2014 gruodžio 17
Kategorijos: Visa kita

Kelionė namo, pas senelius, giminaičius ar draugus yra neatsiejama kalėdinio laikotarpio dalis. Transporto pilna visuose Lietuvos kampeliuose. Daliai mūsų tenka pariedėti ne vieną valandą ir ne dvi, ypač jei važiuojame traukiniu ar autobusu.

Kad laikas neprailgtų, kiekvienas jį leidžiame savaip – žiūrime pro langą, skaitome knygą, kalbamės su greta sėdinčiu ir, be abejonės, maigome telefoną. Jei laiką ketiname leisti būtent su juo, svarbu išvengti momento, kai įsijungi ekraną ir ištinka tas pasimetimas – „o ką aš norėčiau įsijungti?“. Visi žaidimai išmėginti, muzika atsibodus, nuotraukos matytos – kitaip sakant, niekas širdžiai nemiela.

O kai širdžiai nemiela per Kalėdas, tikrai negerai. Patarsime – pamėgink kažką naujo, kad ir tai, kas buvo populiaru šiais metais ir ko, gali būti, pats dar neišbandei, nepamatei.

Štai „Google Play“ suskaičiavo, ką žmonės telefonais labiausiai siuntė šiais metais:

Žaidimai

Populiariausiu šių metų žaidimu telefone, gal ir nekeista, tapo labai elementarus, bet labai užkabinantis „Candy Crush Saga“. Antrasis sąraše –Don‘t Tap the White Tile“, reikalaujantis reakcijos spaudant juodus pianino klavišus. Trečias populiariausias – „Candy Crush Saga“ atitikmuo „Farm Heroes Saga“, ketvirtoje – vandalų žaidimas „Subway Surfers“, kur pripaišius sienas dažais, reikia kiek galima greičiau bėgti nuo apsaugos. Jei labiau patinka kautis, o dar esi neabejingas seniesiems laikams, tuomet tiks penktoje vietoje esantis „Clash of Clans“.

Mokomosios programėlės

Tarp švietimui ir edukacijai skirtų programėlių populiariausia buvo „Duolingo“. Ji padeda greičiau išmokti vokiečių, prancūzų, ispanų, portugalų, italų ar kitą kalbą. Tarp socialinių programų karaliavo „Facebook“, tarp muzikos – radijas internete „Pandora“. Pramogoms skirtų programėlių sąraše pirmoji buvo „Netflix“, kuri leidžia peržiūrėti filmų ir TV serialų epizodus telefone (Lietuvoje jie neveiks). Mėgstantys keliauti patogiau, naudojosi „TripAdvisor“ patarimais, o fotografijos mėgėjai dažniausiai rinkosi „Flipagram“, kuri leidžia sumiksuoti turimas nuotraukas su gražiu muzikiniu užtaisu.

Šiais metais, beje, pastebimas sveikam gyvenimo stiliui išlaikyti skirtų programėlių pomėgis. Tarp jų į mobiliuosius labiausiai siuntėmės „MyFitnessPal“, nes tai buvo patogiausias įrankis skaičiuoti maisto kalorijas ir sėkmingai mesti svorį.

Knygos

Labiausiai skaityta knyga iš „Google Play books“ buvo bestseleris „The Fault in Our Stars“ („Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“) apie dviejų jaunuolių meilę. Toliau rikiuojasi „Fifty Shades of Grey“ („Penkiasdešimt pilkų atspalvių“), „Divergent“ („Divergentė“), „Twelve Years a Slave“ („Dvylika vergovės metų“) ir „Divergentės“ tęsinys „Insurgent“ („Insurgentė“). Jei vis tik tingisi skaityti, galima pažiūrėti ir visus pagal šias knygas sukurtus filmus, iš kurių „Dvylika vergovės metų“ pelnė net tris Oskarus.

Nors Lietuvoje „Google Play“ paslauga „Play Movie & TV Shows” neprieinama, įdomumo dėlei galima paminėti, kad labiausiai žiūrėtas filmas telefone šiais metais buvo mums visiems gerai žinoma „Disney“ pasaka „Frozen“, o jos garso takelis tapo labiausiai telefone klausomu metų albumu. Beje, šis garso takelis tapo toks populiarus, kad filmo režisierei Jennifer Lee netgi teko apgailestauti dėl kilusio pamišimo ir to, kad ištisus metus teko klausyti šių vaikiškų dainų.

Ką telefone keliaudamas veiki pats? Ką rekomenduotum kitiems?

2014 gruodžio 12
Kategorijos: Visa kita

Viena geriausių šiuolaikinio telefono savybių yra tai, kad jis gali pakeisti kompiuterį, televizorių, fotoaparatą, radiją, GPS įrenginį ir, matyt, dar daug ką, ko dabar neprisimename. Ypač svarbu, kad telefonas pasitarnauja tada, kai reikia mobilumo.

Telefono techninės savybės nėra begalinės, todėl trokštamas mobilumas pasiekiamas programėlėmis, kitaip sakant – „apps‘ais“. Jų, kaip ir kasmet, sukurta galybė. Labai daug žaidimų ir kitoms pramogoms skirtų, tačiau mes pakalbėsime apie labiau specifines, ir kartu – labai praktiškas kiekvienam iš mūsų programėles.

Dropbox. Telefonas tinkamas atlikti daug darbinių reikalų, tačiau jei prireikia atsisiųsti didelės apimties dokumentą – tuomet sėkmės. Praktiškai neįmanoma. Net ir paprastam kompiuteryje tai didelė problema, nebent naudoji „Dropbox“. Laimei, visai šviežiai ši programa pritaikyta ir telefonams. Kas smagu, nereikia užkišti telefono atminties, „Dropbox“ leidžia atverti dokumentus tiesiai telefono ekrane, jų prieš tai neišsaugant. Ai, ir dar – programėlė nemokama.

eBay. Neabejotinai TA programėlė visiems, kas perka internetu, o dar ir nemokama. Pravers, beje, ir planuojantiems kažką pirkti ir siųsti Kalėdoms. Ji leis ieškoti prekių, jas peržiūrėti ir pirkti. Beje, „eBay“ yra integruota galimybė mokėti per „Paypal“ – kas perka, tas žino, kad tai labai patogu. O turintys „Android“ telefonus gali ir patys kažką parduoti „eBay“ – tereikia nufotografuoti telefonu daiktą ir įkelti jo nuotrauką su aprašymu į programėlę.

Tasker. Ne pirmasis, bet tikrai geriausias iš tų kelių „Android“ skirtų įrankių planuoti dienotvarkei. Neveltui įvertinta 4,6 iš 5, o tai tikrai labai aukšti balai. „Tasker“ leidžia planuoti darbus ir atlikti veiksmus, pvz. išsiunčia priminimą, išmeta tvarkaraštį ar pan. priklausomai nuo vietos, dienos ir laiko. Programėlė kainuoja 2,99 dolerius. Beje, specialų, tik jau verslui skirtą „Tasker“ sprendimą siūlo ir „Tele2“.

Ask me anything. Būna tokių žmonių, kuriems kad ir ką besiųstum iš internete sklandančių „bajerių“ ar aktualijų, jie tai jau yra matę. Ir jie tikrai nemeluoja. Paslaptis paprasta – jie skaito kone didžiausią pasaulio socialinių naujienų ir pramogų svetainę „Reddit“. Šis puslapis ypač populiarus, o be to, dar turi visų skaitomą rubriką „Ask me anything“. Dabar ji, kaip programėlė, prieinama ir telefone. „Ask me anything“ yra klausimų – atsakymų rubrika, kur internautams į rūpimus klausimus atsakinėja žymūs specialistai – nuo muzikos kūrėjų, aktorių, iki mokslininkų, astronautų ir pan.

Pushbullet. Kai dirbate ar laisvalaikiu daug laiko leidžiate prie kompiuterio, trikdo periodiškai apie gautus pranešimus pypsintis telefonas. Jau nekalbant apie pranešimus, kad jūsų draugai ir draugų draugai kažką pamėgo ar perskaitė „Facebook“. Viskas bus paprasčiau įsidiegus nemokamą programėlę „Pushbullet“. Ji leis visas telefone gautas žinutes ir kitus pranešimus peržiūrėti kompiuterio ekrane. Ir netgi galėsite iš kompiuterio atsakyti.

Evernote. Juokaujama, kad geriausios idėjos gimsta WC. Tiesa ta, kad jos gali kilti bet kuriuo metu, bet dažniausiai išties netinkamu, kai užsirašyti nėra kaip. Tam pravers programėlė telefone „Evernote“. Idėjas, priminimus ir kitas mintis galima užrašyti, įgarsinti balsu ar išsaugoti kaip nuotrauką. Beje, viską galima sinchronizuoti iš telefono į kompiuterį, kurti darbų sąrašus. Tikrai patogu ir nemokama.

Tai tik dalis praktiškų programėlių. Ką iš tokių parekomenduotumėt jūs?

2014 gruodžio 09
Kategorijos: Visa kita

Stiliaus gigantė „Apple“ užpatentavo technologiją, pavadinusi ją tiesiog „Apsaugos mechanizmu elektroniniams įrenginiams“. Šis mechanizmas jutiklių pagalba padės stebėti įrenginio padėtį. Kitaip tariant, krentant telefonui jo padėtis bus taip pakoreguota, kad brangenybė nukristų ant nugarėlės ir apsaugotų ekraną bei jautrias vidines mikroschemas, pvz. procesorių.

Kaip tai vyks? Telefone įdiegtas mechanizmas bus sukonfigūruotas taip, kad krentant įrenginiui pakeistų jo masės centrą ir jis nukristų ne ant ekrano. Mechanizmas masės centrą pakeičia labai mikliai, nepriklausomai nuo to, kiek laiko lieka iki nukritimo.

Tai skamba gerai „Apple“ gaminių – telefonų, planšetinių kompiuterių – savininkams, nes patentas bent iš pradžių bus taikomas tik jiems. Ir beje, tik naujiems „iPhone“, todėl galės būti dar viena paskata jų laukti.

Jei technologija veiks gerai, kaip ir žadama, ji bus neįtikėtina sensacija, o  kažką panašaus pradės kurti ir kiti gamintojai. Tai labai palengvins gyvenimą daugeliui vartotojų, mat telefonų pažeidimų atvejai dažniausiai būna susiję būtent su jų nukritimu. Skaičiuojama, kad 26 proc. jų tiesiog iškrenta iš rankų, 15 proc. numetami nuo kelių stojantis, dar 9 proc. sutrenkiami į stalą ar iškrenta iš kišenės. Pusė tokių nelaimių nutinka namuose.

Telefonų ekranų apsauga yra svarbus neišspręstas klausimas, nes net vandens išpuoliais jau pasirūpinta. Vandeniui atsparūs telefonai – nebe naujiena, o jų savininkai gali likti ramūs jiems įkritus į vonią ar apliejus. O štai teisinga padėtimi krentančių telefonų teks palaukti. Per tą laiką bent jau galima pasirūpinti jų draudimu. Tokią paslaugą gali pasiūlyti „Tele2“ kartu su draudimo bendrove „PZU Lietuva“.

Beje, „PZU Lietuva“ patirtis rodo, kad pavagiamas ar sugadinamas kas 15-as apdraustas įrenginys. Ši statistika atspindi ir tai, kokia yra bendra situacija su visais telefonais – draustais ar nedraustais. Taigi, nesvarbu, ar telefonas nukenčia kas 20-am, ar kas 50-am iš mūsų, niekas nenorėtų būti tuo nelaimėliu.

Pabaigai dar papasakosime apie kiek keistą ir įdomų tyrimą. Buvo paskaičiuota, kad telefonas dažniau nukenčia tiems, kurie važinėja viešuoju transportu ar augina namie gyvūnus. Čia kaip ir suprantama, bet toliau bus tik įdomiau. Apsidrausti nuo nelaimių, anot tyrimo, turėtų skaitantys bulvarinius žurnalus, gyvenantys dideliuose ūkiuose, prekiaujantys akcijomis ir turintys tatuiruočių.

Ar patiems yra sudužęs telefonas jam nukritus?

2014 spalio 23
Kategorijos: Visa kita

Lygiai prieš savaitę pasaulį apskriejo žinia, kad „Android“ pristatė naują operacinę sistemą „Lollipop“, lietuviškai – „Ledinukas“. Iš mūsų ji aktualiausia tiems, kas turi „Google“ telefonus, pvz. „Nexus 4“, „Nexus 5“, ar planšetes „Nexus 7“ ir „Nexus 10“. Pas juos šis atnaujinimas atkeliaus savaitės-kitos bėgyje, todėl jie galės drąsiai pakomentuoti šį straipsnį ir pasidalinti patirtimi.

Visiems kitiems lieka dvi išeitys – jei telefonas pakankamai naujas, reikia tikėtis, kad anksčiau ar vėliau jam bus išleistas „Lollipop“ atnaujinimas. Jei telefonas bent kelių metų senumo – nesitikėkit. Ledinuką gausit įsigiję naują telefoną, su jau integruota „Android 5.0“.

O tokių telefonų netrukus pasipils į valias.

Preliminari ledinuko versija pasirodė dar birželį, buvo vadinama „Android L“. Kaip ir tikėtasi, kompanija liko sau ištikima – pavadino naują platformą saldumyno pavadinimu. Tikriausiai žinote, kad visos „Android“ operacinės sistemos versijos susijusios su saldėsiu: KitKat, Jelly Bean (saldainiukai), Ice cream sandwich (ledais perteptas sausainis), Gingerbread (meduolis), Froyo (kreminis desertas) ir pan.

Ledinukui papuošus „Android“ būstinės pievelę, visiems be žodžių tapo aišku – naujoji versija jau čia. Taigi, kas joje šaunaus?

Vartotojo sąsaja: ji gerokai perdaryta. Pirma į akis krinta tai, kad buvusios kvadratinės piktogramos tapo apvaliomis. Yra funkcija „Pallete“, kuria automatiškai galima parinkti paveikslėlių spalvas, pritaikyti jas pagal bendrą vartotojo sąsajos koloritą.

Skambučiai: labai gerai, kad įeinantys skambučiai nenutrauks filmo peržiūros, žaidimo ar programėlės veikimo. Bus galima atsakyti (arba ne) į skambutį ir toliau sau veikti tai, ką norėjai.

Suderinamumas: tai toks dalykas, kai telefonu gali jungtis prie kitų įrenginių, siųsti failus ir pan. „Android“ sako, kad „Lollipop“ bus suderintas su daugiau nei iki šiol įrenginių – kitų telefonų, planšečių, netgi televizorių.

Kontrolė: bus galima įjungti režimą „Priority“, kuris leis tik tam tikriems žmonėms susisiekti su jumis. Tai bus naudinga norint blokuoti laikinus nedraugus arba darbo metu, kai nesinori trukdymo. Ir dar bus galima padaryti „svečio“ režimą, kad telefoną paėmęs kitas žmogus galėtų įsijungti ne visas, o tik tam tikras funkcijas. Patogu, jei nenori, kad kažkas matytų SMS žinutes, telefonų knygą ar pan.

Baterija: sako, „Android 5.0“ turės baterijos energiją taupančią funkciją, kuri prailgins veikimą iki pusantros valandos.

Blokavimas: jei pamesit telefoną ar jį pavogs, galėsite nuotoliniu būdu blokuoti telefono veikimą. Vagims jis taps bevertis. Gerai ir tai, kad apsižiūrėjus, kad telefono visai nepavogė, o jį pametėt po lova, galėsite atstatyti gamyklinius parametrus.

Ir žinoma, nauja operacinė sistema visuomet prideda telefonui spartumo, geriau saugo nuo virusų ir įsilaužimų.