2015 lapkričio 26
Kategorijos: Paslaugos
Raktažodžiai: , , , ,

Dar negirdėjot apie Li-Fi ir neįsivaizduojat, kas tai yra? Vis besikeičiančiame pasaulyje, kuriame pristatomos nuolat atnaujinamos technologijos, neseniai išgirdome apie VOLTE, kuris ateityje turėtų pakeisti įprastas balso perdavimo technologijas, o „Tele2“ šią technologiją jau netgi spėjo pilnai pritaikyti Nyderlanduose. Tačiau dar neataušus šiai naujienai mokslininkai paskelbė apie naujos kartos interneto technologiją!

Technologiją sukūrusi kompanija „Velmenni“ jau pradėjo bandymus ir realioje aplinkoje, ne tik laboratorijose. Kūrėjai nusprendė, kad geriausiai bandymams tiks Estija, tad mūsų kaimynai jau gali išbandyti Li-Fi tinklą, kuris yra net 100 kartų spartesnis už kokybiškiausią Wi-Fi. Reali Li-Fi sparta siekia iki 1 Gb per sekundę.

Kas tas Li-Fi?

Li-Fi tinkle duomenų perdavimui naudojamos LED lemputės, kurios žmogaus akiai nepastebimai mirkčioja kas kelias nanosekundes. Aišku, Li-Fi signalai dėl to negali pereiti sienų kaip Wi-Fi bangos, ir dėl to sumažėja duomenų perdavimo teritorija, tačiau taip Li-Fi yra kur kas labiau apsaugotas nuo išorinių įsilaužimų.

Išradėjai planuoja, kad Li-Fi technologija pakeis ir pačių LED lempučių, vis dažniau naudojamų namuose, sampratą. Jos tikriausiai atliks dvi funkcijas vienu metu – ne tik apšvies patalpas, bet ir sukurs namuose ryšio tinklą.

Li-Fi bus, bet kol kas turim 4G LTE

Visgi, kol ši technologija dar tik bandoma ir nežinia, kada pasieks plačiąją rinką, kol kas optimaliausias variantas mobiliesiems įrenginiams išlieka 4G ryšys. Jis užtikrina interneto spartą net iki 100 Mb per sekundę ir yra iki 10 kartų spartesnis už Wi-Fi ar 3G tinklų ryšį.

4G (LTE) ryšiui taip pat nereikia jokios papildomos įrangos, užtenka, kad naudojamas įrenginys palaikytų 4G ryšį ir reikiamus dažnius (beveik absoliučiai visi kelių pastarųjų metų išmanieji telefonai tai gali). Jei reikia interneto namuose, tačiau netenkina 1 Mb per sekundę sparta, tuomet tereikės modemo, pavyzdžiui, gaminamų „Huawei“.

Kiek kačiukų telpa į 50 GB?

Vienas iš dažniausių klausimų, užsisakant bet kokius interneto planus su tam tikrais duomenų apribojimais, yra „ką galėsiu nuveikti su tokiu kiekiu duomenų?“ Ėmėm ir paskaičiavom, ką galima nuveikti su 50 GB duomenų:

  • 3500 val. naršymo internete. Ir tai gaunasi vos šiek tiek mažiau nei pusė metų
  • 12 800 parsisiųstų aplikacijų ar žaidimų
  • 2,6 mln. el. laiškų. Klausimas ar būtų noro tiek perskaityt… Paskaičiuokim toliau – jei vienam laiškus reikia maždaug minutės, tuomet tiek el. laiškų atimtų iš gyvenimo beveik 5 ištisus metus. Be jokių pertraukų…
  • 150 000 įkeltų nuotraukų į „Facebook“. Arba 150 tūkst. nuostabių pūkuotų kačiukųnuotraukų!
  • 1750 val. muzikos klausymo arba 12800 parsisiųstų dainų, tačiau kam užimti vietą kompiutery, jei yra muzikos klausymo paslaugos.
  • 215 val. vaizdo įrašų žiūrėjimo, kitaip vadinamų „YouTube“ juokingais vaizdeliais.

Nors Li-Fi dar tik testavimo stadijoje, o Wi-Fi turi ribotas duomenų perdavimo greičio galimybes, norintys spartaus mobiliojo interneto ryšio turi išeitį – 4G (LTE), kurio tinklą Lietuvoje nuolatos plečia „Tele2“. Galbūt ateityje netgi bus nuspręsta pereiti vien prie tokio ryšio, kaip kad buvo padaryta Nyderlanduose. Ateitis – ne už kalnų!

2015 rugpjūčio 05
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , , , ,

3G, 4G, LTE, o dabar ir 4G+ – daugybė kodų, mažai ką sakančių vartotojui, tačiau šiuo atveju reikėtų žinoti tik tiek, kad kuo aukštesnis skaičius, tuo geresnė yra jūsų ryšio sparta. Jo greitis „Tele2“ tinkle bent dvigubai didesnis, nei ir taip spartaus 4G ryšio.

4G+ ryšys, kitaip dar žymimas kaip LTE-A, „Tele2“ šiuo metu dengia 12 Lietuvos didžiųjų miestų ir yra prieinamas 20 proc. šalies gyventojų.

Renkantis telefoną specialistai pataria ieškoti tokio modelio, kuris palaikytų ir 4G, ir 4G+ – taip visuomet galėsite naudotis sparčiausiu prieinamu ryšiu. Tarp „Tele2“ klientų populiariausi šiuo metu rinkoje esantys telefonai, palaikantys 4G+ ryšį, yra „Samsung Galaxy S6 EDGE“, „Samsung Galaxy S5“, „Sony Xperia Z3+“ ir „Huawei Mate 7“ todėl trumpai apžvelgsime visų jų pliusus ir minusus. Deja, turime nuvilti, bet naujasis iPhone 6 turi tik 4G technologiją.

Sony Xperia Z3+

Sony jau kurį laiką išleisdavo naują telefono modelį kas pusę metų, tačiau Z3+ sulaužė šią tradiciją išeidamas po 9 mėnesių po savo vyresnio brolio Xperia Z3. Naujasis modelis yra lengvesnis ir kiek plonesnis už savo pirmtaką, turi spartesnį procesorių bei plataus kampo priekinę kamerą. Jei jums patiko Xperia Z3, tuomet Z3+, nors turi kiek silpnesnę bateriją, yra puikus pasirinkimas. O štai modelio pliusai ir minusai:

+

-

Lengvas, plonas ir paprasto dizaino Nebloga, tačiau LG, Samsung ar Apple nusileidžianti kamera
Puikus 1080p ekranas Silpnesnė nei Z3 modelio baterija
Greitas veikimas Ekrano plėvelė apsipirštuoja
Atsparus vandeniui ir dulkėms Telefonas šyla naudojant kamerą

Huawei Mate 7

Naujasis Huawei kūrinys savo ekrano dydžiu – 6 colių įstrižainė – primena beveik planšetinį kompiuterį, tad jis puikiai tiks mėgstantiems telefone žaisti video žaidimus ar žiūrėti vaizdo įrašus.

Nors modelis turi įvairių valdymo keistenybių, būdingų Huawei, tačiau perpratus, kaip viskas veikia, Mate 7 yra vienas geriausių išmaniųjų su tokių parametrų ekranu, kokį tik galima rasti rinkoje už tokią kainą. Huawei gali būti puikia pigesne alternatyva Samsung Galaxy Note 4.

+

-

Puikus kainos ir kokybės santykis Įvairūs smulkūs operacinės sistemos trūkumai
Išvaizdus dizainas Keli smulkūs programavimo kliuviniai kartais erzina
Didelės raiškos ekranas
Ilgai laikanti baterija

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 modelis yra puikus telefonų evoliucijos pavyzdys – S5 yra gerokai stipriau patobulėjęs už savo pirmtaką S4. Pagerinta vaizdo kamera leidžia daryti aukštesnės kokybės nuotraukas daug greičiau, besirūpinantiems sveikata patiks stipriai patobulinta „S Health“ programėlė, taip pat – telefonas apsaugotas pirštų antspaudų skaitytuvu.

Galaxy S5 turi ilgiau laikančią ir efektyvesnę bateriją, jo ekranas yra didesnis ir ryškesnis, procesorius dirba sparčiau.

+

-

Nuostabus ekranas Ne pats nuostabiausias dizainas
Ilgai laikanti baterija Lėtokai susiprantantis kameros fokusavimas
Itin spartus veikimas

Samsung Galaxy S6 EDGE

Atrodo, kad Samsung pagaliau pavyko sukurti ne tik galingą, bet ir išskirtinio dizaino telefoną, kuris beveik primena kažką tokio, ką matome fantastikos filmuose apie netolimą ateitį.

Galaxy S6 EDGE dizainas išties pribloškia – ekranas pratęsiamas į abu kraštus, o vaizdas yra itin ryškus ir detalus. Valdymas buvo taip pat patobulintas ir kiek supaprastintas, tad viskas veikia labai patogiai. Vaizdo kamera tikriausiai nustebins bene daugiausiai – šiuo metu ji yra viena galingiausių ir protingiausių visoje rinkoje.

+

-

Išskirtinis dizainas Brangesnis
Greitai reaguojanti vartotojo sąsaja Baterija nepritaikyta telefono galingumui
Itin galinga kamera
2013 balandžio 24
Kategorijos: Paslaugos
Raktažodžiai: ,

IT pasaulis senokai mirga nuo žinučių apie naujos kartos 4G ryšį pagal LTE technologiją, o dabar jau matomi ir realūs veiksmai. Lietuvoje jau galime išmėginti 4G internetą savo kompiuteriuose, o vėliau turėsime ryšį ir telefonuose. Tam ir skirsime šį įrašą – kas yra tas 4G ryšys, kuo jis skiriasi nuo 3G, ar reikės pirkti naują telefoną 4G „gaudymui“, kokiuose miestuose jis turėtų veikti ir pan.

Klausimas Nr.1. Kas yra 4G ryšys?

Tai naujos kartos ryšys, dabar pirmiausiai pritaikomas sparčiam mobiliajam internetui. Telefonai tampa vis galingesni, didėja ir mūsų poreikiai – siųstis daugiau duomenų, peržiūrėti aukštesnės kokybės filmus, nuolat „sėdėti“ socialiniuose tinkluose. O lėtas internetas užknisa, tiesa? Senukas 3G (gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį) vis dar veikia puikiai, bet jau pradeda nebeatitikti mūsų poreikių, todėl  jį keičia  spartusis 4G.

Klausimas Nr.2. Koks iš tikrųjų skirtumas tarp 3G ir 4G?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad 4G mobilusis internetas už 3G yra spartesnis 4-10 kartų.  4G ir buvo sukurtas greitam duomenų persiuntimui, kai, tuo tarpu, 3G paskirtis – balso ryšio perdavimas.

Klausimas Nr.3. Koks yra 4G greitis?

Norėdami geriau iliustruoti 4G interneto greitį pateikiame lentelę – ką ir kaip greitai galima parsisiųsti į telefoną. Joje taip pat galite palyginti, kiek truktų tų pačių veiksmų atlikimas telefone veikiant 3G ir 2G ryšiui.

Veiksmas 4G 3G 2G
Interneto puslapio „užkrovimo“ laikas 0,1 s 0,2 s 8 s
El. laiško išsiuntimas <0,1 s <0,1 s 0,8 s
Aukštos kokybės nuotraukos parsiuntimas į telefoną 1 s 4 s 3 min.
Dainos (MP3) parsiuntimas į telefoną 3 s 10 s 7 min
Programėlės parsiuntimas į telefoną 3 s 12 s 8 min

Klausimas Nr.4. Ar mano telefonas „paveš“ 4G ryšį? Kokie telefonai suderinami su 4G ryšiu?

Gamintojai dar mėgina kuo geriau pritaikyti telefonus balso perdavimui 4G ryšių, bet kai kurie tam skirti modeliai jau parduodami. „LG Optimus G“, „Sony Xperia Z“, „Nokia Lumia 920“ – tai tik keletas 4G telefonų pavyzdžių. Kol kas rinkoje daugiau „androidinių“ 4G mobiliojo ryšio telefonų, tačiau juos sparčiai vejasi ir „Nokia“. 4G telefonuose yra speciali įranga, juos suderinanti su 4G ryšio dažniu ir leidžianti išnaudoti spartaus interneto pajėgumus. Kita vertus, jei turimų telefonų 3G interneto greitis jus tenkina, senųjų telefonų išmesti tikrai nereikės. 3G ryšiu bus galima naudotis ir atsiradus 4G.

Klausimas Nr.5. Kada Lietuvoje bus galima naudotis 4G internetu mobiliuosiuose telefonuose?

Lietuvoje jau veikia „Tele2” 4G interneto ryšys, leidžiantis naudotis sparčiu mobiliuoju internetu kompiuteryje. Dabar mūsų 4G internetas aprėpia Alytaus, Marijampolės, Mažeikių ir Utenos miestus. Vėliau šį ryšį pasiūlysime ir kitur. Apie naujos paslaugos pristatymą ir testavimą labai smagiai yra parašęs kolega blogeris Rokiškis Rabinovičius, kviečiam paskaityti.

Klausimas Nr.6. Jei būsiu ne 4G ryšio zonoje, ar bus galima analogiškai naudotis 3G mobiliuoju internetu?

Nors 3G ryšiu galime naudotis jau kuris laikas, tačiau telefono nustatymuose galime pasirinkti ir 2G ryšį. Be to, telefonas pats jungiasi prie tinklo – 2G ar 3G – kurį randa. Tokius nustatymus bus galima pasirinkti ir 4G ryšio telefone, o ten kur sparčiojo interneto signalas neveiks, telefonas veiks ir 3G ar 2G režimu.

Klausimas Nr.8. Ar turi 4G ryšys kokių nors minusų?

Naudojantis 4G internetu, telefono baterija senka greičiau. Tačiau galimybė darbus atlikti sparčiau, peržiūrėti daugiau ir įvairesnės informacijos, negadinti nervų ir laiko laukiant, kol užkraus mėgstamą puslapį, mūsų manymu, atperka ir šį minusą.

Daugiau (ir vaizdžiau) sužinoti apie 4G galima peržiūrėjus kelis vaizdo įrašus:

Tai tiek šiam kartui. Jei vis dar kyla klausimų, rašykit, klauskit ir domėkitės.

2013 kovo 28
Kategorijos: Produktai
Raktažodžiai: , ,

Kiekvieni metai simboliškai būna kažkam pažadėti. Štai 2013-ieji vadinami „Europos piliečių metais“ ir neabejoju, jog kiti kontinentai šiuos metus pažadėję dar kažkam.  Juos papildomai dar pasisavina įvairios organizacijos ir paskelbia, pvz. sodininkystės metais ar pan. Tokių oficialių ir neoficialių asociacijų galima rasti įvairiose srityse. IT pasaulyje taip pat.

Jei 2011-ieji neoficialiai buvo vadinami 3D technologijos metais, šie gi neabejotinai priklauso  4G.

Tai naujas pasaulinis „technologinis reikalas“, jam buvo paskirtos ir tarptautinės parodos „CES 2013“, „CeBIT“, „Mobile World Congress“. Lietuvoje mes irgi galim naudotis 4G – tiesa, kol kas tik kompiuteryje. Tačiau tik laiko klausimas, kada šis ryšys atkeliaus ir į mobiliuosius telefonus. O kol operatoriai tiesia tinklus, didieji gamintojai jau siūlo 4G ryšiui skirtus ateities telefonus.

Jų yra pakankamai nemažai, tačiau paminėsime tuos, kurie be 4G ryšio galimybės turi ir kitų išskirtinių savybių.

Motorola Droid Razr Maxx HD“. Gana sudėtingas ir sunkiai įsimenamas pavadinimas, bet ne dėl to jį minim. Šis telefonas iš kitų išsiskirai talpia 3300 mAh baterija – o tai tikrai svarbus pranašumas. Tokia baterija, anot gamintojų, išlaikys visą dieną, net ir gausiai naudojant internetą telefone.

LG Optimus G –  šis telefonas vadinamas sparčiausiu pasaulyje. Šį spartumą – gebėjimą greitai atverti programas, interneto langus, reaguoti į kitas užduotis – lemia keturių branduolių procesorius „Snapdragon S4 Pro“.  Be to, kad greitas, telefonas gali ir puikiai „multitaskinti“, t.y. sklandžiai ir be strigimų atlikti kelias užduotis vienu metu.

HTC One X+. Tobulesnė pirmtako „HTC One X“ versija išsiskiria gigantiška talpa – šiame telefone galėsite prisikaupti net 64 GB duomenų, nereikės nei papildomos microSD kortelės. Beje, jai lizdo čia net ir nėra. O talpos su 4G ryšiu tikrai reikės – kai greitai gali parsisiųsti net didžiausios apimties vaizdo įrašą, rankos pačios „niežės“ tai daryti.

Nokia Lumia 920 išsiskiria spalvomis – šio telefono tikrai nepavadinsi nuobodžiu. Tačiau pagrindinis jo skirtumas nuo kitų – operacinė sistema. Šiame telefone įdiegta „Windows Phone 8“. Taigi, operacinės prisijaukinimas bus sudėtingesnis, nei perėjus nuo HTC prie „Samsung“ ar panašiai. Tačiau tas vartotojo sąsajos (kitaip sakant to, ką matote prieš akis vos įsijungęs telefoną) išskirtinumas greitai tampa savu. Dar vieną ypatybę turbūt lėmė tai, kad „Nokia“ įsikūrusi Suomijoje. Šiauriečiams labai komplikuota naudotis telefonais žiemą – šąla rankos, todėl telefono ekranas ypač jautrus ir reaguoja net į pirštinėtus prisilietimus.

Samsung Galaxy Note IIpraktiškai jau net ne telefonas,  o kažkas tarpinio tarp jo ir planšetinio kompiuterio. Taip yra dėl milžiniško, 5,5 colių (13,97 cm) įstrižainės ekrano. Po tokį platų ekraną, akivaizdu, teks nemenkai pabraukyti pirštu. Tam, kad išvengtumėte pirštų raumens patempimo, kartu su telefonu gausite ir specialų ekrano pieštuką.

Blackberry Z10 – dar vienas telefonas, kurio išskirtinumas „Blackberry 10“ operacinė sistema su daug velnioniškai praktiškų funkcijų. Viena jų – didelė naujovė „BackBerry Flow“. Ji tarsi kompiuterio darbalaukis leidžia lengvai orientuotis, kokias programas įjungėte ir lengvai prie jų prieiti. Ekrano kraštuose vos palietus pirštu iššoka visas jų sąrašas. Čia rasite balso skambučius ir vienoje vietoje suintegruotus visus socialinius tinklus.

Pristatyti 4G ryšio flagmanai yra vieni pirmųjų šioje telefonų kategorijoje. O ir gamintojai kol kas ne iki galo perprato 4G ryšio pasikinkymą balso telefonijai. Tad ir tokie telefonai dabar labiausiai tiktų ieškantiems „kažko tokio“ ir išskirtinumo.

Vis dėlto, procesas juda, gamintojai vis geriau panaudoja 4G galimybes, 4G tinklai plečiasi, o išskirtiniuose telefonuose pristatomos naujos funkcijos bus pritaikomos ir kituose telefonų modeliuose. Tad stebėkime rinka ir sekime, ką galiausiai gero atneš 4G metai.