2015 spalio 29
Kategorijos: Produktai

Ir boom boom ne be reikalo. Atėjo laikas išjudinti savo „Instagram“ ir „Facebook“ sieną. Šalin statines mielas gražių ir pūkuotų kačiukų nuotraukas – nuo šiandien priverskime jas judėti. Šį mėnesį kaip niekada anksčiau rinkai buvo pristatyti daug naujų judančiai fotografijai skirtų programėlių. Spėjam, kad tam įtakos turėjo nauja „iPhone 6S“ parinktis, leidžianti realiai atgaivinti iki tol statinį kadrą. Dar šį mėnesį turime gan aiškų programėlių hitą – Boomerang.

Boomerang
Paprastos nuotraukos yra tokia pat seniena kaip „Snapchat“ programėlė – kažkada buvo visai smagu, bet, neneikite to, po mėnesio laiko nusibodo – nors dar yra tų entuziastų, kurie atakuoja savo draugus keliais „snapais“ per dieną – kaip geria kavą, kaip kojos atrodo tarp rudeniškų lapų ir t.t.

Jei norite tikrai įprasminti momentą, reikia tai daryti ne tik stilingai, bet ir su judesiu. „Instagram“, nors yra nuotraukomis paremtas socialinis tinklas, tai jau suprato ir pristato naują programėlę – „Boomerang“. 5 kadrai ir viena sekundė – toks „gifas“ leidžiamas pirmyn ir tuomet ne iš naujo, o atgal. Taip sukuriamas visai įdomus laiko atsukimo efektas – priklausomai nuo to, ką „filma-tografavote“.

Programėlė yra atskira nuo „Instagram“, tačiau turi dalijimosi parinktį – ne tik į pačią „Instagram“, bet ir kitus socialinius tinklus.

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

Phhhoto

Ne, mes nepaspaudėme „h“ per daug kartų – tai visiškai šviežia dalijimosi nuotraukomis platforma, skirta kadro vertiems „gifams“. „Phhhoto“ leidžia itin paprastai gaminti „gif“ formato judančius paveikslėlius. Padarius taip pat paprasta juos išsaugoti telefone ar pasidalinti bet kuriame socialiniame tinkle, kuris palaiko „gif“ formatą. Laikas išjudinti savo nuotraukų albumą!

Nemokamai parsisiųskite iOS arba Android

SessMe

Visus tuos su pastarosiomis programėlėmis pagamintus „gifus“ tuomet galite siuntinėti per naują susirašinėjimo programėlę „SessMe“. Taip, panašių bendravimo platformų tikrai netrūksta, tačiau „SessMe“ turi vieną labai didelį pranašumą – saugumą. Visos žinutės siunčiamos tik jas užkodavus, tad trečiųjų šalių programėlės negalės sekti jūsų susirašinėjimo ar šnipinėti. Dar daugiau – galite kontroliuoti viską, ką parašote. T. y. ištrynus pokalbį, jis išsitrina pas visus prie jo prijungtus vartotojus, ne tik pas jus telefone. Taip pat galima ištrinti ir atskiras žinutes ar netyčia nusiųstą nepatogią nuotrauką. Jei kuris pokalbio dalyvis pasidaro „screenshot“, gaunate detalų pranešimą – netgi kuri tiksliai pokalbio vieta buvo nufotografuota.

Nemokamai parsisiųskite  iOS arba Android

CloudCal

Kalendoriaus programėlės šiais laikais yra beveik geriausias draugas, tad kiekvienas renkamės pagal save. Tačiau „CloudCal“ siūlo naują požiūrį į darbotvarkę ir viską pateikia lengvai prieinamuose ir visiems aiškiuose magiškuose rutuliukuose („magic circles“). Programėlė sinchronizuojasi su „Google Calendar“, „Outlook“ ir „Exchange“ tinklais, turi patogią priminimų sistemą.

Programėlė turi dar vieną patogią funkciją, kuri kol kas, deja, dar nėra prieinama Lietuvoje – jei matote, kad už dvidešimties minučių turite susitikimą, vieno mygtuko paspaudimu, neišeidami iš programėlės, galite įsikviesti taksi. Tiesa, ne bet kokį, o „Uber“ automobilį. Ir kas čia žino, ar daug beliko laukti iki šios paslaugos atėjimo į mūsų rinką.

Nemokamai parsisiųskite Android

2015 balandžio 20
Kategorijos: Visa kita

„Facebook” keičia žaidimo taisykles ir beveik visiškai atnaujino savo pagrindinę programėlę išmaniesiems telefonams „Facebook Messenger“. Nuo šiol programėlė leis ne tik susirašinėti ar siųsti nuotraukas, bet ir daryti vaizdo skambučius. Tiesa, iš pradžių tai išbandyti galės tik 18 valstybių vartotojai, tačiau per kelis mėnesius naujove jau galės naudotis visi.

Jei jūsų telefonas turi standartinį 3G ar greitesnį 4G ryšį, arba prieigą prie Wi-Fi tinklo, galite drąsiai pradėti pokalbį. Norint pradėti vaizdo skambutį, tereikia dešinėje ekrano pusėje paspausti video kameros ikonėlę.

Atrodo, kad tai nėra originalu ir vaizdo skambučio funkciją jau turi ne viena programėlė jūsų išmaniajame? Tiesos yra, tačiau svarbiausia – patogumas. Atsidarę „Facebook Messenger“ galėsite ne tik susirašinėti, bet ir gyvai kalbėtis, matydami savo pašnekovą.

Atnaujinimų dar daugiau

Yra dar penki pagrindiniai atnaujinimai, kurie „Facebook Messenger“ programėlę padarė daug patogesne.

Nutildykite pokalbį norimam laikui. Tikriausiai ne kartą pradėjote vartyti akis, kai draugai staiga ima rašyti žinutes, kurios perauga į kokią nors diskusiją, bet tuo momentu neturite laiko atsakyti ir girdite tik nuolatinį telefono vibravimą.

Atsidarę programėlę paspauskite ant norimo nutildyti pokalbio – „i“ ženkliukas dešinėje – ir pasirinkite norimą laiko atkarpą. Jei norite negauti perspėjimų apie visas žinutes, pavyzdžiui, 30 minučių, nes einate į susirinkimą, tai taip pat galite padaryti paspaudę „settings“, „notifications“ ir pasirinkę norimą laiką.

Ištrinkite ką norite. Nereikia trinti viso pokalbio, jei kažkas įvyko ne taip ar jums nepatiko draugo atsakymas. Paspauskite ant nenorimos žinutės, kiek palaikykite, kol atsiras pasirinkimo galimybės, ir tuomet ištrinkite ją – „delete“. Tik, aišku, kas vienąkart ištrinama, nebegali būti grąžinama.

Žinokite, ar perskaitė. Kiek pasikeitė ir buvusi „seen“ (pamatyta) sistema. Dabar mėlynas apskritimas reiškia, jog jūsų žinutė siunčiama. Kai jame atsiranda varnelė – žinokite, kad žinutė buvo išsiųsta, ir galiausiai apskritimui nusidažius mėlynai būsite tikras, jog žinutė pasiekė norimą žmogų. Kai draugas perskaitys žinutę, vietoj mėlyno burbuliuko išvysite jo nuotraukėlę.

Matykite tikslią vietą. Jei programėlei leidote naudoti jūsų tikslios vietos duomenis, galėsite iškart matyti, kur žmogus buvo, kai parašė jums žinutę. Paspauskite ant žinutės ir pamatysite žemėlapį su tikslia vieta.

Pasižymėkite svarbius pokalbius. Apatiniame meniu pasirinkite grupinių pokalbių ikonėlę „groups“ ir kairėje ekrano pusėje paspauskite „pin“ (pažymėti). Išsirinkite jums svarbiausius pokalbius iš pasirodysiančio sąrašo. Juos visuomet matysite šioje skiltyje, o kai nebebus tokie svarbūs, paspauskite vertikalų daugtaškį ir pasirinkite „unpin group“.

2014 lapkričio 26
Kategorijos: Visa kita

Šventėms laukiant už kampo, galime lenkti pirštus ir skaičiuoti gerus šių metų darbus. Po padidinamuoju stiklu galima dėti daug ką, bet mums parūpo tai, prie ko telefone šiemet praleidome daugiausiai laiko. Tai, žinoma, yra „Facebook“.

Apie save ši kompanija (taip, taip, visų mūsų draugas Markas Zuckerbergas nėra virtualus, jam irgi kažkur reikia būti kuriant savo genialias idėjas) neleidžia pamiršti. O tai geriausia daryti kuriant naujoves. Vienos jų sėkmingos, kitos gal ir nelabai, bet jų šiemet buvo apsčiai.

„Facebook paper“. Ši programa skirta naujienų ir kitų socialinio tinklo įrašų skaitymui, ir, sako, tą leidžia daryti labai patogiai. Galima skaityti, ką rašo draugai, vietos ar pasaulio garsenybės, įvairios įmonės. Gali kažką prasmingo parašyti ir pats.

Kad nepasimestum naujienų sraute, „Facebook paper“ leidžia jas rūšiuoti pagal temą ar tiesiog atlikti paiešką. Be to, leidžiama skaityti naujienas ir iš tų puslapių, kurių neprenumeruoji.

„Facebook Nearby Friends“. Akivaizdu, kad „Facebook“ visuomet už draugystę. O jos niekada nebus per daug. Todėl atsirado programėlė, parodanti, kuris iš tavo draugų yra arčiausiai tavęs. Beje, programėlė skirta išimtinai mobiliesiems telefonams. Logiška – kompiuterio nesitampysi gatvėje ieškodamas draugų.

„Facebook“ naujienų agentūra. Norėdama pasiūlyti daugiau rimtesnio ir aktualesnio turinio, „Facebook“ sumąstė nemokamą paslaugą „FBNewswire“. Ji veikia kaip atskira „Facebook“ paskyra ir publikuoja įvairius pranešimus apie įvykius pasaulyje, kuriuos savo paskyrose skelbia tiek „Facebook“ vartotojai, tiek įvairios organizacijos.

Neaišku, ar Markui įkyrėjo skaityti įrašus apie draugystes bei žiūrėti mielų gyvūnėlių nuotraukas, bet mintis pasiūlyti rimto turinio – labai šauni. Ypač žinant, kad „FBNewswire“ publikuojamas tik atrinktas turinys.  Taigi, čia nepraeis vakarėliai, piršlybos ir kiti įvykiai, didžiai aktualūs tik giminaičiams ir draugams.

Padėkos įrankis „Say Thanks“. Pristatytas visai neseniai ir labai laiku, prieš artėjantį šventinį laikotarpį, kai visus užpuola gerumo ir dėkingumo nuotaikos. „Facebook“ skatina visus kurti padėkos filmukus, kuriuose galima panaudoti savo profiliuose turimas nuotraukas ar įrašus, o iš viso to gautą rezultatą siųsti padėkos nusipelniusiam asmeniui.

Tereikia apsilankyti „Say Thanks“ puslapyje, pasirinkti draugus, kuriems bus skirta visa ši gerumo dozė, tada pasirinkti įrašus ir nuotraukas, kurie geriausiai atspindi tavo dėkingumą. Visa tai gražiai susigeneruos į padėkos vaizdo klipą. Kaip tai vaizdžiai atrodo, vienas pirmųjų pademonstravo pats Markas.

„Facebook rooms“. Tikrai patiks visiems, mėgstantiems rašinėti anonimiškai. Su šia programėle galima susikurti pokalbių kambarius pagal pomėgius, pvz. kelionės, kulinarija, mada ir pan. Programėlė yra visiškai nesusieta su „Facebook“ ir nereikalauja pateikti apie save tokių asmeninių duomenų, kaip vardas ar buvimo vieta.

Į tokius „kambarius“ galima patekti tik su specialiu kodu, kai tave kažkas pakviečia, arba jei pats pakvieti kitus. Vienintelis minusas, kad kol kas ši anonimų buveinė prieinama tik „Apple“ mobiliųjų įrenginių naudotojams.

„Safety check“. Ši programėlė skirta ne jūsų saugumui, o jūsų draugų ar šeimos ramybei. Jei esat tokioje vietoje, kur įvyksta koks grėsmingesnis gamtos reiškinys, pvz. didelė vėtra, uraganas, žemės drebėjimas ar pan., tuomet jums į telefoną atkeliauja žinutė su paklausimu, ar viskas gerai. Jei nesat nukentėję, išsiunčiat atsakymą, kad taip, viskas tvarkoje. Iškart visiems ramiau.

Tiesa, „Safety check“ bus efektyvi tik tuomet, jei savo profilyje nepatingėsite „užtaginti“ vietos, kurioje tuo metu esate. Logiška, nes iš kur gi  „Facebook“ žinoti, jog jus nupūtė vėjas, jei manys, kad saugiai vartotės namie ant sofos.

Kas dar laukia

„Facebook at Work“. Bent jau toks pirminis šio tinklo pavadinimas, kuriuo „Facebook“ užsimojo konkuruoti su kol kas rimtų varžovų neturinčiu „LinkedIn“. „Facebook at Work“ tikslas – padėti atskirti „Facebook“ naudotojams asmeninę informaciją nuo darbo. Nereiks jaustis priremtam prie sienos, kai į draugus prašosi direktorius, kolega. Galiausiai visus, kurių nelabai norėtumėt, bet lyg ir derėtų priimti draugauti, galėsite nukreipti į draugystę būtent „Facebook at Work“.

Sakoma, kad savo koncepcija naujasis kanalas ne daug kuo keisis nuo „Facebook“. Čia bus galima sukurti profilį, kviesti draugauti, stebėti naujienų srautą ar pasireikšti pačiam.

„Facebook Moments“. Silpnoji (ar bent jau labiausiai kritikuojama) „Facebook“ vieta yra privatumas. Tad imtasi taisyti situaciją ir, pranešama, kuriama programėlė „Moments“, kuri leis dalintis informacija tik ribotame žmonių rate. Jos dizainas turėtų būti minimalus: vos keletas langelių, kuriuose matomi į slaptą grupę pakviesti nariai. Čia kažkas panašaus į „Facebook Rooms“, tik ne taip anonimiškai.

Taigi, „Moments“ leis kurti vis naujas žmonių grupes, pvz. kolegos, bendrakursiai, bendraminčiai, giminaičiai ir pan. Beje, programa bus pritaikyta veikti tik telefone, ne kompiuteryje.

Panašu, kad „Facebook‘as“ bus su mumis dar ir kitais metais.

2014 sausio 07
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , , , ,

Rugsėjo mėn. stileivų aprūpintoja „Apple“ išleido iškart du telefonus – „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“. Už savo pirmtaką jie buvo geresni vos keliomis savybėmis, bet to užteko. Naujienų pasirodymas reiškė „iPhone 5“ pabaigą. Šis pirmasis penktukas buvo išimtas iš oficialios prekybos amžiams. Ir ne jis vienas. Tad ankstesniame įrašę papasakoję, ko labiausiai laukiame 2014 m., dabar apžvelgsim, ką paliekame 2013-uose.

HTC First („Facebook“ telefonas)

Balandžio mėnesį „Facebook“ nusprendė – „Google“ turi savo telefoną (nežinantiems – visa „Nexus“ serija), reikia ir mums. Mintims pagrindo davė ir nauja programėlė „Facebook Home“. Pirmuoju „Facebook“ telefonu tapo „HTC First“ – vidutinių savybių įrenginys tradicinei išmaniųjų telefonų auditorijai.  Deja, deja… telefonas nesužavėjo auditorijos – jis buvo „atšauktas“ iš pardavimų vos po mėnesio.

Winamp

Braukiam ašarą. Ypač tie, kas prisimena kompiuterių ir interneto pradžią Lietuvoje. „Winamp“ buvo pirmasis muzikos įrašų grotuvas – puikiausia dorojosi su CD ir MP3, leido pasirinkti interfeisą. Ech… „Winamp“ gyvavo nuo 1999 m., deja, jos kūrėja kompanija „Nullsoft“ paskelbė, kad gruodžio mėn. uždaro ne tik kompiuteriams skirtą „Winamp“, bet ir telefonams pritaikytą mobiliąją programėlę. Nors jau pasigirdo žinių, kad atsiranda pirkėjų „Winamp“, sprendimas šiaip ar taip reiškia eros pabaigą.

MySpace classic

Birželio mėn. „MySpace“ pristatė prašmatnų atnaujinimą. Naujoji versija susitelkė į muziką (ir Justiną Timberleiką), o senojo socialinio tinklo, prie kurio buvome įpratę nuo pat 2000 m., neliko nė pėdsako. Dingo ne tik senoji versija, bet ir visi ankstesni įrašai, nuotraukos, komentarai ir pan. Tiesa, vartotojams asmeniškai bus leista viską susigražinti, bet senoji versija nesugrįš.

Alta Vista

Labai gali būti, kad net ir nežinote, kas ta „Alta Vista“. Nieko keista. Šią svetainę ir per brūkšnelį – paieškos sistemą –  „Yahoo“ įsigijo 2003 m., tačiau per dešimt metų ji net iš tolo populiarumu nepasivijo „Google“. Tikriausiai „Yahoo“ nusprendė, kad nieko čia nebus. „Alta Vista“ savo dienas baigė šią liepą.

Google Checkout

2006 m. „Google“, norėdama pakonkuruoti su mokėjimo internetu sistema „PayPal“, pristatė savo paslaugą „Google Checkout“. Ne viskas pavyksta ir „Google“ – ši paslauga taip ir netapo populiari. 2011 m. ji perkrikštyta į „Google Wallet“, pridėta galimybė mokėti ir mobiliaisiais įrenginiais. Deja, ir ši versija neprigijo, o galiausiai šių metų gegužės mėn. buvo iš esmės uždaryta, bet, tiesa, dar šiek tiek pasitarnauja „Google Play“ pervedimams.

Google Reader

Kovo mėn. užklupo didelis liūdesys – „Google“ uždarė ilgametį savo, beje, sėkmingą produktą „Google Reader“. Tai buvo keistas sprendimas – ši RRS paslauga buvo populiariausia pasaulyje, turėjo milijonus vartotojų. Priežastis ir patį faktą apraudojome jau anksčiau, tačiau nieko keisto, kad „Google Reader“ internautai prisimena išlydėdami senuosius metus.

Netekčių buvo, tik visa laimė, kad naujovių – dar daugiau. Kiekvieną sausį jų pasilieja tikras lietus. Palauksime, gal bus gerų pakaitalų šių metų netektims.