieko“ ir sulaukti draugų „like“, bet tik tiek. Būk realistas. Prieš akis reikia turėti gražų, nekasdienišką vaizdą. Jei, pvz., stovėsi kalno viršūnėje, o prieš akis atsivers vaizdas, kurį gyvenime matę koks vienas žmogus iš dešimt tūkstančių – tuomet labai tikėtina, kad kadras bus vertas dėmesio ir bent jau įsirėminimo ant sienos.

Tik nejudėk. Virpanti ranka, o tokia ji dažnam ir bus, yra didžiausias geros fotografijos priešas. Tam ir kuriami įvairūs vaizdo stabilizatoriai, galingos vaizdo fokusavimo savybės ir pan. Tačiau dažnai užtenka tiesiog atramos. Fotografai profesionalai nešiojasi su savimi trikojį stovą, liaudiškai dar vadinamą „štatyvu“. Su juo vaizdas geriau fiksuojamas net ir naktį. Tiesa, stovą su savimi pasiseka turėti retam, todėl tiesiog rask atramą. Tai gali būti kupstas, akmuo, o galiausiai ir tu pats – jei tik leidžia galimybės atsisėsk ramiai ir telefoną padės ant kelių, ar atsigulk ant pilvo pasirėmęs alkūnėmis.

Gamtoje naudok panoraminį režimą. Jei kalba eina apie fotografavimą gamtoje, o tuo labiau gamtos fotografavimą, įsijunk panoraminį režimą ir pleškink didesniu lanku. Labai paprasta, kodėl: ekranas,  o tiksliau, foto kamera neaprėpia tiek, kiek akis. Todėl mes, pvz., matome gražų ežerą, o automatiniu režimu darytoje nuotraukoje matome vandenį, na ir dar pievos ir dangaus gabalą. Nėra visumos, nėra ir gražaus vaizdo.

Priversk nuveikti kažką įdomaus. Jei fotografuoji žmones, neapsiribok standartinėmis situacijomis – „Google“ jų pilnas. Paprašyk draugų sustoti tam tikra forma, sutūpti, padaryti kompoziciją, kad nuotrauka atrodytų kažkuo įdomi, kitokia. Nebūtina didelių pastangų, lipti į medį ar nerti po vandeniu. Kartais užtenka tiesiog šoktelti į viršų ir nuotrauka bus tūkstantį kartų įdomesnė nei ta, kur laikot ant delno bokštą ar ryškiai fotografuojatės muziejaus fone.

Ir dar, neprofesionalui labai svarbu megapikselių skaičius kameroje – kuo jis didesnis, tuo ryškesnes fotografijas galės išgauti telefonu. Rimtesnė kokybė išgaunama tik nuo 8 MP ir aukščiau.

2014 birželio 20
Kategorijos: Visa kita

Tai ne tie tipai, kuriuos galima sutikti naktyje už kampo, siūlančius nusipirkti telefoną. Tai mes ir mūsų draugai, ir kiti žmonės, turintys išmaniuosius. Norime to ar ne – bet naudojantis išmaniaisiais telefonais, išryškėja tam tikri mūsų bruožai ir pomėgiai. Galbūt tai nuolatinis informacijos poreikis, galbūt pomėgis fotografuoti ar visiškas technologijų ignoravimas. Taigi išskyrėme 10 „smartphoner‘ių“ apibrėžimų. Galbūt čia atrasite ir save.

1. „Instagramer‘is“. Kol mus gyvus palaiko oras, maistas ir vanduo, „instagramer‘iui“ išlikti padeda ne kas kita, o „instagram‘inimas“. Su šiais draugais pietūs įgauna naują prasmę – kol mes dairomės druskinės ar pipirinės maistui pagardinti, šis draugas savo maistą patrauklesnį padaro filtro pagalba, sotumo jausmą suteikia keli papildomi „hashtag‘ai“, o desertą atstoja pasidalinimas nuotrauka. Vien ties maistu jis neapsistoja ir fiksuoja visas gyvenimo akimirkas: dangų, naujus batus, paplūdimyje ištiestas kojas, daro draugų ar savo portretus, nupaveiksluoja įmantrų gatvėje pamatytą automobilį ar vakarėlių šypsenas, savo kambarį ryte-vakare. Kitaip tariant – viską.

2. Pėdsakų mėtytojas. Šio tipo „smartphoner‘iai“ jaučia nepaaiškinamai stiprų poreikį įsiregistruoti visose aplankytose vietose, nepriklausomai nuo to, ar jie aplankė naują miestą, ar močiutės palėpę, ieškodami stiklainių. Tokių nuotykių ieškotojų veikla suintensyvėja pavakarėmis ar penktadienio vakarais, kai įprasta migruoti mieste ir, užuot pasiūlę susitikti, jie leidžia save surasti pagal „check-in‘us“.

3. Telefono nemylėtojas. Galbūt ir jūsų draugų tarpe yra žmogus, kuris, atrodo, visada vaikšto susikilusiu telefono ekranu, neveikiančiais mygtukais ar kai kuriomis funkcijomis. Tai žmonės, kuriems telefonas dažniau nei dažnai krenta iš rankų (ir kaip tyčia ant plytelių ar asfalto), nuskęsta tualete ar nuplaukia pasroviui per baidarių žygį.

4. Prekės ženklo vergai. Tai žmonės, kurie yra linkę rinktis to paties prekės ženklo išmanųjį telefoną, kompiuterį, planšetę, televizorių, šaldytuvą ar bet ką, ką pasirinktas gamintojas siūlo. Jie dažnai susigundo net jo dievinamo gamintojo siūlomais papildomais, bet dažnai visai nereikalingais buityje įrenginiais. Tad nenustebk, jei tualete būsi pasveikintas firminio tualetinio popieriaus ritinėlio laikiklio-muzikos grotuvo. Ne paslaptis, kad tolius prekės ženklų mylėtojus galime aptikti tarp „Apple“ fanų.

5. Technologijų ekspertas. Jis skaitydamas telefonų charakteristikas, priešingai nei daugelis mūsų, dėmesį atkreipia ne tik į telefono budėjimo trukmę, kameros galimybes ar siūlomas korpuso spalvas. Jie nuodugniai išnagrinėja informaciją apie įrenginio procesoriaus galingumą, branduolių skaičių, ekrano raišką ar suderinamumą su kitais prietaisais.

6. Paslaptingasis. Turbūt ir jūsų tarpe pasitaiko bičiulių, kurie telefoną turi, tačiau daugeliu atvejų nėra juo pasiekiami. O aplinkiniams tai kelia ne tik nepasitenkinimą, bet kartais ir nerimą. Leisk atspėti – sutikęs šį draugą ir papriekaištavęs jam, kad buvai ignoruotas, pamatysi veide žuvies emociją ir jo konstatuojamą faktą: „O, tikrai skambinai. Net keturis kartus. Ir žinutę parašei… Net ne vieną.“

7. Paprastasis telefono vartotojas – „smartphoner‘io“ tipas sutinkamas vis rečiau. Tai žmonės, kurie pirkdami naują telefoną gali pasiteirauti modelio su mygtukais. Ne tai nebūtinai senjorai, tai žmonės, kuriems iš telefono nereikia daugiau jokios funkcijos, kaip tik paskambinti ar retkarčiais parašyti žinutę.

8. Maksimalistai arba besaikiai programėlių kolekcionieriai. Daugeliu atvejų tai jauno ir vidutinio amžiaus žmonės, išspaudžiantys iš savo išmaniojo maksimumą. „Google Play“ ar kitos programėlių parduotuvės yra tarsi antri jų namai. Jie stebina aplinkinius ne tik nuotraukų filtrais, pirkinių sąrašais telefone ar programėlėmis, kurios prailgina telefono baterijos veikimo trukmę. Smagios Joninių iškylos metu jie gali nustebinti programėle, atbaidančia uodus ar tokia, kuri išryškins senas nuotraukas iš negatyvo.

9. Negalintys paleisti telefono iš rankų. Jie išmaniaisiais naudojasi ne ten, kur reikia, ir ne tada, kada reikia – tiesiog negali jo paleisti iš rankų. Turbūt kiekvienam iš mūsų teko susidurti su šviečiančiais telefono ekranais pakilus teatro uždangai ar užtemus kino salei. Stebėti aktyvius žaidėjus nuo pirmos iki paskutinės stotelės. Kalbėti su draugu, kuris žiūri ne į tave, o į telefoną. Kelias sekundes važiuoti liftu, su žmogumi, kuris užuot pasisveikinęs, jau įlipo įbedęs nosį į telefoną ar beveik susidurti su tokiu žmogumi einančiu pro tualeto duris.

10. Paskutinis, bet ne prasčiausias – informacijos monopolio valdytojas – tai tylusis karys, kurio socialinių tinklų profiliai gal ir neišduoda to, ką slepia jo galerijos, tačiau jis valdo slapčiausius mūsų atsiminimus ir trankiausių vakarėlių akimirkas. Kartu su nežymia baime atsiranda ir savotiška pagarba šiam žmogui, nes štai jis užsiminė, kad turi tavo bene labiausiai neracionalaus ir išmintimi nepažymėto pokalbio „screenshot‘us“. Tik linkteli galva ir primeni sau, kad turi būti atsargus, o štai jau greitu metu nė pats nepastebėdamas imi fiksuoti jį vogčiomis, jog tiesos akimirkai išaušus galėtum įsitikinti, kaip realybėje suveikia posakis „geriausia gynyba – puolimas.“

Na, o kuriam iš šių „smartphoner‘ių“ tipų galėtumėte priskirti save? Kaip manote, kokie išmaniųjų vartotojai yra jūsų draugai?