2016 vasario 17
Kategorijos: Paslaugos

Kiekvieno mūsų gyvenime ateina tas metas, kai paspaudus „įdiegti programėlę“ mygtuką, iššoka nelemta lentelė, grėsmingai sakanti, jog nebėra laisvos vietos. O ką daryti tuomet? Nejau pirkti naują telefoną? Vienareikšmiškai ne, užteks žinoti, ką ištrinti, ką perkelti į debesiją, ir išmaniajame prietaise atsiras daugiau laisvos vietos dar išmanesnėms programėlėms.

Kiek vietos tavo telefone?

Dažniausiai rinkoje pasitaikantis išmaniųjų telefonų vidinės atminties dydis šiuo metu yra 16 GB. Ir nors tai atrodo visai daug, jei telefono kamera geba daryti didelės raiškos ir kokybės nuotraukas, o dar mėgstat ir turėti programėlių visiems numanomiems gyvenimo atvejams, 16 GB greitai užsipildys.

Kai kurių telefonų vidinę atmintį galima praplėsti naudojant papildomą atminties kortelę. Ne visi telefonų modeliai palaiko visus jų dydžius, reikėtų prieš tai pasitikrinti telefonų specifikacijas, tačiau didžiausia rinkoje esanti atminties kortelė gali papildomai suteikti 128 GB (tokią „Tele2“ salonuose galima įsigyti už 89 eurus). Taip pat galima rinktis 32 GB (26,06 eur) ir 64 GB (45 eurai) arba mažesnes atminties korteles.

Kiek tiksliai vietos užima nuotraukos, muzika ar tam tikros programėlės galima itin lengvai patikrinti. Turintiems „iPhone“ reikia eiti šiuo keliu (Settings > General > Usage), o „Android“ vartotojams – įprastai tiesiog skiltyje „Settings“ arba „My Device“.

Nuotraukas ir vaizdo įrašus – į debesiją

Taigi ką reikėtų šalinti pirmiausia? Žinoma, kad nuotraukas ir vaizdo įrašus. Juk vos ne kasdien pridarome begales jų, nesivarginame trinti, nes kartais, kai „Facebook“ ar „9gag“ jau neberandame nieko įdomaus, panyrame į savų nuotraukų atsiminimų pasaulį, kartais saugome gėdingas nuotraukas, laukdami draugų gimtadienio, ir t.t.

Vaizdo įrašai, ypač HD kokybės tiesiog „valgo“ vietą (maždaug 78 MB arba daugiau kiekvienai vaizdo minutei), tad, jei įrašą įkeliate į „Instagram“, siūlome iškart jį pašalinti iš telefono arba perkelti į kompiuterį.

Visas nuotraukas daug paprasčiau perkelti į debesiją – „Dropbox“ (Android arba iOS), „Google Drive“ (Android arba iOS), jei turite „Apple“ gaminį – „iCloud“ arba nuostabią tik neseniai „Google“ sukurtą programėlę „Google Photos“ (Android arba iOS).

Jeigu neprieštaraujate, kad jūsų nuotraukos praras maksimalią kokybę (tačiau vis vien išliks kokybiškos), „Google Photos“ suteikia neribotą ir visiškai nemokamą nuotraukų ir vaizdo įrašų patalpinimo debesyje paslaugą. Taigi vėliau visas nuotraukas galėsite laisvai pasiekti iš bet kurio kito įrenginio, o nuotraukos nebeužims pusės visos išmaniojo telefono vidinės atminties.

Muzika puiku, bet galima ir daug paprasčiau

Vis dar siunčiatės dainas (ir spėjame, kad nelegaliai) iš interneto, keičiate jų formatą ir tuomet perkeliate į telefoną? Dar neįgriso? Viena mp3 formato daina dažnai užima iki 3 mb, o juk ir galima viską padaryti tiesiog paprasčiau.

Vos viena muzikos klausymo paslauga / programėlė leis legaliai klausytis dainų iš milijoninės įrašų kartotekos ir nebereikės ieškoti, iš kur parsisiųsti dainas, o telefonas padėkos už taupomą vietą. Pavyzdžiui, „Deezer“ šiuo metu siūlo daugiausiai dainų už labai priimtiną mėnesinį mokestį. 40 mln. įrašų už 5,79 eur/mėn. Taigi už eurą gaunate beveik 7 mln. dainų, o tai yra maždaug 40 metų muzikos klausymo.

Šimtai programėlių, bet nei vienos nenaudoji?

Dažnai parsisiunčiame begalę ne itin naudingų programėlių, kurios atrodo įdomios, tačiau jau kitą rytą pamirštame, kad tokią turime. Jei išmaniajame kritiškai trūksta vietos, gal vertėtų peržiūrėti turimas programėles ir kai kurias iš jų tiesiog ištrinti.

„iPhone“ tai padaryti itin paprasta, tiesiog reikia paspausti ir palaikyti ant programėlės, kol dešiniajame kampe atsiras raudonas rutuliukas su „X“ ženkliuku. Jį paspaudus galima ištrinti nereikalingas programėles. „Android“ vartotojams reikėtų eiti į telefono nustatymus (Settings > Applications > Manage My Applications) ir paspausti programėlės, kurias norite ištrinti. Naujesni „Android“ modeliai leidžia programėles ištrinti kaip „iPhone“ – paspaudus ir palaikius ant norimos ištrinti programėlės.

Komentarai

 1. minas rašo:

  atminties korteles, tai kad is ju jokios naudos, nebent nuotraukas ten perkelsi, didziosios dalies programu i atminties kortele neidiegsi, kol nenurutinsi telefono ir neprimountinsi direktoriju.

 2. Valas rašo:

  Kodėl iš atminties kortelių jokios naudos? perkelk ten muzika (ji pas mane 5GB srebia) nuotraukas (srebia irgi 5GB) va jau 10GB atlaisvinta, gaila tik kad nevisi turi tą atminties išorinę kortelę, pav. lumia 920 neturi ir labai blogai. Kas dėl saugojimo debesije ar kitur temos autorių norių paklaust, o kaip iš ten muzika ar foto paimt neturint priėjimo prie interneto? apie šitą nepagalvotą, čia gerai namie kai wifi pastoviai yra, kitur per brangus malonumas gautus prisijungus.

  • minas rašo:

   Nuotraukos, kai persipidė dropboxo akauntas pasižiūrėjau pas mane, SD kortelėje užėmė virš 7Gb. Nėra čia ką ir kalbėti apie nuotraukas ir muziką. Akcentą reikia dėti ant to, kad SD kortelė nėra pilnavertė vidinės telefono atminties padidinimo priemonė. Tik nurūtinus telefoną gali pilnaverčiai išnaudoti atminties kortelę, nors ir tada, reikia papildomai žaisti.

   Mano supratimu, Androidas turi leisti pilnai išnaudoti SD kortelės talpą ir diegiant programinę įrangą, be jokių papildomų intervencijų, kurias esi priverstas daryti.

 3. minas rašo:

  Jei telefonas turi galimybę pajungti SD kortelę, tai savaime suprantama, kad visas padarytas nuotraukas reikia saugoti SD kortelėje. Kalbant apie muziką, tai nors man ji neaktuali, savaime suprantama irgi nėra prasmės apkrauti telefono atminties. Problema tame, kad programų taip lengvai neperkelsi. Vat paimkim kokį nors rimtesnį žaidimą, kuris užima nepilnus 100Mb, ir kurį telefonas leidžia perkelti į SD kortelę, bet tas žaidimas parsisiunčia 4Gb pagalbinių duomenų, kurie gali nusėsti tiktai telefono atmintyje.

  Džiugu, kai žmogus turi didesnės atminties telefono aparatą, bet yra žmonių, kurie naudoja ir deklaruotų 8Gb vidinės atminties aparatą iš kurių realiai galima naudoti tik apie 3,6Gb. Vat ir pasakykit man, kaip SD kortelės pagalba man pasididinti telefono atmintį, kad galėčiau įrašyti nors vieną žaidimą sveriantį 4Gb? Gamintojų leidžiamomis priemonėmis – niekaip. Nurūtinus telefoną ir primountinus žaidimo įrašyto į SD kortelę direktoriją prie pagrindinės telefono atminties katalogo, problema išsprendžiama.

 4. Paslaugų valdymas rašo:

  Labai svarbu, kad neištrintum informacijos kuri svarbi. Tad patarčiau atsirinkti kruopščiai programėles ir įrašus.

Palikti komentarą

Skaitytojų prašome:
- komentuoti konkretų straipsnį
- nekurstyti nesantaikos
- nešmeižti ir neužgaulioti
Daugiau...
Tvarką pažeidus, komentarai gali būti trinami.