2014 vasario 18
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: , ,

Net nekyla abejonių, kad geriausias visų laikų išradimas yra mobilus telefonas. Tačiau, kaip jau sakėme įraše apie CES 2014, išmaniųjų rinka šiais metais kiek apsnūdo. Todėl šiame įraše pasidomėsime, ką naujo ir iš kojų verčiančio pastaruoju metu pristatė (ar kas dar tik egzistuoja idėjų lygyje) kitų sričių išradėjai, mokslininkai, konstruktoriai. Tad kokie tie išradimai, be kurių vis dar galime gyventi, bet jau nebeilgai.

„Perneriamas“ ekranas

Pernai pristatytas ekranas, kuris leidžia paliesti daiktus, esančius kitoje jo pusėje. Mokslininkai sujungė inFORM kompiuterio sistemą su „Microsoft Kinect“ programa, kuri fiksuoja rankos judesius (kompiuterinių žaidimų mėgėjams ji turėtų būti pažįstama ir kitame kontekste). Vaizdo įrašą galite pažiūėti čia. Kol kas šis išradimas yra pradinėje stadijoje ir ne visai aiški jo praktinė vertė, tačiau vis tiek atrodo įspūdingai.

Armija ir mokslas

Keista ar ne, bet viena pagrindinių sričių, skatinančių mokslo pažangą, nuo seno yra karinė pramonė. Pernai buvo pranešta, kad JAV armijos mokslininkai kuria šalmą, kuris valdytų kareivių smegenis. Kaip veiktų šie šalmai? Jie ultragarso bangas perduotų į skirtingas smegenų dalis, todėl kareiviai galėtų valdyti įvairius poreikius, pvz., miego. Ilgai budėję kareiviai išlaikytų budrumą ar poilsio metu galėtų iškart užmigti. Šalmas gebėtų sumažinti stresą ar slopinti  skausmą. Na, tiesiog vau.

Išmanios mašinos

Po „CES 2014“  parodos netyla kalbos apie išmaniąsias mašinas. „Google“ technologijų parodoje paskelbė, kad kurs „Atvirą automobilių aljansą“ (angl. Open Automotive Alliance). Naujojo aljanso tikslas yra pritaikyti „Android“ operacinę sistemą mašinoms. Kam to reikia ir kodėl tai nuostabu?

Pirmiausia, bus labai patogu, nes dar vienas įrenginys mūsų gyvenime bus „androidinis“ ir visą telefonuose ar planšetėse turimą informaciją bus galima perkelti ir į mašinas.  Čia, kaip pažiūrėsi, vieni tokią galimybę mato kaip „super“ patogumą, kiti – kaip vieną iš saugumo priemonių, kitaip tariant, dar vieną būdą stabdyti žmones nuo žalingo įpročio kelti ragelį už vairo.

Dargi „Google“ giriasi, kad tai papildomas kanalas (ir gana didelis) programėlių kūrėjams. Lauksime šių fantazijos bei išradingumo vaisių. Šiuo metu aljansui priklauso ar su juo bendradarbiauja „Audi“, GM, „Honda“, „Hyundai“.

Visgi didžiausia naujovė yra ne „androidinės“ mašinos, o tai, ką „Google“ tarstelėjo tos pačios parodos metu. Kompanija milžinė rimtai dirba, kad kada nors mašinos vairuotų save pačios. „Google“ neatmeta galimybės, kad tokios mašinos galėtų pasirodyti po 3-5 metų. Didžiausia problema pasirodo yra ne pati technologija, o mašinos testavimas. Įprastoms mašinoms yra nustatytos normos ir saugumo reikalavimai, kai, tuo tarpu, visai neaišku, su kokiomis kliūtimis gali susidurti save vairuojanti mašina.

Pavyzdžiui, ar mašina sustos, kai netikėtai į gatvę iššoks pėstieji, ar ji susigaudys, kai kita mašina išlėks degant raudonai šviesai. Tai tik keletas pavyzdžių, kokie iššūkiai laukia kūrėjų. Taip pat tokia mašina dėl savo technologijų kainuotų žvėriškus pinigus, todėl ekspertai spėja, kad anksčiau kaip 2020 m. save vairuojančių mašinų galime nelaukti.

Kalbant apie mašinas, kažkaip nesąmoningai mintys nukrypsta prie skraidančių automobilių, kurie žmonijos svajonėse yra jau daugiau nei pusę amžiaus. Nors fantastiniuose filmuose matėme skraidančius, nuo šių dienų nesiskiriančius automobilius, kol kas mokslininkams pavyko sukurti tik tokius lėktuvų hibridų modelius, kuriems reikia ne paprastų gatvių, o oro uostų.

Liepą vienoje aviacijos parodoje buvo pristatytas „Terrafugia Transition“ – važiuojantis skraidymo aparatas. Tos pačios kompanijos planuose ir mašina, kuri į orą gali pakilti vertikaliai, be įsibėgėjimo tako. TF-X skraidančios mašinos modelis turėtų būti hibridinė elektrinė mašina, pasiekianti 320 km/h greitį. Pagal planus, mašina turės autopilotą, auto-nusileidimo galimybę bei viduje įmontuotą parašiutą. Kompanija tikisi, kad toks modelis gali tapti realybe per 8-10 metų.

Medicinos pasiekimai

Medicina, kaip ir karo pramonė, yra viena tų sričių, kurioms skiriamos didelės investicijos bei dėmesys. Štai, olandų mokslininkai pasisakė, kad kuria tabletes, kurios bus užprogramuotos vaistus nunešti į konkrečią kūno dalį ir ten pradėti veikti.

Galbūt labai artimoje ateityje 3D spausdintuvai spausdins ne šiaip smagius dalykėlius, o žmonių kaulus. Vašingtono universiteto mokslininkai kuria medžiagą – ji lanksti bei tvirta kaip kaulai ir skirtą dirbtinių kaulų gamybai. Pagrindinė jos funkcija yra pakeisti tikruosius lūžusius kaulus. Šis atradimas itin svarbus yra dėl to, kad 3D spausdintuvais bus galima spausdinti ir atskirus dirbtinius organus.

2014 sausio 23
Kategorijos: Visa kita

Metų pradžia yra tinkamas laikas kalbėti apie tendencijas – kas bus ant bangos, ar atvirkščiai – kas keliaus paskui „Nokia 3110“. Didžiausia tribūna kalboms ir demonstracijoms tampa JAV vykstanti paroda „CES“.  Kaip kasmet, čia buvo pristatyta smagių dalykėlių – nuo išmanių mašinų iki dėvimos išmanios technikos.

Tačiau didžiausią nuostabą sukėlė mobiliųjų telefonų stendai – jei pernai metais telefonų naujienos biro pro kraštus, tai šiais metais, kaip sakoma, „ne kažką“. Lengvas šokas apima suvokus, kad tokie rykliai kaip „Samsung“, HTC, LG, „Motorola“ ir „Nokia“ net neketino pristatyti mobilių naujienų „CES“ – toks įspūdis, kad visi procesoriai sudėti, operacinės išmėgintos, ekranai peržiūrėti, o funkcijos išrastos. Didieji rykliai susikoncertavo į kitas sritis, pavyzdžiui, „Samsung“ ir „LG“ daug ir išsamiai pasakojo apie 4K raiškos televizorius lenktais ekranais. Kita vertus, toks didžiųjų nedėmesys telefonams suteikė šansą mažiesiems išstatyti savo aparatus ir pabandyti pakoreguoti tendencijas. Žiūrim, ką turim šiais metais.

Pašlovinkime „phablet‘us“

Jau esame rašę apie gigantofonus, žinomus kaip „phablet“. Didieji telefonai kol kas laikomi nišiniu produktu, nes dėl didelių gabaritų jų poreikis masiniam vartotojui vis dar abejotinas. „CES 2014“ parodoje, tuo tarpu, buvo teigiama, kad šiek teik daugiau nei pusė vartotojų (51 proc.) norėtų, kad jų telefonas būtų didesnis nei senasis, ir pirkdami naują jie mielai rinktųsi „phabletą“. Tokios drąsios kalbos buvo grindžiamos tyrimu ir nemaža armija didžiųjų aparatų.

 • „Huawei Ascend Mate 2 4G“. Vizualiai šis milžinas nelabai kuo skiriasi nuo savo pirmtako „Mate“. Telefoną jau čiupinėję vartotojai pastebėjo, kad ji gana sunkus, nes sveria apie 200 g.  Greičiausiai taip yra dėl galingiausios rinkoje baterijos (4050 mAh). Anot pačių gamintojų, telefoną galima naudoti kaip įkroviklį kitiems įrenginiams. Beje, yra ir žiemai labai puiki savybė – galimybė telefoną valdyti su pirštinėmis.
 • „Asus ZenFone 6“. Panašu, kad šis 6 colių ekrano modelis nepretenduoja į aukščiausio lygio technologijas. Sprendžiant pagal geležį (3,230mAh bateriją, 1 GB darbinės atminties, keturių branduolių procesorių), tai gana paprastas ir įprastas modelis. Anot gamintojų, „ZenFone“ išsiskirs garso „SonicMaster“ technologija ir džiugins muzikos mylėtojus. Su šiuo išmaniuoju turėtų išeiti geresnės kokybės nuotraukos esant prastam apšvietimui. Naujasis telefonas turės ir savo mažesnes versijas – 5 ir 4 colių ekranų modelius. Panašu, kad vartotojus jis labiau stebins maža kaina, o ne išskirtinėmis specifikacijomis.
 • „ZTE Iconic Phablet“. Iš aukščiau paminėtų planšetofonų šis modelis turi mažiausią ekraną – „tik“ 5,7 colio įstrižainės, arba 14,5 cm. Išmanusis internetuose liaupsinamas už išvaizdą ir vadinamas vienu prabangiausiai atrodančių ZTE telefonų. Jo korpusas yra iš aliuminio su plastikinėmis detalėmis viršuje ir apačioje. Keisti gamintojo sprendimai neapverčia liežuvio vadinti ZTE modelį „ikonišku“. Pavyzdžiui, vos 720 HD pikselių rezoliucija arba sena 4.1 „Android“ versija sukelia pamąstymų. Spėjame, kad „ZTE Iconic“ skirtas „pasižaisti“ svarstantiems, ar verta investuoti į „phabletą“.

„Mažieji“ išmanieji „CES 2014“

Kaip benorėtų ir savo matmenimis galėtų visus užgožti „phablet‘ai“, „CES“ parodoje buvo eilė naujų „mažųjų“ telefonų. Vieni jų – labai vidutiniai ir ne kažkuo ypatingi, kiti – viena ar kita savybe verti dėmesio.

 • „Acer’s Liquid Z5“. Nelabai galinga, bet užtat nebrangi naujiena iš „Acer“. Modelis turi 2 branduolių procesorių ir 512 MB „ramų“ darbinės atminties. Gamintojai dievagojasi, kad kurdami šį išmanųjį jie daugiausiai dėmesio skyrė programinės įrangos optimaliam pritaikymui telefono geležiai, kitais žodžiais tariant, kūrė telefoną, kuris nėra galingas, bet veikia pavyzdingai greitai.
 • „Alcatel One Touch Idol X+“. Šis telefonas jau gali būti vadinamas svarbia naujiena jau vien dėl to, kad turi 8 „Mediatek“ procesoriaus branduolius, kurie veikia visi vienu metu. Kita vertus, tas branduolių veikimas vienu metu gali tapti minusėliu, nes greitai iškrauna bateriją.
 • „Archos 45 Helium 4G“ ir „Archos 50 Helium 4G“. „Archos“ iki šiol labiau garsėjo savo garso ir vaizdo įrenginiais. Gaila, kad turėdami patirtį šioje srityje jos neišnaudojo ir pristatė gana vidutiniškus išmaniuosius telefonus. Abu turi 4 branduolių procesorius, 1 GB darbinės atminties, o filmukus jais galima kurti 1080p raiška. Kaip leidžia suprasti skaičiai, „Archos 50“ yra šiek tiek aukštesnės klasės su 5 colių ekranu, 2000 mAh baterija. Tuo tarpu 45-tasis yra 4,5 colio ekrano ir turi 1700 mAh bateriją.

„Lenovo“ armija

„CES 2014“ parodoje „Lenovo“ leido sau pasireikšti. Gamintojas pristatė 4 skirtingus modelius, matyt, bandydamas aprėpti kuo platesnę vartotojų auditoriją:

 • Aukšta klasė – „Lenovo Vibe Z“. Jis galingas, stilingas ir atitinkantis naujausias tendencijas. 5,5 colių ekranas, 1080 raiška, 4.3 „Android“ operacinė sistema, keturių branduolių procesorius – toks yra šis naujasis modelis. Beje, telefonas turėtų patikti mėgstantiems „selfie“ nuotraukas, nes jo kamera turi itin platų, lyginant su kitais išmaniaisiais, 84 laipsnių kampą.
 • Didysis – 6 colių ekrano „Lenovo S930“. Gaila, bet šiuo atveju didesnis nereiškia geresnis. Jo ir ekrano rezoliucija mažesnė nei kitų planšetafonų (1280p), ir „Android“ versija senesnė (4.2) nei kitų išmaniųjų. Bet kas tikrai gerai, tai garsas, nes jame veikia „Dolby Digital Plus“ garso sistema.
 • Vidutinysis – „Lenovo A859“. A859 yra gana vidutiniškas, bet ne prastas išmaniojo modelis: 5 colių ekranas, 4 branduolių „MediaTek“ procesorius ir 1GB darbinės atminties.
 • Mažasis ir nebrangus – 4,7 colių ekrano „Lenovo S650“. Pagal technines specifikacijas jis labai panašus į kolekcijos dičkį. Kiek mažesnė ekrano rezoliucija (960p) ir tik 0,3 pikselio priekinė kamera. Vien jau iš tokių apibūdinimų galima spręsti, kad telefonas gali vadintis biudžetiniu.

Armija 2 – ZTE pabandė nustebinti

„CES 2014“ buvo kaip niekad reta proga į dėmesio centrą pakliūti ir dar vienam mažajam gamintojui – ZTE. Jis neatsiliko nuo „Lenovo“ ir pristatė keturis naujus modelius:

 • ZTE Grand S II. 5,5 colių ekrano ZTE išmanusis labiausiai gali didžiuotis turimu procesoriumi – 4 branduolių „Snapdragon 800“ bei galinga 3000mAh baterija. Be to, kelias funkcijas bus galima valdyti gestais.
 • „Nubia Z5S“ ir „Nubia Z5S mini“. Visiems reikia atnaujinimų, taip pat ir „Nubia“ telefonui. Nors pavadinimai aiškiai nurodo dydžių santykį, iš ties, realybėje jie atrodo beveik vienodi, tik didesnis turi geresnę ekrano rezoliuciją ir galingesnį procesorių. 5S turi „Snapdragon 800“, o „5S mini“ keturių branduolių „Qualcomm“ procesorių. Pagrindinis abiejų modelių naujumas – 4G ryšys.
 • „ZTE Sonata 4G“. Sprendžiant iš techninių specifikacijų, įrenginys visai netaiko į aukštumas: nestebuklinga 720p ekrano raiška, tradicinis dviejų branduolių procesorius, senstelėjusi 4.1 „Android“ operacinė sistema. Nors nebuvo skelbiama jo kaina, telefonas greičiausiai bus priskiriamas nebrangių išmaniųjų kategorijai.

Taigi, įspūdingų naujienų per šią „CES 2014“ technologijų parodą nesulaukėme, tačiau atsirado naujų, dėmesio vertų pasirinkimų tiek kainų, tiek techninių specifikacijų atžvilgiu. Laikas parodys, kas mums, vartotojams, geriau – didelis pasirinkimas ar išskirtinės funkcijos ir naujausios technologijos.

2013 sausio 31
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: ,

Kaip ir žadėjome, pristatome antrąją dalį mobiliųjų telefonų, kuriuos buvo galima išvysti parodoje „CES 2013“. Įspūdžių tiek daug, kad pirmajame įraše niekaip nesutilpo. Nepamenantiems ar net neskaičiusiems ir dabar iš nuostabos keliantiems antakius „o tai kuom čia aktualu?“ sakome – būtent šie mažiau žinomų gamintojų įdomūs telefonų modeliai mus intriguos šiais metais.

„ZTE Grand S“

Teigiama, kad „ZTE Grand S“, turintis 5 colių ekraną, yra vienas ploniausių Full HD raiškos išmaniųjų telefonų kategorijoje. Jei tiksliau, telefonas yra 0,27 colių storio, todėl jį itin patogu laikyti rankose. Be to, nors jis toks plonas, yra gana patvarus dėl tvirto išorinio rėmo. Įrenginys turėtų patikti spalvų mėgėjams, mat bus prieinamas  8 skirtingų spalvų. Tiesa, kai kurie „technariai“ kritikuoja „ZTE Grand S“ dėl jo lėtumo.  Nors telefonas turi galingą „Snapdragon S4“ procesorių, tačiau dalį funkcijų „lagina“, pavyzdžiui, keičiant ekrano langus ar bandant įjungti kamerą. Taip pat tenka palaukti, kol bus galima padaryti kitą nuotrauką. Kita vertus, nuotraukos turėtų pavykti visai neblogos, nes telefonas turi net 13 megapikselių kamerą. Kai kurie šį telefoną vadina nusisekusiu bandymu, kiti sako, kad „ZTE“ ir toliau prasilenkia su kokybės sąvoka. Telefonas dar neatkeliavo į parduotuves, todėl gamintojai turi laiko pataisyti iškylančius nesklandumus.

„Pantech Discover“

Šis išmanusis turbūt pigiausias iš visų telefonų, pristatytų „CES 2013“. Numatoma jo kaina vos 49 doleriai. Bet tai nereiškia, kad jis labai nusileidžia kitų gamintojų telefonams. Kodėl? „Discover“ iš tiesų yra visai vykęs „Pantech“ bandymas konkuruoti su kitais išmaniųjų rinkoje, pvz. su „HTC One X“. Telefonas turi galingą dviejų branduolių procesorių „Qualcomm Snapdragon Pro“. Tiesa, nepasižymi labai ryškiomis ekrano spalvomis ir neturi pačios naujausios operacinės sistemos – kol kas telefone įdiegta „Android 4.0“ (gamintojai žada „Android Jelly Bean“ atnaujinimą). Techninę šio išmaniojo įrangą, turint omeny įrenginio kainą, galima vertinti gerai. Telefonas turi kokybišką 12,6 megapikselių kamerą, stereo garsiakalbius, nemažą 4,8 colių ekraną ir tikrai gali vadintis  kompaktišku.

„Lenovo K900“

„Lenovo“ geriau pažįstamas kaip kompiuterių gamintojas, mat  šio prekės ženklo telefonai nėra itin paplitę JAV ar Europos rinkose. Kol kas nėra aišku, kada jį bus galima įsigyti, nes gamintojai aparatą dar tobulina. Tačiau parodoje pristatytas jo prototipas atrodo išties solidžiai. Iš kitų šis išmanusis išsiskiria didesniu, 5,5 colių ekranu bei tuo, kad jame įmontuotas ne daugeliui telefonų įprastas „Qualcomm“, o „Intel“ gaminamas „Atom Z2580“ procesorius. Dar vienas gamintojas, kurio vardą neįprasta matyti prie telefonų techninių parametrų. Vis tik spėjama, kad dėl šio procesoriaus „K900“ bus vienas greičiausių telefonų. Dėl 13 megapikselių kameros bei spartaus objektyvo su „Sony Exmor RS“  sensoriumi šis išmanusis pretenduoja tapti vienu geriausių mobiliųjų aparatų, gebančių fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis. Tai vienas tų telefonų, kurio pasirodymo yra laukiama su nekantrumu.

„YotaPhone“

Pabaigai pasilikome patį įdomiausią egzempliorių, tą šviežią oro gurkšnį, kurio trūko kitiems gamintojams. „YotaPhone“, kaip ir „K900“, kol kas tėra prototipas, tačiau ko gero pats įdomiausias iš visų telefonų, pristatytų parodoje. Jei panagrinėtume jo techninius bei programinės įrangos parametrus, telefonas lyg ir nesiskiria nuo kitų – „Android Jelly Bean 4.1“ operacinė sistema, 12 megapikselių kamera, 2 branduolių procesorius. Tačiau stebuklinga savybė ta, jog šis telefonas turi du ekranus – vieną priekyje, kitą gale. Viename iš ekranų naudojama speciali e-rašalo (ekranas nespalvotas) technologija. Toks ekranas skirtas naujienų skaitymui, profilių socialiniuose tinkluose peržiūrėjimui ir pan. Be to, jam nereikia baterijos energijos, todėl veikia net ir telefonui išsikrovus. Skamba truputį fantastiškai, tiesa? Vaizdus iš skystųjų kristalų priekinio ekrano galima „permesti“ į galinį. Tai naudinga, pavyzdžiui, turint lėktuvo bilietą, norint greitai peržiūrėti žemėlapį,  įsikelti mėgstamą nuotrauką ar vaizdelį ir turėti ne šiaip paprastą, o grafinę nugarėlę. Gamintojai telefonui žada pačių įvairiausių programėlių. Pavyzdžiui, galima nustatyti, kad fotografuojant ant galinio ekrano būtų matomas užrašas „Šypsokis kamerai“ ir kai su kuo nors kalbėsitės, telefono nugarėlė tai praneš aplinkiniams. Tai pirmasis telefonas, kurį rinkai pristato rusų gamintojai „Yota Devices“.

Apibendrinant mobiliąsias „CES 2013“ naujoves galima nuspėti, kad šiais metais telefonai taps vis galingesni (ir didesni), o tarp operacinių sistemų karaliaus „Android Jelly Bean“. Vis tik pagrindinė kova virs ne dėl naujų savybių, kiek dėl „šauniausio“ titulo – kuris bus plonesnis, didesnis, galingesnis.

Norintiems atrasti kitus parodos stebuklus ar daugiau mobiliųjų technologijų naujovių siūlome apsilankyti oficialiame parodos puslapyje.

Ir dar rūpi sužinoti, ar rinktumėtės išbandyti tokių egzotiškesnių gamintojų telefonus vietoj įprastų „Apple“, „Samsung“, HTC, „Nokia“ ir „Sony“ įrenginių?

2013 sausio 18
Kategorijos: Produktai


Kol vis šventė ir linksminosi, mobiliųjų telefonų gamintojai plušėjo laboratorijose, kad metų pradžioje galėtų džiaugsmingai pristatyti naująsias kolekcijas. Pirmą galimybę sužinoti naujienas suteikia tarptautinė elektronikos paroda „CES 2013” (angl. Consumer Electronic Show), kiekvienais metais sausio pradžioje vykstanti JAV, Las Vegase.

„CES“ paroda organizuojama jau daugiau nei 40 metų (per juos keitėsi parodos miestai, net buvo organizuojamos dvi tokios parodos per metus), todėl patys galite įsivaizduoti, kiek naujovių čia buvo parodyta – nuo video kasečių įrašymo iki OLED televizorių. Čia kiekvienais metais neoficialiai rungiasi ir mobiliųjų telefonų kūrėjai. Jie siekia pranokti vienas kitą, pristatyti kažką „vau“, o tokios varžytuvės tradiciškai žada daug naujienų paprastiems vartotojams. Žiūrime, kuo telefonų rinka mus nustebins šiais metais.

„Sony Xperia Z“ ir „Xperia ZL“

„Sony“ vartotojų simpatijas šiais metais ketina užkariauti telefonų koncepcija „kiekvienam pagal kišenę“. Kompanija pristato du telefonus-brolius: „Xperia Z“ ir „Xperia ZL“. Išvaizda ir vidumi jie panašūs, tik „Xperia Z“ yra aukštesnės klasės, brangesnis. Tuo tarpu tie, kam „Xperia Z“ kiek per brangus, gali rinktis pigesnį „Xperia ZL“.

Kalbant apie panašumus, abiejuose telefonuose įdiegta operacinė sistema „Android 4.1 Jelly Bean“ ir keturių branduolių procesorius „Snapdragon S4 Pro“, abu jie pritaikyti veikti 4G LTE ryšio tinkle. Telefonai turi 13 megapikselių kamerą su galinio apšvietimo jutikliu, kuris leidžia kokybiškai fotografuoti bei (anot „Sony“ atstovų) filmuoti esant bet kokiam apšvietimui – tiek saulėtą dieną, tiek prie žvakių šviesos. Viena svarbiausių telefonų savybių – 5 colių įstrižainės Full HD ekranas.

Telefonai turi ir skirtumų – ne veltui „Xperia Z“ yra aukštesnės klasės už „Xperia ZL“. Pirmasis turi ilgiau veikiančią bateriją, telefonas yra plonesnis ir lengvesnis, jo korpusas atsparus dulkėms bei vandeniui, tad nebaisu jį išmaudyti baseine. Be to, jo gamybai panaudotos aukštesnės kokybės medžiagos.

„Huawei“ kolekcija: „Ascend Mate“, „Ascend D2“ ir „Ascend W1“
Vos prieš porą metų pečiais dėl rinkos su didžiaisiais gamintojais pradėjusi stumdytis Kinijos kompanija „Huawei“ vartotojus apžavėti ketina pasiūliusi repertuarą „kiekvienam pagal skonį“. Parodoje „CES 2013“ pristatomi trys tos pačios serijos, tačiau techninėmis savybėmis skirtingi telefonai: „Ascend Mate“, „Ascend D2“ ir „Ascend W1“.

Pirmasis „Ascend Mate“ ekspertų priskiriamas naujai mobiliųjų įrenginių kategorijai „phablet“. Tai įrenginiai, didesni už išmaniuosius telefonus, tačiau mažesni nei planšetiniai kompiuteriai. Telefonas turi 6,1 colio HD raiškos ekraną ir pagal išmatavimus yra kiek didesnis už visiems gerai žinomą „Samsung Galaxy Note II“. Itin smagi detalė yra tai, kad „Ascend Mate“ ekraną galima liesti ir su pirštinėmis – tai itin aktualu lietuviams ir kitoms šalims, kur žiemos šaltos. Dideliam telefonui reikalinga ir galinga 4050 mAh baterija, kuri turi dar ir energijos taupymo technologiją.


Antrasis kolekcijoje (taip pat ir pagal dydį) yra telefonas „Ascend D2“. Jis turi 5 colių ekraną ir 3000 mAh baterija. Nors ji akivaizdžiai mažesnės talpos nei „Ascend Mate“, tačiau gamintojo teigimu, „laiko“ net dvi dienas. Dar vienas „Ascend D2“ išskirtinumas – galinga 13 megapikselių kamera, kuri, sakoma, yra didesnės raiškos net už esančias „Samsung Galaxy S3“ ar „iPhone 5“ telefonuose.

„Ascend W1“ yra išskirtinis tuo, jog pirmasis iš visų „Huawei“ telefonų veikia su „Windows Phone 8“ operacine sistema. Beje, niekuomet neskubėkite parduotuvėje griebti šio telefono nuo lentynos, nes lengvai galite sumaišyti su „Nokia Lumia“ – jie panašūs tiek forma, tiek spalvomis. „Ascend W1“, lyginant su kitais dviem parodoje pristatytais „Huawei“ telefonais, bus pats mažiausias ir ne toks galingas. Jis turi 4 colių skystųjų kristalų ekraną, 1,2 Ghz dviejų branduolių procesorių ir 1980 mAh bateriją, kurios turėtų pakakti intensyviam naudojimui visą dieną.

Gausi „Alcatel“ šeima

Kiek senokai girdėtas gamintojas „Alcatel“ dar turi ką pasiūlyti. Šiais metais kompanija nusprendė konkuruoti telefonų gausa. Tiesa, ne visi jie yra super naujoviški ar labai išsiskiriantys iš kitų, tačiau visi priklauso mažesnės kainos telefonų klasei.

Pats didžiausias ir įspūdingiausias pagal savo charakteristikas „Alcatel“ šeimoje yra „One Touch Scribe X“. Jis turi 5 colių HD raiškos ekraną, dabar itin populiarią „Android Jelly Bean 4.1“ operacinę sistemą ir 2500 mAh bateriją. Nepaisant didelio ekrano, telefonas yra patogus rankai ir plonas – tik 8,5 mm storio. Gamintojas labai didžiuojasi galinga 12 megapikselių kamera, kuriai žada įvairių kūrybinių funkcijų ir aksesuarų, skirtų nuotraukų redagavimui, filmų kūrimui ir jų perkėlimui į televizorių nenaudojant jokių laidų.

Bene identiškas pastarajam telefonui yra modelis „One Touch Scribe HD“. Nuo „One Touch Scribe X“ jis tesiskiria mažesnės raiškos, 8 megapikselių kamera. Internautai spėja, kad šio išmaniojo kaina bus apie 400 dolerių.

„Alcatel“ kolekcijoje ir vienas iš ploniausių bei lengviausių išmaniųjų telefonų: 0,25 colių storio, „One Touch Idol Ultra“ ir 110 g svorio „One Touch Idol“. Abu telefonai veikia su „Android Jelly Bean 4.1“ operacine sistema, turi 4,7 colių ekraną. Skirtumas tik tas, kad plonasis „One touch Idol Ultra“ turi vieno branduolio, o „One Touch Idol“ – dvejų branduolių procesorių. Vartotojai patys galės nuspręsti, ko jie labiausiai tikisi iš savo išmaniojo aparačiuko – galingumo, kompaktiškumo, plonumo ar lengvumo.

Šiuo sąrašu mobiliosios „CES 2013“ naujienos nesibaigia. Apie jas pratęsime kitoje dalyje.

1