2015 liepos 15
Kategorijos: Visa kita

Žadėjome ir tikrai nenuvilsime – kartą per mėnesį mūsų  bloge rasite naujausių arba žaviausių programėlių pristatymą. Juk patys tikrai nespėtumėte atrasti ir išbandyti visų nuolat kuriamų programėlių, tad šį sunkų darbą prisiimam mes ir pateikiame penkias naujas ir trikdančiai nuostabias programėles liepos mėnesiui. Nuo „Disney“ staigmenos iki horoskopo jūsų katei. Juk internetas tuo ir žavus, kad jame galima rasti visko!

Disney Gif

Meskit viską, ką darėt ir trumpam prisėskit – laikas pradėti siuntinėti GIF‘us. „Disney“ ką tik ištraukė iš raganos krosnies judančių paveikslėlių programėlę – „Disney Gif“. Neslėpkite, kartais susirašinėjant taip norisi pacituoti kokį nors filmą ar emociją, bet žodžiais tai padaryti pernelyg sunku. Arba, blogiausia, kai draugai tiesiog nesupranta. Viskas bus kitaip.

Visi „Disney“ animacinių filmų GIF‘ai nuo šiol yra jūsų išmaniajame. „Lion King“, „Finding Nemo“, „Start Wars“ (taip, gi frančizę perpirko „Disney“) ir visų kitų legendinių filmų momentai, kurių galite ieškoti pagal nuotaiką ar emociją.

Naudotis taip pat paprasta – tiesiog kopijuojate ir įklijuojate. Arba (gilus įkvėpimas) galite naudoti „Disney Gif“ klaviatūrą! Visa fantastika dar nesibaigia – „Disney“ reguliariai prideda vis naujų GIF‘ų iš savo filmų lobyno.

Nemokamai parsisiųsti galite kol kas tik iOS sistemai, iš App Store.

Medium

„Medium“ ir yra tarsi aukso viduriukas tarp naujienų portalo ir šiuolaikiško žurnalo. „Medium“ taps puikia alternatyva tiems, kurie prieš miegą ar važiuodami troleibusu mėgsta paskaitinėti įvairius straipsnius, blogus ir kitokius įrašus internete.

Ši programėlė yra tobulai nublizginta platforma blogeriams – o tai reiškia, jog fantastiškai įdomų turinį kuria ne tik pati programėlė, bet ir visi norintys prisidėti.

Galite naršyti, pasirinkdami tik jus dominančias kategorijas, arba patys prisidėti prie turinio kūrimo. „Medium“ suteikia nepakartojamą gražaus, aiškaus ir tvarkingai išdėstyto turinio įspūdį ir jausmą.

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

Chillkeeper

Veidrodėli, veidrodėlį, kas pasaulyje labiausiai „chill“? „Chillkeeper“ tikrai atsakys į šį klausimą, nes priešingai nei daugybė sveikos gyvensenos programėlių, sekančių jūsų fizinę veiklą, nueitus žingsnius, suvartotas kalorijas ir t.t., „Chillkeeper“ fiksuoja laiką, skirtą sau.

Ramiai susivyniojame į „burrito“ vadinamą pozą ant sofos ir kelias valandas žiūrime „Youtube“ vaizdelius. Arba, kai tiesiog atsisėdate ant suoliuko kur nors Lukiškių aikštėj ir stebite pro šalį praeinančius žmones.

Programėlės kūrėjai sako, kad jų „šedevras“ nėra skirtas tiesiog tinginiams. Programėlė padeda mąstyti, nes dažnai visur skubėdami neskiriame laiko tiesiog pasėdėti ir pasvajoti. O juk tuomet ir kyla didžiosios idėjos.

Pakol kas nemokamai tik iOS vartotojams

Moments

Seniau, kai keli žmonės juostiniu fotoaparatu pridarydavo nuotraukų, tuomet rodydavo negatyvus draugams ir užsakinėdavo reikiamą kiekį ryškinimui. Tačiau laikai pasikeitė ir viską fotografuojame jau dažniausiai vien savo išmaniuoju.

Visos tos nuotraukos dažnai ir lieka tik vieno žmogaus rankose, tačiau „Facebook“ sukurta „Moments“ siūlo išeitį. Lengvai ir paprastai su norimais žmonėmis pasidalinti norimomis nuotraukomis ar albumu vos keliais paspaudimais.

Deja, kadangi programėlė pasirodė vos prieš daugiau nei savaitę, šiuo metu ji pasiekiama tik JAV rinkoje, tačiau per maždaug mėnesį turėtų būti prieinama ir kitose valstybėse.

Daugiau apie programėlę iOS arba Android

ZodiaCatLite

Esate iš tų žmonių, kurie pusę dienos praleidžia žiūrėdami kačių vaizdelius „Youtube“? Ką gi, šiandien – jūsų laiminga diena, perkaitę savo horoskopą galėsite pažiūrėti ir ką žvaigždės žada jūsų pūkuotam murkiančiam bendražygiui. Programėlė paklaus, koks jūsų katės vardas ir kada ji yra gimusi, nes, na, kitaip nepavyks nustatyti zodiako ženklo. Pažįstama katė, gimusi liepos pradžioje, šiandien gavo tokią prognozę:

„Šiandien jaučiatės konfliktiškai? Reikia pakasyti vieną šoną ir būtina nepamiršti kito, o tuomet – ir vidurio. Murkite, kol jus kasys.“ Programėlė itin linksma, žavi ir jauki. Tiks ir jei norite tiesiog nusišypsoti, bet neturite katės (tuomet galite suvesti ir savo gimimo datą).

Parsisiųskite kol kas tik iOS

2015 gegužės 29
Kategorijos: Visa kita

Tiek programėlių išmaniesiems pasaulis dar nematė. Aišku, anksčiau nebuvo išmaniųjų, bet dabar beveik kasdien atsiranda po kelias naujas mobiliąsias aplikacijas ir jos visos kaip ir panašios, bet skiriasi. Prasideda savotiškas programėlių „Hunger games“, kurio metu išliks tik stipriausios. O mes prisidėsime prie to ir kartą per mėnesį padėsime susiorientuoti klaidžiose programėlių išmaniesiems džiunglėse.

QuizUp

Protmūšis jūsų telefone. O šią savaitę ši programėlė dar buvo ir kardinaliai atnaujinta. Galite pasirinkti temas, kurios jus domina ir tiesiog žaisti savo išmaniajame, atsakinėdami į klausimus. O jei visgi nuspręsite, kad smagiau su kuo nors varžytis, galėsite sužaisti raundą akis į akį su kitu žaidėju.

Jų gali ieškoti netgi pagal keletą parinkčių: vietą, amžių arba bendrus interesus. Galbūt toks protinis žaidimas netgi padės susirasti geriausią draugą ar antrąją pusę? Juk technologijos gali viską.

Atsisiųskite: iOS ir Android

Sunrise

Microsoft kurtas saulėtekio kalendorius neseniai sulaukė didelių atnaujinimų. Programėlėje buvo pridėtas naujas meniu, kuris leidžia lengviau ir patogiau peržiūrėti užimtumą, suplanuotus renginius ar susitikimus ir suplanuoti naujus.

Idėja paprasta – atrašinėdami žinutes ar laiškus tiesiog įsijungiate „Sunrise“ programėlę nepalikdami žinutės ar laiško lango, pasižiūrite savo užimtumą ir viskas. Paprasčiau ir lengviau pasitikrinsite, ar esate užimti, ir netyčia nepaskirsite kelių susitikimų vienu metu.

Atsisiųskite: iOS ir Android

Tastebud

Dažnai susiduriate su ta pačia problema – ką skaityti? Ką žiūrėti? Ko klausytis? Ši nepaliaujama bėda  beveik kasdien ištinka dažną šiuolaikinį žmogų. Į pagalbą ateina „Tastebud“. Panašiai kaip „Facebook“ socialinėje paskyroje savo naujienų sraute klausiate draugų, ką pažiūrėti, taip ši programėle leis klausti kitų žmonių nuomonės.

Galite sekti kitus žmones, sužinoti, ką rekomenduoja jie, suasmeninti programėlės srautą ir filtruoti tik dominančias kategorijas. Būkite tikri, kad jus išgirs ir kas nors tikrai patars bei atsakys, nes visi čia susirenka to paties.

Ir dar daugiau – programėlėje rasite rekomendacijas naujoms televizijos laidoms, kitoms programėlėms, radijo stotims ir pan.

Atsisiųskite: iOS

Hoopla Digital

Dar atsimenat tokį „reiškinį“ kaip bibliotekos? Jos jau irgi keliauja į išmaniuosius. Ši programėlė dar kurį laiką tikriausiai neveiks Lietuvoje, tačiau paminėti ją tikrai verta. Hoopla Digital leidžia prieiti prie bibliotekų turimų muzikos įrašų ir elektroninių knygų.

Jei turite tos bibliotekos kortelę, tiesiog pasiskolinate leidinį ar failą į savo telefoną tam tikram laikui, o kai terminas baigiasi, programa automatiškai sinchronizuojasi – nereikia bandyti prisiminti, kada reikės ką nors grąžinti, kad nepradėtų kauptis skola.

Atsisiųskite: iOS ir Android

2013 gruodžio 19
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

O pastebėjote, kad akcentuodami telefono privalumus žaidėjams, gamintojai vis pabrėžia grafiką? Paradoksalu tai, kad gera grafika garantuoja kiek įmanoma natūralesnį, gyvesnį žaidimo vaizdą, bet ne žaidimo grožį. Ypač mobiliesiems telefonams skirtų žaidimų. Tarp gražiausių mobiliųjų žaidimų įvardijami tie, kas nė iš tolo neprimena tikroviškų. Tačiau… jie unikalūs, elementarūs savo dizainu ir iliustruotomis detalėms, bet tuo ir gražūs. Labai.

Dead runner

Ar esate sapnavę košmarą, kai bėgi per mišką, o iš paskos seka kažkoks nematomas… nu kažkas, kas tikrai nėra nei jauku, nei miela. Tokia ir šio žaidimo esmė. Ir velnioniškai graži aplinka.  Žaidimas skirtas tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėms sistemoms.

Incredipede

Žaidimo herojus Quozzle (tokia didelė akis, kuri gali išaugti į įvairias formas ir galūnes) turi išgelbėti savo seseris. Idėja keista, bet koks skirtumas. Svarbu, kad iliustracijos tikrai smagios. Jos kurtos įkvėpimo semiantis iš viduramžių laikų medžio raižinių, atradimų amžiuje kurtų botanikos tekstūrų. Smagu bus žaisti ir „Android“ ir „iOS“ telefonų savininkams.

Limbo

Žaidimas – legenda. Ilgą laiką laikytas žaidimų meno šedevru ir juodai-balto stiliaus žaidimų pradininku. „Limbo“ ir šiurpokas, ir tuo pačiu labai gražus, deja, kol kas pritaikytas tik „iOS“ telefonams.

Machinarium

Galvosūkių žaidimas. Kartu su ištremtu robotu Josef‘u žaidėjui reikia grįžti į savo miestą Machinarium‘ą ir išvaduoti mylimąją. Tačiau tikrasis grožis čia ne meilės tema, o detalės ir ranka pieštos iliustracijos. Žaidimas pritaikytas „Android“ ir „iOS“ telefonams.

Night Sky

Į „Limbo“ panašus žaidimas, gražus savo juodais šešėliais ir naktinio dangaus panorama. Gali žaisti tiek „Android“, tiek „iOS“ fanai.

Osmos

Šio žaidimo esmė paprasta – tu esi galaktikos dulkė, kuri turi valgyti mažesnius organizmus, kad augtų ir vešėtų. Tuo pačiu reikia pasisaugoti, kad netaptum didesnių organizmų maistu. Kas puiku šiame žaidime – tai gražios ir gražiai suderintos spalvos. Žaidimas skirtas ir „Android“ ir „iOS“.

Sword and Sorcery

Keistokas pasaulis, keistoki herojai ir viskas, ką jie ten veikia. Tokia herojinė fantastika. Bet užtat senamadiškas pasaulis atspindėtas labai vykusiai ir estetiškai gražiai. Gali išmėginti turintys tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonus.

The Walking Dead

Kažkaip visi tie košmarų ir negyvėlių žaidimai būna labai vykę savo estetiniu grožiu. Ne išimtis iš „Walking Dead“. Žaidimas sukurtas pagal to paties pavadinimo televizijos serialą, kuris pasakoja apie zombius ir jų (ne)gyvenimą. Jis gražus ne šaudymu ir gaudymu, o vaizdais ir personažais – net ir zombis gali būti gražus. Žaidimas skirtas, deja, tik „iOS“ operacinei sistemai.

World of Goo

Elementariai paprastas ir tuo labai gražus žaidimas. Tiesiog reikia sukurti struktūrą iš kamuoliukų ir nukeliauti nuo taško A iki B. Kuri ir džiaugiesi. Puikiai žinomas žaidimas tiek „Android“, tiek „iOS“ telefonų savininkams.

Year Walk

Žaidimo ašis sukasi aplink seną vyrą, kuris vaikščioja po mišką ir ieško pranašiškų ženklų kitiems metams. Vietom keistokas, tačiau vienas iš gražiausių, ir originaliausių žaidimų. Skirtas telefonams su „iOS“ operacine sistema.

Išmanieji telefonai, kaip žinome, gelbėja nuo nuobodulio. O grožis, kaip sako, išgelbės pasaulį. Tad jei žaidimai telefonams jau tapo tokie gražūs, ar tai reiškia, kad išmanieji telefonai išgelbės pasaulį?

2013 rugpjūčio 22
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Tie, kas skaičiuoja, skelbia, kad „Android“ operacinei sistemai yra sukurta per 840 tūkst. programėlių. „iOS“ telefonų turėtojai taip pat negali skųstis, jie gali rinktis netgi iš didesnio kiekio, 900 tūkst. Kaip manai, kiek programėlių galėtum sutalpinti telefone? Akivaizdu, kad tikrai ne visas.

Tam, kad iš gausybės rago pasirinktum būtent tą, o ne kitą, kūrėjai turi stengtis sudominti, išsiskirti. Neretai tokia kūryba tiesiog muša pro kraštus. Ir ką, kartais netgi būna sėkminga. Puikus to įrodymas – „iFart“ programėlė, kuri imituoja dujų šalinimo iš organizmo garsą. O savo autoriams ji uždirba ne tiek jau ir mažai – kasdien po 10 tūkst. JAV dolerių.

Norėdami pakartoti tokią pat sėkmę, daugelis mobiliųjų programėlių kūrėjų lyg apsėsti ėmė kurti panašaus tipo programėles į šalį nustumdami įprastus vartotojų poreikius. Rezultatas – ištisas sąrašas tokių programėlių, kurių reikalingumu galima labai smarkiai suabejoti. Apie keletą tokių ir pakalbėsime.

„Magna Carta Holy Grail“

Programėlė, kuri visiems „Samsung Galaxy“ savininkams leidžia nemokamai parsisiųsti naujausią Jay Z albumą anksčiau nei pastarasis bus pristatytas rinkoje. Labai neblogai. Tik pasigilinus atrandame tris priežastis, kodėl ji niekam tikusi.

Visų pirma, programėlė pažeidžia vartotojų privatumą, nes nori žinoti visą asmeninę informaciją apie juos. Kita problema yra tai, kad, nors albumą galima parsisiųsti bet kuriuo formatu, vis tiek vienu metu galim klausyti tik vieną dainą. Ir trečioji šios programėlės blogybė – didžiulio precedento grėsmė, jei muzikiniai albumai taps pagrindu kurtis vis naujoms mobiliosioms programėlėms.

„Bučiavimosi testas“

Tai itin neįprasta programėlė. Ji sukurta tam, kad nustatytų, ar žmogus bučiuojasi pakankamai gerai, ar jam vis dar reikėtų šio to pasimokinti. Pasak programėlės kūrėjų, jei vis dėlto paaiškėtų, kad esate prastas bučiavimosi srityje, ji pasirūpintų įgūdžių tobulinimu.

Sunku suvokti, kaip telefonas gali nustatyti, ar tie bučiniai geri ir tuo labiau, pamokyti, kaip tai daryti? Ai, nesukite sau galvos, tai tik nevykęs bandymas pritraukti naivuolius.

„Elektrinis skustuvas“

Visas šios mobiliosios programėlės smagumas – garso, kurį sukelia elektrinė žoliapjovė, imitacija. Pasak programėlės kūrėjų, žoliapjovės vaizdas mobiliojo telefono ekrane ir iš garsiakalbio sklindantis birzgimas privers aplinkinius galvoti, kad kalbėdami su jais pjaunate žolę.

Programėlės kūrėjai ją siūlo parsisiųsti norintiems pasisemti daug teigiamų emocijų  bei pralinksminti šeimą ir draugus. Neblogai, ką? Teigiamos emocijos iš žoliapjovės, džiaugsmas šeimai ir draugams. Na, bet grįžkime prie aprašymo. Kūrėjai tvirtina, kad elektroninę žoliapjovę imituojanti programėlė sudaro vaizdą, jog išmanieji telefonai gali viską – netgi nupjauti žolę. Mums būtų įdomu tik tuomet, jei telefonas ne imituotų, o išties pjautų. Priešingu atveju nematome iš tokio apps‘o jokios naudos.

„Užtrauktukai“

Tai mobilioji programėlė, leidžianti užsegti ir atsegti virtualių kelnių užtrauktuką. Oficialus programėlės aprašymas skelbia, kad ji: „seksuali, verčianti susimastyti ir viliojanti“. Įdomu, apie ką gi čia mąstyti ar kuo viliotis?

Beje, norėdami įsigyti pilną programėlės versiją, turėsite pakloti 1 JAV dolerį. O džiaugsmas toks, kad virtualiai galėsite atsegti ne tik kelnių, bet ir kito drabužio užtrauktuką. Įdomu, kas naudojasi šia programėle?

„Beprasimis žaidimas“

Tai žaidimas, kuris matuoja, kaip ilgai galite išlaikyti pirštą ant mobiliojo telefono ekrano. Jei tai darote ilgiausiai, tuomet jūs laimėtojas.

Na, pavadinimas viską pasako apie šią programėlę – ji neteikia jokios emocinės ar intelektualinės naudos. Net speciali mobiliųjų žaidimų parduotuvė įspėja, kad ši programėlė yra visiškai nenaudinga. Tad jei jau nusprendėte ją parsisiųsti, nėra ko kaltinti, kad nebuvote perspėti.

„Facebook namai“

„Facebook“ niekada nebus per daug – tai, matyt, pagrindinė filosofija, kuria vadovavosi Zuckerbergas ir  jo kompanija, kurdami mobiliąją programėlę „Facebook namai“. Tai „Android“ operacinei sistemai skirta programėlė. Labiausiai patiko jos paskirtis – leidžia laisvai ir nuolat naudotis socialiniu tinklu.

Skamba neįtikinamai. Kas iš jūsų jaučiasi nelaisvai, norėdama naudotis „Facebook“ telefone? Abejojame dideliu tokios programos reikalingumu.

„Ar tekėsi už manęs?“

Labai tikėtina, kad piršlybos priverčia paprakaituoti vyrukus. Dabar jiems siūloma nesijaudinti, nes jiems šiame reikale padės mobilioji programėlė. Ji gali pasipiršti ir išgelbėti nuo pernelyg didelio jaudulio.

Na, tai tikrai juokinga. Tikslas gal ir taurus, bet neapgalvotas ir  sunkiai suprantamas net didžiausiems ironijos gerbėjams. Labai abejotina, kad atsirastų mergina, kuri susižavėtų tokiomis piršlybomis. Čia tas pats, kaip ir rašyti SMS: „ką tu?“.

„Pikinis“

Programėlė akivaizdžiai skirta vaikinams – ji padeda surasti savo „Facebook“ draugių nuotraukas, kuriose jos tik su maudymosi kostiumėliais.

Visų pirma reikia pasirinkti, kurią merginą norėtumėte matyti su maudymosi kostiumėliu, o kuomet programėlė suranda nuotrauką, ją galima išsaugoti, kad antrą kartą ją būtų lengviau rasti.  Toks užsiėmimas gal ir smagus vyrukams, tačiau abejotina, kad labai patiktų merginoms.

„Dream: On“

Tai „iOS“ programėlė, sukurta tam, kad garso signalų pagalba kontroliuotų miegančiojo sapnus ir užtikrintų geriausią miego kokybę. Norint, kad programėlė veiktų tinkamai, telefoną reikia padėti ant lovos prie pat savęs tam, jog jums miegant programėlė galėtų stebėti jūsų judesius. O kuomet programėlė bus įsitikinusi, kad esate miego fazėje, paleis iš anksto nustatytą mistinį garsą padėsiantį sukurti trokštamą sapną.

Skamba šauniai. Bėda tik ta, kad norintiems specialių sapnus veikiančių melodijų, pvz., vandenyno ošimo, papildomai reiktų pakloti nuo 1 iki 4 JAV dolerių.  Tuo tarpu, yra begalės įvairių būdų, kaip be programėlės tą patį ar net dar geresnį efektą pasiekti visiškai  už dyką.

1