2015 lapkričio 09
Kategorijos: Visa kita

Kai orai vėsta, atsiranda daug didesnė tikimybė susirgti, tačiau darbai niekuomet nelaukia ir nori nenori juos tenka padaryti. Dėl to dažniausiai užgeriame saują vitaminų ir vaistų stikline vandens, apsivelkame šilčiausią megztinį ir varvančią nosimi keliaujame į darbą užkrėsti visų kolegų. Tačiau nereikia bijoti savo darbo vietos kelioms dienoms perkelti į jaukią namų aplinką.

2015 metais atlikus pasaulinę darbuotojų iš skirtingų šalių apklausą, paaiškėjo, jog net ir nesergant 55 proc. darbuotojų norėtų bent kartais padirbėti iš namų – šeši patarimai, kaip optimizuoti namų aplinką, kad nepradėtume tiesiog gulinėti ar žiūrėti serialų, o darbai sklandžiai pasidarytų.

1. Negulinėkite ant sofos

Pirmoji darbo nuotoliniu būdu taisyklė – susikurkite patogią aplinką. Gulėjimas ant sofos, kai kompiuterį pasidedate ant kelių, neskatina produktyvumo. Geriausia dirbti prie rašomojo-darbo stalo ar svetainėje. Patogumas – svarbu, tačiau, jei jo bus per daug, tikrai nesinorės intensyviai darbuotis.

Jei turite galimybę, šiek tiek pakeiskite kambario temperatūrą, išvėdinkite patalpą, perdėliokite daiktus ant stalo, nusistatykite tinkamą apšvietimą. Net ir nedideli pakeitimai namų erdvėje gali padidinti produktyvumą. Žmonės, nuolat dirbantys iš namų, dažnai netgi apsirengia tarsi eitų į darbą, išeina iš namų, apsuka ratą kieme ir tuomet grįžta. Svarbu nusiteikti, jog dabar dirbsite.

Patogią aplinką padės sukurti ir maloni foninė muzika. Tam galite naudoti patogias muzikos klausimo programas, kaip, pavyzdžiui, „Deezer“, apie kurios kainos ir galimybių santykį jau rašėme anksčiau.

2. Mobilizacija

Nešiojamas ar personalinis kompiuteris tikrai nėra vienintelis darbo įrankis. Pasirinkus reikiamas programėles, išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris tam tinka tiek pat, o kartais netgi labiau, nei įprasta įranga.

Internete galite rasti begalę darbų planavimo ir kalendoriaus programėlių, kurios padės efektyviai suplanuoti dieną, o kartais netgi padarys tai už jus. Išmanusis kalendorius „Timeful“, sukurtas pačios „Google“, planuoja laiką pagal mūsų elektroninius laiškus, pomėgius ir visą kitą jam prieinamą informaciją. Tad ilgai dirbus kalendorius paragins išgerti kavos ar padaryti pertraukėlę, susitikti ar tiesiog pabendrauti su draugais, pažaisti kompiuterinius žaidimus ar netgi patinginiauti.

Jei nežinote, kur ieškoti efektyvumą didinančių programėlių, išbandykite TELE2 programėlę „Mano lentyna“. Joje rasite ne tik populiariausias rinkoje aplikacijas, skirtas išmaniesiems, bet netgi elektroninių knygų kolekciją, kurios galbūt prireiks, kai iškils darbinių iššūkių.

3. Tinkama įranga – sklandus darbas

Darbo vietoje reikia turėti ne tik išmaniųjų įrenginių ar kompiuterį su kalendoriumi, kuris pakeis įprastą darbo knygą, tačiau svarbu ir kitos aplikacijos, leisiančios efektyviau atlikti užduotis bei bendrauti su kolegomis ar klientais.

Tikriausiai antra pagal poliarumą bendravimo priemonė biuruose neabejotinai yra „Skype“. Taip pat vertėtų išbandyti itin patogią grupinio susirašinėjimo programėlę „Slack“. Joje itin paprasta sukurti atskiras pokalbių grupes, nepamesti jų iš akiračio ir t.t.

Jei dažnai tenka pasirašinėti dokumentus ar jungtis prie informacinių, banko sistemų, galbūt verta pamąstyti apie mobilųjį parašą. Tuomet nereikės ieškoti multifunkcinio įrenginio, kuriuo atspausdintumėte, tuomet skenuoti pasirašytą dokumentą ar atidėti darbus kitai dienai.

4. Judėjimas suteikia šviežių minčių

Būkite aktyvus – fizinio aktyvumo ir gryno oro trūkumas sumažina darbingumą tiek namuose, tiek sėdint kontoroje. Pritrūksta minčių ar pasidarote mieguistas? Išeikite trumpam pasivaikščiojimui ar padarykite kelis nesudėtingus fizinius pratimus tiesiog prie kompiuterio.

Taip pat vertėtų nepiktnaudžiauti netoliese esančio šaldytuvo trauka. Valgykite ne viską, ką jame randate, bet elkitės taip, kaip darote darbe – pietaukite įprastu laiku. Jei labai praalkstate, susiraskite sveiką ir maistingą užkandį – obuolį ar morką, kokį kitą vaisių. Jei nuolat galvojate apie šaldytuvo turinį, gal jau pradėjote nuobodžiauti?

5. Pertraukos būtinos

Norint išlaikyti susikaupimą ir aštrų protą, reikia kas valandą pailsėti bent penkias minutes. Taip atsikvėpsite ir tikėtina įgausite antrąjį kvėpavimą. Tokios pertraukos gali būti puikus metas įgyvendinti ketvirtąjį patarimą ir šiek tiek pajudėti – vienu šūviu pagausite du efektyvumo skatintojus. Tuomet darbo diena namų aplinkoje bus tokia pat produktyvi, o gal netgi darbštesnė, nei sėdint kontoroje.

2015 liepos 27
Kategorijos: Paslaugos
Raktažodžiai: , , ,

Tikriausiai dabar muzikos klausote ne keisdami kompaktus savo „Walkman“ diskų grotuve, bet tiesiog prijungdami ausines prie telefono. „Apple“ tikraisujaukė muzikos pasaulio vandenis, kai dar 2003 metais paskelbė apie „iTunes“, o šiemet, deja, jau kiek atsilikęs, brangiausias pasaulyje „obuolių ūkis“ paskelbė apie muzikos paslaugą „Apple Music“. Visgi tai tikrai ne pirmoji tokia aplikacija, skirta kasdieniam muzikos klausymui.

Apple nenori nusileisti

Nieko neslepiant, „Apple Music“ buvo bendrovės atsakas į „Spotify“, „Deezer“ ir kitų prekių ženklų, pasiekiamų tik JAV („RDio“ ar „Tidal“), populiarumą. Ar ši muzikos platforma kažkuo skiriasi nuo jau esančių rinkoje? Gal „Apple Music“ turi kažkokį nepranokstamą pranašumą? Visi atsakymai ir palyginimas su dviem jau populiariausiomis programėlėmis – „Deezer“ bei „Spotify“ – tiesiog čia, tiesiai prieš jūsų akis.

„Apple Music“ nėra išskirtinė savo idėja – tai tokia pati muzikos klausymo programa, kaip ir kitos, esančios rinkoje, turi ir panašias funkcijas. Pavyzdžiui, „For You“ parinktyje rasite jums rekomenduojamas dainas bei atlikėjus, atsižvelgiant į tai, kokią muziką klausėte prieš tai. Už tam tikrą mėnesinį mokestį gaunate priėjimą prie „Apple Music“ kartotekoje esančių 30 mln. įrašų – nevyniokime žodžių į vatą, visa tai turi ir kitos tokios programėlės.

Kelios adatos šieno kupetoj

„Apple“ žino, kad jų kūrinys nėra technologinė naujiena, būtent todėl akcentuoja tris išskirtinius bruožus: „Beats 1“, kuruojamus grojaraščius ir „Connect“. Daugiausiai dėmesio iš jų turėtų būti vertas „Beats 1“.

Tai tam tikra radijo stotis, visą parą transliuojanti  Los Andželo, Niujorko ar Londono didžėjų grojamą muziką, popkultūros naujienas bei interviu su atlikėjais.

Kuruojamus grojaraščius turi ir visos kitos programėlės, be to, tai yra glaudžiai susiję su „For You“ parinktim, o „Connect“ yra tarsi tam tikras socialinis muzikantų ir jų gerbėjų tinklas. Prisijungę prie „Connect“ galite sekti savo mėgstamus atlikėjus, jų grojaraščius, sužinoti naujienas, pamatyti nuotraukas iš užkulisių ir pan.

Tikriausiai vienintelis tikrai išskirtinis „Apple Music“ bruožas yra tai, kad per programėlę taip pat galite žiūrėti ir norimų dainų vaizdo klipus. To nesiūlo jokia kita rinkoje esanti muzikos klausymo paslauga.

Apple Music, Spotifty ar Deezer?

Kuri iš trijų rinkoje populiariausių muzikos klausymo paslaugų apsimokiausią vartotojui? Juk visuomet norime už mokamus pinigus gauti maksimumą.

„Apple Music“ bent jau kol kas suteikia 3 mėnesių nemokamą testavimą. Po to paslauga kainuoja 9,99 dolerius, pagal valiutų kursus matome, kad tai yra apytiksliai 9 europietiški pinigai. Už juos galėsite naršyti 30 mln. įrašų kartotekoje, tačiau joje nerasite tokių atlikėjų kaip Prince, The Beatles, The Black Keys naujausių albumų.

Kita visame pasaulyje populiari muzikos paslauga yra „Spotify“, siūlanti nemokamą pirmąjį mėnesį. Vėliau paslauga kainuos 6,99 EUR per mėnesį, už kuriuos galėsite rinktis iš tiek pat – 30 mln. – dainų. „Spotify“ šiuo metu yra populiariausia programa, kuria naudojasi maždaug 70 mln. vartotojų visame pasaulyje. Visgi tikriausiai teko girdėti nemažą sujudimą sukėlusį Taylor Swift ir „Spotify“ skandalą, po kurio atlikėja išėmė savo naujausius albumus iš „Spotify“.

Trečia alternatyva – „Deezer“. Ši muzikos klausymo paslauga su 16 mln. vartotojų nėra tokia populiari ar skambanti visų lūpose kaip „Spotify“, tačiau turi nemažą konkurencinį pranašumą. Už 5,79 EUR per mėnesį „Tele2“ klientai gauna galimybę prieiti prie didžiausios kartotekos – net 35 mln. įrašų, o už 7,49 EUR – ne tik „Deezer‘is“ telefone, bet ir neribotas duomenų srautas muzikai klausytis per šią programėlę.

Būtent dėl to dauguma muzikos apžvalgininkų įvardija „Spotify“ kaip populiariausią, „Apple Music“ – daugiausia žadantį, o „Deezer“ – geriausią. Su didžiausia įrašų kolekcija, „offline“ rėžimo galimybe, dainos žodžių rodymo parinktimi ir dar daugiau „Deezer“ šiuo metu yra geriausia, ką vartotojas gali gauti už 5.79 EUR per mėnesį.

2015 kovo 05
Kategorijos: Produktai, Visa kita

Sekdami tendencijas, prisiklausę gandų ar iš gamintojų išsprūstančių pažadų, IT rinkos ekspertai dar gruodį  prognozavo, kokių mobiliųjų telefonų galima tikėtis šiais, 2015 metais. Tarp laukiamiausių metų telefonų buvo minimi flagmanai: „Samsung Galaxy S6“, „HTC One M9“, „LG G4”.

Tradiciškai įprasta didžiausias metų IT rinkos naujoves pristatyti parodoje „Consumer Electronics Show“, dažnai vadinama tiesiog CES. Tačiau, kaip jau rašėme, telefonai čia turi išimtį, mat jų gamintojai naujienas pasilieka specialiai mobiliesiems gaminiams skirtai parodai „Mobile World Congress“ (MWC). Į šią savaitę Barselonoje vykstančią parodą visi sutelkė daug vilčių – ar galiausiai bus pristatyti taip laukti telefonai? Pažiūrėkime.

„Samsung“ davė tai, ko laukėme, ir dar daugiau

„Samsung“ patenkino gerbėjų viltis, kurios beje, buvo gerokai pavytusios po paskutiniojo „Galaxy S5“, ypač dėl flagmanui neatleistinos plastikinės nugarėlės. Šįkart kompanija pasistengė iš peties ir pristatė labai lauktą „Galaxy S6“, o kartu su juo – ir jo  brolį „Galaxy S6 Edge“. Abu modeliai įspūdingi – su didelės raiškos ekranais, puikia kamera, stiklo ir metalo korpusais, bei visu tuo gėriu, kuris slypi viduje.

Lyg to būtų maža, „Galaxy S6 Edge“ turi dviejose vietose – korpuso šonuose – lenktą ekraną. Gražu, nors ekspertai jau nesusilaikė pastebėję, kad praktinės naudos tame nėra. Na, bet kas sakė, kad dizainas nesvarbu? Net ir amžinas konkurentas „Apple“ čia negalėtų ginčytis.

Tarp išskirtinių savybių įdomu paminėti, kad tai bus pirmieji „Samsung“ telefonai, kuriuose veiks pačios kompanijos sukurtas procesorius. Reikia tik linkėti, kad jis veiktų greitai ir sklandžiai, nes procesorius, kaip ir variklis automobilyje, yra ne šiaip svarbus, o esminis komponentas.

Dar „Samsung“ sakosi pritaikiusi greitai įsikraunantį akumuliatorių – vos per kelias minutes galima taip įkrauti telefoną, kad veiktų bent kelias valandas. Tai rimta, ir tikimės, veiks taip, kaip ir sakoma – gerai. Visais geraisiais pažadais teks įsitikinti sulaukus naujųjų modelių Lietuvoje, o jie, spėjama, atkeliaus jau balandį.

HTC pagerino praėjusių metų geriausią telefoną

Pernai HTC galėjo pagrįstai didžiuotis geriausio metų telefono titulą pelniusiu „HTC One“. Ir didžiavosi, tačiau ant laurų nemiegojo. MWC parodoje jie pristatė lauktą ir tikėtą „HTC One M9“. Jis, kaip ir visi HTC produktai, yra labai stilingas, be to, turi vientiso metalo korpusą. Tai, beje, yra HTC išskirtinumas prieš kitus gamintojus. Kiek jis svarbus galutiniam pirkėjui – spręsti tik jam pačiam.

Dar viena įdomybė ir išskirtinumas – telefone veikia „HTC Sense 7“ programinė įranga, kuri prisitaiko prie vartotojo gyvenimo būdo ir įpročių, pvz. ekrane rodo programėles pagal tai, kur tuo metu yra telefono savininkas.

Beje, apie šį telefoną rimtai pasvarstyti turėtų visi „Deezer“ paslaugą užsakę arba ketinantys užsakyti „Tele2“ klientai, mat HTC savo telefonuose visuomet skiria didelį dėmesį garso kokybei, o „One M9“ nebus išimtis. Telefone įmontuoti du priekiniai garsiakalbiai ir 5.1 kanalo „Dolby Surround sound“ sistema, todėl muzikos gerbėjai galės klausytis muzikos kokybiškesniu nei CD kokybės garsu.

LG pristatė flagmaną, tik ne tą

Lyginant kainos ir kokybės santykį daugelis sutinka, kad išmanusis telefonas „LG G3“ yra geriausias praėjusių metų gaminys. Ne veltui visi nekantriai laukia sekančio flagmano „LG G4“. Mažai kas tikėjosi jį išvysti CES parodoje, todėl didžiausios viltys buvo sudėtos į MWC. Deja, kompanija paliko visus spėlionėse ir laukime, o kad nebūtų taip pikta nesulaukus „G4“, į parodą atsivežė kitą flagmaną – „G Flex2“.

Lenkto korpuso telefonas jau buvo matytas CES parodoje, tačiau į Europą oficialiai atkeliavo pirmą kartą – tiesiai iš parodos ir į parduotuvių lentynas. Savo savybėmis „G Flex2“ yra solidus flagmanas ir nenusileidžia konkurentams. Kaip visuomet, LG moka pagaminti įspūdingus ekranus, šį kartą jį dar ir išlenkė. Beje, telefonas yra pirmasis iš „Android“ modelių su aštuonių branduolių „Snapdragon 810“ procesoriumi, kuris kol kas yra greičiausias rinkoje, pritaikytas telefonams su „Android Lollypop“ sistema.

Šiandien apžvelgėme aukštos klasės ir kainos telefonus, vadinamus flagmanais. Tačiau MWC parodoje kaip niekada gausu buvo labai šaunių vidutinės klasės modelių. Apie juos jau netrukus – sekite tinklaraštį.

2014 lapkričio 18
Kategorijos: Paslaugos

Prieš kelias savaites visus „Tele2“ tinkle pasiekė gera žinia. Ji atkeliavo „Deezer“ pavidalu. Tai muzikos transliavimo internete paslauga, galinti pasiūlyti  daugiau nei 35 mln. dainų.

Nors kiekvienam pagal skonį, tačiau mums „Deezer“ yra geriausias muzikos kanalas, koks tik gali atsirasti telefone. Jis geresnis už radiją ar savo paties susidarytą muzikos grojaraštį. Tuoj paaiškinsime, kodėl.

Radijas groja vis kitas dainas, todėl smagu – neatsibosta tas pats per tą patį. Teisybė. Bet yra vienas minusas – tai periodiškai leidžiamos reklamos, žaidimai ar tiesiog radijo DJ kalbos. Visi suminėtieji veiksniai erzina, kai nori tiesiog klausyti muzikos ir nepageidauji, kad kažkas atitrauktų tavo mintis nuo veiklos. Net jei ta veikla yra drybsoti ant sofos.

Nuo reklamų ir plepalų išgelbsti paties sudarytas grojaraštis, į kurį susidedam mėgstamas dainas. Bėda tik, kad bent kelis kartus perklausius grojaraštį, jis pabosta. Reikia ruošti naują, o jau netrukus vėl naują, ir taip be pabaigos. Tam reikia laiko, jau nekalbant apie klausimą, iš kur atsisiųsti dainas?

„Deezer“ tarnauja kaip radijas, grotuvas ir ne tik. Čia gali klausyti dainų be perstojo, rinktis, ką nori, sudaryti grojaraštį ir rasti vis naujų pasiūlymų. Svarbu tai, kad rekomendacijos vartotojams čia remiasi ne vien automatizuotais algoritmais ir klausymo įpročiais, bet ir „Deezer“ redaktorių muzikos išmanymu. Būtent tuo, kad geba pasiūlyti tavo muzikos stilių atitinkančias dainas, „Deezer“ išsiskiria iš kitų muzikos transliavimo internete paslaugų.

Kiekviename regione, o nuo šiol ir Lietuvoje dirba „Deezer“ redaktoriai, kurie gerai žino to regiono muzikos specifiką, vyraujančias madas, ir netgi ieško naujų vietos talentų. Taigi, jei seniai grojate rūsyje, mikliai kelkite savo kūrybą į saulės šviesą. Jei tikrai esate tokie geri, kaip apie save manot, jus pastebės ir išgirs tiek Brazilijoje, tiek Australijoje, tiek kituose pasaulio kampuose.

Grįžtant prie klausytojų, reikia pasakyti, kad „Deezer“ labai patogi tiems, kurie ne visuomet žino „o tai ką čia šiandien noriu paklausyti?“. Nes, sakykim, yra muzikos transliavimo paslaugų, kurios leidžia rinktis ir klausyti ką tik nori, dar pasiūlo tas dainas, kurias dažniausiai klausai. Tas gerai, bet pasijunti kaip didelėje fonotekoje, kur viską reikia išsirinkti pačiam. Kartais puikiai žinai, ko nori klausytis, bet labai dažnai neapsisprendi – šitas pabodo, šito nenoriu ir… oplia, įsijungi įprastinę radiją, nes taip nieko ir neišsirinkai.

Kad nesiblaškytum tarp milžiniškos fonotekos, „Deezer“ tavęs jau registruojantis paklausia „ką klausai?“. Siūlo pasirinkti mėgstamą stilių – „Alternative“, „Blues“, „Children‘s Music“, „Classical“, „Dance“, „Electro“, „Films/ Games“, „Hip Hop“, „Jazz“, „Pop“, „R&B/ Soul/ Funk“, „Reggae“, „Rock“, „World“. Vėliau – to stiliaus mėgstamus atlikėjus, grupes.

Išbandėme, didžiai smagi vartotojo sąsaja – tau rodo atlikėjus, netgi groja jo dainos epizodą, kad lengviau būtų susigaudyti. Meilę vienam ar kitam gali išreikšti akimirksniu. Įsijungus programą gali rinktis iš to, ko nori ir žinai, arba paklausyti rekomenduojamų dainų, kurių kitaip niekada neatrastum. Žinodami tavo mėgstamą stilių, „Deezer“ redaktoriai tau rekomenduoja muzikines „šviežienas“ – dainas, grupes, visame pasaulyje žinomas žvaigždes ir jaunus, bet perspektyvius atradimus.

Čia rasi ir galybę lietuviškų atlikėjų ir grupių – jau dabar grojaraščiuose yra Alina Orlova, Antis, Beissoul & Einius, Colours of Bubbles, Donatas Montvydas, Elle G, Garbanotas Bosistas, Ten Walls, G&G Sindikatas, Golden Parazyth, Happyendless, inCulto, Jurga, Leon Somov & Jazzu, Lilas ir Inomine, Liūdni Slibinai, Monkey Tank, Neteisėtai Padaryti, Sel, Skamp, Žalvarinis, ir daug kitų.

Dar patogu tai, kad „Deezer“ netrukdo veikti kitų reikalų telefone, kol groja muzika. O ir pati neišsijungia staiga sumąsčius pabrausinti „Facebook“, parašyti SMS ir pan.

Pati programa yra mokama ir dar jai groti reikia interneto. Tai vis tik yra muzikos transliavimo internete paslauga. Dėl interneto – jokia čia problema, kai esi ten, kur gali jungtis prie belaidžio interneto. O štai klausantis per mobilųjį internetą gali kainuoti. Tačiau ne veltui „Deezer“ yra gera „Tele2“ naujiena.

Už 25,86 Lt per mėnesį „Tele2“ klientai gauna „Deezer Premium+“ narystę su nemokamu interneto srautu. Tai reiškia, kad jokie apribojimai duomenų srautui naudojantis „Deezer“ taikomi nebus. Gali klausytis nuo ryto iki vakaro visomis mėnesio dienomis. Tiesa, jei visur turi belaidį internetą, narystę galima užsisakyti ir be neribotų duomenų – už 19,99 Lt per mėnesį.

„Deezer Premium+“ muzika transliuojama be reklamų ir yra aukštesnės garso kokybės – iki 320 kb/s. Mokama paslauga taip pat leidžia muzikos klausytis neprisijungus prie interneto – jei kažkur teks išvykti, kur nebus interneto ar galimybės laiku pakrauti bateriją, mėgstamus albumus iš anksto galima atsisiųsti į telefoną.

Labai labai džiaugiamės šita naujiena.

1