2016 kovo 31
Kategorijos: Produktai

Dar vos prieš kelerius metus „Apple“ kūrinių gerbėjai žinojo, kad geriausiu atveju naujieji telefonai Lietuvą pasieks per bent tris mėnesius po oficialaus jų pristatymo, tačiau laikai keičiasi ir kovo 21 dieną pristatytas naujausias „Apple“ kūrinys „iPhone SE“ pasieks Lietuvą. „Tele2“ viena pirmųjų šalyje šiuo modeliu pradės prekiauti balandžio 6 dieną.

„Apple“ pakeitė savo politiką ir stengiasi, kad nauji gaminiai visas valstybes pasiektų vienu metu. O faktas, jog „Tele2“ tapo oficialiu „Apple“ platintoju Lietuvoje reiškia, jog visi gaminiai bus specialiai pritaikyti mūsų šalies ir tinklo parametrams, kad veiktų nepriekaištingai.

Kyla paprastas klausimas – kuo ypatingas naujasis „iPhone SE“ ir ko iš jo tikėtis? Tam ir skirsime šį mūsų „Tele2“ blogo įrašą, skaičiuodami paskutines dienas, iki kol visi galėsime patys išbandyti, ko gi vertas šis išmanusis.

Senas dizainas, bet daugiau galios

Nemažą dalį „Apple“ gerbėjų šiek tiek nustebino bendrovės sprendimas pristatyti „iPhone 5“ dizaino gaminį, todėl internete pasirodė nemažai pašaipų, kad tai „Apple“ žingsnis atgal ir bendrovė jau nebeturi, ką naujo pasiūlyti.

Visgi naujasis „iPhone SE“ nėra gaminys, turintis sudrebinti technologijų pasaulį. Tai rodo ir jo pavadinimas – naujausius savo kūrinius „Apple“ pristato kiekvienų metų rugsėjo-spalio mėnesiais specialiame renginyje ir keista būtų tikėtis, kad praėjus vos pusei metų po „iPhone 6S“ pristatymo technologijų gamintoja pristatytų dar pažangesnį produktą.

„iPhone SE“ yra vadinamoji biudžetinė „iPhone“ versija, kokias prieš kelerius metus bendrovė jau bandė pristatyti rinkai („iPhone 5C“), tačiau tuomet dizainas ir telefono techninės specifikacijos kiek nuliūdino pirkėjus, tačiau, atrodo, kad šįkart viskas kiek kitaip.

Nors „iPhone SE“ savo išvaizda itin artimas „iPhone 5“ ir „iPhone 5S“, tačiau jo vidus prilygsta naujausio „iPhone 6S“ galiai ir gebėjimams. Galingasis 64 bitų A9 mikroprocesorius, 12 megapikselių kamera su „Live Photos“ funkcija ir pirštų antspaudus skenuojantis atrakinimo mygtukas šiam keturių colių įstrižainės išmaniajam už mažesnę nei įprasta „Apple“ gaminių kainą rinkoje, tikėtina, padės užimti lyderio poziciją.

Viduje – pažangiausios technologijos

Daugeliui vartotojų itin patiko „iPhone 5S“ dizainas, todėl technologijų milžinė panaudojo šį jau pasiteisinusį aliuminio korpusą, kurį vartotojai gali pasirinkti iš keturių spalvų (kosminė pilka, balta, auksinė ir rožinis auksas), su pažangiausiomis savo gaminių technologijomis.

Integruotas A9 mikroprocesorius, palaikantis 64 bitų sistemos architektūrą, ir pagalbinis M9 koprocesorius, integruotas į pagrindinį mikroprocesorių, bei aukščiausios klasės „Retina“ technologijos ekranas leidžia mėgautis „iPhone 6S“ pranašumais. Vienintelis dalykas, be dizaino, kuo šis modelis skiriasi nuo paskutiniojo „Apple“ flagmano  „iPhone SE“ – neturi spaudimui jautraus ekrano paviršiaus, vadinamosios 3D paspaudimo technologijos, kuomet telefonas pagal spaudimo intensyvumą atlieka papildomas funkcijas.

Vienintelė kamera, kurios prireiks

„iPhone SE“ integruota 12 megapikselių galinė kamera su „Live Photos“ funkcija, atgaivinančia visas padaromas nuotraukas, turi ir galimybę filmuoti 4K raiškos HD vaizdo įrašus. O priekinė kamera šiame modelyje taip pat buvo atnaujinta pagal „iPhone 6S“, tad dabar telefonas turi „FaceTime HD“ kamerą su „Retina Flash“ funkcija, kuri visas asmenukes padarys dar kokybiškesnes.

Išvados

Naujasis modelis tikrai nenustebins tų „Apple“ gerbėjų, kurie kasmet laukia vis naujų bendrovės sprendimų ir telefonuose pritaikomų naujovių – tam teks palaukti rugsėjo pabaigos-spalio mėnesio, kai „Apple“, tikėtina, pagaliau pristatys „iPhone 7“, kad ir koks jis būtų (o spekuliacijų jau dabar yra įvairių).

Tačiau „iPhone SE“ puikiausiai tiks norintiems kokybiškų „Apple“ gaminių ir technologinių sprendimų už prieinamesnę kainą, kadangi JAV šis modelis bus pardavinėjamas pradedant nuo 399 dolerių, tad Europoje kaina taip pat bus mažesnė nei „iPhone 6S“, kuris „Tele2“ salonuose be sutarties kainuoja 758 eurus (modelis „iPhone 6S 16 GB“). Tad belieka tik palaukti, kol patys galėsime išbandyti šį galingą įrenginį už patrauklią kainą.

Daugiau informacijos apie „iPhone SE“ „Tele2“ salonuose ir išankstinis užsakymas

Daugiau informacijos apie „iPhone SE“

2015 birželio 04
Kategorijos: Visa kita

Mūsų išmanieji, niekas nepaneigs, tikrai gali daug, tad laisvai rastume šimtus programėlių, skirtų būtent sportui. Tačiau jos gali tik tai, ką gali pats telefonas, ir suskaičiuos nebent apytikslį jūsų įveiktą atstumą, greitį, laiką bei vidutinį sudegintų kalorijų skaičių.

Pasiekti geresnių ir efektyvesnių rezultatų jums padės išmanieji įrenginiai sportui. Nuo kojinių su jutikliais iki kalbančio jogos kilimėlio. Čia rasite viską, kas per pastarąjį pusmetį sudrebino sporto pasaulį ir padės gyventi sveikiau.

Sportinės apyrankės

Dauguma išmaniųjų laikrodžių su jutikliais jau dabar fiksuoja jūsų širdies ritmą ir kraujo spaudimą. Daugiausiai į sportą orientuotas naujasis „Apple Watch“, tačiau ne visiems reikia brangaus ir išmanaus laikrodžio. Todėl galite rinktis sportinę apyrankę, dar kitaip vadinamą aktyvumo asistentu.

Apyrankes–laikrodžius šiuo metu gamina ir technologijų lyderiai: „Samsung“, „LG“ bei „Sony“, kurių gaminiai yra kiek pigesni už „Apple Watch“. Bene geriausi šiuo metu rinkoje esantys aktyvumo asistentai yra „Fitbit“, „Jawbone“ ir „Misfit“. Beveik visus juos išbandyti, apžiūrėti ir už patrauklią kainą įsigyti galite didžiuosiuose „Tele2“ salonuose.

Šios apyrankės fiksuoja, kiek žingsnių per dieną padarote, kokį atstumą nueinate ar nubėgate, kiek kalorijų sudeginate.

Išmanesnės gali skaičiuoti netgi užliptų laiptų skaičių, miego ciklą (padės atsibusti jūsų organizmui tinkamu laiku), primins, kad nepamirštumėte išgerti vandens ar per ilgai neužsisėdėtumėte.

Išmanus jogos kilimėlis „SmartMat“

Tai tikrai neįprastas jogos kilimėlis, kurį pasitiesiate sporto salėje. „SmartMat“ suderintas su mobiliąja aplikacija stebi jūsų kūno padėtį ir sprendžia, ar teisingai atliekate pasirinktą pratimą.

Kilimėlis matuoja, ar teisingai padėjote koją, ar jūsų kelis sulenktas tinkamu kampu ir t.t., o jei ką nors visgi darote ne taip – tuoj pat pateikia jums garsinį komentarą, ką turėtume daryti kitaip.

Išmanusis dviračio pedalas „Connected Cycle“

Šis išmanusis dviračio pedalas ne tik matuoja įprastus rodmenis – greitį, sudegintas kalorijas, bet ir fiksuoja jūsų maršrutą, įveiktų įkalnių ar nuokalnių statumą. Na, o jei jūsų dviratis atsidurtų pavojuje ir kas nors ketintų jį pavogti – iškart gautumėte įspėjimą į savo telefoną. GPS lokatorius padės ir greičiau susekti vagį.

Miego sensorius „S+“

Šis sensorius sugeba fiksuoti jūsų miego parametrus be jokių papildomų priedų, apyrankių ar ko kito, ką turėtumėt patys užsidėti. Pastatykite prietaisą prie lovos ir jis automatiškai pradės fiksuoti jūsų kvėpavimo dažnį, krūtinės judėjimą, aplinkos sąlygas ir kita.

Galiausiai, išanalizavęs visus duomenis, šis įrenginys pateiks išvadas, kas daro teigiamą ar neigiamą įtaką jūsų miegui bei patarimus, kaip pagerinti miego būklę.

Dviratininko liemenė „Visijax“

Apie šią apsauginę liemenę turėtų išgirsti kiekvienas dviratininkas. Jos priekyje ir nugaroje sumontuotos 23 ryškios LED lemputės, kurios ne tik didina dviratininko matomumą, bet ir nurodo kitus veiksmus.

Jei ketinate sukti ir pakeliate ranką, lemputės pradės šviesti, perspėdamos apie šį jūsų veiksmą, o jei stabdote, LED šviesos ant jūsų nugaros, beveik kaip automobilyje, taip pat informuos kitus eismo dalyvius apie šį ketinimą.

Sportinės kojinės „Sensoria“

Tai nėra paprastos kojinės, skirtos avėti su sportiniais bateliais. Jose įmontuoti jutikliai fiksuoja kojos padėjimą, bėgimo intensyvumą, greitį, nuotolį ir dar daugiau. Surinkti duomenys iškart keliauja į programėlę jūsų išmaniajame ir apdorojami taip, kad matytumėte savo pažangą ar patarimus, ką reikėtų daryti kitaip.

2014 gruodžio 09
Kategorijos: Visa kita

Stiliaus gigantė „Apple“ užpatentavo technologiją, pavadinusi ją tiesiog „Apsaugos mechanizmu elektroniniams įrenginiams“. Šis mechanizmas jutiklių pagalba padės stebėti įrenginio padėtį. Kitaip tariant, krentant telefonui jo padėtis bus taip pakoreguota, kad brangenybė nukristų ant nugarėlės ir apsaugotų ekraną bei jautrias vidines mikroschemas, pvz. procesorių.

Kaip tai vyks? Telefone įdiegtas mechanizmas bus sukonfigūruotas taip, kad krentant įrenginiui pakeistų jo masės centrą ir jis nukristų ne ant ekrano. Mechanizmas masės centrą pakeičia labai mikliai, nepriklausomai nuo to, kiek laiko lieka iki nukritimo.

Tai skamba gerai „Apple“ gaminių – telefonų, planšetinių kompiuterių – savininkams, nes patentas bent iš pradžių bus taikomas tik jiems. Ir beje, tik naujiems „iPhone“, todėl galės būti dar viena paskata jų laukti.

Jei technologija veiks gerai, kaip ir žadama, ji bus neįtikėtina sensacija, o  kažką panašaus pradės kurti ir kiti gamintojai. Tai labai palengvins gyvenimą daugeliui vartotojų, mat telefonų pažeidimų atvejai dažniausiai būna susiję būtent su jų nukritimu. Skaičiuojama, kad 26 proc. jų tiesiog iškrenta iš rankų, 15 proc. numetami nuo kelių stojantis, dar 9 proc. sutrenkiami į stalą ar iškrenta iš kišenės. Pusė tokių nelaimių nutinka namuose.

Telefonų ekranų apsauga yra svarbus neišspręstas klausimas, nes net vandens išpuoliais jau pasirūpinta. Vandeniui atsparūs telefonai – nebe naujiena, o jų savininkai gali likti ramūs jiems įkritus į vonią ar apliejus. O štai teisinga padėtimi krentančių telefonų teks palaukti. Per tą laiką bent jau galima pasirūpinti jų draudimu. Tokią paslaugą gali pasiūlyti „Tele2“ kartu su draudimo bendrove „PZU Lietuva“.

Beje, „PZU Lietuva“ patirtis rodo, kad pavagiamas ar sugadinamas kas 15-as apdraustas įrenginys. Ši statistika atspindi ir tai, kokia yra bendra situacija su visais telefonais – draustais ar nedraustais. Taigi, nesvarbu, ar telefonas nukenčia kas 20-am, ar kas 50-am iš mūsų, niekas nenorėtų būti tuo nelaimėliu.

Pabaigai dar papasakosime apie kiek keistą ir įdomų tyrimą. Buvo paskaičiuota, kad telefonas dažniau nukenčia tiems, kurie važinėja viešuoju transportu ar augina namie gyvūnus. Čia kaip ir suprantama, bet toliau bus tik įdomiau. Apsidrausti nuo nelaimių, anot tyrimo, turėtų skaitantys bulvarinius žurnalus, gyvenantys dideliuose ūkiuose, prekiaujantys akcijomis ir turintys tatuiruočių.

Ar patiems yra sudužęs telefonas jam nukritus?

2013 gruodžio 03
Kategorijos: Produktai

Turėtų suklusti „Apple“ ir „Samsung“ gerbėjai, o netiesiogiai ši tema aktuali ir „iOS“ bei „Android“ priešininkų stovykloms. Pakalbėsime apie įsisenėjusį karą tarp „Apple“ ir „Samsung“.

Aršios konkurencijos šiems dviem gamintojams pavydėtų net didžiausi futbolo klubų ultros, o nuolatinės „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ fanų „užstūmimai“ – tik gėlelės, lyginant, kas vyksta mobiliojo rinkoje. Ir taip jau kelis metus. O ar prisimenate nuo ko viskas prasidėjo ir kas vyko išties? Padėsime.

Susipyko du maži pūkuoti dėl to, kas į kurį panašus ir kuris dėl to kaltas. Tiksliai nežinoma, bet legendos sklando, kad šio karo priežastis buvo kompanija „Google“, o tiksliau jos 2008 m. pristatyta operacinė „Android“. Sakoma, pats Styvas Jobsas įsižeidė iki sielos gelmių – šią IT pasaulio legendą erzino tai, kad „Android“ nukopijavo daug funkcijų, kurias sukūrė „Apple“, įskaitant vartotojo sąsają, „Multitouch“ funkciją ir pan. Grūmojęs „Android“, S. Jobsas netruko įsiūtį išlieti ant mobiliųjų gamintojų. Prasidėjo patentų kova, kurios užuomazgos siekia dar 2010-uosius. Iš pradžių „Apple“ apskundė kompanijos HTC dėl patentų pažeidimo. Bet ši kova neįsiliepsnojo taip plačiai ir su tokiu atgarsiu, kaip karas su „Samsung“.

Lyrinis nukrypimas: 2010 m. „Apple“ užteko išleisti vienui vieną naują modelį, „Samsung“ išleisdavo 40 skirtingų įrenginių per metus. Nepaisant to, „Apple“ perduodavo 36,5 mln. telefonų, „Samsung“, savo ruožtu, mažiau – 23 mln.

Taigi, patentų kovos įsisiūbavo 2011 m., kai „Apple“ apskundė „Samsung“ pažeidus net tris esminius kompanijos patentus, susijusius su nuotraukų galerijos peržiūra, telefono atrakinimo technologija ir būdais, kaip ekranas reaguoja į paspaudimus. Buvo uždrausta dalies „Galaxy“ įrenginių prekyba ES šalyse. „Samsung“ smūgiavo atgal – padavė į teismą „Apple“ su prašymu uždrausti prekybą „iPhone 4“, „iPone 3GS“, „iPad 1“ ir „iPad 2“.

Šie pavyzdžiai – tai tik lašas jūroje. Ieškiniai pasklido po 30 šalių teismus keturiuose žemynuose. Kompanijos viena kitą skundė, tampė po teismus, grasino milijoninėm baudom… ir jas mokėjo išskirtiniu būdu. Vienas įdomiausių pavyzdžių, kai viena rytą prie „Apple“ būstinės privažiavo 30 sunkvežimių, prikrautų 5 centų monetomis. „Samsung“ vadovas paaiškino, kad kompanija ketina tokiu būdu išmokėti jiems priskirtą 1 mlrd. dolerių baudą. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad tai tėra komunikacijos akcija.

Iš teismų kova žaibiškai persikėlė į komunikaciją. Itin aktyviai darbavosi „Samsung“, kuri atvirai juokėsi iš „Apple“ fanų. „Apple“ fanai tai pat nesnaudė. Savo ruožtu kiti gamintojai nevengė pasišaipyti ir abiejų – tiek „Apple“, tiek „Samsung“.

Dabar patentų fronte nieko naujo – kovos vis dar tęsiasi. O štai rinkoje per šiuos metus abi kompanijos turėjo pastebimų pokyčių. 2012 m. kiekybė galiausiai pramušė kelius į sėkmę. „Samsung“ pirmą kartą aplenkė „Apple“ parduotų telefonų skaičiumi, kurių pagamino 69 skirtingus modelius per metus. „Apple“ tradiciškai išleido tiktai vieną. Nors „Samsung“ gauna daugiau metinių pajamų, „Apple“ vis dar išlaiko didesnį pelną.

Įdomiausia šioje kovoje tai, kad nors ir grasindamos milijardinėmis baudomis viena kitai, kompanijos kuo puikiausiai bendradarbiauja. Septyni mlrd. JAV dolerių – tokią sumą „Samsung“ kasmet sumoka „Apple“ už komponentus mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. O štai „Apple“ iš „Samsung“ perka „iPhone“ ir „iPad“ gamybai būtinas mikroschemas. Kaip sakoma, verslas nelaukia.

Ar meilė bus? Nežinia. Stebėsim ir pasirinksim puses. O kurioj būsi tu?

1