2013 birželio 19
Kategorijos: Produktai

Kinų kompanija „Huawei“ – vienas iš naujausių žaidėjų „Android“ telefonų rinkoje. Čia ji konkuruoja nebrangiais išmaniaisiais ir, panašu, kad taktika pasiteisina. Ekonominės klasės telefonai, kurie, beje, nuo pirmųjų modelių gerokai patobulėjo, kaskart sulaukia vartotojų palankumo. Dabar mūsų teismui pristatomas dar vienas, kaip žadama, nebrangus ir geras modelis – „G510 Ascend“.

Komplektacija

Dėžutėje matome standartines sudedamąsias dalis – universalų įkroviklį ir ausines. Viskas, ko labiausiai reikia. Dėl universalaus įkroviklio, o tiksliau, dėl telefono pritaikymo krauti universalia jungtimi dedame didelį pliusą. Tokiu būdu tikimybė, kad prireikus neturėsite kuo įkrauti telefono, sumažėja beveik iki nulio – mūsų biuro patirtis rodo, kad jei savo įkroviklį paliksite namuose, analogišką turės bent vienas iš kolegų.

Dizainas

Nereikia net testuoti, jog pamatytum, kad forma jo standartinė – pailga plytinė, o ir dydžiu nesiskiria nuo kitų. Korpusas pagamintas iš paprasto plastiko ir neatrodo prabangus, tačiau tvirtas. Toks, dėl kurio nereikės baimintis, kad vos nukritęs išlakstys į dalis. Galinis dangtelis grublėtas, todėl neslysta nuo paviršiaus ir rankos. Labai praktiška detalė.

Telefonas atrodo kiek storesnis nei įprastiniai išmanieji (jo plotis siekia 9,9 mm), tačiau negali sakyti, kad rankoje laikyti nepatogu. Vertinant bendrą stilių galima tik pasakyti, kad telefonas atrodo solidus. Visos jo detalės juodos, korpusas monoblokinis (ištisas, be iššokusių meniu mygtukų) su pilnai lietimui jautriu ekranu. Kairiajame korpuso šone įsitaisę du mygtukai. Vienas jų skirtas įjungti ar išjungti ekraną, antrasis – reguliuoti garsumą.

Kas dar šaunu, tai meniu mygtukų apšvietimas (angl. backlight). Gal ir smulkmena, tačiau tamsoje matomi mygtukai yra labai patogu.

Ekranas

Pradėkime nuo dydžio. Ekrano pakaks, jis 4,5 colių (11,43 cm) įstrižainės. IPS LCD matrica ir 480×854 raiška, turime sutikti, šiuolaikiniam telefonui yra vidutinė, bet ne bloga. Didesnė ji praverstų žiūrint vaizdo įrašus, žaidžiant žaidimus, tačiau nedaug naudos duoda rašant SMS, naršant internete, bendraujant socialiniuose tinkluose.

Kone labiausiai vaizdo ryškumo pritrūksta lauke saulėtą dieną. Tuomet įžiūrėti tekstą ekrane kiek sunkiau. Na, bet tai ne vien „Huawei G510 Ascend“ bėda.

Baterija

1700 mAh baterija yra standartinė išmaniajam telefonui. Bet, kaip sakoma, žiūrint, su kuo lyginsi. Štai aukštos kainos kategorijai priskiriamo „iPhone 5“ baterija netgi mažesnė. Kaip bebūtų, naudojant standartiniams tikslams – SMS‘inant, skambinat – baterija išlaiko kelias dienas. Įjungus internetą laikas sutrumpėja. 20 min. naujienų portale ir trumpas įrašas „YouTube“ pareikalauja 20 proc. baterijos energijos. Bet smagi detalė ta, kad baterija greitai įkraunama – 100 proc. pasiekia per pora valandų.

Kamera

Telefonas turi 5 megapikselių kamerą, kuri jau gali atstoti vidutinės kategorijos fotoaparatą. Na, bent jau paprastą „muilinę“ tai tikrai. Kamera turi LED blykstę, gerai fokusuoja net ir artimus objektus. Įkėlėme ir keletą pavyzdžių.

Fotografuota patalpoje:

Fotografuota lauke:

Vartotojo sąsaja

„Huawei“ išskiria „G510 Ascend“ iš kitų dėl jo vartotojo sąsajos „Emotion“, kurios dėka telefoną lengva pritaikyti asmeniniam naudojimui. Skamba gražiau, bet labai jau abstrakčiai. Todėl būtina panagrinėti plačiau, kur gi tas lengvumas pasireiškia.

Atvertus ekraną iškart matome, kad vaizdas prieš akis neeilinis. Kažkoks matytas, bet kartu ir ne. Jame yra tradiciškai įprastas laikrodis, orų prognozės laukelis, muzikos grotuvas. Viena jų – greita svarbiausių kontaktų prieiga. Tai veikia išties paprastai – galima pasirinkti du svarbiausius kontaktus iš telefono knygos. Jiems sukuriamos atskiros ikonėlės pradiniame ekrane, jas paspaudus automatiškai renkamas priskirto asmens telefonas. Dar viena šauni savybė – galimybė pradiniame ekrane „užkurti“ mėgstamų nuotraukų peržiūrą („slide show“).

Tiesa, nuraminame tuos, kurie nemėgsta apkrauto ekrano (juk užsklandos paveikslėlis nebesimato tuomet). Čia, kaip ir sakoma, gali prisitaikyti pagal asmeninius poreikius. Programas galima lengvai koreguoti kaip patinka – išimti ar įdėti.

Visa vartotojo sąsaja sukurta taip, kad sutrumpintų kelią iki reikiamos programos, nes visos jos iškeltos telefono ekranuose. Piktogramos „programos“, įprastos kituose telefonuose, čia net nėra. Vietoj jos meniu juostoje patalpintas ponas „Internetas“. Beje, prie tam tikrų funkcijų galima prieiti dar sparčiau, net neatrakinus ekrano, tiksliau, jo atrakinimo metu. Čia galimi keli pasirinkimai – keturios rakto nutempimo kryptys. Braukiant pirštu kairėn, atrakintas ekranas iškart nukreips į telefonų knygą, braukiant dešinėn – į SMS žinutes. Na, o braukdami aukštyn ar žemyn nukeliausite į pradinį ekraną. Šias opcijas, beje, taip pat galima nusistatyti pagal savo poreikius.

Gamintojų teigimu, naudojantis šiuo telefonu yra galimybė lengviau prieiti ir prie „debesies“ paslaugų, taigi nereikės rūpintis, kad pametus telefoną galite prarasti duomenis – juk praktiškai viską galima perkelti į „debesis“.

Operacinė ir programėlės

Telefone veikia „Android Jelly Bean“, tad sunkumų naudotis nebus, jei turėjote bent vieną telefoną su šia operacinė sistema (bet kuria jos versija). O kur „Android“, ten ir „Google“. Jis aprūpina telefoną naujausiomis programėlėmis – nuo „Google“ žemėlapių iki „AirSharing“, kuri leis pasinaudoti namų televizoriumi.

Tarp visų modernių programėlių yra ir labai senamadiškų, bet velnioniškai praktiškų, pvz., žibintuvėlis, kurio galima pasišviesti tamsoje. Yra FM radijas, o tai didelis pliusas tiems, kas mėgsta klausytis muzikos kelyje. Kiekvienas albumas po kurio laiko pabosta, o visos fonotekos į telefoną juk nesukrausi.

Yra, žinoma, el. paštas, kalendorius, energijos taupymo programa ir daugelis kitų. Tiesa, vartotojo sąsaja jomis neapkrauta – palikta vietos saviraiškai. Norimas programėles kiekvienas gali be vargo parsisiųsti iš „Google Apps“ parduotuvės.

Techninės charakteristikos

Visų pirma – telefonas turi 4 GB atminties, kurios pritrūkus galima pasipildyti iki 32 GB talpos microSD kortele. Taigi, talpos muzikai, nuotraukoms ir žaidimams užteks. Tiesa, minusas tas, kad telefonas turi 512 MB RAM arba operatyviosios atminties. Tai sočiai paprastam telefonui, bet šiuolaikiniam išmaniam ne taip ir daug. Todėl nereikėtų persistengti diegiant programinę įrangą, tuomet atminties užteks.

Kas maloniai nustebino, tai telefono sparta. Kaip vidutinės kainos kategorijos telefonui ji labai gera. Tai dviejų branduolių, 1,2 GHz „Qualcomm MSM8225 Snapdragon“ procesoriaus dėka. Nebūtina suprasti visos šios sekos, užtenka žinoti, kad geras procesorius garantuoja sklandų ir greitą veikimą. Telefonas greitai „užkraus“ internetą ar kitą programą, taip pat be strigimų atvers kelias programas vienu metu. Išmaniajam telefonui tai labai svarbu.

Išvados

Nors „Huawei G510 Ascend“ priskiriamas vidutinės kainos kategorijai, jis pasirodo kokybiškas ir daugeliu funkcijų ir savybių  niekuo nenusileidžia kitiems, garsesnių kompanijų gaminiams. Kitaip sakant, šis išmanusis įrenginys turi kokybišką ekraną, tikrai neblogą kamerą ir maloniai nuteikia savo sparta. Norintiems gauti normalų išmanųjį ir nepermokėti vien už gamintojo vardą, nėra ko dvejoti.

„Huawei G510 Ascend“ yra ekonominės klasės telefonas ir „Tele2“ salonuose bei parduotuvėje internete be sutarties kainuoja 625 Lt, o su mokėjimo planu jį galima gauti dar pigiau: http://mob.tele2.lt/lt/telefonai_privatiems/Huawei_G510_Ascend.

2013 balandžio 12
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Išmanieji telefonai turi savo „Achilo kulną“ – baterijas. Galingiausias, stilingiausias, sparčiausias, tačiau nė vienas negali girtis esantis ištvermingiausias. Kitaip tariant, turintis talpiausią bateriją. Dažnas aktyviai naudojant išlaiko neįkrautas dieną – ir tai jau daug. Tai reiškia, jog kai turi telefoną, turi turėti ir elektros rozetę šalia. Skamba kiek erzinančiai. Negi nėra jokios vilties? Pasigilinkim.

Tradicinis, tačiau nieko nevertas patarimas

Daug gudruolių sakys: „aš tai turiu paprastą Nokia, nieko ten nebrausinu, praktiškai net neskambinu ir ji man atlaiko nekrauta savaitę“. Ką galima pasakyti – džiugu. Tradicinis ir, netgi sakytume, elementarusis teiginys, jog nenaudojant išmaniųjų funkcijų baterija laikys ilgiau, yra teisingas. Tačiau jis praktiškai neturi jokios naudos. Jei įsigijome išmanųjį telefoną, tai tikriausiai todėl, kad norime naudotis visomis išmaniosiomis funkcijomis. Priešingu atveju tiktų ir kažkas iš šios šaunios ketveriukės.

Vertinimas: 2 balai iš 10 (apriboja, praktiškai visai draudžia išmaniųjų funkcijų naudojimą, o apie internetą… koks dar internetas kai taupai bateriją? Taigi, jokio džiaugsmo ir jokios vilties iš jo).

Rinktis didžiausią talpą iš įmanomų

Kai sakėme, jog telefonai negali varžytis baterijos talpa, tai buvo tik pusiau tiesa. Iš tiesų jie gali, tik tas atotrūkis tarp skirtingų modelių yra ne kaži koks.

Dabar praktiškai kiekvieno telefono talpa matuojama mAh. Tai išsiverčia ilgu ir sudėtingu žodžiu – miliampervalandėmis. Kuo jų daugiau, tuo daugiau elektros energijos telpa baterijoje. 1 Ah (arba 1000 mAh) reiškia, kad energijos šaltinis gali tiekti vieno ampero stiprio elektros srovę vieną valandą. Arba pusės ampero – dvi valandas ir t.t.

Tačiau grįžkime prie to, kas suprantama. Dabar tradicinių išmaniųjų baterijos talpa varijuoja tarp ~1300 – 1700 mAh. Galingesni telefonų – apie 2100 – 2800 (jau yra turinčių ir 3300 mAh). Perkant telefoną verta pažiūrėti į šiuos skaičiukus. Akivaizdu, kad turintis 2400 mAh veiks dvigubai ilgiau, nei turintis 1200 mAh bateriją. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip efektyviai energiją naudoja telefonas ir operacinė sistema ir kaip pats vartotojas naudojasi funkcijomis. Juk nustatant ryškiausią ekraną, panaudojus GPS navigaciją, pafilmavus ir pafotografavus tradicinis išmanusis su 1300 mAh išsikraus per ~4 val., galingesnė 2800 mAh baterija gali išgyventi ir iki vakaro.  Jau vis šis tas.

Vertinimas: 6 balai iš 10 (talpi – kiek dabar įmanoma – baterija vis dar neišsprendžia dažno įkrovimo problemos, tik tą procesą padaro kiek retesniu).

Belaidis pakrovėjas – gal ir išeitis?

Sakoma, jei užsidaro durys, visuomet dar yra langas. Kol technologijos neleidžia pagaminti itin talpios ir mažos baterijos, galima ieškoti būdų, kaip krovimą paversti kuo mažiau prie vietos pririšančiu procesu. Štai mobilieji gamintojai ėmė ir sukūrė gudrų daiktą – belaidį pakrovėją.

Tai tiesiog platforma, priedas ar kilimėlis (mat būna įvairių formų) ant kurio reikia padėti telefoną ir įkrauti. Nereikia jokių laidų, rozečių ir pan. Patogu, nes tokį daiktą gali nešiotis su savimi.

Įkrovos metodas paprastas – belaidis pakrovėjas atiduoda sukauptą energiją telefonui. Todėl svarbu, kad pakrovėjas pats būtų įkrautas.

Vertinimas: 8 balai iš 10 (vien dėl to, kad patį pakrovėją reikia periodiškai įkrauti, o turimos energijos vienam kartui užtenka vienam telefonui).

Dar neatrastas tobulas sprendimas baterijoms, bet vilties yra. Gamintojai nenuleido rankų. Vienas didelis postūmis jau įvyko. Visų pasaulio daiktų gamintojai kinai, o tiksliau jų kompanija „Shenzhen Ding Xuan Communications“ skelbiasi kuriantys telefoną su bene didžiausia iki šiol 5000 mAh talpa. Lai kuria ir kuo greičiau – juk geri išradimai paskatina pažangą. Jei tokia baterija pasirodys rinkoje, tai bus paskata kurti dar galingesnes, pasitemps ir kiti gamintojai.

O dar kyla klausimas – dabar gamintojai varžosi, kas pagamins plonesnį telefoną. Bet juk dažnai tai reiškia, kad baterija bus plonesnė ir mažiau talpi. O gal geriau būtų storesnis telefonas ir talpesnė baterija?

Ar aktualus šis klausimas žvilgtelint į skaičiukus renkantis išmanųjį?

2012 vasario 17
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,


Jeigu mobiliojo telefono procesorių galime prilyginti smegenims, o programinę įrangą – intelektui, tai baterija, be abejo, būtų telefono širdies atitikmuo. Taigi labai svarbus „organas“, lemiantis, kaip ilgai veiks jūsų įrenginys. Tik ar rinkdamiesi telefoną visuomet pasidomime, kokia baterija jis aprūpintas? Štai keli trumpi patarimai, į ką verta atkreipti dėmesį.

Baterijos tipas. Mobiliuosiuose prietaisuose naudojamos kelių tipų baterijos:

-          Nikelio baterijos būna dvejopos: nikelio‒kadmio (NiCd) ir nikelio metalo hibrido (NiMH). Šias baterijas jau galima vadinti „senąja karta“ – jas galima rasti nebent ankstesnių modelių mobiliuosiuose telefonuose, o šiuolaikiniuose prietaisuose šios baterijos beveik nebenaudojamos. Pagrindinis nikelio baterijų trūkumas – vadinamasis „atminties efektas“. Kalbant paprastai, kuomet visiškai neišsikrovusi baterija vėl pakraunama, jos talpa palaipsniui mažėja – sakytumei, baterija „atsimena“, kad turėtų veikti trumpiau. Taip pat įkrauti tokio tipo baterijas paprastai trunka kiek ilgiau.

-          Ličio jonų (Li-Ion) baterijas rasite beveik visuose šiuolaikiniuose mobiliuosiuose telefonuose. Jos mažesnės, lengvesnės už savo pirmtakes, pasižymi didesne talpa ir neturi „atminties efekto“.

-          Ličio polimerų (Li-Polymer) baterijos yra dar pažangesnės. Jos lengvos, turi didžiulę talpą ir ilgesnį gyvavimo laiką nei ličio jonų baterijos. Deja, šio tipo baterijos yra ir kiek brangesnės, todėl kol kas telefonuose sutinkamos dar gana retai.

Apibendrinkime: jei jūsų naujojo telefono aprašyme nurodyta, kad baterija yra Li-Ion, visiškai ramiai vertinkite kitus jums svarbius prietaiso parametrus. Jei baterija ‒ nikelio, greičiausiai jūsų naujasis telefonas ne toks jau ir naujas.

Baterijos talpa. Trumpai kalbant, talpa reiškia, kaip ilgai galėsite naudotis savo telefonu. Ji matuojama ampervalandėmis (Ah), o dar dažniau – tūkstantosiomis jų dalimis, miliameprvalandėmis (mAh). Kuo jų daugiau, tuo daugiau elektros energijos telpa baterijoje. 1 Ah (arba 1000 mAh) reiškia, kad energijos šaltinis gali tiekti vieno ampero stiprio elektros srovę vieną valandą. Arba pusės ampero – dvi valandas ir t.t.

Didesnė baterijos talpa paprastai lemia ilgesnę telefono veikimo trukmę – tačiau ji, suprantama, priklauso nuo jūsų naudojimosi telefonu įpročių. Jei telefonas daugiausiai laiko praleidžia budėjimo režimu, ir tik retkarčiais juo paskambinate ar parašote žinutę, baterijos gali pakakti kelioms paroms, savaitei ar net ir dar ilgiau. Jei intensyviai kalbate, naršote internete ir žaidžiate žaidimus, telefoną gali tekti krauti jau po kelių valandų. Paprastai, kuo baterijos talpa didesnė, tuo ilgiau trunka jį įkrauti.

Daugelio mūsų salonuose ir interneto parduotuvėje siūlomų telefonų baterijų talpa siekia 1000 – 1600 mAh. Talpą lemia ir paties telefono modelis – galinguose išmaniuosiuose prietaisuose, pasižyminčiuose gausybe energiją vartojančių funkcijų, paprastai naudojamos didesnės talpos baterijos. Tuo tarpu paprastiems mobiliesiems telefonams pakanka ir mažesnės talpos.

Gamintojas. Dėl jo galite pernelyg nesirūpinti, pirkdami naują telefoną, nes kone visuose naujuose modeliuose yra originalios gamintojų baterijos. Tačiau į tai verta atkreipti dėmesį, nutarus keisti atitarnavusią bateriją. Verta žinoti, kad originalios baterijos paprastai pasižymi aukštesne kokybe, tad galėsite būti tikri, kad ji puikiai tiks jūsų telefonui ir tinkamai veiks. Tačiau galima rinktis ir kitų gamintojų (antrinės rinkos) baterijas – jos būna pigesnės, tačiau nebūtinai tokios pat aukštos kokybės.

Žinoma, įsigijus telefoną, jo bateriją būtina tinkamai paruošti naudojimui ir deramai ją rūpintis – tada baterija tarnaus ilgiau. Nemažai patarimų, kaip tai daryti, esame pateikę šiame tinklaraščio įraše.

O į ką jūs siūlytumėte atkreipti dėmesį renkantis mobiliojo telefono bateriją? Pasidalinkite patirtimi ir pasiūlymais.

2011 lapkričio 28
Kategorijos: Visa kita
Raktažodžiai: ,

Pabandykite atspėti ‒ kelių skirtingų tipų krovikliais iki šiol naudojasi mobiliųjų telefonų vartotojai Europoje, norėdami įkrauti savo prietaisų baterijas?

Neįtikėtina, bet krovikliai, pasirodo, būna net trijų dešimčių skirtingų rūšių. Kertame lažybų, kad bent keleto iš jų „atstovus“ aptiktume pasikuitę daugelio gyventojų stalčiuose ar spintelėse – ten, kur saugomų daiktų kartais nepasigendame metų metus. Suprantama, galiausiai šiais nenaudojamais krovikliais atsikratome… taip papildydami net 51 tūkst. tonų elektroninių prietaisų atliekų krūvą, kasmet susidarančią visoje Europos Sąjungoje.

Laimė, prie pabaigos artėjančiais 2011-aisiasi sulaukėme svarbių pokyčių šioje srityje. Metų pradžioje buvo pristatytas universalus kroviklis, kuris netrukus bus taikomas visuose mobiliuosiuose telefonuose, platinamuose Europos Sąjungoje. Jau ir dabar, įsigydami naujesnių modelių telefonus, kartu su jais vartotojai dažniausiai gauna kroviklį su „Micro USB“ jungtimi, kuri ir buvo pasirinkta ES standartu. Artimiausiu metu universalieji krovikliai turėtų visiškai įsitvirtinti, tad apie 3,5 mm, 2 mm ir kitokius kroviklius galėsime paprasčiausiai pamiršti.

Iniciatyvos taikyti vieno tipo kroviklį visiems telefonams ėmėsi Europos Komisija, 2009 m. pradžioje pasirašiusi memorandumą su didžiausiomis mobiliųjų telefonų gamintojomis, tokiomis kaip „Nokia“, „Apple“, „Samsung“ ar „Sony Ericsson“. Dalis šių kompanijų jau taikė „Micro USB“ jungtį duomenų perkėlimui ir telefonų baterijų įkrovimui. Tuo tarpu bendrovė „Apple“, kurios gaminami išmanieji telefonai „iPhone“ įkraunami per kiek kitokią jungtį, turėjo imtis patobulinimų. Neseniai kompanija pristatė „Micro USB“ adapterį, per kurį telefonai gali būti prijungiami tiek baterijos įkrovimui, tiek duomenų perkėlimui.

Reikėtų pažymėti, kad „Micro USB“ yra šiuo metu bene plačiausiai paplitusi jungtis. Ji bemaž dešimteriopai patvaresnė už savo pirmtakę, „Mini USB“, kurią ir šiandien galime aptikti daugelyje kiek senesnių telefonų su duomenų perdavimo funkcija. Dėl šių priežasčių minėta jungtis ir buvo pasirinkta standartu Europoje. 

Beje, ne viena tarptautinė organizacija siekia, kad panašūs susitarimai peržengtų Senojo žemyno ribas. Tarptautinė GSM asociacija, vienijanti apie 800 mobiliojo ryšio operatorių ir 200 telefonų įrangos gamintojų, siekia, kad tokie pat universalūs krovikliai būtų taikomi ir visame likusiame pasaulyje. Idėjos šalininkai, be kitų tokios iniciatyvos privalumų, mini ir teigiamą poveikį aplinkosaugai: perėjus prie vieningo standarto, taigi ir pradėjus gaminti mažiau kroviklių, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą būtų galima sumažinti 13,6 mln. tonų per metus.

Dešinėje – naujasis universalus Micro USB standartas, kairėje – ankstesnis Mini USB (šaltinis).

Ką visa tai reikš vartotojams? Visų pirma, patogumą, nes išnyksta būtinybė turėti kelis kroviklius, jei, pavyzdžiui, tos pačios šeimos nariai naudojasi keliais skirtingais mobiliaisiais telefonais. Kita vertus, įsigyjant naują telefoną nebereikės kartu pirkti ir kroviklio, o tai, tikėtina, lems mažesnes prietaisų kainas.

Taigi vieno kroviklio išplitimas, be abejo, reiškia kitokio ‒ patogesnio, paprastesnio ir dar pigesnio, ‒ naudojimosi technologijomis eros pradžią. Juolab, kad mobiliaisiais telefonais apsiriboti neketinama: Europos Komisija siekia, kad tuo pačiu krovikliu netrukus galėtume krauti ir fotoaparatų, MP3 grotuvų, planšetinių kompiuterių ir kitų panašių prietaisų baterijas.